Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, 4shinediamonds είπε:

Αυτό ακριβώς κάνω κορίτσι μου όπως ακριβώς το λες.Εμπιστεύομαι το ένστικτο και το σώμα μου.Εμβρυικες κινήσεις αισθάνθηκα περίπου  από 17η εβδομάδα.Είναι κάτι ξεχωριστό ,ούτε έντερο ούτε ούτε ουτε.Μόνο το μωρό είναι και είμαι σίγουρη.

Λόγω προσθιου νιώθω το μωράκι σαν να κολυμπάει ,δεν ξέρω πως να το περιγράψω πιο καλά,σαν απαλές εμβρυικες κινήσεις που σίγουρα δεν μπερδεύονται με έντερο η με κάτι άλλο.

Κάποιο κορίτσι με πρόσθιο πλακούντα η εμπειρία της;

Ναι εγώ είχα στην 1η εγκυμοσύνη μου κ τώρα στην 3η, στην 1η τον κατάλαβα απ 14η με 15η, τώρα την μπέμπα από 10η μην σ πω κ από 9η, και στην 2η εγκυμοσύνη μου που ήταν οπίσθιος τον ένιωσα 10η 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Δεν ειμαι σιγουρη γιατι εγω δε προλαβα αλλα καποτε που ειχα κανει καλλιέργεια μου ειχε παρει υγρο με κατι σαν μπατονετα αν ειναι το ιδιο ειναι τελειως ανωδυνο

Με τα ματακια ολα καλα γενικα ολα ειναι καλα μονο στο οξυγονο εχει κολλησει αλλα θελει το χρονο του μας ειπαν σκεψου οτι θελει περιπου δυο με τρεις μηνες να φτιαξει απο την ημερομηνια που ηταν να γεννηθει κανονικα κ η μπεμπα ειναι πλεον πεντε μηνων αλλα με τη διορθωμενη ειναι 56 ημερων οποτε εχουμε δρομο ακομα απο βαρος ειναι 3080γρ κ πλεον μπαινουμε για μιση ωρα κ την παιρνω αγκαλιτσα γνωριζομαστε σιγα σιγα 

Οποτε θέλει ακομη δυο μηνες ώστε να φανεί πιο ξεκάθαρα και κατανοώ πως δεν μπορούμε να μιλάμε με ακρίβεια για τον χρόνο αλλα μακάρι να αποδείξει κ εδώ αυτό που λέμε πως είναι ο καλύτερος γιατρος.Και εσυ να προσεχεις τον εαυτό σου. Να της πεις πως είναι η πριγκίπισσα μας.

Just now, 4shinediamonds είπε:

Τώρα που το λες κορίτσι μου για την όρεξη,έχω ακόμα καουρες και πλέον είναι λίγα όσα θέλω να φάω.23η εβδομάδα και έχω πάρει 4 κιλά.

 

Καούρες εχεις εσυ από νωρις πωπω υπομονή αγαπη μου. Εμενα ξεκίνησαν τώρα και είναι βαρβατες. Από κιλά είσαι σούπερ  

Just now, vaso_mpempis είπε:

ξέρεις πως γίνεται; Την κάνει ο ίδιος ο γιατρος;

Και ο γιατρος στην κάνει κ έξω όπου θέλεις. Εγω και την πρώτη φορά έξω την έκανα σε διαγνωστικό κ τώρα με ρώτησαν αν θέλω στο ιατρείο αλλα προτίμησα όλα μαζί έξω γτ έχω και αιματολογικές κ ούρων. Πάντως και στην αρχή κάνουμε καλλιέργεια τουλάχιστον από οσες γνωρίζω είχαν κάνει στο πρώτο τρίμηνο.Μαλιστα είχα πάρει κ θεραπεία γτ έδειξε μικροβιακι. Βέβαια κάποιοι γιατροί μπορεί να μην το θεωρούν απαραίτητο στην αρχή δεν ξέρω αν κ λένε πως κάποια μικρόβια μπορεί να είναι επικίνδυνα για την κυηση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Οποτε θέλει ακομη δυο μηνες ώστε να φανεί πιο ξεκάθαρα και κατανοώ πως δεν μπορούμε να μιλάμε με ακρίβεια για τον χρόνο αλλα μακάρι να αποδείξει κ εδώ αυτό που λέμε πως είναι ο καλύτερος γιατρος.Και εσυ να προσεχεις τον εαυτό σου. Να της πεις πως είναι η πριγκίπισσα μας.

Καούρες εχεις εσυ από νωρις πωπω υπομονή αγαπη μου. Εμενα ξεκίνησαν τώρα και είναι βαρβατες. Από κιλά είσαι σούπερ  

Και ο γιατρος στην κάνει κ έξω όπου θέλεις. Εγω και την πρώτη φορά έξω την έκανα σε διαγνωστικό κ τώρα με ρώτησαν αν θέλω στο ιατρείο αλλα προτίμησα όλα μαζί έξω γτ έχω και αιματολογικές κ ούρων. Πάντως και στην αρχή κάνουμε καλλιέργεια τουλάχιστον από οσες γνωρίζω είχαν κάνει στο πρώτο τρίμηνο.Μαλιστα είχα πάρει κ θεραπεία γτ έδειξε μικροβιακι. Βέβαια κάποιοι γιατροί μπορεί να μην το θεωρούν απαραίτητο στην αρχή δεν ξέρω αν κ λένε πως κάποια μικρόβια μπορεί να είναι επικίνδυνα για την κυηση. 

Όχι εγώ δεν έκανα στην αρχή.. Αυτό τωρα δεν το ηξερα, να ανησυχησω;

Ίσως εχω κάνει παλιά δεν θυμάμαι (εντύπωση μου κάνει)

Ευχαριστώ πολύ :)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι εγώ είχα στην 1η εγκυμοσύνη μου κ τώρα στην 3η, στην 1η τον κατάλαβα απ 14η με 15η, τώρα την μπέμπα από 10η μην σ πω κ από 9η, και στην 2η εγκυμοσύνη μου που ήταν οπίσθιος τον ένιωσα 10η 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου,με το καλό το αδελφάκι τους!

Just now, Beboula25 είπε:

Οποτε θέλει ακομη δυο μηνες ώστε να φανεί πιο ξεκάθαρα και κατανοώ πως δεν μπορούμε να μιλάμε με ακρίβεια για τον χρόνο αλλα μακάρι να αποδείξει κ εδώ αυτό που λέμε πως είναι ο καλύτερος γιατρος.Και εσυ να προσεχεις τον εαυτό σου. Να της πεις πως είναι η πριγκίπισσα μας.

Καούρες εχεις εσυ από νωρις πωπω υπομονή αγαπη μου. Εμενα ξεκίνησαν τώρα και είναι βαρβατες. Από κιλά είσαι σούπερ  

Και ο γιατρος στην κάνει κ έξω όπου θέλεις. Εγω και την πρώτη φορά έξω την έκανα σε διαγνωστικό κ τώρα με ρώτησαν αν θέλω στο ιατρείο αλλα προτίμησα όλα μαζί έξω γτ έχω και αιματολογικές κ ούρων. Πάντως και στην αρχή κάνουμε καλλιέργεια τουλάχιστον από οσες γνωρίζω είχαν κάνει στο πρώτο τρίμηνο.Μαλιστα είχα πάρει κ θεραπεία γτ έδειξε μικροβιακι. Βέβαια κάποιοι γιατροί μπορεί να μην το θεωρούν απαραίτητο στην αρχή δεν ξέρω αν κ λένε πως κάποια μικρόβια μπορεί να είναι επικίνδυνα για την κυηση. 

Ναι κορίτσι μου,καουρες έχω από το πρώτο τρίμηνο.Υπήρξαν μέρες που δε μπορούσα να φάω σχεδόν τίποτα.Ούτε υγρά ,ούτε στερεά τροφή.Δεν παραπονιέμαι,απλά αναφέρω τα δεδομένα.Και εγώ νομίζω από κιλά καλά πρέπει να είμαι.Από κάποια εβδομάδα και μετά φαντάζομαι προσμετράται και το βάρος του μωρού στο βάρος μας;Γενικότερα από ποια περίπου εβδομάδα βάζουμε πιο πολλά κιλά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Οποτε θέλει ακομη δυο μηνες ώστε να φανεί πιο ξεκάθαρα και κατανοώ πως δεν μπορούμε να μιλάμε με ακρίβεια για τον χρόνο αλλα μακάρι να αποδείξει κ εδώ αυτό που λέμε πως είναι ο καλύτερος γιατρος.Και εσυ να προσεχεις τον εαυτό σου. Να της πεις πως είναι η πριγκίπισσα μας.

Καούρες εχεις εσυ από νωρις πωπω υπομονή αγαπη μου. Εμενα ξεκίνησαν τώρα και είναι βαρβατες. Από κιλά είσαι σούπερ  

Και ο γιατρος στην κάνει κ έξω όπου θέλεις. Εγω και την πρώτη φορά έξω την έκανα σε διαγνωστικό κ τώρα με ρώτησαν αν θέλω στο ιατρείο αλλα προτίμησα όλα μαζί έξω γτ έχω και αιματολογικές κ ούρων. Πάντως και στην αρχή κάνουμε καλλιέργεια τουλάχιστον από οσες γνωρίζω είχαν κάνει στο πρώτο τρίμηνο.Μαλιστα είχα πάρει κ θεραπεία γτ έδειξε μικροβιακι. Βέβαια κάποιοι γιατροί μπορεί να μην το θεωρούν απαραίτητο στην αρχή δεν ξέρω αν κ λένε πως κάποια μικρόβια μπορεί να είναι επικίνδυνα για την κυηση. 

Ναι πανω κατω τοσο θα δειξει  σευχαριστω!!

Just now, vaso_mpempis είπε:

Όχι εγώ δεν έκανα στην αρχή.. Αυτό τωρα δεν το ηξερα, να ανησυχησω;

Ίσως εχω κάνει παλιά δεν θυμάμαι (εντύπωση μου κάνει)

Ευχαριστώ πολύ :)

Να μην ανησυχεις δε το κανουν ολοι στην αρχη εγω τωρα που το ειπαμε ειχα κανει πριν βαλω τον πεσσο ο γιατρος μου μου το ειχε κανει εμενα καλα η μνήμη μετα την εγκυμοσύνη εχει χειροτερεψει το εχετε κ εσεις αυτο? Πιστευα μολις γεννησω θα επανελθει αλλα δε το βλεπω χαχα!!

  • Χαχα 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Όχι εγώ δεν έκανα στην αρχή.. Αυτό τωρα δεν το ηξερα, να ανησυχησω;

Ίσως εχω κάνει παλιά δεν θυμάμαι (εντύπωση μου κάνει)

Ευχαριστώ πολύ :)

Όχι καλε να μην ανησυχήσεις για την αρχή! Τωρα θα κανεις κ όλα μια χαρά.

Θα έχεις κάνει σίγουρα σε κανα τεστ Παπ με κολποδιαστολεα θα ήταν ομως. 

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου,με το καλό το αδελφάκι τους!

Ναι κορίτσι μου,καουρες έχω από το πρώτο τρίμηνο.Υπήρξαν μέρες που δε μπορούσα να φάω σχεδόν τίποτα.Ούτε υγρά ,ούτε στερεά τροφή.Δεν παραπονιέμαι,απλά αναφέρω τα δεδομένα.Και εγώ νομίζω από κιλά καλά πρέπει να είμαι.Από κάποια εβδομάδα και μετά φαντάζομαι προσμετράται και το βάρος του μωρού στο βάρος μας;Γενικότερα από ποια περίπου εβδομάδα βάζουμε πιο πολλά κιλά;

Σε πάει έτσι για αυτό μωρε δεν έχεις βάλει καθόλου. Εγω μόνο στο πρώτο τρίμηνο δεν άντεχα τίποτα από φαΐ ούτε νερό ούτε να μιλάω σε άνθρωπο. Μόνο ξάπλα και εμετούς. Στο τέλος λένε βάζεις τα πιο πολλά και το μωράκι μαζι κάθε εβδομάδα που βάζει περίπου 200γρ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Όχι καλε να μην ανησυχήσεις για την αρχή! Τωρα θα κανεις κ όλα μια χαρά.

Θα έχεις κάνει σίγουρα σε κανα τεστ Παπ με κολποδιαστολεα θα ήταν ομως. 

Σε πάει έτσι για αυτό μωρε δεν έχεις βάλει καθόλου. Εγω μόνο στο πρώτο τρίμηνο δεν άντεχα τίποτα από φαΐ ούτε νερό ούτε να μιλάω σε άνθρωπο. Μόνο ξάπλα και εμετούς. Στο τέλος λένε βάζεις τα πιο πολλά και το μωράκι μαζι κάθε εβδομάδα που βάζει περίπου 200γρ. 

Όλα καλά κοριτσάκι μου,με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 δοκίμασε στο σπυράκι να βάλεις πάγο η ρώτα την γιατρό για γάζα φουσιντιν αντί για κρέμα, θα το κλείσεις ένα βράδυ το πρωί θα έχει ανοίξει, εγγύηση. 

@vaso_mpempis όχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι δεν κανουμ όλες στην αρχή, ούτε εγώ έκανα,μόνο προς το τέλος έκανα. 

@4shinediamonds το τσιτωμα μετα το φαγητό είναι μετά το φαγητό. 

Λοιποοοοον εγώ όταν είχα συσπάσεις ενοιωθα σαν κάποιος να μου ζουλαει την κοιλιά από παντού ενοιωθα μια πίεση στην κοιλιά και δυσκολεύομουν στην ανάσα. Μέχρι να κάνω το nst δεν ήξερα ότι αυτό ήταν συσπάσεις, χεχεε το ζώον!!

  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

@Ria@90 δοκίμασε στο σπυράκι να βάλεις πάγο η ρώτα την γιατρό για γάζα φουσιντιν αντί για κρέμα, θα το κλείσεις ένα βράδυ το πρωί θα έχει ανοίξει, εγγύηση. 

@vaso_mpempis όχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι δεν κανουμ όλες στην αρχή, ούτε εγώ έκανα,μόνο προς το τέλος έκανα. 

@4shinediamonds το τσιτωμα μετα το φαγητό είναι μετά το φαγητό. 

Λοιποοοοον εγώ όταν είχα συσπάσεις ενοιωθα σαν κάποιος να μου ζουλαει την κοιλιά από παντού ενοιωθα μια πίεση στην κοιλιά και δυσκολεύομουν στην ανάσα. Μέχρι να κάνω το nst δεν ήξερα ότι αυτό ήταν συσπάσεις, χεχεε το ζώον!!

Θα την παρω αυριο ετσι κ αλλιως γτ ποναω υποφερω.θα την ρωτησω α  ειναι ναι...αχ αυτο π λες για τις συσπασεις....εγω πολλες φορες δεν μπορω να παρω ανασες σε συνδυασμό κινησεις του μωρου ομως αλλα ηαθτο συμβαινει μονο οταν η κοιλια μαζεύεται απο μια μερια η αλλαζει σχήματα...Μήπως τλκ κ σε εμενα ειναι συσπαση κ δεν το καταλαβαίνω κ νομιζω πως ειναι το μωρο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εγώ γενικά δεν είμαι συνηθισμένη στον πόνο, ούτε καν στην περίοδο πονάω ούτε τπτ... Τα μετεγχειρητικά τραύματα με πονούσαν σχεδόν 1 μήνα. Σε 1 μήνα περίπου θα μάθω πως θα είναι η δεύτερη καισαρική, ελπίζω καλύτερη!

Όλα θα είναι μια χαρά!! Με το καλό το μπεμπεκι σου!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Θα την παρω αυριο ετσι κ αλλιως γτ ποναω υποφερω.θα την ρωτησω α  ειναι ναι...αχ αυτο π λες για τις συσπασεις....εγω πολλες φορες δεν μπορω να παρω ανασες σε συνδυασμό κινησεις του μωρου ομως αλλα ηαθτο συμβαινει μονο οταν η κοιλια μαζεύεται απο μια μερια η αλλαζει σχήματα...Μήπως τλκ κ σε εμενα ειναι συσπαση κ δεν το καταλαβαίνω κ νομιζω πως ειναι το μωρο?

Όχι καλέ!! Κι έκανα μαζευόταν από την μια κι από την άλλη και μου κοβόταν η ανάσα είναι διαφορετικό αυτό που ενοιωθα στη σύσπαση Σαν να μου πιέζουν από παντού τη κοιλιά

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...