Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΑΑΑααααααααα γάμο σε εξωτερικό χώρο έκανα, μπανια δεν είναι στο φετινό μου μέλλον αν είναι να κάνει απαίσιο καλοκάιρι χαιρέκακα θα πω να το κάνει φέτος!! :evil:

Να μην ζεσταίνεται και ο μπέμπης! 

  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά εχω νιώσει δυο-τρεις φορές τσιμπηματακια απο κατω.. το έχει πάθει καμία σας;;  λέτε να παίζει ρόλο που είναι κάτω το κεφάλι του μωρού; θα πάρω τη γιατρό το πρωί


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποτέ πήραν θέση τα μωράκια σας για τοκετό; Είμαι 28w και εδώ και 3 μέρες ο κύριος έχει βολευτεί με το κεφάλι κάτω. Ο γιατρός λέει θα ξαναγυρίσει αλλά θα το κάνει η του αρέσει εκεί; Άβολη θέση πάντως... 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Κορίτσια μου γυρισαμε από το γιατρό και πάμε για καισαρική στα μέσα Μαϊου πλέον.  Ένας μήνας έμεινε!

με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μπαμπάκι σου :x

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Σήμερα πρώτη φορά εχω νιώσει δυο-τρεις φορές τσιμπηματακια απο κατω.. το έχει πάθει καμία σας;;  λέτε να παίζει ρόλο που είναι κάτω το κεφάλι του μωρού; θα πάρω τη γιατρό το πρωί

Ισως ναι γιατί πιέζει. Το παθαίνω καθημερινά κ συνέχεια αλλα όχι τόσο ως τσιμπημα αλλα σουβλιτσες δυνατες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια ποτέ πήραν θέση τα μωράκια σας για τοκετό; Είμαι 28w και εδώ και 3 μέρες ο κύριος έχει βολευτεί με το κεφάλι κάτω. Ο γιατρός λέει θα ξαναγυρίσει αλλά θα το κάνει η του αρέσει εκεί; Άβολη θέση πάντως... 

εμενα ειναι περίπου από την αρχή του 6ου με το κεφάλι κάτω και βολεύτηκε εκεί δεν ξαναγύρισε. Μου ειχε πει κι εμενα τοτε οτι μπορει να γυρισει αλλα δεν!!!! Την τελευταία φορα μου είπε ότι πλέον αφού είναι και το πρώτο μου δεν θα αλλάξει θέση

τεμπέλης ο μπεμπης χαχαχαχαχα

Just now, Beboula25 είπε:

Ισως ναι γιατί πιέζει. Το παθαίνω καθημερινά κ συνέχεια αλλα όχι τόσο ως τσιμπημα αλλα σουβλιτσες δυνατες

Πότε σου ξεκινησαν; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κορίτσια μου. Είμαι λίγο τρομαγμένη αλλά το περίμενα ότι θα μου πει σήμερα ότι πάμε εντέλει για καισαρική.

Μάλλον πρέπει να του πάρω και τιποτα πιο ζεστό και να τελειώνω με τις προετοιμασίες...

Λογικά θα είναι λιγο κάτω από 3κιλά. Πρέπει να του πάρω άραγε και newborn? Του έχω πάρει μόνο 0 έως 3κιλά....

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου. Είμαι λίγο τρομαγμένη αλλά το περίμενα ότι θα μου πει σήμερα ότι πάμε εντέλει για καισαρική.

Μάλλον πρέπει να του πάρω και τιποτα πιο ζεστό και να τελειώνω με τις προετοιμασίες...

Λογικά θα είναι λιγο κάτω από 3κιλά. Πρέπει να του πάρω άραγε και newborn? Του έχω πάρει μόνο 0 έως 3κιλά....

Είμαι ασχετη με ρούχα κλπ αυτά τα ξέρουν οι έμπειρες μανούλες.. Εγώ απλά θέλω να σου πω να μη φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά, βασικά όλα είναι ήδη καλα και σύντομα θα γνωρίσεις τον γιο σου!!! Τι ωραία...

:):):)

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

εμενα ειναι περίπου από την αρχή του 6ου με το κεφάλι κάτω και βολεύτηκε εκεί δεν ξαναγύρισε. Μου ειχε πει κι εμενα τοτε οτι μπορει να γυρισει αλλα δεν!!!! Την τελευταία φορα μου είπε ότι πλέον αφού είναι και το πρώτο μου δεν θα αλλάξει θέση

τεμπέλης ο μπεμπης χαχαχαχαχα

Πότε σου ξεκινησαν; 

Από τότε που πήρε θέση.Την πρώτη φορά ένιωσα τόσο δυνατες σουβλιες κάτω μου που νόμιζα ότι θα γεννησω.Ειπα στον γιατρό πως με τσιγκλαει κ είπε όταν το νιώθω να καθομαι. Πως πλέον μου μιλάει το μωράκι:wub:.  Δεν κάθομαι ομως

Θα δεις μετά θα νιώθεις κ στο περπάτημα αυτή την πίεση κ τις σουβλιτσες πολύ έντονα. Όσο για τον θέση πλέον δεν αλλάζει και λένε καλό είναι μέχρι τις 32 να έχει πάρει θέση.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Από τότε που πήρε θέση.Την πρώτη φορά ένιωσα τόσο δυνατες σουβλιες κάτω μου που νόμιζα ότι θα γεννησω.Ειπα στον γιατρό πως με τσιγκλαει κ είπε όταν το νιώθω να καθομαι. Πως πλέον μου μιλάει το μωράκι:wub:.  Δεν κάθομαι ομως

Θα δεις μετά θα νιώθεις κ στο περπάτημα αυτή την πίεση κ τις σουβλιτσες πολύ έντονα. Όσο για τον θέση πλέον δεν αλλάζει και λένε καλό είναι μέχρι τις 32 να έχει πάρει θέση.  

εμενα παραπηρε νωρίς θέση... Είναι τεμπέλης τέλος χαχαχαχαχαχα

Σ ευχαριστω πολύ

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου. Είμαι λίγο τρομαγμένη αλλά το περίμενα ότι θα μου πει σήμερα ότι πάμε εντέλει για καισαρική.

Μάλλον πρέπει να του πάρω και τιποτα πιο ζεστό και να τελειώνω με τις προετοιμασίες...

Λογικά θα είναι λιγο κάτω από 3κιλά. Πρέπει να του πάρω άραγε και newborn? Του έχω πάρει μόνο 0 έως 3κιλά....

Επειδή είμαι τέλη Μαΐου αλλα ποτε δεν ξέρεις κ εγω σκεφτομουν να παρω κάτι σε ολόσωμο ας πούμε αλλα λένε πως μέχρι τότε θα έχουμε υψηλές θερμοκρασίες. Αν δεν του έχεις πάρει με μακρύ μανικακι πάρε έστω λίγα τέτοια εσώρουχα ομως θα σου ελεγα όχι ρουχαλάκια γτ ουσιαστικά μετά τον μήνα δεν θα τα βάλει. 

Για newborn δεν ξέρω σκέφτομαι πως πάνω από δυο εμβδομαδες δεν θα σας κάνει.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...