Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες είχες μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, mama16 είπε:

@Marina 2 να σου ζήσει, γερό κ τυχερό να είναι!! Εγώ κορίτσια πριν 2 μέρες πήγα στο γιατρό κ 34η ακριβώς εβδομάδα ήταν 1800γρ, λίγο μικρός. Πρόβλημα με αιμάτωση δεν υπάρχει. Δεδομένου ότι θα γεννήσω την 38η εβδομάδα πόσο περίπου λέτε να πάει? Ο γιατρός ανέφερε ότι θα γεννηθεί γύρω στα 2300 αλλά μόνο 500γρ θα βάλει σε 4 εβδομάδες? Κ όσες περνάτε σαλοσπιρ πότε το σταματήσατε? Γιατί μου είπε να το κόψω σε μια εβδομάδα αλλά αγχώνομαι ότι θα σταματήσει να αιματωνεται σωστά.. κ μου έβαλε να κάνω καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο. Αυτό να φανταστώ γίνεται σε συγκεκριμένα μικροβιολογικά κ όχι σε οποιοδήποτε έτσι??

κ εγώ έπαιρνα προληπτικά κ στην 2η εγκυμοσύνη μου κ στην 3η εγκυμοσύνη μου στην 2η το σταμάτησα 36η βδομάδα τώρα στην 3η το σταμάτησα από την 30η γιατί είχα θέμα με το στομάχι μου...τώρα για καλλιέργεια κολπικου υγρού έκανα μόνο κ στην 2η εγκυμοσύνη μου κ στην 3η γύρω στον 3ο μήνα. μετά όχι.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια εχει τωρα δύο μέρες που έχω λίγα πονακια περιόδου χαμηλά. πιο πολύ όταν είμαι όρθια η περπαταω, όταν γυρίζω πλευρό στον ύπνο κλπ. ειναι φυσιολογικά αυτά στον 8ο;

Γενικά ο 8ος μου φαίνεται δύσκολος πάντως.

θα πάρω τη γιατρό το απόγευμα που θα κάνω και το doppler 

Επίσης κορίτσια εμένα δεν μου έχει πει για σαλοσπιρ, τι είναι αυτο; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

κορίτσια εχει τωρα δύο μέρες που έχω λίγα πονακια περιόδου χαμηλά. πιο πολύ όταν είμαι όρθια η περπαταω, όταν γυρίζω πλευρό στον ύπνο κλπ. ειναι φυσιολογικά αυτά στον 8ο;

Γενικά ο 8ος μου φαίνεται δύσκολος πάντως.

θα πάρω τη γιατρό το απόγευμα που θα κάνω και το doppler 

Επίσης κορίτσια εμένα δεν μου έχει πει για σαλοσπιρ, τι είναι αυτο; 

Δεν το δίνουν σε όλες το σαλοσπιρ μην αγχώνεσαι, μόνο όταν υπάρχει πρόβλημα αιμάτωσης του εμβρύου. Αν είναι όλα φυσιολογικά δεν χρειάζεται

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο.. στην εβδομάδα μου πόσο είναι περίπου το βάρος του μωρού; Έχω πολύ καιρό να μάθω βάρος και αναρωτιεμαι τι να περιμένω σήμερα.. διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ αλλα είπα να ρωτήσω και εσας

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

να ρωτήσω και κάτι άλλο.. στην εβδομάδα μου πόσο είναι περίπου το βάρος του μωρού; Έχω πολύ καιρό να μάθω βάρος και αναρωτιεμαι τι να περιμένω σήμερα.. διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ αλλα είπα να ρωτήσω και εσας

31k5 η μπεμπα ηταν 2.100!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

αχου ρε!!!! :x κοριτσαρα!!!!!

τόσο πολύ θα έχει μεγαλώσει ο μπεμπης ε;; πωπω τον είχα αφήσει 1.190gr 

Καπου εκει θα ειναι κοπελα μου!!! Με το καλο η εξεταση σου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καπου εκει θα ειναι κοπελα μου!!! Με το καλο η εξεταση σου!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!Έχω μια ανησυχία από χτες.. Δεν ξέρω γιατί! 

Δεν περνάνε οι ώρες με τίποτα! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

κορίτσια εχει τωρα δύο μέρες που έχω λίγα πονακια περιόδου χαμηλά. πιο πολύ όταν είμαι όρθια η περπαταω, όταν γυρίζω πλευρό στον ύπνο κλπ. ειναι φυσιολογικά αυτά στον 8ο;

Γενικά ο 8ος μου φαίνεται δύσκολος πάντως.

θα πάρω τη γιατρό το απόγευμα που θα κάνω και το doppler 

Επίσης κορίτσια εμένα δεν μου έχει πει για σαλοσπιρ, τι είναι αυτο; 

Το δίνουν για τους λόγους που σου είπαν τα κορίτσια κ σπάνια κάποιοι γιατροί προληπτικά. Αντιπηκτικό είναι. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!Έχω μια ανησυχία από χτες.. Δεν ξέρω γιατί! 

Δεν περνάνε οι ώρες με τίποτα! 

Μην ανχωνεσαι ολα θα ειναι τελεια....δεν ειναι κ τοοοοσο σημαντικη εξεταση οπως ειναι η αυχενικη ή η β επιπεδου.. κ νομιζω πως αυτα π θα δουν λιγο πολυ τα εχουν ξαναδει εως τωρα! Πλακουντα αμνιακο τραχυλος μητριαιες αρτηριες αυτα βλεπουν κ τα εχουν ξαναδει!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μην ανχωνεσαι ολα θα ειναι τελεια....δεν ειναι κ τοοοοσο σημαντικη εξεταση οπως ειναι η αυχενικη ή η β επιπεδου.. κ νομιζω πως αυτα π θα δουν λιγο πολυ τα εχουν ξαναδει εως τωρα! Πλακουντα αμνιακο τραχυλος μητριαιες αρτηριες αυτα βλεπουν κ τα εχουν ξαναδει!

το κακό είναι ότι δεν έκανα σωστά την Αυχενική (μου μέτρησαν μόνο πτυχή και δεν μου εκαναν pap-a γιατι όπως μου ελεγαν λόγω ιστορικού και πτυχής και και και δεν χρειαζόταν). Μετά αλλαξα γιατρό από τότε και τη Β επιπέδου τη  έκανα σε ενα πολύ καλό ιδιωτικό όπως και αυτή τώρα. 

Αλλά από τότε με τρώει το άγχος κάθε τόσο και φοβάμαι! φοβαμαι πολύ ώρες ωρες


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

το κακό είναι ότι δεν έκανα σωστά την Αυχενική (μου μέτρησαν μόνο πτυχή και δεν μου εκαναν pap-a γιατι όπως μου ελεγαν λόγω ιστορικού και πτυχής και και και δεν χρειαζόταν). Μετά αλλαξα γιατρό από τότε και τη Β επιπέδου τη  έκανα σε ενα πολύ καλό ιδιωτικό όπως και αυτή τώρα. 

Αλλά από τότε με τρώει το άγχος κάθε τόσο και φοβάμαι! φοβαμαι πολύ ώρες ωρες

Δεν υπαρχει λογος αφου εκανες σωστα την β επιπεδου π ειναι κ πιο προσφατη! Τι ωρα εχεις την εξεταση;;;

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...