Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ αγάπη μου,με έπιασε στενοχώρια μωρέ γιατί δεν έκανα κάτι περιττό....Ούτε θέλω να επηρέαζω κάποια κοπέλα, ούτε παραπονιέμαι.....Σας ευχαριστώ πολύ❤

Ναι αγαπη μου καταλαβαίνω πως το λες!!!απλα εμεις κανουμε οτι καλυτςρο μπορούμε σαν εγλυουλες το οτι δεν το καταλαβες δεν ειναι ευθύνη σου κ δε χρειαζεται να τα βάζεις με τον εαυτο σου ειμαι σιγουρη πως αν το αντιλαμβανόσουν κ εσυ κ εγω θα το αναφεραμε αμεσα στον γιατρο..μην κοιτας πισω δεν σε  βοηθάει σε τίποτα...απλα ακολούθα βημα βημα τον γιατρο σου..ξερω κοπελες π ειχαν θεμα με τομ τραχηλο αλλα γέννησαν τελειομηνα και με προκληση κιολας γτ δεν εβγαινε το μπεμπακι....μη τρελαίνεσαι...!!!!ειμαστε εδω για οτι θες να μοιραστεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Που να το καταλαβεις.. κι εγω προσπαθώ και δεν ξέρω ακόμα τι είναι και σίγουρα έχω. 

Όλα καλά θα πάνε ξεκουράσου και θετική σκέψη!! :x

το μωρούλι μεγαλωσε;

Ευχαριστώ Βάσω μου,να είσαι καλά!Και εσύ με το καλό,πλησιάζεις:)

Δώσαμε έμφαση στον τράχηλο,δεν κάναμε μετρήσεις στο μωράκι,είχα πάει πριν λίγο καιρό.

Just now, Anna17 είπε:

Πότε πρέπει να μικρύνει ο τράχηλος και πόσο είναι το φυσιολογικό του δηλαδή; Στην 32η εβδομάδα τον μετρησαμε και ήταν 27. Νόμιζα ότι είναι λογικό να μικραίνει όσο πάμε προς τη γέννα. 

Αυτό μου είπε και εμένα σήμερα ο γιατρός,μικραίνει όσο προχωράμε προς την γέννα.Απλά σε εμένα το ήθελε λίγο παραπάνω σαν "όριο ασφαλείας".

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αγαπη μου καταλαβαίνω πως το λες!!!απλα εμεις κανουμε οτι καλυτςρο μπορούμε σαν εγλυουλες το οτι δεν το καταλαβες δεν ειναι ευθύνη σου κ δε χρειαζεται να τα βάζεις με τον εαυτο σου ειμαι σιγουρη πως αν το αντιλαμβανόσουν κ εσυ κ εγω θα το αναφεραμε αμεσα στον γιατρο..μην κοιτας πισω δεν σε  βοηθάει σε τίποτα...απλα ακολούθα βημα βημα τον γιατρο σου..ξερω κοπελες π ειχαν θεμα με τομ τραχηλο αλλα γέννησαν τελειομηνα και με προκληση κιολας γτ δεν εβγαινε το μπεμπακι....μη τρελαίνεσαι...!!!!ειμαστε εδω για οτι θες να μπιρασ

Ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου,ευχαριστώ❤❤

Πλησιάζεις και εσύ γλυκιά μου,με το καλό❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ Βάσω μου,να είσαι καλά!Και εσύ με το καλό,πλησιάζεις:)

Δώσαμε έμφαση στον τράχηλο,δεν κάναμε μετρήσεις στο μωράκι,είχα πάει πριν λίγο καιρό.

Αυτό μου είπε και εμένα σήμερα ο γιατρός,μικραίνει όσο προχωράμε προς την γέννα.Απλά το ήθελε λίγο παραπάνω σαν όριο ασφαλείας.

Άρα το μπεμπινιο είναι σούπερ αυτό έχει σημασία! Υπομονή και ξεκούραση :x

Σ ευχαριστώ.. Ναι πλησιάζει η μερα και έχει αρχίσει η αγωνία σιγά σιγά..

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Πότε πρέπει να μικρύνει ο τράχηλος και πόσο είναι το φυσιολογικό του δηλαδή; Στην 32η εβδομάδα τον μετρησαμε και ήταν 27. Νόμιζα ότι είναι λογικό να μικραίνει όσο πάμε προς τη γέννα. 

Δεν έχω ιδέα. Μου κάνει εντύπωση η τελευταία μέτρηση τραχήλου που έχω σε εξετάσεις είναι στη β επιπέδου 22 εβδομάδων. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου καλό,με ανακουφισαν τα λόγια σου,όχι που το έζησες ως κατάσταση εννοείται,αλλά που πήγαν όλα όμορφα,μπράβο κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ!

Αν επιτρέπεται,τι σου σύστησε από ξεκούραση;Πήρες αγωγή;

Πήρα τα ουτροτζεσταν, δύο την ημέρα δια στόματος (γιατί γίνεται και κολπικά). 

Από άποψη ξεκούρασης, από δουλειές μόνο τα απαραίτητα, να κάθομαι και να ξαπλώνω μέσα στη μέρα. Δε μου συνέστησε δηλαδή ακινησία, αλλά ΠΟΛΛΉ ξεκούραση.

Εγώ προσωπικά προσπαθούσα να μην σκύβω, να μην σηκώνω βάρος, από δουλειές όντως τα απαραίτητα, πολλή ξάπλα, όχι πολύ περπάτημα και δεν πήγαινα και στη δουλειά. Αυτά.

Όλα θα πάνε καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ Βάσω μου,να είσαι καλά!Και εσύ με το καλό,πλησιάζεις:)

Δώσαμε έμφαση στον τράχηλο,δεν κάναμε μετρήσεις στο μωράκι,είχα πάει πριν λίγο καιρό.

Αυτό μου είπε και εμένα σήμερα ο γιατρός,μικραίνει όσο προχωράμε προς την γέννα.Απλά σε εμένα το ήθελε λίγο παραπάνω σαν "όριο ασφαλείας".

Ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου,ευχαριστώ❤❤

Πλησιάζεις και εσύ γλυκιά μου,με το καλό❤

Ευχαριστώ πολυ γλυκουλα μουυ ναι πλησιάζουμε κ εμεις με τον μπεμπάκο...κ ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα δε σ κρύβω πως εχω φρικαρει κ λιγο ....η αληθεια ειναι πως στην 33η εβδ π πηγα γιατρό σ μιλαω για δική μ περίπτωση ετσι??ρωτησα για τον τραχηλο κ μ λεει απο δω κ περα τον θελουμε να μαλακωνειι κ να μην με αγχωνει για να εχουμε πιο ευκολη γεννα... οσο προχωραει η εγκ δλδ ειναι φυσιολογικο....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Κλάμα πολύ από τον πόνο με βρήκε έτσι η μαία κ μου πήρε το μωρό για μπάνιο να ηρεμήσω. Κάθε φορά δαγκώνομαι πονάει πολύ από την αρχή μέχρι να τελειώσουμε αλλα ναι χαλάλι του!! Χαλάλι στα παιδάκια μας! 

Τα πάμε καλα εντάξει θέλω λίγο χρόνο να προσαρμοστώ κ να προσαρμοσω καλύτερα τον χρόνο αλλα σιγά σιγά. Προς το παρόν είναι αποίκω ότι θέλει!!χαχαχ 

Ειμαι καλα κ εγω μόνο τα ράμματα με τραβάνε κ περιμένω πως κ πως την παιδίατρο να έρθει να τον δει κ να ρωτήσω ένα καρο πράγματα 

Αγαπούλα μου μην τα βάζεις με εσένα δεν είναι όλες οι συσπασεις κατανοητές πίστεψε με. Όλα θα πάνε τέλεια ξεκουράσου και μην φοβάσαι 

Μπεμπουλα μου στεναχωριεμαι πολύ που πονας τοσο. Εισαι σιγουρη οτι πιανει σωστα το μωρο? Γιατι τοσο πολυ να πονας δεν ξερω αν ειναι λογικο.Ξεκινα την κρεμα οπωσδήποτε. επίσης υπάρχουν οι λεγομενες ψευδοθηλες ποτ τις χρησιμοποιεις ώστε να επουλωθούν οι δικες σου.Για να πετυχει ο θηλασμος ειναι πολυ σημαντικο να μην υποφέρεις και εσυ. Πιστεψε με παιζει πολυ μεγαλο ρολο. Χρησιμοποίησε καθε τροπο που μπορει να σε βοηθήσει. Δεν πρέπει να υποφέρεις τοσο. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Πήρα τα ουτροτζεσταν, δύο την ημέρα δια στόματος (γιατί γίνεται και κολπικά). 

Από άποψη ξεκούρασης, από δουλειές μόνο τα απαραίτητα, να κάθομαι και να ξαπλώνω μέσα στη μέρα. Δε μου συνέστησε δηλαδή ακινησία, αλλά ΠΟΛΛΉ ξεκούραση.

Εγώ προσωπικά προσπαθούσα να μην σκύβω, να μην σηκώνω βάρος, από δουλειές όντως τα απαραίτητα, πολύ ξάπλα, όχι πολύ περπάτημα και δεν πήγαινα και στη δουλειά. Αυτά.

Όλα θα πάνε καλά! 

Πάνω κάτω τα ίδια κάνουμε.Κάθε οργανισμός και εγκυμοσύνη φυσικά είναι ξεχωριστός.

Ναι αγάπη μου,ευχαριστώ,όλα όμορφα για όλες μας❤

Just now, Ria@90 είπε:

Ευχαριστώ πολυ γλυκουλα μουυ ναι πλησιάζουμε κ εμεις με τον μπεμπάκο...κ ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα δε σ κρύβω πως εχω φρικαρει κ λιγο ....η αληθεια ειναι πως στην 33η εβδ π πηγα γιατρό σ μιλαω για δική μ περίπτωση ετσι??ρωτησα για τον τραχηλο κ μ λεει απο δω κ περα τον θελουμε να μαλακωνειι κ να μην με αγχωνει για να εχουμε πιο ευκολη γεννα... οσο προχωραει η εγκ δλδ ειναι φυσιολογικο....

Είναι φυσιολογικό Ρια μου,το συζητούσαμε και με τον γιατρό σήμερα ,οι συσπάσεις είναι προπαρασκευαστικές.Μαλακώνει ο τράχηλος Όσο πλησιάζουμε ,απλά κάθε γιατρός για κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη βάζει κάποιο "όριο ασφαλείας" στις μετρήσεις του.

Φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα αγαπη....Εγώ θα σου ευχηθώ να ζήσεις κάθε στιγμή όμορφα❤Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Πάνω κάτω τα ίδια κάνουμε.Κάθε οργανισμός και εγκυμοσύνη φυσικά είναι ξεχωριστός.

Ναι αγάπη μου,ευχαριστώ,όλα όμορφα για όλες μας❤

Είναι φυσιολογικό Ρια μου,το συζητούσαμε και με τον γιατρό σήμερα ,οι συσπάσεις είναι προπαρασκευαστικές.Μαλακώνει ο τράχηλος Όσο πλησιάζουμε ,απλά κάθε γιατρός για κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη βάζει κάποιο "όριο ασφαλείας" στις μετρήσεις του.

Φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα αγαπη....Εγώ θα σου ευχηθώ να ζήσεις κάθε στιγμή όμορφα❤Με το καλό!

Να σαι καλα αγαπη μου όμορφη ανταποδίδω σε ολες τις ευχές....να σπυ πανε ολα τελεια κ σενα να κρατησετε και να χαρειτε το μπεμπακι σας κ εσεις!!!!σε λιγο καιρο ολες θα μιλαμε εδω παλι αλλα πλεον σαν νεες μανουλες!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Μπεμπουλα μου στεναχωριεμαι πολύ που πονας τοσο. Εισαι σιγουρη οτι πιανει σωστα το μωρο? Γιατι τοσο πολυ να πονας δεν ξερω αν ειναι λογικο.Ξεκινα την κρεμα οπωσδήποτε. επίσης υπάρχουν οι λεγομενες ψευδοθηλες ποτ τις χρησιμοποιεις ώστε να επουλωθούν οι δικες σου.Για να πετυχει ο θηλασμος ειναι πολυ σημαντικο να μην υποφέρεις και εσυ. Πιστεψε με παιζει πολυ μεγαλο ρολο. Χρησιμοποίησε καθε τροπο που μπορει να σε βοηθήσει. Δεν πρέπει να υποφέρεις τοσο. 

Θέλεις λίγο να με βοηθησεις να καταλάβω; Αυτη την στιγμή έχω πολύ μεγάλη θηλή και θηλαια αλω και προσπαθώ ο μικρός να το πιάνει όσο πιο μέσα μπορεί. Νομίζω πως το κάνει αρχικά και μετά βγαίνει πιο έξω κ δαγκώνει δυνατά τη θηλή να μην του φύγει. Το ξέρω πως δεν πρέπει να πονάω τόσο μου το είπαν πως στην αρχή ναι αλλα όχι όσο κραταει το γευμα 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 συμφωνώ απόλυτα με τη @Nicol_ και κάτι ανάλογο σου έχει και η @Vasoth.. Πρώτα η μαμα να είναι καλά. Οι ψυχολόγοι λένε ότι είναι σαν το αεροπλάνο: πρώτα βάζουμε τη μάσκα οξυγόνου εμείς και μετά τη φοράμε παιδί. 

Οι ψευδοθηλες ανακουφίζουν προσωρινά αλλά δεν βοηθάνε να μάθει να πιάνει σωστά ο μπέμπης και μπαινεις σε φαυλο κυκλο. Επίσης παίρνει κ αέρα σαν το μπιμπερό που επιτείνει τυχόν κωλικούς.

Αν έχεις ματώσει η λανολινη δεν βοηθάει πολύ πια.

Στείλε τον άντρα σου στο φαρμακείο να σου φτιάξει κρέμα apno.

Μπορείς να τη γκοογλαρεις την συστήνουν οι σύμβουλοι θηλασμού νομίζω έχει και εδώ κάπου σχετικό τοπικ. Τη φτιάχνεις στο φαρμακείο 

  1. Mupirocin ointment 2%: 15 grams
  2. Betamethasone ointment 0.1%: 15 grams
  3. To which is added miconazole powder to a concentration of 2% miconazole

Total: about 30 grams combined 
Apply sparingly after each feeding. Do not wash or wipe off

Για λεπτομέρειες μπες στο Canadian breastfeeding foundation λινκ δεν βάζω Γτ δεν θα δεις το ποστ ποτέ.

Αν πονάς πάνω από 20sec πιάνει λάθος ή έχει μεγάλο χαλινό και δεν ανοίγει σωστά το στόμα. Πες στην παιδίατρο να το τσεκάρει το τελευταίο. 

Επειδή το βλέπω ότι το θες πολύ μην βασανίζεσαι κοριτσάρα. Επένδυσε σε μια σύμβουλο να σε βοηθήσει. Βίντεο έχω θα προσπαθήσω να στα στείλω σε pm.

@4shinediamonds όλα θα πάνε καλά, ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ.

@Ria@90 ΠΕΘΑΊΝΩ που μου είσαι ψύχραιμη πλέον!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 συμφωνώ απόλυτα με τη @Nicol_ και κάτι ανάλογο σου έχει και η @Vasoth.. Πρώτα η μαμα να είναι καλά. Οι ψυχολόγοι λένε ότι είναι σαν το αεροπλάνο: πρώτα βάζουμε τη μάσκα οξυγόνου εμείς και μετά τη φοράμε παιδί. 

Οι ψευδοθηλες ανακουφίζουν προσωρινά αλλά δεν βοηθάνε να μάθει να πιάνει σωστά ο μπέμπης και μπαινεις σε φαυλο κυκλο. Επίσης παίρνει κ αέρα σαν το μπιμπερό που επιτείνει τυχόν κωλικούς.

Αν έχεις ματώσει η λανολινη δεν βοηθάει πολύ πια.

Στείλε τον άντρα σου στο φαρμακείο να σου φτιάξει κρέμα apno.

Μπορείς να τη γκοογλαρεις την συστήνουν οι σύμβουλοι θηλασμού νομίζω έχει και εδώ κάπου σχετικό τοπικ. Τη φτιάχνεις στο φαρμακείο 

  1. Mupirocin ointment 2%: 15 grams
  2. Betamethasone ointment 0.1%: 15 grams
  3. To which is added miconazole powder to a concentration of 2% miconazole

Total: about 30 grams combined 
Apply sparingly after each feeding. Do not wash or wipe off

Για λεπτομέρειες μπες στο Canadian breastfeeding foundation λινκ δεν βάζω Γτ δεν θα δεις το ποστ ποτέ.

Αν πονάς πάνω από 20sec πιάνει λάθος ή έχει μεγάλο χαλινό και δεν ανοίγει σωστά το στόμα. Πες στην παιδίατρο να το τσεκάρει το τελευταίο. 

Επειδή το βλέπω ότι το θες πολύ μην βασανίζεσαι κοριτσάρα. Επένδυσε σε μια σύμβουλο να σε βοηθήσει. Βίντεο έχω θα προσπαθήσω να στα στείλω σε pm.

@4shinediamonds όλα θα πάνε καλά, ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ.

@Ria@90 ΠΕΘΑΊΝΩ που μου είσαι ψύχραιμη πλέον!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι καλό,να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Just now, Ria@90 είπε:

Να σαι καλα αγαπη μου όμορφη ανταποδίδω σε ολες τις ευχές....να σπυ πανε ολα τελεια κ σενα να κρατησετε και να χαρειτε το μπεμπακι σας κ εσεις!!!!σε λιγο καιρο ολες θα μιλαμε εδω παλι αλλα πλεον σαν νεες μανουλες!!!!!

Αμήν κοριτσάκι μου γλυκό❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 συμφωνώ απόλυτα με τη @Nicol_ και κάτι ανάλογο σου έχει και η @Vasoth.. Πρώτα η μαμα να είναι καλά. Οι ψυχολόγοι λένε ότι είναι σαν το αεροπλάνο: πρώτα βάζουμε τη μάσκα οξυγόνου εμείς και μετά τη φοράμε παιδί. 

Οι ψευδοθηλες ανακουφίζουν προσωρινά αλλά δεν βοηθάνε να μάθει να πιάνει σωστά ο μπέμπης και μπαινεις σε φαυλο κυκλο. Επίσης παίρνει κ αέρα σαν το μπιμπερό που επιτείνει τυχόν κωλικούς.

Αν έχεις ματώσει η λανολινη δεν βοηθάει πολύ πια.

Στείλε τον άντρα σου στο φαρμακείο να σου φτιάξει κρέμα apno.

Μπορείς να τη γκοογλαρεις την συστήνουν οι σύμβουλοι θηλασμού νομίζω έχει και εδώ κάπου σχετικό τοπικ. Τη φτιάχνεις στο φαρμακείο 

  1. Mupirocin ointment 2%: 15 grams
  2. Betamethasone ointment 0.1%: 15 grams
  3. To which is added miconazole powder to a concentration of 2% miconazole

Total: about 30 grams combined 
Apply sparingly after each feeding. Do not wash or wipe off

Για λεπτομέρειες μπες στο Canadian breastfeeding foundation λινκ δεν βάζω Γτ δεν θα δεις το ποστ ποτέ.

Αν πονάς πάνω από 20sec πιάνει λάθος ή έχει μεγάλο χαλινό και δεν ανοίγει σωστά το στόμα. Πες στην παιδίατρο να το τσεκάρει το τελευταίο. 

Επειδή το βλέπω ότι το θες πολύ μην βασανίζεσαι κοριτσάρα. Επένδυσε σε μια σύμβουλο να σε βοηθήσει. Βίντεο έχω θα προσπαθήσω να στα στείλω σε pm.

@4shinediamonds όλα θα πάνε καλά, ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ.

@Ria@90 ΠΕΘΑΊΝΩ που μου είσαι ψύχραιμη πλέον!!!!

Χαχαχα κοριτσαρα μουυυ!!!!τωρα ειμαι είμαι!!! μολις με πιάσουν οι πονοι ομως θα θες να δεις τη φατσα μου να ξες αχχαχχαχαα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Θέλεις λίγο να με βοηθησεις να καταλάβω; Αυτη την στιγμή έχω πολύ μεγάλη θηλή και θηλαια αλω και προσπαθώ ο μικρός να το πιάνει όσο πιο μέσα μπορεί. Νομίζω πως το κάνει αρχικά και μετά βγαίνει πιο έξω κ δαγκώνει δυνατά τη θηλή να μην του φύγει. Το ξέρω πως δεν πρέπει να πονάω τόσο μου το είπαν πως στην αρχή ναι αλλα όχι όσο κραταει το γευμα 

Αγαπη μου μην απογοητευεσαι. Θα το βρειτε απλα θελει λιγη υπομονη. Οταν ερθει παιδιατρος πες του να τσεκαρετε χαλινο οπως λεει η @Kpp83.Για την κρεμα δεν γνωριζω, εγω ειχα ματωσει και αυτο που εκανα ηταν να μην θηλασω για καποιες ωρες απο το ματωμενο στηθος και παραλληλα εβαζα λανολινη χωρις να ακουμπαει τπτ αλλο στο στηθος ωστε να απορροφαται η κρεμα. Ισως κ αυτη η κρεμουλα να κανει δουλεια που προτεινει η @Kpp83 

Το ιδανικο ειναι να ερθει σπιτι σας ενας συμβουλος θηλασμου και να δει απο κοντα πως πιανει το μωρο καθολη τη διαρκεια του θηλασμου. Αλλαζε στασεις θηλασμου μηπως καποια βολευει το μωρο κ σενα περισσοτερο. Δοκιμασε τη σταση ραγκμπι κ γενικα αλλαζε στασεις μηπως καποια εξυπηρετει περισσοτερο. 

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι καλό,να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Αμήν κοριτσάκι μου γλυκό❤

Κοριτσι μου να ξεκουραζεσαι κ ολα καλα θα πανε. Ειχα κ γω θεμα με συσπασεις και ο τραχηλος εφτασε στο 2,2 και 2 κ ημουν καπου 24 εβδομαδων. Αν ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου μη φοβασαι. Θα πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...