Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

@Zaxaroula.23 σε Ευχαριστώ πολύ!!

Στην 1η εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος αρκετά πρίν την αναμενόμενη περίοδο. Βέβαια δεν υποψιαστηκα καν γτ δουλευα πολλές ώρες κ δεν είχα δώσει σημασία. Τώρα είναι λίγο πρησμένο αν κ συνήθως πριν την περίοδο δεν είναι και έχω αυτά τα λευκά υγρά. Όπως είπατε παραπάνω σαν της ωορρηξίας. Η κοιλιά πρησμένη κ η μέση ξεκίνησε να με τσιμπάει λίγο.. Επαφές είχαμε όλες τις γόνιμες (-1)  και γενικά πολλές μέρες πριν και συνεχίζουμε κ μετά.. Ελπίζω να είμαστε τυχεροί! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Elfer είπε:

@Zaxaroula.23 σε Ευχαριστώ πολύ!!

Στην 1η εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος αρκετά πρίν την αναμενόμενη περίοδο. Βέβαια δεν υποψιαστηκα καν γτ δουλευα πολλές ώρες κ δεν είχα δώσει σημασία. Τώρα είναι λίγο πρησμένο αν κ συνήθως πριν την περίοδο δεν είναι και έχω αυτά τα λευκά υγρά. Όπως είπατε παραπάνω σαν της ωορρηξίας. Η κοιλιά πρησμένη κ η μέση ξεκίνησε να με τσιμπάει λίγο.. Επαφές είχαμε όλες τις γόνιμες (-1)  και γενικά πολλές μέρες πριν και συνεχίζουμε κ μετά.. Ελπίζω να είμαστε τυχεροί! :-D

Μακαρι να εισαι...το 19 θα μας βρει ολες με κοιλιες τουρλα..χαχαχαχα..ποτε (δεν) περιμενεις να αδιαθετησεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Zaxaroula.23 είπε:

Μακαρι να εισαι...το 19 θα μας βρει ολες με κοιλιες τουρλα..χαχαχαχα..ποτε (δεν) περιμενεις να αδιαθετησεις;

Χαχα ωραία το έθεσες. 31 με 1η

Μακάρι όλες με κοιλιτσες το 19 (που το θέλουν, έτσι! )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elfer είπε:

@Zaxaroula.23 σε Ευχαριστώ πολύ!!

Στην 1η εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος αρκετά πρίν την αναμενόμενη περίοδο. Βέβαια δεν υποψιαστηκα καν γτ δουλευα πολλές ώρες κ δεν είχα δώσει σημασία. Τώρα είναι λίγο πρησμένο αν κ συνήθως πριν την περίοδο δεν είναι και έχω αυτά τα λευκά υγρά. Όπως είπατε παραπάνω σαν της ωορρηξίας. Η κοιλιά πρησμένη κ η μέση ξεκίνησε να με τσιμπάει λίγο.. Επαφές είχαμε όλες τις γόνιμες (-1)  και γενικά πολλές μέρες πριν και συνεχίζουμε κ μετά.. Ελπίζω να είμαστε τυχεροί! :-D

Έλα μακάρι να το πετύχατε το number 2! Εμείς είχαμε επαφές 11-19η που είναι σήμερα και περιμένω σε 10 μέρες. Ωορρρηξια δεν είμαι σίγουρη ποτέ εκανά. Θα είναι περίεργο αν μας κάτσει αυτό τον κύκλο που δεν την βρήκα σε τεστ ούτε κατάλαβα πόνο αλλά είχα πολλά διάφανα υγρά 12-15η μέρα... Στήθος πρισμενο από τις 17 και ερεθισμενες θηλες. Υγρά λίγα... αγωνία πολλή!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elfer είπε:

Χαχα ωραία το έθεσες. 31 με 1η

Μακάρι όλες με κοιλιτσες το 19 (που το θέλουν, έτσι! )

Θα περιμενουμε νεα λοιπον...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Έλα μακάρι να το πετύχατε το number 2! Εμείς είχαμε επαφές 11-19η που είναι σήμερα και περιμένω σε 10 μέρες. Ωορρρηξια δεν είμαι σίγουρη ποτέ εκανά. Θα είναι περίεργο αν μας κάτσει αυτό τον κύκλο που δεν την βρήκα σε τεστ ούτε κατάλαβα πόνο αλλά είχα πολλά διάφανα υγρά 12-15η μέρα... Στήθος πρισμενο από τις 17 και ερεθισμενες θηλες. Υγρά λίγα... αγωνία πολλή!!

@kido μακάρι!!!! Μπορεί να είναι κ το τυχερό σου!! Καλά ακούγεται πάντως!!! Χαλάρωσες κ στις διακοπές,why not?? Στο εύχομαι πραγματικά!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Zizou είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Δψστε μου τα φωτα σας καθυστερηση 10 μερες 2 αρνητικα τεστ την 3 μερα λιγο λροζ χθες στα πολλα και υγρα και αυτο.. φοβαμαι μια ακομα απογοήτευση :(

@Zizou ποτε εκανες το τελευταιο τεστ και σημερα ποια μερα ειναι που εχεις καθυστερηση;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zizou είπε:

Στις 20 εκανα τεστ

Σήμερα ειναι η 10 μερα καθυστέρηση

Τελευταία περιοδο ειχα 17/7κ ο κυκλος μου ειναι απο 29-31 μερες:confused:

Ξανάκανε τεστ.. ίσως ήταν νωρίς στις 20!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Zizou είπε:

Στις 20 εκανα τεστ

Σήμερα ειναι η 10 μερα καθυστέρηση

Τελευταία περιοδο ειχα 17/7κ ο κυκλος μου ειναι απο 29-31 μερες:confused:

@Zizouεχει δικιο η @kidoεκανες νωρις τεστ κανε ξανα αν οχι κανε χοριακη για πιο σιγουρα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Zizou είπε:

Καλα τα λετε βρε κοριτσια αλλα ποσο γοβαμαι ενα αρνητικο αποτελεσμα ειχα  και μια επεμβαση στο παρελθον :cry:

Θα περιμενω λιγο ακομα βρισκομαι κ στον εξωτερικό 

Να μάθεις το συντομότερο γιατί μπορεί να χρειαζεται στήριξη η εγκυμοσύνη αν υπάρχει, με βιταμίνες η και ορμόνες. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Η αναμονή μιας πιθανής και πολυπόθητης καθυστέρησης βλέπω μας έχεις τρελάνει όλες! Θα ήθελα να μου πείτε και σε μένα την γνώμη σας, όχι τόσο για να προβλέψετε αν έχω μείνει έγκυος (αλίμονο αν ήταν τόσο εύκολο) αλλά γιατί ακόμα είναι νωρίς και δεν νιώθω άνετα να το συζητήσω ούτε με τον σύντροφό μου!!

Γενικά ο κύκλος μου κυμαίνεται από 24-29 μέρες και δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς πότε έχω ωορρηξία! Ακόμα και σε κύκλο 25 ημερών που είχα στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό ή ωορρηξία μου ήταν σίγουρα μετά την 15 ημέρα σύμφωνα με τον υπέρηχο. Αυτόν τον μήνα είχαμε αρκετές ελεύθερες επαφές χωρίς σκοπό για σύλληψη. Έτσι όπως το υπολόγισα στις γόνιμες μέρες δεν είχαμε επαφή. Όμως από την 12 μέρα του κύκλου άρχισε το στήθος μου να πρήζεται και να πονάει πολύ σε σημείο που να φορώ αθλητικό σουτιέν για να νιώθω πιο άνετα. Σήμερα είναι η 19 μέρα και το πρήξιμο δεν έχει υποχωρήσει καθόλου ίσα ίσα που σήμερα μου φάνηκε πολύ ευαίσθητο. Να σημειωθεί ότι κάθε μήνα το στήθος μου πρήζεται 6-7 μέρες πριν την περίοδο και έτσι καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει.

Δεν θα το σκεφτόμουν καν, αλλά όταν είχε μείνει έγκυος η ξαδέρφη μου (άσχετα αν το έχασε δυστυχώς) μου είχε πει ότι το στήθος της είχε πρηστεί από πάρα πολύ νωρίς δηλαδή ίσως και τις μέρες αμέσως μετά την σύλληψη. Αυτό με έβαλε σε πολλούς προβληματισμούς αν και δεν έχω απολύτως κανένα άλλο σύμπτωμα εκτός απ' την κούραση αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην απαιτητική δουλειά μου και στο γεγονός ότι τρέχω σχεδόν καθημερινά! Και ότι έχω πολλή όρεξη για φαγητό αν και πάλι αυτό μου συμβαίνει αρκετά συχνά ούτως ή άλλως..είμαι φαγού τι να κάνουμε

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία;; Λογικά περιμένω περίοδο σε 8 μέρες αν υποθέσω ότι η περίοδος θα μου έρθει στις 26 μέρες. Σας ζαλισα και συγνώμη για το τεράστιο μέγεθος του κειμένου αλλά έχω αγχωθει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pipito είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η αναμονή μιας πιθανής και πολυπόθητης καθυστέρησης βλέπω μας έχεις τρελάνει όλες! Θα ήθελα να μου πείτε και σε μένα την γνώμη σας, όχι τόσο για να προβλέψετε αν έχω μείνει έγκυος (αλίμονο αν ήταν τόσο εύκολο) αλλά γιατί ακόμα είναι νωρίς και δεν νιώθω άνετα να το συζητήσω ούτε με τον σύντροφό μου!!

Γενικά ο κύκλος μου κυμαίνεται από 24-29 μέρες και δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς πότε έχω ωορρηξία! Ακόμα και σε κύκλο 25 ημερών που είχα στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό ή ωορρηξία μου ήταν σίγουρα μετά την 15 ημέρα σύμφωνα με τον υπέρηχο. Αυτόν τον μήνα είχαμε αρκετές ελεύθερες επαφές χωρίς σκοπό για σύλληψη. Έτσι όπως το υπολόγισα στις γόνιμες μέρες δεν είχαμε επαφή. Όμως από την 12 μέρα του κύκλου άρχισε το στήθος μου να πρήζεται και να πονάει πολύ σε σημείο που να φορώ αθλητικό σουτιέν για να νιώθω πιο άνετα. Σήμερα είναι η 19 μέρα και το πρήξιμο δεν έχει υποχωρήσει καθόλου ίσα ίσα που σήμερα μου φάνηκε πολύ ευαίσθητο. Να σημειωθεί ότι κάθε μήνα το στήθος μου πρήζεται 6-7 μέρες πριν την περίοδο και έτσι καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει.

Δεν θα το σκεφτόμουν καν, αλλά όταν είχε μείνει έγκυος η ξαδέρφη μου (άσχετα αν το έχασε δυστυχώς) μου είχε πει ότι το στήθος της είχε πρηστεί από πάρα πολύ νωρίς δηλαδή ίσως και τις μέρες αμέσως μετά την σύλληψη. Αυτό με έβαλε σε πολλούς προβληματισμούς αν και δεν έχω απολύτως κανένα άλλο σύμπτωμα εκτός απ' την κούραση αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην απαιτητική δουλειά μου και στο γεγονός ότι τρέχω σχεδόν καθημερινά! Και ότι έχω πολλή όρεξη για φαγητό αν και πάλι αυτό μου συμβαίνει αρκετά συχνά ούτως ή άλλως..είμαι φαγού τι να κάνουμε

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία;; Λογικά περιμένω περίοδο σε 8 μέρες αν υποθέσω ότι η περίοδος θα μου έρθει στις 26 μέρες. Σας ζαλισα και συγνώμη για το τεράστιο μέγεθος του κειμένου αλλά έχω αγχωθει. Ευχαριστώ!

@Pipito το στηθος που ειναι πρησμενο ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης γιατι εχεις αγχωθει;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...