Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κάνετε! Να μας ζήσουν όλα τα μωράκια που ήδη έχουν οι μανούλες αγκαλιά και με το καλό και οι υπόλοιπες. Έχω λίγο χαθεί γιατί η μέρα μου είναι πολύ γεμάτη με τη Μπέμπα αλλά είχα και πρόβλημα με το φόρουμ για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να μπω...τέλος πάντων! Θηλαζουμε αποκλειστικά πλέον και σιγά σιγά μπαίνουμε σε προγραμμα και με τον ύπνο. Είμαι τυχεροί προς το παρών γιατί έχω ένα πολύ συνεργάσιμο μωράκι. Κάναμε και τις πρώτες βόλτες μας με καροτσι και ευτυχως με τον άντρα μου κάποιες μέρες κρατάει το απόγευμα τη μικρή και πάω και καμία βόλτα έστω για λίγο. Σας φιλώ όλες 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@palmoira μου το ωραια τα νεα σου. Λογικο να χανεσαι μια απο τα ιδια ειμαστε ολες. Μπραβο στην μπεμπουλα σου την συνεργασιμη, πολυ ευχαριστο. 

@oneira_glyka πως ειναι ο μπεμπης σου με την ιωση κοριτσι μου; Εσυ εισαι καλυτερα;

@Sol_10περιμενουμε τα νεα σου!

Εμεις ειχαμε δυσκολες ψυχολογικα δυο μερες. Χτες ειδα το νυχακι της του μεγαλου δαστυλου του ποδιου οτι μεγαλωνε προς τα μεσα κ εκανε φλεγμονη. Μεχρι να μιλησω με την παιδιατρο τρελαθηκα, πηγαινε το δακρυ κορομηλο... Τελικα μου ειπε με μπεταντιν 3 φορες τη μερα να το περναω κ ηδη φαινεται πολυ καλυτερα. Κ σημερα της πηραν αιμα για εξεταση θυροειδη επειδη επαιρνα χαπι στην εγκυμοσυνη. Γενικα κλαιει η μπεμπα κλαιω κ εγω...εχω κ τις αιμορροιδες να με ταλαιπωρουν ακομη απο τη γεννα. Κατα τα αλλα ζουμε μες στην ευτυχια κ την κουραση!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@palmoira μου το ωραια τα νεα σου. Λογικο να χανεσαι μια απο τα ιδια ειμαστε ολες. Μπραβο στην μπεμπουλα σου την συνεργασιμη, πολυ ευχαριστο. 

@oneira_glyka πως ειναι ο μπεμπης σου με την ιωση κοριτσι μου; Εσυ εισαι καλυτερα;

@Sol_10περιμενουμε τα νεα σου!

Εμεις ειχαμε δυσκολες ψυχολογικα δυο μερες. Χτες ειδα το νυχακι της του μεγαλου δαστυλου του ποδιου οτι μεγαλωνε προς τα μεσα κ εκανε φλεγμονη. Μεχρι να μιλησω με την παιδιατρο τρελαθηκα, πηγαινε το δακρυ κορομηλο... Τελικα μου ειπε με μπεταντιν 3 φορες τη μερα να το περναω κ ηδη φαινεται πολυ καλυτερα. Κ σημερα της πηραν αιμα για εξεταση θυροειδη επειδη επαιρνα χαπι στην εγκυμοσυνη. Γενικα κλαιει η μπεμπα κλαιω κ εγω...εχω κ τις αιμορροιδες να με ταλαιπωρουν ακομη απο τη γεννα. Κατα τα αλλα ζουμε μες στην ευτυχια κ την κουραση!

Αιμορροΐδες έκανα και εγώ δυστυχώς...Τη γλίτωσα σε όλη την εγκυμοσυνη και την πάτησα τώρα. Έχω ξεκινήσει γάλα Μαγνησίας αλλά δυστυχώς κατόπιν εορτής ...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

@palmoira σε σκεφτομουν και αναρωτιομουν γιατι χαθηκες.Χαιρομαι πολυ που ειστε καλα!

@evio εγω τις πρωτες μερες ταλαιπωρηθηκα τρομερα με τα ραμματα. Μιλαμε για πολυ πονο..σιγα σιγα θα στρωσουν και οι αιμορροΐδες υπομονη..

Κουραση και αυπνια περναμε και εμεις και γενικα αγχος στο να κανω σωστα τα πραγματα,ειχα και κατι δυσκολιες με το θηλασμο και τα κλαμματα ηταν σε καθημερινη βαση.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω και κατι ακομα,τι καθισματακι αυτοκινητου εχετε?Εμας ειναι αρκετα βαθυ και χθες που αποφασισαμε να βγουμε μια βολτα και βαλαμε τον μπεμπη χαλασε τον κοσμο,δεν καθοταν με τιποτα.Τον εβλεπα βουλιαζε μεσα,ειναι και στενο και του προξενουσε δυσφορια.Ετσι υποτιθεται πρεπει να ειναι? Απογοητευτηκα δεν θα βγω ποτε απο το σπιτι μου φαινεται..και εχει τοσο ωραιες μερες λαχταρω να κανω μια βολτιτσα.Αλλα ειναι μικρουλης ακομα και δεν ηθελα να τον ζορισω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια  μου.  Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τα νέα σας με τα μωράκια  σας, κ περιμένω  να έρθει κ η σειρά  μου.  Μάλλον έχω μείνει η τελευταία  στην ομάδα μας! @Nicol_ ακριβώς τον ίδιο ενδοιασμο  έχω κ γω.  Το Καρότσι που μου χάρισε η κούνιαδα μου είναι της Mothercare  και αποτελείται από κάθισμα αυτοκινήτου αυγό και πορτ μπεμπε.  Το αυγό μου φαίνεται κ μένα βαθύ και αρκετά σκληρό και σκεφτόμουν μήπως δεν καθόταν καλά μωρό τώρα που θα ναι πολύ μικρό.  Πήρα ένα στρωματακι υποστήριξης για κάθισμα  αυτοκινήτου της λορελι που έχει μέσα σαν μαξιλαράκι,  αλλά επειδή  ειναι σχετικά στενό νομίζω πως δεν εφαρμόζει καλά  και δεν ξέρω αν είναι σωστό για την στάση του κορμού της.  Θα ρωτήσω τον γιατρό πριν το χρησιμοποιήσω.  Στο πορτ μπεμπε έχετε βάλει εσείς έξτρα  στρωματακι; εμένα δεν έχει,  έχει μόνο την υφσσματινη επένδυση που ενώνεται με τον ποδοσακό κ ανησυχώ μήπως είναι  σκληρό κ δεν κάνει για το μωρό.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@palmoira εγω ευτυχως δεν ξαναειχα δυσκοιλια απο την ωρα που γεννησα. Οι αιμορροιδες μου εμειναν απο τον τοκετο, τοσο σφιξιμο που εριξα...Ευχομαι να βρεις γιατρεια, συμπασχω.

@Alex1989 κοντοζυγωνει κ για σενα η μεγαλη μερα!

@Nicol_ αγορασα εκεινο το foppa pedretti που λεγαμε κ χρησιμοποιω το αυγο κ το πορτμπεμπε κανονικα ως εχουν. Κανενα προβλημα, η μικρη κοιμαται κ καθεται χωρις κλαματα κ στα δυο. Ειδες να σου πεφτουν καθολου ραμματα; Εμενα σταματησαν να τραβανε αλλα εχω απορια ποτε θα πεσουν. Με κουρασε αυτο το συνεχες πλυσιμο-στεγνωμα. Νομιζω οι ανασφαλιες για το αν ειμαστε καλες μαμαδες ειναι λογικες σε ολες μας τις πρωταρες. Θα νιωσουμε πιο σιγουρες με τον καιρο!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evio είπε:

@palmoira μου το ωραια τα νεα σου. Λογικο να χανεσαι μια απο τα ιδια ειμαστε ολες. Μπραβο στην μπεμπουλα σου την συνεργασιμη, πολυ ευχαριστο. 

@oneira_glyka πως ειναι ο μπεμπης σου με την ιωση κοριτσι μου; Εσυ εισαι καλυτερα;

@Sol_10περιμενουμε τα νεα σου!

Εμεις ειχαμε δυσκολες ψυχολογικα δυο μερες. Χτες ειδα το νυχακι της του μεγαλου δαστυλου του ποδιου οτι μεγαλωνε προς τα μεσα κ εκανε φλεγμονη. Μεχρι να μιλησω με την παιδιατρο τρελαθηκα, πηγαινε το δακρυ κορομηλο... Τελικα μου ειπε με μπεταντιν 3 φορες τη μερα να το περναω κ ηδη φαινεται πολυ καλυτερα. Κ σημερα της πηραν αιμα για εξεταση θυροειδη επειδη επαιρνα χαπι στην εγκυμοσυνη. Γενικα κλαιει η μπεμπα κλαιω κ εγω...εχω κ τις αιμορροιδες να με ταλαιπωρουν ακομη απο τη γεννα. Κατα τα αλλα ζουμε μες στην ευτυχια κ την κουραση!

Άντε δόξα τω Θεώ.. νομίζω Κ γω Θ τρελαίνομουν Κ Θ κλαιγα.. Κ γω έπαιρνα χάπι για θυρεοειδή..Πρέπει Ν του κάνουμε εξετάσεις?κάτσε Ν ρωτήσω τη παιδίατρο. Ο μικρός μάλλον τη γλίτωσε τη βρογχιολιτιδα. Απλά είμαστε με συνεχείς πλύσεις με φυσιολογικό όρο Ν ξεμπουκωνει γτ δεν μπορεί Ν ανασάνει καλά. Εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα. Έχει υποχωρήσει αρκετά το πρήξιμο. Δε πονάω το βασικό. Κ ισως δε χρειαστεί Ν με ανοίξει για το αιμάτωμα. Επιτέλους κινούμαι άνετα Κ ασχολούμαι λίγο με τα παιδιά.

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αιμορροΐδες έκανα και εγώ δυστυχώς...Τη γλίτωσα σε όλη την εγκυμοσυνη και την πάτησα τώρα. Έχω ξεκινήσει γάλα Μαγνησίας αλλά δυστυχώς κατόπιν εορτής ...

Καλε Κ γω έκανα τώρα μετα τη γέννα..απίστευτο.. Αλλά δε παίρνω κάτι.. Το έχω αμελήσει αρκετά. Κ το θυμάμαι όταν έρχεται το κάλεσμα.....

 

Ρε κορίτσια..έστειλα πρώτη φορά το μεγάλο Μ στη γιαγιά τ Ν κάτσει. Κ έχω τύψεις..βέβαια το είχε τόση ανάγκη Ν φύγει Π παίζει Κ το Ευχαριστιεται Κ ούτε μας ζήτησε καθόλου..Αλλά νιώθω ότι τις στιγμές που ξεκουραζομαι Γτ δεν τον κυνηγάω Κ Δεν τσιρίζει ότι κάνω κάτι κακό. Μ λείπει.. ελπίζω μη το πάρει στραβά ότι τον στείλαμε εξ αιτίας του μωρού. Γτ ζήλεψε λίγο..Κ Γενικά έβγαλε αρκετη επιθετικότητα. Θ ανοίξω Κ ενα θεμα κάποια στιγμή Γτ θελω συμβουλες. Από ήδη πασχουσες μανούλες.. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, evio είπε:

@palmoira εγω ευτυχως δεν ξαναειχα δυσκοιλια απο την ωρα που γεννησα. Οι αιμορροιδες μου εμειναν απο τον τοκετο, τοσο σφιξιμο που εριξα...Ευχομαι να βρεις γιατρεια, συμπασχω.

@Alex1989 κοντοζυγωνει κ για σενα η μεγαλη μερα!

@Nicol_ αγορασα εκεινο το foppa pedretti που λεγαμε κ χρησιμοποιω το αυγο κ το πορτμπεμπε κανονικα ως εχουν. Κανενα προβλημα, η μικρη κοιμαται κ καθεται χωρις κλαματα κ στα δυο. Ειδες να σου πεφτουν καθολου ραμματα; Εμενα σταματησαν να τραβανε αλλα εχω απορια ποτε θα πεσουν. Με κουρασε αυτο το συνεχες πλυσιμο-στεγνωμα. Νομιζω οι ανασφαλιες για το αν ειμαστε καλες μαμαδες ειναι λογικες σε ολες μας τις πρωταρες. Θα νιωσουμε πιο σιγουρες με τον καιρο!

Καλημερα κοριτσια μου!Evio μου αυτη τη βδομαδα ειδα επεσαν 2 ραμματα. Ευτυχως πλεον δεν πονανε..οταν πηγα τουαλετα τις πρωτες φορες υπεφερα.Τωρα μια χαρα!

7 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Άντε δόξα τω Θεώ.. νομίζω Κ γω Θ τρελαίνομουν Κ Θ κλαιγα.. Κ γω έπαιρνα χάπι για θυρεοειδή..Πρέπει Ν του κάνουμε εξετάσεις?κάτσε Ν ρωτήσω τη παιδίατρο. Ο μικρός μάλλον τη γλίτωσε τη βρογχιολιτιδα. Απλά είμαστε με συνεχείς πλύσεις με φυσιολογικό όρο Ν ξεμπουκωνει γτ δεν μπορεί Ν ανασάνει καλά. Εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα. Έχει υποχωρήσει αρκετά το πρήξιμο. Δε πονάω το βασικό. Κ ισως δε χρειαστεί Ν με ανοίξει για το αιμάτωμα. Επιτέλους κινούμαι άνετα Κ ασχολούμαι λίγο με τα παιδιά.

Καλε Κ γω έκανα τώρα μετα τη γέννα..απίστευτο.. Αλλά δε παίρνω κάτι.. Το έχω αμελήσει αρκετά. Κ το θυμάμαι όταν έρχεται το κάλεσμα.....

 

Ρε κορίτσια..έστειλα πρώτη φορά το μεγάλο Μ στη γιαγιά τ Ν κάτσει. Κ έχω τύψεις..βέβαια το είχε τόση ανάγκη Ν φύγει Π παίζει Κ το Ευχαριστιεται Κ ούτε μας ζήτησε καθόλου..Αλλά νιώθω ότι τις στιγμές που ξεκουραζομαι Γτ δεν τον κυνηγάω Κ Δεν τσιρίζει ότι κάνω κάτι κακό. Μ λείπει.. ελπίζω μη το πάρει στραβά ότι τον στείλαμε εξ αιτίας του μωρού. Γτ ζήλεψε λίγο..Κ Γενικά έβγαλε αρκετη επιθετικότητα. Θ ανοίξω Κ ενα θεμα κάποια στιγμή Γτ θελω συμβουλες. Από ήδη πασχουσες μανούλες.. 

Oneira glyka χαιρομαι πολυ που εισαι καλυτερα!Εινα λογικο να νιωθεις ετσι και λογικο που ζηλευουν και λιγο τα μικρα,Απολυτα φυσιολογικες αντιδρασεις.Σκεψου ομως οτι δεν μπορεις να γινεις 10 κομματια και να ικανοποιησεις τους παντες και δεν πρεπει κιολας.Τα παιδια θα βιωσουν καποιες ματαιωσεις στη ζωη τους,καποια πραγματα που δεν τους αρεσουν και ετσι ειναι και το φυσιολογικο. Αλλιως αργοτερα πως θα αντιμετωπισουν τυχον απογοητευσεις στη ζωη τους.Αυτα γραφουν τουλαχιστον τα βιβλια ψυχολογιας..εσυ τωρα δινεις προσοχη στο μωρακι σου γιατι ετσι πρεπει εχει περισσοτερο την αναγκη σου. 

 

Εμεις κοριτσια ειχαμε χθες μια εντονη κριση κολικου και τα ειδα ολα πραγματικα..ο μπεμπης τσιριζε τοσο πολυ με τετοια απογνωση που με πηραν τα κλαμματα.Δεν ησυχαζε με τιποτα..λιγο στο στηθος ηρεμησε και μετα παλι τα ιδια.Στεναχωρεθηκα παρα πολυ..Τελικα απιστευτο αλλα ηρεμησε με το πιστολακι μαλλιων και κοιμηθηκε..αλλα θα ηθελα να μη μου ξανατυχει κατι τετοιο δυσκολευτηκα πολυ να το διαχειριστω.Επισης ολο το βραδυ εσκουζε γιατι πονουσαν τα εντερακια του. Να δω πως θα μας παει με τα εντερικα του γιατι τον βλεπω αρκετα ευαισθητο εκει.. :sad:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κριμα βρε @Nicol_μου, νωρις νωρις του ξεκινησαν οι κολικοι...Δοκιμαστε κ τον απορροφητηρα για ηχο. Εμας μας εδωσε κατι σταγονες προβιοτικα για 10 μερες για τους κολικους η παιδιατρος. Αν κ δεν νομιζω της μπεμπας να ειναι ακριβως κολικοι. Ρωτα τον γιατρο σας μηπως σας δωσει κατι. Υπομονη μονο πφφφ...

Μου δινεις κουραγιο με τα ραμματα. Ανυππμονω να πεσουν, βαρεθηκα να στεγνωνομαι με πιστολακι:mrgreen:


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Κριμα βρε @Nicol_μου, νωρις νωρις του ξεκινησαν οι κολικοι...Δοκιμαστε κ τον απορροφητηρα για ηχο. Εμας μας εδωσε κατι σταγονες προβιοτικα για 10 μερες για τους κολικους η παιδιατρος. Αν κ δεν νομιζω της μπεμπας να ειναι ακριβως κολικοι. Ρωτα τον γιατρο σας μηπως σας δωσει κατι. Υπομονη μονο πφφφ...

Μου δινεις κουραγιο με τα ραμματα. Ανυππμονω να πεσουν, βαρεθηκα να στεγνωνομαι με πιστολακι:mrgreen:

Ναι μας εδωσε προβιοτικα ξεκινήσαμε απο χθες.Ελπιζω να βοηθήσουν. Και ο απορρόφητηρας βοηθαει λιγο. 

Κατα τα αλλα πως τα πάτε? Εμας οταν ειναι ξύπνιος  μονο στην αγκαλια καθεται. Ουτε στη κουνια,ουτε στο ριλαξ μονο αγκαλια και βολτες στο σπιτι.Πρέπει να παρω μαρσιπο καποια στιγμη αν κ αμφιβάλλω αν θα κατσει κ εκει..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ναι μας εδωσε προβιοτικα ξεκινήσαμε απο χθες.Ελπιζω να βοηθήσουν. Και ο απορρόφητηρας βοηθαει λιγο. 

Κατα τα αλλα πως τα πάτε? Εμας οταν ειναι ξύπνιος  μονο στην αγκαλια καθεται. Ουτε στη κουνια,ουτε στο ριλαξ μονο αγκαλια και βολτες στο σπιτι.Πρέπει να παρω μαρσιπο καποια στιγμη αν κ αμφιβάλλω αν θα κατσει κ εκει..

Ενταξει μια απο τα ιδια...επισης εκνευριζεται αμα της τραγουδαω :mrgreen:

Πηρα μει ται την εβαλα μια φορα μονο γιατι γκρινιαζε κ λεω να την ξαναβαλω σημερα αυριο να αρχιζει να συνηθιζει γιατι θα χασω τα χερακια μου. Ειναι λιγο απαιτητικα τα χρυσα μας!

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ υπομονή με τους κολικούς. Εμένα ξεκίνησε σχετικά νωρίς όπως και ο δικός σου, Μας βοήθησε πολύ η κρέμα της frezydem που τοπικά ζεσταίνει την κοιλιτσα, μασαζάκι με δεξιόστροφη φορά γύρω από τον ομφαλό και κάποιες φορές θερμοφόρα στην κοιλιτσα.Η αλήθεια είναι ότι πλέον και από όταν ξεκινήσαμε αποκλειστικό θηλασμό στο στηθος δεν ξαναέκανε κάποια μεγάλη κρίση και είναι λογικό γιατί στο στηθος παίρνει πολύ λιγότερο αέρα από το μπιμπερό.Θα δούμε πως θα πάει...

Με το καθισματάκι αυτοκινήτου δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα, μήπως χρειάζεται να ρυθμίσεις καλύτερα τα ζωνάκια? Εμεις στην αρχή τα είχαμε ρυθμίσει λάθος και πολύ χαμηλά και ήταν σαν χυμένος λουκουμάς το κακόμοιρο το παιδάκι. Τα ρυθμίσαμε σε λίγο ψηλότερη θέση και είναι μια χαρά. Στο πορτ μπεμπέ δεν βάζω κάποιο επιπλέον στρωματακι αλλά δεν την έχω αφησει ποτέ να κοιμηθεί εκεί πολλές ώρες. Μόνο στη βόλτα που συνήθως την παίρνει ο ύπνος. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

@Nicol_ υπομονή με τους κολικούς. Εμένα ξεκίνησε σχετικά νωρίς όπως και ο δικός σου, Μας βοήθησε πολύ η κρέμα της frezydem που τοπικά ζεσταίνει την κοιλιτσα, μασαζάκι με δεξιόστροφη φορά γύρω από τον ομφαλό και κάποιες φορές θερμοφόρα στην κοιλιτσα.Η αλήθεια είναι ότι πλέον και από όταν ξεκινήσαμε αποκλειστικό θηλασμό στο στηθος δεν ξαναέκανε κάποια μεγάλη κρίση και είναι λογικό γιατί στο στηθος παίρνει πολύ λιγότερο αέρα από το μπιμπερό.Θα δούμε πως θα πάει...

Με το καθισματάκι αυτοκινήτου δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα, μήπως χρειάζεται να ρυθμίσεις καλύτερα τα ζωνάκια? Εμεις στην αρχή τα είχαμε ρυθμίσει λάθος και πολύ χαμηλά και ήταν σαν χυμένος λουκουμάς το κακόμοιρο το παιδάκι. Τα ρυθμίσαμε σε λίγο ψηλότερη θέση και είναι μια χαρά. Στο πορτ μπεμπέ δεν βάζω κάποιο επιπλέον στρωματακι αλλά δεν την έχω αφησει ποτέ να κοιμηθεί εκεί πολλές ώρες. Μόνο στη βόλτα που συνήθως την παίρνει ο ύπνος. 

Καλησπέρα @palmoira.  Όταν λες τα ζωνακια εννοείς αύτα που δένουν το μωρό ή την ζώνη που δένει το κάθισμα στο αυτοκίνητο; εμένα το κάθισμα στο αμάξι δένει με την ζώνη,  δεν το έχω βάλει ακόμη,  ελπίζω να μην είναι δύσκολο. Κγω δεν έχω σκοπό να την αφήσω να κοιμάται στο πορτ μπεμπε. Μόνο για την βόλτα θα το χρησιμοποιώ,  αλλά έλεγα μήπως χρειάζεται ένα επιπλέον στρωματακι να ναι πιο άνετα. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα @palmoira.  Όταν λες τα ζωνακια εννοείς αύτα που δένουν το μωρό ή την ζώνη που δένει το κάθισμα στο αυτοκίνητο; εμένα το κάθισμα στο αμάξι δένει με την ζώνη,  δεν το έχω βάλει ακόμη,  ελπίζω να μην είναι δύσκολο. Κγω δεν έχω σκοπό να την αφήσω να κοιμάται στο πορτ μπεμπε. Μόνο για την βόλτα θα το χρησιμοποιώ,  αλλά έλεγα μήπως χρειάζεται ένα επιπλέον στρωματακι να ναι πιο άνετα. 

Εννοώ τα ζωνακια που δένουν το μωρό. Είναι πολύ εύκολο να δέσεις το καθισματάκι στο αυτοκίνητο. Κάνε μια δοκιμή χωρίς το μωρό  και θα δεις. Εμένα στο πορτ μπεμπέ με το που τη βάζω και ξεκινάμε τη βόλτα κοιμάται του καλού καιρού! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...