Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.μου!!

@evio μου σε ευχαριστω πολυ!!! ❤ 

Σημερα 12 το βραδυ εισαγωγη για να ξεκινήσουμε την προκληση. Θα σας ενημερωσω πως θα παει :)

Σήμερα χαλαρα θα ασχοληθώ με κατι τελευταίες λεπτομέρειες για να ειναι ολα έτοιμα στο σπιτι οταν με το καλο επιστρέψουμε. 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια.μου!!

@evio μου σε ευχαριστω πολυ!!! ❤ 

Σημερα 12 το βραδυ εισαγωγη για να ξεκινήσουμε την προκληση. Θα σας ενημερωσω πως θα παει :)

Σήμερα χαλαρα θα ασχοληθώ με κατι τελευταίες λεπτομέρειες για να ειναι ολα έτοιμα στο σπιτι οταν με το καλο επιστρέψουμε. 

Καλημερα κοπελα μ κ σε ολα τα κοριτσιαα..με το καλο αυριο τετοια ωρα να κρατας τον μπεμπη σου αγγαλια κ να ειστε γεροι κ δυνατοι κ οι δυο.....κ επειδη διαβαζα τοσες μερες π ηθελες να σου βγει φυσιολογικα.....ενα θα σου πω ειτε φυσιολογικα ειτε με προκληση ειτε με καισαρικη το θεμα στο τελος ειναι να κραταμε γερα μωρα στην αγγαλια μας! Μονο αυτο εχει σημασιααα!!!! Ολα να πανε εξαιρετικα ευχομαι κ να εχεις ενα ευκολο τοκετο....με μισο πονο σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. @evio ναι μίλησα με τον γιατρό κ Δευτέρα έχω ραντεβού από κοντά. Ο γιατρός μου είπε ότι η λιποθυμια αναμένεται στην εγκυμοσύνη πολλές φορές.  Μόλις έγινε το συμβάν με έστειλε για κσρδιοτοκογραφο κατευθείαν  στην κλινική κ ευτυχώς ήταν καλό. Αφού έγινε ο περεταιρω έλεγχος,  υπέρηχος καρδιάς,  μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα.  Απλά είναι Ανεξηγητο κ περίεργο που έχω χαμηλού παλμους στην εγκυμοσύνη. @Nicol_ έφτασε η ώρα!  Με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπη  αγκαλιά και όλα να κυλησουν  όμορφα.. Περιμένουμε νεα

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Ο γιατρος μου πε πως εκτος απο υγρα κολπικα τωρα στο τελος φευγουν χωρις νατο καταλαβω και ουρα!! Ενταξει πρεπει να με επιασε νευρικο γελιο τουλαχιστον για 1 λεπτο! Χαχαχχα η αληθεια ειναι πως με πιεζει απο κατω και μπορει να μου φυγαν και να μην το καταλαβα εσεις το πεθαίνετε αυτο? Κατα τ αλλα ο μπεμπης ειναι καλα και το nst καλο κ αυτο! Μου πε υπομονη μια εβδομαδα και μετα χοροπηδα χαχαχα Τεταρτη παλι εχουμε ραντεβου! 

Νικολ μου σου ευχομαι να πανε ολα καλα!! Με το καλο αυριο να κρατησεις το παιδακι σου αγκαλια και εμείς εδω θα περιμενουμε τα νεα σου! Ψύχραιμη να σαι και να κανεις οτι σου λενε και μολις δεις το μωρο σου θα τα ξεχασεις ολα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/2/2019 at 10:27 ΜΜ, Nicol_ είπε:

ωωχ περαστικα σου oneira glyka!Πως επαθες μαστιτιδα? Εχω ακουσει οτι οντως ποναει,κουραγιο και ευχομαι να περασει γρηγορα! Αυτο πως ομως μπορουμε να το προλαβουμε?

 

On 28/2/2019 at 10:36 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σου ζησει το μωρο.....να χαιρεσαι κ τα παιδακια σου....ακουω μαστιτιδα και με πιανει μουδιασμα δυστηχως το περασα και εγω την 3η μερα π γεννησα ευτυχως το πηρα πρεφα σχετικα νωρις αφου περασα ενα βραδυ με αφορητους πονους στο στηθος(ημουν ηδη στο νοσοκομειο λογω γεννας)θα μπορουσα να το αφηνα κ αλλο κ να γινοταν χειροτερα δεν εβγαινε ουτε με το νοσοκομειακο θηλαστρο ετσι π ειχε γινει με το χερι μ το εβγαλαν για να χαλαρωσει λιγο κ να μπορεσω να παρω το χαπι κ να μ βαλουν την γαζα για την διακοπη εκανα κ πυρετο ασε ευτυχως δεν ηταν ΓΕΡΗ μαστιτιδα και δεν χρειαστηκα εισαγωγη κ νοσηλεια....στεναχωρηθηκα π δεν θηλασα οπως ηθελα αλλα πανω απο ολα η υγεια! Συντομα περαστικα κ καλη ανναρωση ευχομαι για να ευχαριστηθεις την οικογενεια σου...μπραβο ηρωιδα μαμα με τοσα παιδια!!!:wub:

 

On 1/3/2019 at 11:41 ΠΜ, evio είπε:

Κ εγω οταν μετραω την πιεση μου γυρω στους 90 παλμους εχω...Ειναι λογικο να υπαρχει μια σχετικη ταχυκαρδια ή και εκτακτες συστολες. Αμα ομως κατι σε ανησυχει καλα ειναι να το συζητησεις με γιατρο. 

@Nicol_ εχουμε κανενα νεο; Τολμησες να δοκιμασεις κατι απο αυτα που ελεγες μπας κ ξεκινησει ο τοκετος; Παντως κ με προκληση να πας να εισαι ηρεμη κ ολα θα πανε καλα!

@oneira_glyka πολυ ταλαιπωρησε ρε φιλη. Περαστικα σου να ευχηθω κ γρηγορα να περασουν οι πονοι να ευχαριστηθεις τα παιδακια σου!

Εγω ειμαι σε φαση που εχουν μειωθει οι συσπασεις. Απο εκει που φοβομουν για προωροτητα να δειτε που κ εγω με προκληση θα παω στο τελος. Εχει δυναμωσει κ πολυ η μικρη κ πραγματικα οι κλωτσιες της με κανουν κ τιναζομαι απο πονο.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Την πάτησα Γτ λόγω χρόνου δεν μπορουσα Ν είμαι Με τις ώρες εξαφανισμενη ώστε Ν εδραιωθει Ο θηλασμος.είπα Ν το βγάζω με το θήλαστρο.είχα Κ πληγωμενες θηλές.. Κ Ν πω την αλήθεια δεν ήμουν Κ ψυχολογικα τελείως Καλά..Κ με τους πόνους Κ με τ παιδιά Κ έκλαιγαν Κ με ζητουσαν. Κ δεν μπορούσα να ανεχτώ το πόνο του θηλασμού.Ούτε με το θήλαστρο. Νομίζω Ήταν καθαρά ψυχολογικο. Ευτυχώς ξεκινήσα αμέσως αντιβίωση. Κ πήρα το χάπι. Δεν μπορούσα όμως Ν το αδειασω τελείως το στήθος. Δεν άντεχα. Κ ταλαιπωρηθηκα λίγο παραπάνω.Γτ κατέβηκε Κ άλλο..Κ πρηστηκε τόσο πολύ. Τώρα Είμαι πολύ καλύτερα. Πονάω πάλι λες Κ Έχω πληγή στο στήθος.σαν μελανια δλδ. Π Κ Π νιώθω το σώμα Μ Ν πονάει ολόκληρο. Σαν άρρωστη.δε ξέρω αν είναι λόγω ταλαιπωρίας ή κάποια ίωση Π με τριγυρνάει. Θ φανεί. Πάντως αντοχές δεν έχω πολλές..κυκλοφορω λίγο στο σπίτι η παιζω λίγο με τα παιδιά Κ μετα νιώθω πτώμα. Όμως Είμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικα. Κ ανυπομονώ Ν περάσουν αυτές οι πρώτες μέρες ώστε Ν είμαι στο πόδι κανονικά Ν φροντίσω το σπίτι τ παιδιά Κ τον άντρα Μ!

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια.μου!!

@evio μου σε ευχαριστω πολυ!!! ❤ 

Σημερα 12 το βραδυ εισαγωγη για να ξεκινήσουμε την προκληση. Θα σας ενημερωσω πως θα παει :)

Σήμερα χαλαρα θα ασχοληθώ με κατι τελευταίες λεπτομέρειες για να ειναι ολα έτοιμα στο σπιτι οταν με το καλο επιστρέψουμε. 

Νικόλ Μ εύχομαι με το καλό! Όντως Αύριο τέτοια ώρα Θ έχεις το μπεμπακο αγκαλίτσα! Πολυ χαίρομαι!περιμένουμε Όταν μπορέσεις ν Μας πεις για το μεγάλο ραντεβού!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ περίπου σε 20 μέρες με το καλό θα γεννήσω... Έχει κάποια απο εσάς ακούσει για τον ομφάλιο λώρο..?? Κάπου άκουσα οτι πρεπει να επισκεφθείς γιατρό με υπέρηχο όπως αυτό της αυχενικής διαφάνειας για να δεις αν είναι το μωρό τυλιγμένο ή όχι... Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο... Εσείς ξέρετε κάτι??? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Κορίτσια εγώ περίπου σε 20 μέρες με το καλό θα γεννήσω... Έχει κάποια απο εσάς ακούσει για τον ομφάλιο λώρο..?? Κάπου άκουσα οτι πρεπει να επισκεφθείς γιατρό με υπέρηχο όπως αυτό της αυχενικής διαφάνειας για να δεις αν είναι το μωρό τυλιγμένο ή όχι... Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο... Εσείς ξέρετε κάτι??? 

Καλησπερα!!! Εμενα ο γιατρος μου εχει δει μια περιτυλιξη με τον υπερηχο...ειναι και ειδικός για την αυχενικη διαφανεια αλλα ξερω πως αυτο το βλεπουν γενικα και σε εναν απλο υπέρηχο...επισης αν το παιδι εχει καποια δυσφορια που μπορει να επηρεάζεται απο την περιτυλιξη θα το δεις στον καρδιοτοκογραφο!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι εκτός και αν δεν μου είπε για να μην με ανησυχήσει γιατί όλα τα μωράκια μπλέκονται και ξεμπλεκονται.... Καρδιοτοκογραφημα έχω κάνει δύο φορές και θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα αλλά γενικώς αντί η μπέμπα να είναι ενεργητική όταν τρώω είναι φουλ στην κλωτσιά συνήθως όταν πεινάω... Λίγο περίεργο..?? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι εκτός και αν δεν μου είπε για να μην με ανησυχήσει γιατί όλα τα μωράκια μπλέκονται και ξεμπλεκονται.... Καρδιοτοκογραφημα έχω κάνει δύο φορές και θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα αλλά γενικώς αντί η μπέμπα να είναι ενεργητική όταν τρώω είναι φουλ στην κλωτσιά συνήθως όταν πεινάω... Λίγο περίεργο..?? 

Μπορει κ ολας να μην εχει περιτυλιχθει και γι'αυτό να μην σου πε κατι...οποτε μην αγχωνεσαι, οντως ειναι πολυ συχνο φαινόμενο και εμενα με αγχώνε πολυ αυτο αλλα μου εξηγησε ο γιατρος πως δεν υπάρχει λογος ανησυχιας! Χαχα μαλλον σε κλωτσάει για να σου θυμησει να φας ...απο ότι ξερω τωρα στον τελευταιο μηνα δν θα νοιωθουμε και πολλες κινησεις επειδη δεν έχουν αρκετο χωρο μεσα στην μητρα! Μην αγχωνεσαι αφου πας καθε εβδομαδα στον γιατρο σου και σε παρακολουθει ολα καλα θα πανε...και εγω ειπα τελος το αγχος, αυτο το λιγο που εμεινε τουλαχιστον να σκεφτομαι μονο θετικα! Γτ ολη μου την εγκυμοσυνη την περασα μεσα σε ενα αγχος χωρις λογο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Sol_10 είπε:

Μπορει κ ολας να μην εχει περιτυλιχθει και γι'αυτό να μην σου πε κατι...οποτε μην αγχωνεσαι, οντως ειναι πολυ συχνο φαινόμενο και εμενα με αγχώνε πολυ αυτο αλλα μου εξηγησε ο γιατρος πως δεν υπάρχει λογος ανησυχιας! Χαχα μαλλον σε κλωτσάει για να σου θυμησει να φας ...απο ότι ξερω τωρα στον τελευταιο μηνα δν θα νοιωθουμε και πολλες κινησεις επειδη δεν έχουν αρκετο χωρο μεσα στην μητρα! Μην αγχωνεσαι αφου πας καθε εβδομαδα στον γιατρο σου και σε παρακολουθει ολα καλα θα πανε...και εγω ειπα τελος το αγχος, αυτο το λιγο που εμεινε τουλαχιστον να σκεφτομαι μονο θετικα! Γτ ολη μου την εγκυμοσυνη την περασα μεσα σε ενα αγχος χωρις λογο !

Μια από τα ίδια και εγώ μου έφευγε το άγχος για κάτι συγκεκριμένο μετά από λίγο κάτι άλλο άκουγα πάλι τα ίδια, με αποτέλεσμα να έχω φτάσει τώρα στις 20 μέρες και να μην έχω ευχαριστηθεί όλη την εγκυμοσύνη....Πιστεύω μέχρι να δω την μπεμπούλα μου έτσι θα είμαι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Gianna28 είπε:

Μια από τα ίδια και εγώ μου έφευγε το άγχος για κάτι συγκεκριμένο μετά από λίγο κάτι άλλο άκουγα πάλι τα ίδια, με αποτέλεσμα να έχω φτάσει τώρα στις 20 μέρες και να μην έχω ευχαριστηθεί όλη την εγκυμοσύνη....Πιστεύω μέχρι να δω την μπεμπούλα μου έτσι θα είμαι... 

Ετσι ακριβως...και εγω οτι ακουω μετα καθομαι και σκεφτομαι μηπως τυχει και σε εμενα, η καθομαι και το ψαχνω και μετα ρωταω και τον γιατρο μεχρι που με βριζει χαχαχαχα και μενα 22 μερες μου εμειναν !! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ ευχομαι ολα να εχουν παει τελεια. Περιμενουμε τα νεα σου!

@Gianna28 ουτε ο δικος μου γιατρος μου ειπε κατι για περιτυλιξη. Του εχω εμπιστοσυνη παντως κ δεν αγχωνομαι, το non stress δειχνει οτι η μπεμπα μου ειναι καλα.

@Sol_10 ψεματα σου ειπαν για τις κλωτσιες τον τελευταιο μηνα :mrgreen: Το τι ξυλο εχω φαει δεν λεγεται. Ποναω η μανα! Αντε λιγες μερες μας εμειναν, εγω ποστευω το πολυ μια βδομαδα να εχω ακομη.

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ ευχομαι ολα να εχουν παει τελεια. Περιμενουμε τα νεα σου!

@Gianna28 ουτε ο δικος μου γιατρος μου ειπε κατι για περιτυλιξη. Του εχω εμπιστοσυνη παντως κ δεν αγχωνομαι, το non stress δειχνει οτι η μπεμπα μου ειναι καλα.

@Sol_10 ψεματα σου ειπαν για τις κλωτσιες τον τελευταιο μηνα :mrgreen: Το τι ξυλο εχω φαει δεν λεγεται. Ποναω η μανα! Αντε λιγες μερες μας εμειναν, εγω ποστευω το πολυ μια βδομαδα να εχω ακομη.

Χαχαχαχα η αληθεια ειναι πως ουτε σε εμενα ισχυει αυτο μεχρι ωρας...εμενα τωρα μου ριχνει στα πλευρα κατι καλές που τα βλέπω ολα ! Εγω εχω παρατηρήσει πως τα πρωινα δεν τον ακουω αμεσως οπως τον ακουγα πριν και αρχιζω και κουναω την κοιλια μου μεχρι να τον νοιωσω...ναι το ξερω ειμαι υπερβολική αλλα αν αρχισω και δεν τον ακουω θα μαι καθε μερα στον γιατρο χαχαχχα πωωω @evio εισαι η επομενηηηηηηηη ❤

Ρε κοριτσια θα το παω αλλου τωρα αλλα με εκνευριζει αυτο...εχω βαρεθει να ακούω τους τριγυρω μου να μου λενε, "κοιμησου τωρα που μπορεις","βγες τωρα που μπορεις", "κανε το ταδε τωρα που μπορεις γτ μετα θα χεις το μωρο και δεν θα γίνεται " και όλο κατι τετοια... και πραγματικά με έχει κουρασει αυτο το πραγμα δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας αλλα οκ ναι προφανως και γνωριζουμε πως καποια πραγματα αλλαζουν και ειναι φυσιολογικο..και προφανως το παιδι θα χει προτεραιότητα απο εδω και περα και εννοειτε πως θα κλαψει και θα γκρινιαξει και τα παντα...αλλα κάποιοι νοιωθω πως το λενε καπως με κακια! Δεν ξερω ισως υπερβαλω κ ολας αλλα ενταξει γνωριζω οπως και ολες μας οτι τα πραγματα δεν θα ναι τοσο ροδινα αλλα δεν χρειαζομαι να μου το λενε και καθημερινα! Πιστευω πως αυτος ειναι ο σκοπος του ανθρωπου και ειναι  θαυμα ενα παιδι και θα ναι η καλυτερη περιοδος της ζωης μας ! Αυτο ομως το εχω ακούσει απο λιγες γυναικες! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου..αυτη τη στιγμη κοιμαται διπλα μου ενα υπεροχο,πανεμορφο πλασματακι...ο γιος μου..και ακομα τσιμπιεμαι να καταλαβω οτι ειναι αληθεια.. Δεν μπορει κανεις να περιγράψει το συναισθημα που βιώνεις οταν ερχεται στον κόσμο το παιδι σου και το βαζουν πανω σου για πρωτη φορα.. Καμία στιγμη της ζωης μου δεν συγκρινεται με αυτο που εζησα και ζω αυτή τη στιγμη..ειναι κατι μαγικο κοριτσια και θα το ζησετε και εσεις σύντομα. 

Με τον τοκετο ολα πηγαν πολυ καλα δεν πονεσα καθολου με την επισκληριδιο.Μονο κατω ποναω τώρα λογω των ραματων. Θα σας γραψω καποια στιγμη λεπτομέρειες για την πρόκληση.  Σας φιλω ολες!!

  • Μου αρέσει 5

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...