Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, evio είπε:

Γεια σε ολες! Γεννησα σημερα μια κουκλιτσα 3300. Με φυσιολογικο τοκετο κ δυστυχως χωρις επισκληριδιο. Αλλα ολα πηγαν πολυ καλα κ τους πονους τους εχω ηδη ξεχασει.

Με το καλο σε ολες κοριτσια! Θα ζησετε ανεπαναληπτες στιγμες:-D

Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!! Γερο και δυνατο και καλη αναρρωση!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, evio είπε:

Γεια σε ολες! Γεννησα σημερα μια κουκλιτσα 3300. Με φυσιολογικο τοκετο κ δυστυχως χωρις επισκληριδιο. Αλλα ολα πηγαν πολυ καλα κ τους πονους τους εχω ηδη ξεχασει.

Με το καλο σε ολες κοριτσια! Θα ζησετε ανεπαναληπτες στιγμες:-D

Να σου ζήσει!!!! Να ειναι Πάντα γερό!!! 

Εγώ μπαίνω εισάγωγη την Τρίτη πρώτα ο Θεός... Κ Τετάρτη πρωί Γενναω..  Ουφφφ..  Πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες! Την μπεμπουλα μου θα πω οτι απλα την αγαπω! Ειναι υπεροχη κ καταπληκτικη κ ειναι ιδια ο ερωτας της ζωης μου, ο μπαμπας της.

Ευτυχως κρατησε λιγες ωρες ο τοκετος. Οταν ηρθε το πολυ δυσκολο κομματι πανω απο 8 διαστολη σε 10 λεπτα μου ηρθε κ να σμπρωξω. Στις εξωθησεις ειναι αλλιως τα πραγματα, οποτε με το ππυ μπηκαμε σε αυτο το σταδιο ηταν σαν να εχει τελειωσει κ η γεννα. Δεν μου εκαναν επισκληριδιο γιατι προχωρουσε πολυ καλα ο τομετος κ ημουν συνεργασιμη, οποτε θεωρησε ο γιατρος καλυτερο να συνεχισω ετσι κ να  γλυτωσουμε κ την μικρη πιθανοτητα  καισαρικης.Δεν θα ξεχασω ποτε το αισθημα του να βγαινει απο μεσα μου η μπεμπα, ανεπαναληπτο, οπως κ η πρωτη μας αγκαλια. Αμα με ρωτησετε δεν θυμαμαι πως ηταν οι πονοι, τα εχω ξεχασει!

Τωρα ειμαστε σε φαση που εχω πρωτογαλα, την βαζω συνεχεια αλλα σημερα δεν εβρισκε τιποτα μαλλον κ εκλαιγε γοερα οποτε δωσαμε λιγο συμπληρωμα. Θα κοιταξω να ερθει να μας δει συμβουλος θηλασμου κ ελπιζω συντομα να κατεβει το γαλα μου.

  • Μου αρέσει 3

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 1:43 ΠΜ, evio είπε:

Γεια σε ολες! Γεννησα σημερα μια κουκλιτσα 3300. Με φυσιολογικο τοκετο κ δυστυχως χωρις επισκληριδιο. Αλλα ολα πηγαν πολυ καλα κ τους πονους τους εχω ηδη ξεχασει.

Με το καλο σε ολες κοριτσια! Θα ζησετε ανεπαναληπτες στιγμες:-D

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Καλοτυχο,υγιές και ευτυχισμένο να είναι πάντα το κοριτσάκι σου! 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Καλοτυχο,υγιές και ευτυχισμένο να είναι πάντα το κοριτσάκι σου! 

Ευχαριστω! Βλεπω δεν ειμαι η μονη που το ξενυχταω!ρ

Εσεις πως τα πατε μανα κ κορη;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 1:43 ΠΜ, evio είπε:

Γεια σε ολες! Γεννησα σημερα μια κουκλιτσα 3300. Με φυσιολογικο τοκετο κ δυστυχως χωρις επισκληριδιο. Αλλα ολα πηγαν πολυ καλα κ τους πονους τους εχω ηδη ξεχασει.

Με το καλο σε ολες κοριτσια! Θα ζησετε ανεπαναληπτες στιγμες:-D

Να σας ζήσει κοριτσάκι Μ!γερό Κ ευλογημένο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, evio είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες! Την μπεμπουλα μου θα πω οτι απλα την αγαπω! Ειναι υπεροχη κ καταπληκτικη κ ειναι ιδια ο ερωτας της ζωης μου, ο μπαμπας της.

Ευτυχως κρατησε λιγες ωρες ο τοκετος. Οταν ηρθε το πολυ δυσκολο κομματι πανω απο 8 διαστολη σε 10 λεπτα μου ηρθε κ να σμπρωξω. Στις εξωθησεις ειναι αλλιως τα πραγματα, οποτε με το ππυ μπηκαμε σε αυτο το σταδιο ηταν σαν να εχει τελειωσει κ η γεννα. Δεν μου εκαναν επισκληριδιο γιατι προχωρουσε πολυ καλα ο τομετος κ ημουν συνεργασιμη, οποτε θεωρησε ο γιατρος καλυτερο να συνεχισω ετσι κ να  γλυτωσουμε κ την μικρη πιθανοτητα  καισαρικης.Δεν θα ξεχασω ποτε το αισθημα του να βγαινει απο μεσα μου η μπεμπα, ανεπαναληπτο, οπως κ η πρωτη μας αγκαλια. Αμα με ρωτησετε δεν θυμαμαι πως ηταν οι πονοι, τα εχω ξεχασει!

Τωρα ειμαστε σε φαση που εχω πρωτογαλα, την βαζω συνεχεια αλλα σημερα δεν εβρισκε τιποτα μαλλον κ εκλαιγε γοερα οποτε δωσαμε λιγο συμπληρωμα. Θα κοιταξω να ερθει να μας δει συμβουλος θηλασμου κ ελπιζω συντομα να κατεβει το γαλα μου.

Να σου ζησει η κορη κοπελα μ....καλα αναθρεμματα καλη σου αναρρωση!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, evio είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες! Την μπεμπουλα μου θα πω οτι απλα την αγαπω! Ειναι υπεροχη κ καταπληκτικη κ ειναι ιδια ο ερωτας της ζωης μου, ο μπαμπας της.

Ευτυχως κρατησε λιγες ωρες ο τοκετος. Οταν ηρθε το πολυ δυσκολο κομματι πανω απο 8 διαστολη σε 10 λεπτα μου ηρθε κ να σμπρωξω. Στις εξωθησεις ειναι αλλιως τα πραγματα, οποτε με το ππυ μπηκαμε σε αυτο το σταδιο ηταν σαν να εχει τελειωσει κ η γεννα. Δεν μου εκαναν επισκληριδιο γιατι προχωρουσε πολυ καλα ο τομετος κ ημουν συνεργασιμη, οποτε θεωρησε ο γιατρος καλυτερο να συνεχισω ετσι κ να  γλυτωσουμε κ την μικρη πιθανοτητα  καισαρικης.Δεν θα ξεχασω ποτε το αισθημα του να βγαινει απο μεσα μου η μπεμπα, ανεπαναληπτο, οπως κ η πρωτη μας αγκαλια. Αμα με ρωτησετε δεν θυμαμαι πως ηταν οι πονοι, τα εχω ξεχασει!

Τωρα ειμαστε σε φαση που εχω πρωτογαλα, την βαζω συνεχεια αλλα σημερα δεν εβρισκε τιποτα μαλλον κ εκλαιγε γοερα οποτε δωσαμε λιγο συμπληρωμα. Θα κοιταξω να ερθει να μας δει συμβουλος θηλασμου κ ελπιζω συντομα να κατεβει το γαλα μου.

Να σου ζήσει το μωράκι! Καλότυχο και υγιές σε όλη του την ζωή να το καμαρωνετε;) 

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα!! Πως ειστε?? Εγώ νομιζω δεν εχω συνειδητοποίηση τι γίνεται ακόμα...πλησιάζουν οι μερες μου και αρχιζω και πανικοβαλομαι νομιζω ...προσπαθω να ειμαι χαλαρη αλλα δεν το καταφερνω και πολυ...εχω αρχισει να χω συσπάσεις και ο γιατρος με βλεπεις καθε 2 μερες! Και οτι με κοβει να γενναω την επομενη εβδομάδα...εγω απλα σοκ ! Δεν εχω ακομη καταλαβει πως περασε ο καιρος :roll: 

Iq4wp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@February17 με το καλο! Ολα καλα να πανε. Ηρθε ο καιρος να βγαινουν τα Μαρτιατικα μωρακια στον κοσμο.

@Sol_10 θα το συνειδητοποιησεις με τον καιρο. Ολα να πανε καλα!

Παντως κοριτσια γεννησαμε πολλες μαζι εδω περα κ ολα τα μωρακια ειναι κουκλακια με μαλλια κ ματι γαριδα! Τα μωρακια Μαρτιου ειναι καταπληκτικα (οχι οτι τα αλλα πανε πισω αλλα ενταξει κου κου βα:mrgreen: )

  • Χαχα 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες. 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας.

Έχω αρκετές συσκευασίες Pampers σε μέγεθος 1 και 2. Τα δίνω σε πολύ καλή τιμη. Αν σας ενδιαφέρει στείλτε μου πμ. Για Θεσσαλονίκη μόνο.


6bwzp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, evio είπε:

@February17 με το καλο! Ολα καλα να πανε. Ηρθε ο καιρος να βγαινουν τα Μαρτιατικα μωρακια στον κοσμο.

@Sol_10 θα το συνειδητοποιησεις με τον καιρο. Ολα να πανε καλα!

Παντως κοριτσια γεννησαμε πολλες μαζι εδω περα κ ολα τα μωρακια ειναι κουκλακια με μαλλια κ ματι γαριδα! Τα μωρακια Μαρτιου ειναι καταπληκτικα (οχι οτι τα αλλα πανε πισω αλλα ενταξει κου κου βα:mrgreen: )

Ευχαριστώ πολυ @evio μου!!! Εσεις εχετε παει σπιτι σας?? Πως εισαι με το μωρακι? Πως νοιωθεις?

Iq4wp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

 

Ευχαριστώ πολυ @evio μου!!! Εσεις εχετε παει σπιτι σας?? Πως εισαι με το μωρακι? Πως νοιωθεις?

Iq4wp2.png

Σημερα ηρθαμε σπιτι μας! Κατεβηκε κ το γαλα μου κ ανακουφιστηκα πολυ. Σημερα εφαγε μονο απο μενα κ καταφερα να την χορτασω. Παντως τα πραγματα στο σπιτι κυλανε πιο ηρεμα απο οτι στα νοσοκομεια. Εδω κ να κλαψει παραπανω το παιδι δεν σκαω κ δεν αγχωνομαι.

Θα τα δεις κ εσυ σε λιγες μερες. Ειναι κουραστικη αλλα τοσο ομορφη η μητροτητα:x

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτισια μου?? Επιτελους βρηκα λιγο χρονο να γραψω.Πως ειστε εγκυουλες και μανουλες?Σημερα εκλεισε μια εβδομαδα που γεννησα.

Ας σας πω τα νεα μου απο την αρχη.Η προκληση πηγε πολυ καλα,μπηκα στις 12 το βραδυ,μου εβαλαν το πρωτο υποθετο και στις 5 το πρωι το δευτερο μαζι με το φαρμακο στον ορο.Απο εκεινο το σημειο και μετα αρχισαν σχετικα γρηγορα οι πονοι και κατα τις 7 ζητησα επισκληριδιο.Η επισκληριδιος μεγαλη ανακαλυψη κοριτσια!Δεν πονεσα καθολου σε ολο τον τοκετο!.Το μονο μειον ειναι πως καποιες φορες ριχνει την πιεση και εμενα που εχω ηδη χαμηλη  επεσε αρκετα και μου βαλανε φαρμακο να ανεβει και επιπλεον ορο.Ενω μου ειχαν πει λοιπον οτι μαλλον μετα το μεσημερι θα γεννησω,μπαινει η μαια  10 και κατι το πρωι να με ελεγξει και ξαφνικα σε 2 λεπτα τους εχει φωναξει ολους και μου λεει γεννας!Επαθα ενα σοκ,με πηραν και λιγο τα κλαμματα γιατι φοβηθηκα λιγακι :D. Αυτο ηταν θα γεννουσα δεν το πιστευα!Ο αντρας μου ηταν διπλα μου,ο γιατρος μου εκει να με εμψυχωνει και με 5 μονο εξωθησεις βγηκε το μπεμπουλακι μας! Τον ακουμπησαν πανω μου κοριτσια και ηταν η πιο συγκλονιστικη στιγμη της ζωης μου! Δεν υπαρχουν τα συναισθηματα που βιωνεις..

Τωρα ειμαστε σπιτακι μας και προσπαθουμε να προσαρμοστουμε στους νεους ρυθμους. Με δυσκολεψαν παααρα πολυ τα ραμματα που εχω απο κατω.Πονανε πολυ και παιρνω υποθετα βολταρεν αλλιως στην αρχη δεν μπορουσα ουτε να περπατησω. Το αλλο θεμα ειναι με το στηθος που το εχω κανει και ξεχωριστο θεμα,υπερπαραγει γαλα και πνιγεται ο μικρος συν οτι φοβαμαι για καμια μαστιτιδα.Προς το παρον το διαχειριζομαι  θα παρω και συμβουλο θηλασμου να με βοηθησει. 

Η αυπνια ειναι πλεον συνηθεια και η ζωη ειναι η αληθεια αλλαζει τρομερα απο τη μια στιγμη στην αλλη. Τα συναισθηματα ποικιλουν απο ατελειωτη αγαπη και ευτυχια μεχρι κατι baby blue που σε πιανουν χωρις να το καταλαβεις,λογω της συναισθηματικης φορτισης,ορμονων και κουρασης. Ανυπομονω να περασουν λιγο οι μερες να μπορω να παιρνω το μπεμπακι μου να γυρναμε βολτιτσες. Το κλεισιμο ειναι λιγο ζορι ειναι η αληθεια

Σας φιλω ολες!

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...