Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, February17 είπε:

@Sol_10 ειναιβπολυ δύσκολο όλο αυτό.. το φαντάζομαι γτ είχα πάθει πριν καν κάνω παιδιά αλλεργικό σοκ κ δυσκολεύτηκα πάρα πολύ επειδή για 2 μήνες έπαιρνα κορτιζόνη κ απαγορευόταν να φάω πάρα πολλά φαγητά..  Μην ξεχνάς όμως πως ο θηλασμός είναι το πιο σημαντικό για εκείνα.. Εμένα γλύτωσε από κοξακι 40 ημερών... Μόνο με θηλασμό μιας κ δεν μπόρεσε να πάρει κανένα φάρμακο.. 

@palmoira ήθελα να σε ρωτήσω μιας κ είσαι πιο μπροστά από εμάς. Ξεκίνησε το 6μηνο σου στον ΟΑΕΔ λογικά, κ αναρωτιέμαι το ποσό που παίρνουμε κάθε μήνα είναι το ποσό που μας δηλώνει η επιχείρηση? Αν δλδ σου δηλώνει 580 , σου δίνει ο ΟΑΕΔ 580 κάθε μήνα? Εσύ λογικά θα έχεις πληρωθεί οπότε θα γνωρίζεις να με βοηθήσεις... Για να ξέρω τι να περιμένω..

Δυστυχώς δεν έχω πληρωθεί ακόμη γιατί δεν έχω καταθέσει το χαρτιά ακόμη. Με έχουν καθυστερήσει από την εταιρεία που δουλεύω 

Just now, Xrysats είπε:

Καλημέρα Αλεξ. 

Εμένα δν μου είπε η παιδίατρος να το κάνω αν κ στο νοσοκομείο μου είπαν στο 3 μηνο η 4 μηνο να το κάνω. Τώρα που θα πάμε για το 3 μας εμβόλιο θα την ρωτήσω. Εμενα πρέπει να την πονάνε τα ούλα πολύ της κάνω μασάζ με δροσερό το δάχτυλο κ ηρεμει για λίγο. Μετά αντε πάλι... Τι κρίμα που είναι μωρέ ταλαιπωρούνται. 

Κοριτσια σας είπε ο-η παιδιατρος ποτε ξεκινάμε τροφές? 

Ο Π.Ο.Υ συστήνει εισαγωγή στερεών τροφών στους 6 μήνες. Ο κάθε παιδίατρος έχει δικό του σύστημα. Συνήθως ξεκινάμε με λαχανικά,φρούτα και μετά κρέας. 

πρίν από 10 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα.  Και γω μπήκα στο 6μηνο αλλά δεν έχω πληρωθεί  ακόμη.  Ο οαεδ σου δίνει τον νόμιμο κατώτατο μισθό ανάλογα με τις ώρες που. Δουλεύεις.  Αν δουλεύεις 8 ώρα πλήρη απασχόληση,  νομίζω πως ο νομιμο ΛΣ κατώτατος μισθός   με την αυξήσει που έγινε τελευταία πήγε. Γύρω στα 620 καθαρά. Κάπου εκεί.. 

Καλημέρα  κορίτσια.  Να σας ρωτησω,  ακουστικό έλεγχο κάνατε  όλες στα μπεμπακια σας.; εμάς δεν το έκαναν στην κλινική  κ αργότερα  που ρώτησα τον παιδιατρο μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο,  μόνο αν υπάρχει ιστορικό ή προωροτητα  είναι απαραίτητο.  Αλλά δεν είναι επεμβατικος  έλεγχος,  μπορεί να γίνει  κ προληπτικα.  Εσείς  το κάνατε; 

Εμεις είχαμε κάνει ένα πακέτο στο μαιευτήριο που ελέγχουν μάτια,ακοή,ισχια και μεταβολικά νοσήματα. 

On 21/6/2019 at 9:06 ΜΜ, Nicol_ είπε:

@palmoira τι λιστα ειναι αυτη? 

Κοριτσια ηθελα κ εγω να παρω αυτα τα παζλ αλλα στο σαιτ τους εγραφε οτι είναι για πανω απο 2 ή 3 ετων δεν ξερω γιατι

.Φαντάζομαι ότι υπαρχει κίνδυνος ασφυξίας εάν γυρίσει μπρούμυτα και δεν μπορεί να γυρίσει το κεφάλι. Εξάλλου μπρούμυτα πουθενά δεν αφήνουμε χωρίς επίβλεψη το μωρό. Εγώ τα χρησιμοποιώ εδώ και παρα πολύ καιρό μετά από προτροπή του παιδιάτρου και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια δεν την αφήνω μόνη της ή χωρίς να βλέπω από την ενδοεπικοινωνια. Μη νομίζεις ότι κάθονται και πολύ ώρα παντως. Βαριούνται γρήγορα


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οκ. Θα ρωτήσω κ παιδίατρο να δω τι θα μου πει.

Αχ τι ωραίο αυτό? Εμάς τπτ από αυτά δν έκαναν μας εξετασαν εκεί στα μάτια στο δωμάτιο με φακό μικρό και τπτ άλλο. Μετά έκανα εγώ υπέρηχο ισχιων έξω που μου είπε η παιδίατρος που με παρακολουθεί έξω. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2019 at 3:04 ΜΜ, Sol_10 είπε:

Το ξερω και σε ευχαριστω!! Θα δω πως θα παει και βλεποντας και κανοντας! Θα το συζητησω και με την παιδιατρο στο επομενο εμβολιο να δω τι θα μου πει! 

@evio τα δοκιμασες τα παζλ?? Εγω μπηκα να παραγγειλω γτ του χω ενα ισοθερμικο χαλακι και το γυμν απο πανω αλλα πιστευω δεν ειναι ανετα αν και καθεται πολυ ωρα εκει, αλλα γραφει πως δν επιτρεπεται κατω απο 3 ετων..αυτο π ειπε κ η νικολ...και δν ξερω τι να κανω τωρα...

Ναι τα δοκιμασαμε. Ωραια ειναι της αρεσε κ απασχοληθηκε καθε φορα που την βαζω. Το προτιμω κιολας απο το να την αφηνω στον καναπε γιατι αρχισε να γυριζει απο ανασκελα μπρουμητα κ ο καναπες μου φαινεται πολυ επικινδυνος. Βεβαια την παρακολουθω δεν την αφηνω χωρις εποβλεψη. Για την ηλικια που αναφερουν μαλλον ειναι αυτο που λεει η @palmoira

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα.  Και γω μπήκα στο 6μηνο αλλά δεν έχω πληρωθεί  ακόμη.  Ο οαεδ σου δίνει τον νόμιμο κατώτατο μισθό ανάλογα με τις ώρες που. Δουλεύεις.  Αν δουλεύεις 8 ώρα πλήρη απασχόληση,  νομίζω πως ο νομιμο ΛΣ κατώτατος μισθός   με την αυξήσει που έγινε τελευταία πήγε. Γύρω στα 620 καθαρά. Κάπου εκεί.. 

Καλημέρα  κορίτσια.  Να σας ρωτησω,  ακουστικό έλεγχο κάνατε  όλες στα μπεμπακια σας.; εμάς δεν το έκαναν στην κλινική  κ αργότερα  που ρώτησα τον παιδιατρο μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο,  μόνο αν υπάρχει ιστορικό ή προωροτητα  είναι απαραίτητο.  Αλλά δεν είναι επεμβατικος  έλεγχος,  μπορεί να γίνει  κ προληπτικα.  Εσείς  το κάνατε; 

Εμενα μου ειχαν πει απο το νοσοκομειο να της κανω στις 40 μερες αλλα να πω την αμαρτια μου δεν την πηγα. Στο επομενο εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο κ αμα μου πει θα την παω σε ωριλα.

Just now, Xrysats είπε:

Καλημέρα Αλεξ. 

Εμένα δν μου είπε η παιδίατρος να το κάνω αν κ στο νοσοκομείο μου είπαν στο 3 μηνο η 4 μηνο να το κάνω. Τώρα που θα πάμε για το 3 μας εμβόλιο θα την ρωτήσω. Εμενα πρέπει να την πονάνε τα ούλα πολύ της κάνω μασάζ με δροσερό το δάχτυλο κ ηρεμει για λίγο. Μετά αντε πάλι... Τι κρίμα που είναι μωρέ ταλαιπωρούνται. 

Κοριτσια σας είπε ο-η παιδιατρος ποτε ξεκινάμε τροφές? 

Κατι μου αναφερε για 5ο μηνα, ελπιζω να εννοει αφου κλεισει τον 5ο κ μπει στον 6ο. Θα επιμεινω κιολας αλλιως μου φαινεται πολυ νωρις κ δεν θελω. Παιρνει καλο βαρος μονο με γαλα οποτε ποιος ο λογος;

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια τωρα που εχει τοση ζεστη το μπανακι το κανετε με χλιαρο νερο.στα μωράκια ?

Νικολ εγω την κανω 2-3 ντουζακιαμεσα στη μερα με σκετο νερο να δροσιζεται. Χλιαρο προς ζεστο καμια σχεση ομως με το ζεστο που την εκανα στις αρχες.

Μου εβγαλε κ κατι κοκκινιλες στον σβερκο. Εστειλα φωτο στην γιατρο κ μου ειπε ειναι λογω ιδρωτα. Θα βαλουμε κλιματιστικο αναγκαστικα, κριμα να παιδευεται η μικρουλα μου.

Κοριτσια αρχισε να γελαει με φωνη! Αααχ θα πεθανωωω! Εσας ξεκινησαν;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ναι τα δοκιμασαμε. Ωραια ειναι της αρεσε κ απασχοληθηκε καθε φορα που την βαζω. Το προτιμω κιολας απο το να την αφηνω στον καναπε γιατι αρχισε να γυριζει απο ανασκελα μπρουμητα κ ο καναπες μου φαινεται πολυ επικινδυνος. Βεβαια την παρακολουθω δεν την αφηνω χωρις εποβλεψη. Για την ηλικια που αναφερουν μαλλον ειναι αυτο που λεει η @palmoira

Εμενα μου ειχαν πει απο το νοσοκομειο να της κανω στις 40 μερες αλλα να πω την αμαρτια μου δεν την πηγα. Στο επομενο εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο κ αμα μου πει θα την παω σε ωριλα.

Κατι μου αναφερε για 5ο μηνα, ελπιζω να εννοει αφου κλεισει τον 5ο κ μπει στον 6ο. Θα επιμεινω κιολας αλλιως μου φαινεται πολυ νωρις κ δεν θελω. Παιρνει καλο βαρος μονο με γαλα οποτε ποιος ο λογος;

Νικολ εγω την κανω 2-3 ντουζακιαμεσα στη μερα με σκετο νερο να δροσιζεται. Χλιαρο προς ζεστο καμια σχεση ομως με το ζεστο που την εκανα στις αρχες.

Μου εβγαλε κ κατι κοκκινιλες στον σβερκο. Εστειλα φωτο στην γιατρο κ μου ειπε ειναι λογω ιδρωτα. Θα βαλουμε κλιματιστικο αναγκαστικα, κριμα να παιδευεται η μικρουλα μου.

Κοριτσια αρχισε να γελαει με φωνη! Αααχ θα πεθανωωω! Εσας ξεκινησαν;

Και εμένα νωρίς μου φαίνεται αν μου πει από τον 5 μήνα και μετα. Τεσπα θα την ρωτήσω και θα σας πω και εγώ όταν πάμε για εμβόλιο. Εμένα έχει ξεκινιζει να γελάει με ήχο εδώ και 2 εβδομάδες και μια μέρα γέλαγε και δν σταματαγε... Εντάξει πέθανα από το γέλιο. Εμένα κάνει σαν γατούλα όλη την ωρα και όταν βλέπει άγνωστους εκε που της μιλάνε αρχίζει να βγάζει ήχους και μετά τσιριζε σαν να τους μαλώνει.. Το έχει μια εβδομάδα τώρα αυτό. Αφού μετά είναι σε υπερένταση από την τσιριδα. 

Και εμένα μου έχει βγάλει κοκκινίλες και στα χεράκια της.. Υπομονή έχει ζεστουλα τι να τα κάνουμε. 

Κοριτσια πόσες φορές τα κάνετε μπανακι την ημέρα. Εγώ φοβάμαι μην κρυώσει την κάνω 2 φορές μέσα στην ημέρα και οτν έχουμε δροσιά μια φορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xrysats είπε:

Και εμένα νωρίς μου φαίνεται αν μου πει από τον 5 μήνα και μετα. Τεσπα θα την ρωτήσω και θα σας πω και εγώ όταν πάμε για εμβόλιο. Εμένα έχει ξεκινιζει να γελάει με ήχο εδώ και 2 εβδομάδες και μια μέρα γέλαγε και δν σταματαγε... Εντάξει πέθανα από το γέλιο. Εμένα κάνει σαν γατούλα όλη την ωρα και όταν βλέπει άγνωστους εκε που της μιλάνε αρχίζει να βγάζει ήχους και μετά τσιριζε σαν να τους μαλώνει.. Το έχει μια εβδομάδα τώρα αυτό. Αφού μετά είναι σε υπερένταση από την τσιριδα. 

Και εμένα μου έχει βγάλει κοκκινίλες και στα χεράκια της.. Υπομονή έχει ζεστουλα τι να τα κάνουμε. 

Κοριτσια πόσες φορές τα κάνετε μπανακι την ημέρα. Εγώ φοβάμαι μην κρυώσει την κάνω 2 φορές μέσα στην ημέρα και οτν έχουμε δροσιά μια φορά. 

Μα ποσο γλυκουλια ειναι. Καθε μερα κ κατι διαφορετικο να μας τρελαινουν! Η δικια μου με τους αγνωστους ειναι πως θα της κατσει η καθε φατσα. Μπορει να γελασει, να κατεβασει τα φρυδια μεχρι κ να κλαψει! Εγραψα κ πιο πανω εγω την κανω 2-3 φορες μεσα στη μερα χωρις σαπουνι ομως κ μετα της βαζω κ την κρεμουλα της ειδικα στις διπλες μην μου συγκαει τωρα με τη ζεστη. Με αφρολουτρο μερα παρα μερα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ούτε. Υπέρηχο ισχιων  μου έχουν πει να κάνω. Μόνο κάθε φορά που επισκεπτομαστε τον παιδιατρο εξετάζει εκείνος τα ισχια  της. Θα τον ρωτήσω.. Εμείς  κάνουμε ντους  μέσ στην ημέρα κάθε φορά που θα κάνει κακά  περίπου 3 φορές,  κ κάθε βράδυ  κανονικά μπανακι. Έχουμε αρχίσει κ βγάζουμε πολλές φωνουλες αλλά ακόμα δεν γελάμε με φωνή.  Όταν βγαίνουμε. έξω έχει πολύ πλάκα.  Είναι πολύ ήρεμη κοιτάει τους άλλους ανθρώπους  μέσα στα μάτια και παρακολουθεί  κανονικά την συζήτηση... Κοτσομπολα παιδί μου.. Αλλά ακόμα κ με ξένα άτομα κ καταστάσεις είναι καλοβολη κ δεν κλαίει. Δεν είναι καθόλου γκρίνιαρα. Μακάρι να συνεχίσει  έτσι.. Θέλω να την κάνω καθιστη μπάνιο τώρα να ξεκινήσω να την βάζω στην βάση της μπανιέρας της,  αλλά δεν ξέρω. Τι να βάλω από κάτω πετσέτα ή μαξιλαράκι  αφρολεξ;  εσείς  πως κάνετε  μπανακι; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ναι τα δοκιμασαμε. Ωραια ειναι της αρεσε κ απασχοληθηκε καθε φορα που την βαζω. Το προτιμω κιολας απο το να την αφηνω στον καναπε γιατι αρχισε να γυριζει απο ανασκελα μπρουμητα κ ο καναπες μου φαινεται πολυ επικινδυνος. Βεβαια την παρακολουθω δεν την αφηνω χωρις εποβλεψη. Για την ηλικια που αναφερουν μαλλον ειναι αυτο που λεει η @palmoira

Εμενα μου ειχαν πει απο το νοσοκομειο να της κανω στις 40 μερες αλλα να πω την αμαρτια μου δεν την πηγα. Στο επομενο εμβολιο θα ρωτησω την παιδιατρο κ αμα μου πει θα την παω σε ωριλα.

Κατι μου αναφερε για 5ο μηνα, ελπιζω να εννοει αφου κλεισει τον 5ο κ μπει στον 6ο. Θα επιμεινω κιολας αλλιως μου φαινεται πολυ νωρις κ δεν θελω. Παιρνει καλο βαρος μονο με γαλα οποτε ποιος ο λογος;

Νικολ εγω την κανω 2-3 ντουζακιαμεσα στη μερα με σκετο νερο να δροσιζεται. Χλιαρο προς ζεστο καμια σχεση ομως με το ζεστο που την εκανα στις αρχες.

Μου εβγαλε κ κατι κοκκινιλες στον σβερκο. Εστειλα φωτο στην γιατρο κ μου ειπε ειναι λογω ιδρωτα. Θα βαλουμε κλιματιστικο αναγκαστικα, κριμα να παιδευεται η μικρουλα μου.

Κοριτσια αρχισε να γελαει με φωνη! Αααχ θα πεθανωωω! Εσας ξεκινησαν;

Εβιο μου τι μπανιερο εχεις?Εχουμε μονο ντουζ και πολυ στενο και δυσκολεύομαι να τον κανω μπανιο

Επισης ξεκίνησε το αλμα της 15ης? Εμεις εχουμε πολυ γκρινια

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια εμένα ούτε. Υπέρηχο ισχιων  μου έχουν πει να κάνω. Μόνο κάθε φορά που επισκεπτομαστε τον παιδιατρο εξετάζει εκείνος τα ισχια  της. Θα τον ρωτήσω.. Εμείς  κάνουμε ντους  μέσ στην ημέρα κάθε φορά που θα κάνει κακά  περίπου 3 φορές,  κ κάθε βράδυ  κανονικά μπανακι. Έχουμε αρχίσει κ βγάζουμε πολλές φωνουλες αλλά ακόμα δεν γελάμε με φωνή.  Όταν βγαίνουμε. έξω έχει πολύ πλάκα.  Είναι πολύ ήρεμη κοιτάει τους άλλους ανθρώπους  μέσα στα μάτια και παρακολουθεί  κανονικά την συζήτηση... Κοτσομπολα παιδί μου.. Αλλά ακόμα κ με ξένα άτομα κ καταστάσεις είναι καλοβολη κ δεν κλαίει. Δεν είναι καθόλου γκρίνιαρα. Μακάρι να συνεχίσει  έτσι.. Θέλω να την κάνω καθιστη μπάνιο τώρα να ξεκινήσω να την βάζω στην βάση της μπανιέρας της,  αλλά δεν ξέρω. Τι να βάλω από κάτω πετσέτα ή μαξιλαράκι  αφρολεξ;  εσείς  πως κάνετε  μπανακι; 

Μεγαλο προβλημα το μπανιο.τίποτα δεν με βολεύει. Την κανείς μονη σου μπανιο?  Εγω με τον αντρα μου παντα γιατι φοβαμαι μη μου γλιστρήσει 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εβιο μου τι μπανιερο εχεις?Εχουμε μονο ντουζ και πολυ στενο και δυσκολεύομαι να τον κανω μπανιο

Επισης ξεκίνησε το αλμα της 15ης? Εμεις εχουμε πολυ γκρινια

Μεγαλο προβλημα το μπανιο.τίποτα δεν με βολεύει. Την κανείς μονη σου μπανιο?  Εγω με τον αντρα μου παντα γιατι φοβαμαι μη μου γλιστρήσει 

Κ γω μαζί με τον άντρα  μου εκείνος  την κρατάει από το στήθος γυρισμένη  μπρουμυτα,  όπως όταν την κάναμε  νεογέννητο.  Αλλά τώρα που έχει  μεγαλώσει  κ βαρυνει,  ζορίζεται λίγο γιατί πιέζεται στο στήθος μέχρι  να τελειώσουμε. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα.  Και γω μπήκα στο 6μηνο αλλά δεν έχω πληρωθεί  ακόμη.  Ο οαεδ σου δίνει τον νόμιμο κατώτατο μισθό ανάλογα με τις ώρες που. Δουλεύεις.  Αν δουλεύεις 8 ώρα πλήρη απασχόληση,  νομίζω πως ο νομιμο ΛΣ κατώτατος μισθός   με την αυξήσει που έγινε τελευταία πήγε. Γύρω στα 620 καθαρά. Κάπου εκεί.. 

Καλημέρα  κορίτσια.  Να σας ρωτησω,  ακουστικό έλεγχο κάνατε  όλες στα μπεμπακια σας.; εμάς δεν το έκαναν στην κλινική  κ αργότερα  που ρώτησα τον παιδιατρο μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο,  μόνο αν υπάρχει ιστορικό ή προωροτητα  είναι απαραίτητο.  Αλλά δεν είναι επεμβατικος  έλεγχος,  μπορεί να γίνει  κ προληπτικα.  Εσείς  το κάνατε; 

εμένα μου το είπαν και από το νοσοκομείο και η παιδίατρος μου. Τον έκανα την Παρασκευή στο νοσοκομείο. Μέσα σε 2 λεπτά, κοιμόταν ο μικρός και μέσα στο καρότσι τσακ τσακ του έβαλε στα αυτιά του το μηχάνημα και τον μέτρησε. Ο μικρός μου είναι 2,5.

Και ισχία έκανα υπερηχο στο νοσοκομείο πάλι την προηγούμενη εβδομάδα, θα πάω αύριο να πάρω τα αποτελέσματα.

Μπανάκι τον κάνω μεσα σε μια λεκανιτσα που έχω πάρει από τα τζάμπο με ένα μεγάλο σφουγγάρι και τον ξαπλώνω πάνω. Μετά το βγάζω έξω το σφουγγάρι για να στεγνώνει καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Xioni είπε:

εμένα μου το είπαν και από το νοσοκομείο και η παιδίατρος μου. Τον έκανα την Παρασκευή στο νοσοκομείο. Μέσα σε 2 λεπτά, κοιμόταν ο μικρός και μέσα στο καρότσι τσακ τσακ του έβαλε στα αυτιά του το μηχάνημα και τον μέτρησε. Ο μικρός μου είναι 2,5.

Μία χαρά κοιμότανε κιολας δν ενοχλήθηκε καθόλου χαχαχα χα. Εμάς τπτ στο νοσοκομείο δ μας έκαναν, τώρα θα δω τι θα μου πει η παιδίατρος που θ πάμε από εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εβιο μου τι μπανιερο εχεις?Εχουμε μονο ντουζ και πολυ στενο και δυσκολεύομαι να τον κανω μπανιο

Επισης ξεκίνησε το αλμα της 15ης? Εμεις εχουμε πολυ γκρινια

Μεγαλο προβλημα το μπανιο.τίποτα δεν με βολεύει. Την κανείς μονη σου μπανιο?  Εγω με τον αντρα μου παντα γιατι φοβαμαι μη μου γλιστρήσει 

Μια λεκανη απο τα jumbo εχουμε κ εμεις κρεμ με πορτοκαλι ταπα ειναι. Ειναι ομως μεγαλουτσικη δε νομιζω να σου χωρεσει στο ντουζ. Εγω την ακουμπαω στη λεκανη της τουαλετας με βολευει εκει το υψος. Κραταω την μπεμπα με το αριστερο χερι κ σαπουνιζω με το δεξι κ ο αντρας μου ριχνει νερο να την ξεπλυνουμε. Το αλμα ή δεν ξεκινησε ακομη ή το περασαμε πιο αναιμακτα. Ευχομαι να του περασει γρηγορα του μπεμπουλη του τσαχπινη!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Μια λεκανη απο τα jumbo εχουμε κ εμεις κρεμ με πορτοκαλι ταπα ειναι. Ειναι ομως μεγαλουτσικη δε νομιζω να σου χωρεσει στο ντουζ. Εγω την ακουμπαω στη λεκανη της τουαλετας με βολευει εκει το υψος. Κραταω την μπεμπα με το αριστερο χερι κ σαπουνιζω με το δεξι κ ο αντρας μου ριχνει νερο να την ξεπλυνουμε. Το αλμα ή δεν ξεκινησε ακομη ή το περασαμε πιο αναιμακτα. Ευχομαι να του περασει γρηγορα του μπεμπουλη του τσαχπινη!

Και εγώ πάνω στην λεκάνη την ακουμπάω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Μια λεκανη απο τα jumbo εχουμε κ εμεις κρεμ με πορτοκαλι ταπα ειναι. Ειναι ομως μεγαλουτσικη δε νομιζω να σου χωρεσει στο ντουζ. Εγω την ακουμπαω στη λεκανη της τουαλετας με βολευει εκει το υψος. Κραταω την μπεμπα με το αριστερο χερι κ σαπουνιζω με το δεξι κ ο αντρας μου ριχνει νερο να την ξεπλυνουμε. Το αλμα ή δεν ξεκινησε ακομη ή το περασαμε πιο αναιμακτα. Ευχομαι να του περασει γρηγορα του μπεμπουλη του τσαχπινη!

Ασε το συγκεκριμένο κρατάει 4 εβδομάδες και την τελευταία κανει το πικ...τοτε ειναι που παμε διακοπες οποτε ελπιζω να περάσει αναιμακτα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  εμείς ανακαλύψαμε κ τα πόδια μας! Στο γυμναστήριο πιάνει κ κουνάει τα παιχνίδια που κρεμονται  με τα πόδια.. Μετά σηκώνει τα πόδια της ψηλά πάνω απ την κοιλιά  και τα Τραβαει  με τα χεράκια..  Έχει πολύ πλάκα. Κ είναι κ πολύ γλωσσου.  Όλη την ημέρα μπαμπαλιζουμε κ κάνουμε κανονικό διάλογο παίζουμε με τα χείλη. Κ τα σάλια τρέχουν ασταμάτητα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...