Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κανειβτο δευτερο εμβολιο σηκωσαν τα μικρακια σας πυρετο;

Το εχουμε τελος της αλλης εβδομαδας απλα επειδη θελω να φυγω σκ αναρωτιεμαι αν το δευτερο εμβολιο κανει πυρετο!

Ευχαριστώ!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κανειβτο δευτερο εμβολιο σηκωσαν τα μικρακια σας πυρετο;

Το εχουμε τελος της αλλης εβδομαδας απλα επειδη θελω να φυγω σκ αναρωτιεμαι αν το δευτερο εμβολιο κανει πυρετο!

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα νεραιδουλα! Εμένα δεν έκανε ούτε στο πρώτο εμβόλιο ούτε στο δεύτερο!Λιγο παραπάνω κοιμήθηκε μέσα στη μέρα. Τίποτε άλλο. Αύριο εμεις πάμε για το τρίτο! Και λίγο πυρετό να σηκώσει νομίζω ότι μπορείς να φύγεις δεδομένο ότι δεν θα είναι άρρωστο το παιδί. Παντως λένε ότι όπως πήγε με το πρώτο εμβόλιο έτσι θα πάει με όλα. Στο πρώτο είχε κάνει πυρετό?

Κοριτσια τη βοήθεια σας...έχει πάρει κάποια παρκοκρεββατο για εξοχικό? Θέλω να πάρω ένα για το καλοκαίρι. Σκέφτομαι υπ κάτι σχετικά οικονομικό και ένα καλό στρωματακι. Έχει κάποια να μου προτείνει κάποιο? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα νεραιδουλα! Εμένα δεν έκανε ούτε στο πρώτο εμβόλιο ούτε στο δεύτερο!Λιγο παραπάνω κοιμήθηκε μέσα στη μέρα. Τίποτε άλλο. Αύριο εμεις πάμε για το τρίτο! Και λίγο πυρετό να σηκώσει νομίζω ότι μπορείς να φύγεις δεδομένο ότι δεν θα είναι άρρωστο το παιδί. Παντως λένε ότι όπως πήγε με το πρώτο εμβόλιο έτσι θα πάει με όλα. Στο πρώτο είχε κάνει πυρετό?

Κοριτσια τη βοήθεια σας...έχει πάρει κάποια παρκοκρεββατο για εξοχικό? Θέλω να πάρω ένα για το καλοκαίρι. Σκέφτομαι υπ κάτι σχετικά οικονομικό και ένα καλό στρωματακι. Έχει κάποια να μου προτείνει κάποιο? 

Συνηθως το παρκοκρεβατο εχει το κλασσικο μικρο στρωματακι το σκληρο εκτος κ αν πετυχεις καπου προσφορα δωρο με στρωμα αλλιως παντα εξτρα το παιρνεις! Εγω για το σπιτι την εχω παρκοκρεβατο για τον υπνο, κρεβατι θα της παρω οταν τελειωσει το δωματιο της ακομα ειναι υπο ανακαινηση της πηρα ενα απλο παρκοκρεβατο bebe stars και ενα στρωμα γυρω στα 35ευρω με κοκοφινικα οι αποψεις φυσικα διηστανται οπως για ολα τα θεματα!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κανειβτο δευτερο εμβολιο σηκωσαν τα μικρακια σας πυρετο;

Το εχουμε τελος της αλλης εβδομαδας απλα επειδη θελω να φυγω σκ αναρωτιεμαι αν το δευτερο εμβολιο κανει πυρετο!

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα fairy-mary. Όχι εμένα δν σήκωσε πυρετό.. Απλά την επόμενη μέρα είχαμε γκρίνια πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα νεραιδουλα! Εμένα δεν έκανε ούτε στο πρώτο εμβόλιο ούτε στο δεύτερο!Λιγο παραπάνω κοιμήθηκε μέσα στη μέρα. Τίποτε άλλο. Αύριο εμεις πάμε για το τρίτο! Και λίγο πυρετό να σηκώσει νομίζω ότι μπορείς να φύγεις δεδομένο ότι δεν θα είναι άρρωστο το παιδί. Παντως λένε ότι όπως πήγε με το πρώτο εμβόλιο έτσι θα πάει με όλα. Στο πρώτο είχε κάνει πυρετό?

Κοριτσια τη βοήθεια σας...έχει πάρει κάποια παρκοκρεββατο για εξοχικό? Θέλω να πάρω ένα για το καλοκαίρι. Σκέφτομαι υπ κάτι σχετικά οικονομικό και ένα καλό στρωματακι. Έχει κάποια να μου προτείνει κάποιο? 

Δε μου ειχε σηκωσει στο πρωτο εμβολιο πυρετο οπως ειπες και εσυ απλα ηταν λιγο πιο υποτονικη.

Ελπιζω να το κανουμε πεμπτη ετσι ωστε και να σηκωσει λιγο να μπορουμε σαββατο να φυγουμε.

Just now, Nicol_ είπε:

Κορίτσια τωρα με τις ζεστες βγαίνετε καθόλου?  Χαλια η κατάσταση

Τι κανεις Νικολ;

Ασε εδω Αθηνα βραζει ο τοπος...

Εβρεξε σημερα και εχει τρελη κουφοβραση..

Βγηκαμε μία μικρη βολτα με τον αντρα μου καί γυρισα ρεταλι..λες και με ειχαν δειρει.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Δε μου ειχε σηκωσει στο πρωτο εμβολιο πυρετο οπως ειπες και εσυ απλα ηταν λιγο πιο υποτονικη.

Ελπιζω να το κανουμε πεμπτη ετσι ωστε και να σηκωσει λιγο να μπορουμε σαββατο να φυγουμε.

Τι κανεις Νικολ;

Ασε εδω Αθηνα βραζει ο τοπος...

Εβρεξε σημερα και εχει τρελη κουφοβραση..

Βγηκαμε μία μικρη βολτα με τον αντρα μου καί γυρισα ρεταλι..λες και με ειχαν δειρει.

Μα δεν παλευεται αυτη η ζεστη. Πρεπει να περιμενω να παει 8 για να βγαλω το μικρο και μεχρι τοτε μεσα στο σπιτι πόσο πια να τον απασχολησω? Βαρεθηκε κ αυτος στους 4 τοιχους. Ασε που μεχρι το βράδυ βγαίνουμε βολτα εξαντλημένοι 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

 

 

Κοριτσια ν σας ρωτήσω με τι βγάζετε τα ζουζούνια σας βόλτα? Με την καλαθούνα? Γιατί εμένα στην καλαθούνα δν. Κάθεται. Μόνο λίγο στο αυγό και μετά θέλει αγκαλιά. Σκεφτόμουν αν γύριζα την καλαθουνα από μπροστά δλδ από την πλευρά που δεν με βλέπει θα καθησει λέτε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Μα δεν παλευεται αυτη η ζεστη. Πρεπει να περιμενω να παει 8 για να βγαλω το μικρο και μεχρι τοτε μεσα στο σπιτι πόσο πια να τον απασχολησω? Βαρεθηκε κ αυτος στους 4 τοιχους. Ασε που μεχρι το βράδυ βγαίνουμε βολτα εξαντλημένοι 

Πολύ ζέστη οντως! Εμεις βγαίνουμε μια βόλτα πρωί πρωί γύρω στις 8-8:30 εάν προλάβουμε και μετά απόγευμα που είναι κάλπες καλύτερα. Τώρα με τις βροχές κάθε απόγευμα μετά είναι ακόμη χειρότερα ο καιρός. Κουφόβραση και πολύ κουνούπι. Δεν τολμάμε να πάμε πουθενά χωρίς κουνουπιερα.

Just now, Xrysats είπε:

Κοριτσια ν σας ρωτήσω με τι βγάζετε τα ζουζούνια σας βόλτα? Με την καλαθούνα? Γιατί εμένα στην καλαθούνα δν. Κάθεται. Μόνο λίγο στο αυγό και μετά θέλει αγκαλιά. Σκεφτόμουν αν γύριζα την καλαθουνα από μπροστά δλδ από την πλευρά που δεν με βλέπει θα καθησει λέτε? 

Παλιότερα με το πορτ μπεμπέ. Τώρα με το αυγό βγαίνουμε γιατί θέλει να βλέπει. Το πορτ μπεμπέ μόνο βράδυ το παίρνουμε εάν θα κάτσουμε ώρα για να κοιμηθεί. Δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις να το γυρίσεις. Νομίζω παντως ότι με το αυγό που θα βλέπει πράγματα θα του αρέσει καλύτερα η βόλτα. Βάλε και κανενα κρεμαστό παιχνιδάκι να απασχολείται. 

Just now, fairy-mary είπε:

Δε μου ειχε σηκωσει στο πρωτο εμβολιο πυρετο οπως ειπες και εσυ απλα ηταν λιγο πιο υποτονικη.

Ελπιζω να το κανουμε πεμπτη ετσι ωστε και να σηκωσει λιγο να μπορουμε σαββατο να φυγουμε.

Τι κανεις Νικολ;

Ασε εδω Αθηνα βραζει ο τοπος...

Εβρεξε σημερα και εχει τρελη κουφοβραση..

Βγηκαμε μία μικρη βολτα με τον αντρα μου καί γυρισα ρεταλι..λες και με ειχαν δειρει.

Έχεις δίκιο...είναι χάλια ο καιρός. Σκέφτομαι ότι αφού υποφέρουμε εμεις έτσι φαντάσου τα μικρά! Εμεις συνέχεια κάνουμε ντουζακια ή τοπικά την δροσίζω πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Φοράμε μόνο αμάνικο και ανοίγω και κλιματιστικό πολύ συχνά πλέον. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Πολύ ζέστη οντως! Εμεις βγαίνουμε μια βόλτα πρωί πρωί γύρω στις 8-8:30 εάν προλάβουμε και μετά απόγευμα που είναι κάλπες καλύτερα. Τώρα με τις βροχές κάθε απόγευμα μετά είναι ακόμη χειρότερα ο καιρός. Κουφόβραση και πολύ κουνούπι. Δεν τολμάμε να πάμε πουθενά χωρίς κουνουπιερα.

Παλιότερα με το πορτ μπεμπέ. Τώρα με το αυγό βγαίνουμε γιατί θέλει να βλέπει. Το πορτ μπεμπέ μόνο βράδυ το παίρνουμε εάν θα κάτσουμε ώρα για να κοιμηθεί. Δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις να το γυρίσεις. Νομίζω παντως ότι με το αυγό που θα βλέπει πράγματα θα του αρέσει καλύτερα η βόλτα. Βάλε και κανενα κρεμαστό παιχνιδάκι να απασχολείται. 

Έχεις δίκιο...είναι χάλια ο καιρός. Σκέφτομαι ότι αφού υποφέρουμε εμεις έτσι φαντάσου τα μικρά! Εμεις συνέχεια κάνουμε ντουζακια ή τοπικά την δροσίζω πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Φοράμε μόνο αμάνικο και ανοίγω και κλιματιστικό πολύ συχνά πλέον. 

Ναι αυτό θα κάνω.. Παιχνιδάκια της βάζω αλλά κάθεται λίγο κμετα θέλει αγκαλιά. Δεν ξέρω αν έπαιρνα μαρσιπο το σκέφτομαι συνέχεια τωρα τελευταία μήπως καθησει με αυτό πιο καλα απλά ειναι ακριβα και σκέφτομαι μην το αγοράσω τζάμπα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/6/2019 at 3:44 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μου φαινεται εχω το πιο αδυνατο μωρο.. Στο εμβολιο τριτου μηνα είμασταν σχεδον 6 κιλα. Αλλα η παιδίατρος μου ειπε οτι βαζει κανονικα βαρος οποτε δεν ανησύχησα. 

Εμεις ξυπνάμε ανα 3ωρο το βραδυ κ εχουμε αρκετη νευρικότητα. Κλασικα ολη μερα αγκαλιά ακόμα. 

Απο ανασκελα παει μπρούμυτα και προσπαθει να μπουσούλησει να φτάσει το παιχνιδια και νευριαζει παρα πολυ επειδη δεν μπορει.

@Xrysats το ιδιο θεμα εχω εγω,το εχω γραψει πολλες φορες. Μονο αγκαλια ο δικος μου. Όλη μερα κ δεν εχω κ βοήθεια κ καταλαβαίνεις. Ειναι στο παιδι τελικά. Απλα προσπαθω πλεον να βρω τρόπους να τον αφηνω κατω. Λιγο στον καναπε,λιγο στο γυμναστήριο λιγο στην κουνια ξεκλεβω χρονο να ξεκουραστώ. Επειδη δεν μπορουσα ουτε να φαω,ειδα οτι οταν τον εβαζα στον καναπε με ενα μαλακο μαξιλαρι πίσω του, να ειναι λιγο ανασηκωμένος δηλαδή και του μιλουσα,καθοταν κ προλαβαινα να φαω τουλάχιστον. Ειναι μεγαλο ζορι μη το συζητας.τα απογεύματα ειναι κουρασμενα κ γιαυτο γκρινιαζουν. Σεσουαρ λικνισμα κ τον παίρνει ο ύπνος ευτυχώς . Επίσης κ μενα θελει συνεχεια ναντον απασχολώ αλλα τα περισσοτερα μωρά μου ειπε η παιδίατρος βαριούνται ευκολα και θελουν να αλλαζουν ερεθίσματα. 

Το θετικο είναι πως αρχίσαμε να βγαίνουμε κ του αρεσει και καθεται,δεν κλαιει οποτε ξεθαρεψα κ εγω. 

@Sol_10 μου.περιμένουμε τα νεα σου!

Εμεις 13 Ιουλιου φευγουμε διακοπές και εχω αγχος για το αεροπλανο. @Alex1989 μου εσεις ταξιδεψατε? Δεν προλαβα να τα διαβάσω ολα 

Όχι ακόμα @Nicol_ σε 8 μέρες τσξιδευουμε..  Κ μένα με έχει πιάσει άγχος για το αεροπλάνο γιατί θα είμαι μόνη μου με το μωρό,  ο μπαμπάς  μας θα ταξιδέψει  λίγες μέρες αργότερα... Κ όσο να ναι είμαι λίγο αγχωμενη...  Ελπίζω να είναι μια χαρά το μπεμπακι  μου κ να μην πονέσουν  τα αυτάκια της. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμας καθεται στο αυγο αλλα.πλεον είναι πολυ ζεστο. Εσεις βαζετε κατι μεσα για να ειναι πιο δροσερο? Λεω να παραγγείλω αντιδρωτικα καλυμματα

Just now, Alex1989 είπε:

Όχι ακόμα @Nicol_ σε 8 μέρες τσξιδευουμε..  Κ μένα με έχει πιάσει άγχος για το αεροπλάνο γιατί θα είμαι μόνη μου με το μωρό,  ο μπαμπάς  μας θα ταξιδέψει  λίγες μέρες αργότερα... Κ όσο να ναι είμαι λίγο αγχωμενη...  Ελπίζω να είναι μια χαρά το μπεμπακι  μου κ να μην πονέσουν  τα αυτάκια της. 

Αλεξ μου θα περιμενω νεα. Για να μη πονεσουν τα αυτάκια, θηλαζεις στημ απογείωση κ στην προσγειωση. Μου το ειπε και η παιδιατρος


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πως ειστε;

Ηθελα να σας ρωτησω οσες εχετε κανειβτο δευτερο εμβολιο σηκωσαν τα μικρακια σας πυρετο;

Το εχουμε τελος της αλλης εβδομαδας απλα επειδη θελω να φυγω σκ αναρωτιεμαι αν το δευτερο εμβολιο κανει πυρετο!

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα.  Καλύτερα να μην τσξιδεψεις αμέσως μετά από εμβολιο να αφήσεις να περάσουν λίγες μέρες  γιατί είναι πολύ πιθανό  να ανεβάσει πυρετό,  αλλά κ να έχει γκρίνια κ αδιαθεσια.  Εμένα έτσι μου είπε ο παιδίατρος γιστι κανονιζά κ γω ταξίδι κ το προγραμματισαμε τελικα  λίγες μέρες μετά το εμβολιο μας

Just now, Nicol_ είπε:

Παιδιά και εμας καθεται στο αυγο αλλα.πλεον είναι πολυ ζεστο. Εσεις βαζετε κατι μεσα για να ειναι πιο δροσερο? Λεω να παραγγείλω αντιδρωτικα καλυμματα

Αλεξ μου θα περιμενω νεα. Για να μη πονεσουν τα αυτάκια, θηλαζεις στημ απογείωση κ στην προσγειωση. Μου το ειπε και η παιδιατρος

Ναι κ μένα αυτό μου είπε.  Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μην μας πιάσουν  τα νεύρα  μας,  γιατί θα μας ακούσει  όλο το αεροπλάνο ! Εγώ έχω πάρει κάλυμμα αντιιδρωτικο για το αυγό  αλλά με τόσο ζέστη που έχουμε,  κ μέσα στο αμάξι ειδικά,  δεν γίνεται  να μην ιδρωσει ότι κ να βάλεις νομίζω.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xrysats είπε:

Ναι αυτό θα κάνω.. Παιχνιδάκια της βάζω αλλά κάθεται λίγο κμετα θέλει αγκαλιά. Δεν ξέρω αν έπαιρνα μαρσιπο το σκέφτομαι συνέχεια τωρα τελευταία μήπως καθησει με αυτό πιο καλα απλά ειναι ακριβα και σκέφτομαι μην το αγοράσω τζάμπα. 

Ο μαρσιπος είναι πολύ ωραίος αλλά όχι για καλοκαίρι...θα σκάσετε και εσυ και το παιδί! 

6 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα.  Καλύτερα να μην τσξιδεψεις αμέσως μετά από εμβολιο να αφήσεις να περάσουν λίγες μέρες  γιατί είναι πολύ πιθανό  να ανεβάσει πυρετό,  αλλά κ να έχει γκρίνια κ αδιαθεσια.  Εμένα έτσι μου είπε ο παιδίατρος γιστι κανονιζά κ γω ταξίδι κ το προγραμματισαμε τελικα  λίγες μέρες μετά το εμβολιο μας

Ναι κ μένα αυτό μου είπε.  Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να μην μας πιάσουν  τα νεύρα  μας,  γιατί θα μας ακούσει  όλο το αεροπλάνο ! Εγώ έχω πάρει κάλυμμα αντιιδρωτικο για το αυγό  αλλά με τόσο ζέστη που έχουμε,  κ μέσα στο αμάξι ειδικά,  δεν γίνεται  να μην ιδρωσει ότι κ να βάλεις νομίζω.. 

Έχεις δίκιο! Ό,τι και να βάλεις ιδρώνουν. Έχει πολύ ζέστη. Η μόνη λύση είναι σε ταξίδι να κάνεις αρκετές στάσεις και να το σηκώνεις το παιδί λιγάκι. Οι βόλτες το πρωί πλέον είναι απαγορευτικές 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπεραα!!! Οι αλλεργιες μας βγηκαν και αυτες οπως σας ειπα πολυ καλες αλλα την αποχη θα την συνεχισω κανονικα μου ειπε η  γιατρος!! 

Οσο αφορα τις βολτες εκανα σημερα την αποπειρα και βγηκαμε πρωι! Και απλα το χιλιομετανοιωσα! Και εμενα ιδρώνει πολυ στο αυγό και ειδικα οταν μπαινουμε στο αμαξι και ας εχω αναψει aircondition  ιδρώνει! Παντως αν δεν ειναι ανάγκη εγω πρωι δεν τον ξανα βγαζω.  Μετα τις 8 θα βγαινουμε γτ δεν παλεύεται! Βεβαια ουτε μες στο σπιτι ολη μερα παλευεται αλλα τι να κανουμε! Επισης εχουμε απιστευτη γκρινια για τα ουλα ! Νομιζω κανει χειροτερα και απο κολικους ο δικος μου...του βαζω κρεμουλα ηρεμει και μετα αντε παλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...