Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Εντελως κουλο αλλα να λεει τη μια κ αλλα την αλλη. Πως να σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη μετα? Εντελως λογικο να χαλαστηκες.. Και τους προηγουμένους τοκετους μαζι της τους εκανες?  Οπως κ να εχει κανε λιγο υπομονή μια εβδομάδα εμεινε θα περάσει. .Για βιμπακ στο ειχε αποκλεισει απο την αρχη? Εσυ θα ήθελες να το προσπαθήσεις?  Τωρς στο τελος πάντως δυσκολο να αλλαξεις γιατρο..

ναι μαζι της και κατεληξα στο συμπερασμα πριν ενα μηνα οτι με βιαστηκε ν με βαλει για καισαρικη στο πρωτο.. το δευτερο ενω μ ειχε πει παμε φυσιολογικα με εβαλε εσπευσμενα για καισαρικη, χωρις ν μαθω το γιατι. μετα ειπε οτι εχασα πολυ αιμα, κατι που δεν ηταν ψεματα γτ επαθα μια αιμοραγια, ομως ισως και να προεκυψε αυτο κατα τη διαρκεια, χωρις ν το ξερει, λογω καισαρικης. τεσπα.. τωρα μ ειχε πει περιπου στον εβδομο οχι φυσιολογικα ομως δεν το ειχα ψαξει νωριτερα, πιο πολυ γιατι ειχα τις αιμοραγιες και δεν ειχα μυαλο για ερευνες για βιμπακ. τελευταιο μηνα το εψαξα αλλα μια γιατρος εδω θεσσαλονικη κορυφη δεν με ανελαβε γτ ημουν τελευταιες εβδομαδες και ηθελε ν ξερει την κυηση απο την αρχη. το εκτιμησα ιδιαιτερα το γεγονος παρολο που στεναχωρεθηκα γτ αυτο δειχνει επαγγελματισμο. θ μπορουσε ν δεχτει κ απλα ν καταληξει με μια ακομα καισαρικη και με την πληρωμη ξαφνικα.. ομως δεν το σκεφτηκε ετσι,. οποτε μετα τη γεννα θ παω σε αυτην.. μετα δεν το εψαξα περαιτερω γιατι θεωρησα πως αφου η συγκεκριμενη αρνηθηκε ενω εχει πολλα επιτυχημενα βιμπακ, εχει τους λογους της. αρα δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλο γιατρο που δεν με εχει παρακολουθησει. το ξερω οτι ειναι δυσκολο. αν το σκεφτομουν καλυτερα, θ πηγαινα σε αυτην που βρηκα εστω για καισαρικη. αλλα κ αυτο τωρα μ ηρθε... τι ν πω..ας παρω το μωρο γερο αγκαλια, και εχει ο Θεος. αυτο με νοιαζει τωρα.

πρίν από 25 λεπτά , Sol_10 είπε:

Κοριτσια τι ειναι το βιμπακ?? @oneira_glyka υπομονη θα περασει αυτη η εβδομάδα και  με το καλο θα κρατας το μωρακι σου!!! 

ειναι φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισαρικη. εγω εχω κανει ηδη δυο καισαρικες, κ ηθελα εστω ν προσπαθησω αν γινοταν αυτο ν γεννηθει φυσιολογικα. ομως δεν το εψαξα νωρις, κ παει η ευκαιρια μ.ναι αυτο σκεφτομαι τουλαχιστον!!

 

@palmoira με το καλο αυριο κοριτσακι μ!! περιμενουμε οταν μπορεσεις νεα! ν μας πεις για τη πριγκιπισα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , oneira_glyka είπε:

ναι μαζι της και κατεληξα στο συμπερασμα πριν ενα μηνα οτι με βιαστηκε ν με βαλει για καισαρικη στο πρωτο.. το δευτερο ενω μ ειχε πει παμε φυσιολογικα με εβαλε εσπευσμενα για καισαρικη, χωρις ν μαθω το γιατι. μετα ειπε οτι εχασα πολυ αιμα, κατι που δεν ηταν ψεματα γτ επαθα μια αιμοραγια, ομως ισως και να προεκυψε αυτο κατα τη διαρκεια, χωρις ν το ξερει, λογω καισαρικης. τεσπα.. τωρα μ ειχε πει περιπου στον εβδομο οχι φυσιολογικα ομως δεν το ειχα ψαξει νωριτερα, πιο πολυ γιατι ειχα τις αιμοραγιες και δεν ειχα μυαλο για ερευνες για βιμπακ. τελευταιο μηνα το εψαξα αλλα μια γιατρος εδω θεσσαλονικη κορυφη δεν με ανελαβε γτ ημουν τελευταιες εβδομαδες και ηθελε ν ξερει την κυηση απο την αρχη. το εκτιμησα ιδιαιτερα το γεγονος παρολο που στεναχωρεθηκα γτ αυτο δειχνει επαγγελματισμο. θ μπορουσε ν δεχτει κ απλα ν καταληξει με μια ακομα καισαρικη και με την πληρωμη ξαφνικα.. ομως δεν το σκεφτηκε ετσι,. οποτε μετα τη γεννα θ παω σε αυτην.. μετα δεν το εψαξα περαιτερω γιατι θεωρησα πως αφου η συγκεκριμενη αρνηθηκε ενω εχει πολλα επιτυχημενα βιμπακ, εχει τους λογους της. αρα δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλο γιατρο που δεν με εχει παρακολουθησει. το ξερω οτι ειναι δυσκολο. αν το σκεφτομουν καλυτερα, θ πηγαινα σε αυτην που βρηκα εστω για καισαρικη. αλλα κ αυτο τωρα μ ηρθε... τι ν πω..ας παρω το μωρο γερο αγκαλια, και εχει ο Θεος. αυτο με νοιαζει τωρα.

ειναι φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισαρικη. εγω εχω κανει ηδη δυο καισαρικες, κ ηθελα εστω ν προσπαθησω αν γινοταν αυτο ν γεννηθει φυσιολογικα. ομως δεν το εψαξα νωρις, κ παει η ευκαιρια μ.ναι αυτο σκεφτομαι τουλαχιστον!!

 

@palmoira με το καλο αυριο κοριτσακι μ!! περιμενουμε οταν μπορεσεις νεα! ν μας πεις για τη πριγκιπισα σας!!!

Καταλαβα. Πάντως μη στεναχωριέσαι και τα σκέφτεσαι ολα αυτα τώρα. Μολις γεννήσεις θα αλλαξεις γιατρο και θα τα άφησεις πισω σου αυτά. Γιατι αν σκεφτεσαι συνεχεια τι θα μπορούσες να κανεις διαφορετικα θα στεναχωριέσαι κ μαλιστα χωρις.λογο. Σε λιγες μερες θα έχεις το μωρακι σου σκεψου και μονο αυτό εχει σημασια :)

@palmoira μου με το καλο αυριο!! Περιμένουμε με αγωνια τα νεα σας! Ολα να πανε τελεια! ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

ναι μαζι της και κατεληξα στο συμπερασμα πριν ενα μηνα οτι με βιαστηκε ν με βαλει για καισαρικη στο πρωτο.. το δευτερο ενω μ ειχε πει παμε φυσιολογικα με εβαλε εσπευσμενα για καισαρικη, χωρις ν μαθω το γιατι. μετα ειπε οτι εχασα πολυ αιμα, κατι που δεν ηταν ψεματα γτ επαθα μια αιμοραγια, ομως ισως και να προεκυψε αυτο κατα τη διαρκεια, χωρις ν το ξερει, λογω καισαρικης. τεσπα.. τωρα μ ειχε πει περιπου στον εβδομο οχι φυσιολογικα ομως δεν το ειχα ψαξει νωριτερα, πιο πολυ γιατι ειχα τις αιμοραγιες και δεν ειχα μυαλο για ερευνες για βιμπακ. τελευταιο μηνα το εψαξα αλλα μια γιατρος εδω θεσσαλονικη κορυφη δεν με ανελαβε γτ ημουν τελευταιες εβδομαδες και ηθελε ν ξερει την κυηση απο την αρχη. το εκτιμησα ιδιαιτερα το γεγονος παρολο που στεναχωρεθηκα γτ αυτο δειχνει επαγγελματισμο. θ μπορουσε ν δεχτει κ απλα ν καταληξει με μια ακομα καισαρικη και με την πληρωμη ξαφνικα.. ομως δεν το σκεφτηκε ετσι,. οποτε μετα τη γεννα θ παω σε αυτην.. μετα δεν το εψαξα περαιτερω γιατι θεωρησα πως αφου η συγκεκριμενη αρνηθηκε ενω εχει πολλα επιτυχημενα βιμπακ, εχει τους λογους της. αρα δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλο γιατρο που δεν με εχει παρακολουθησει. το ξερω οτι ειναι δυσκολο. αν το σκεφτομουν καλυτερα, θ πηγαινα σε αυτην που βρηκα εστω για καισαρικη. αλλα κ αυτο τωρα μ ηρθε... τι ν πω..ας παρω το μωρο γερο αγκαλια, και εχει ο Θεος. αυτο με νοιαζει τωρα.

ειναι φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισαρικη. εγω εχω κανει ηδη δυο καισαρικες, κ ηθελα εστω ν προσπαθησω αν γινοταν αυτο ν γεννηθει φυσιολογικα. ομως δεν το εψαξα νωρις, κ παει η ευκαιρια μ.ναι αυτο σκεφτομαι τουλαχιστον!!

 

@palmoira με το καλο αυριο κοριτσακι μ!! περιμενουμε οταν μπορεσεις νεα! ν μας πεις για τη πριγκιπισα σας!!!

Μαλιστα καταλαβα! Προσπαθησε να σκεφτεσαι μονο θετικα και να κρατησεις το μωρακι σου υγιεί στα χερια σου!! Αυτο να σκεφτεσαι μονο και ολα θα πανε καλα!! Και μετα οπως λες και εσυ εχει ο θεος!!! @palmoira μου με το καλο αυριο να κρατησεις το κοριτσακι σου!! Ολα να πανε καλα και περιμενουμε νεα σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@palmoira μου ευχομαι σε λιγη ωρα να κρατας το κοριτσακι σου αγκαλια κ να ειστε κ οι δυο γερες! Αναμενουμε τα χαρμοσυνα νεα :grin:

Εμεις χτες ειχαμε non-stress. Ολα καλα κ ξανα την Τριτη

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

@palmoira με το καλό το κοριτσάκι σου! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη γέννα και να πάνε όλα όπως τα έχεις σχεδιάσει. Περιμένουμε τα νέα σου!!

@oneira_glyka κάνε λίγο υπομονή ακόμα, στο τέλος είναι τα δύσκολα! έχω αρχίσει και εγώ να ζορίζομαι πολύ με την κοιλιά και με την κόρη μου η οποία όλο θέλει αγκαλιές κτλ και είναι δύσκολο... φαντάζομαι πως με δυο παιδιά θα είναι ακόμα πιο ζόρικα... όσο για το βιμπακ, εγώ άλλαξα γιατρό και μαία πριν κάνα μήνα γιατί οι προηγούμενοι δεν μου τα έλεγαν καλά.... οπότε αποφάσισα να αλλάξω ομάδα και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό! Όμως είμαι αποφασισμένη να το προσπαθήσω πολύ πριν μείνω έγκυος και έχω ψάξει πάρα πολύ! Βέβαια στο τέλος σημασιά έχει να έχουμε ένα γερό μωράκι και όλα τα άλλα μπορούμε να τα "δουλέψουμε". Εγώ πριν λίγο καιρό "χώνεψα" την αναίτια πρώτη μου καισαρική/ τουλάχιστον εκείνος ο γιατρός με είχε αφήσει να φτάσω τις 40 εβδ. Απλά εμένα προσωπικά με εκνευρίζει όταν οι γιατροί μας κοιτάνε μόνο στην τσέπη, δηλαδή θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους γρήγορα (σε περιμένουν 4-5 ώρες ααααααν τα καταφέρεις και μετά κάτι προκύπτει και σε βάζουν για καισαρική) και να τελειώνουν. Ενώ η γέννα είναι κάτι που απαιτεί σεβασμό προς τη γυναίκα αλλά κυρίως και προς το παιδί που γεννιέται και το στρεσάρουμε με όλες αυτές τις παρεμβάσεις (πρόκληση, οροί, κολπικά υπόθετα, έλεγχος διαστολής κάθε τρεις και λίγο κτλ). Τελοσπάντων, με έπιασε η πολυλογία μου, σόρυ!!

Εννοείται υπάρχουν και οι περιπτώσεις που η καισαρική επιβάλλεται και είναι σωτήρια για μητέρα και βρέφος, αλλά όχι γιατί ο γιατρός βαρέθηκε να περιμένει.

  • Μου αρέσει 2

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

ναι μαζι της και κατεληξα στο συμπερασμα πριν ενα μηνα οτι με βιαστηκε ν με βαλει για καισαρικη στο πρωτο.. το δευτερο ενω μ ειχε πει παμε φυσιολογικα με εβαλε εσπευσμενα για καισαρικη, χωρις ν μαθω το γιατι. μετα ειπε οτι εχασα πολυ αιμα, κατι που δεν ηταν ψεματα γτ επαθα μια αιμοραγια, ομως ισως και να προεκυψε αυτο κατα τη διαρκεια, χωρις ν το ξερει, λογω καισαρικης. τεσπα.. τωρα μ ειχε πει περιπου στον εβδομο οχι φυσιολογικα ομως δεν το ειχα ψαξει νωριτερα, πιο πολυ γιατι ειχα τις αιμοραγιες και δεν ειχα μυαλο για ερευνες για βιμπακ. τελευταιο μηνα το εψαξα αλλα μια γιατρος εδω θεσσαλονικη κορυφη δεν με ανελαβε γτ ημουν τελευταιες εβδομαδες και ηθελε ν ξερει την κυηση απο την αρχη. το εκτιμησα ιδιαιτερα το γεγονος παρολο που στεναχωρεθηκα γτ αυτο δειχνει επαγγελματισμο. θ μπορουσε ν δεχτει κ απλα ν καταληξει με μια ακομα καισαρικη και με την πληρωμη ξαφνικα.. ομως δεν το σκεφτηκε ετσι,. οποτε μετα τη γεννα θ παω σε αυτην.. μετα δεν το εψαξα περαιτερω γιατι θεωρησα πως αφου η συγκεκριμενη αρνηθηκε ενω εχει πολλα επιτυχημενα βιμπακ, εχει τους λογους της. αρα δεν εμπιστευομαι κανεναν αλλο γιατρο που δεν με εχει παρακολουθησει. το ξερω οτι ειναι δυσκολο. αν το σκεφτομουν καλυτερα, θ πηγαινα σε αυτην που βρηκα εστω για καισαρικη. αλλα κ αυτο τωρα μ ηρθε... τι ν πω..ας παρω το μωρο γερο αγκαλια, και εχει ο Θεος. αυτο με νοιαζει τωρα.

ειναι φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισαρικη. εγω εχω κανει ηδη δυο καισαρικες, κ ηθελα εστω ν προσπαθησω αν γινοταν αυτο ν γεννηθει φυσιολογικα. ομως δεν το εψαξα νωρις, κ παει η ευκαιρια μ.ναι αυτο σκεφτομαι τουλαχιστον!!

 

Δεν πειράζει καλή μου..  Ας έχουμε γερά μωρά..  Δυστυχώς πέφτουμε σε λάθος ανθρώπους καμία φορά..  Εμένα στο πρώτο μου παιδάκι δεν με πρόσεξαν με αποτέλεσμα να πάθω προεκλαμψια χωρίς να το ξέρω κ όταν πήγα να γεννήσω με δικούς μου πόνους με έβαλαν καισαρική λόγω πολύ ανεβασμενης πίεσης..  Τουλάχιστον με έσωσαν κ εμένα κ το μωρό κ δεν βρίσκομαι τώρα στα κυπαρισσακια.. Αλλά τώρα κ ενώ ήθελα κ εγώ σαν τρελή να προσπαθήσω,  με όσα ακούω στην αρχή φοβήθηκα κ μετά όταν είπα να αλλάξω γιατρό κ να προσπαθήσω τότε έπεσαν τα προβλήματα στην εγκυμοσύνη βροχή..  Οποτε ας κρατήσουμε γερά μωρά κ ας μην σκεφτόμαστε τον τρόπο..  Καμία φορά δεν έχει κ τόσο σημασία..  Η καισαρική για μένα θέλει πιο πολύ δύναμη κ αντοχές..  Αλλά το έχουμε ξανακάνει κ ξέρουμε!! Όλα Θα πάνε καλά για όλες μας!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια μου?

Εμεις σημερα το πρωι καναμε καρδιοτοκογραφημα ολα μια χαρα!Με ειδε και ο γιατρος,εχει μαλακωσει ο τραχηλος μου ειπε και εχει μια μικροδιαστολη αλλα εχουμε δρομο ακομα μου ειπε,αν και δεν θα αργησουμε παρα πολυ. 

Καναμε ξανα και μια μικρη ξενάγηση στα δωματια και αυτο που χαρηκα ειναι που μας ειπαν πως οι επισκεπτες δεν επιτρεπεται να ερχονται καθολου σε επαφη με το μωρο,θα το βλεπουν μονο πισω απο το τζαμι στον ειδικο χωρο τον νεογνων,σε συγκεκριμενες ωρες,μιση ωρα το πρωι και μιση το απογευμα. Ειναι ιδιαιτερα αυστηροι με αυτο,ειδικα με τη γριπη και με τις ιωσεις που κυκλοφορουν κ με βρηκαν απολυτα συμφωνη με αυτο.Ετσι προσαρμοζονται και οι συγγενεις μια χαρα. 

Την αλλη εβδομαδα παμε παλι για καρδιοτοκογραφημα.

Περιμενουμε και νεα απο την @palmoira πιστευω θα εχει γεννήσει τωρα και θα αναρρώνει :) 

  • Μου αρέσει 5

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου και ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Όλα πήγαν πολύ καλά. Θα σας γράψω λεπτομέρειες αύριο! Σας φιλώ όλες 

Ποσό ευτυχισμένη ειμαι για σένα ποσο σε αγαπάω φιλη μου και τώρα θα σας αγαπάω γιατί είστε δυο οι αγάπες μου αχ φιλη μου ποσο ευτυχισμένη είμαι και ποσο συγκινημένη για σένα είσαι μια μαχητρια πραγματικά πέρασες πολλά αλλά ανταμείφθηκες γλυκιά μου γιατί το αξιζεις είμαι πολύ χαρουμενη σήμερα πολύ ευτυχισμένη είσαι η δύναμη του φόρουμ τέλος να σου ζησει και να είναι παντα υγιής και ευτυχισμένη παντα θα βλέπω τα ποστ σου γιατί περνώ δύναμη και είμαι έτοιμη και εγώ αγάπη να κρατήσω το θαύμα μου σε λίγο καιρό απο τώρα με την βοηθεια του Θεού και της Παναγίας σε ευχαριστώ για όλα φιλη μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου και ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Όλα πήγαν πολύ καλά. Θα σας γράψω λεπτομέρειες αύριο! Σας φιλώ όλες 

Να σας ζησει @palmoira μου το κοριτσακι σας!!! Να ναι παντα γερη και δυνατη!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου και ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Όλα πήγαν πολύ καλά. Θα σας γράψω λεπτομέρειες αύριο! Σας φιλώ όλες 

Να σας ζήσει!!! Να είναι γερή κ τυχερή κ να την δείτε όπως επιθυμείτε! Καλή ανάρρωση εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου και ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Όλα πήγαν πολύ καλά. Θα σας γράψω λεπτομέρειες αύριο! Σας φιλώ όλες 

Να σου ζησει κοπελα μου να την χαιρεσε την μπουμπου σου!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μου και ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! Όλα πήγαν πολύ καλά. Θα σας γράψω λεπτομέρειες αύριο! Σας φιλώ όλες 

Αχχχ μπράβοοο!!!! Να Σας ζήσει!!!! Να ειναι Πάντα γερή κ δυνατή!!!!! ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

@palmoiraμου πολλα συγχαρητηρια! Καλη αναρρωση κ καλη ανατροφη για την κορουλα σου!

@Nicol_ πως σου φανηκε η κολπικη εξεταση; Πονεσες; Εμενα ειπε θα με εξετασει οταν καταγραψει συσπαση το μηχανημα κ καπως αγχωθηκα να πω την αληθεια. Τι ωραια πολιτικη εχουν για τα νεογνα, μπραβο τους. Εγω εχω δασκαλεψει τον συζυγο να μην αφηνει να πλησιαζουν πολυ το μωρο, θα το εχουμε μαζι μας ολη την ωρα. Τον εβαλα να κανει τον κερβερο!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , evio είπε:

@palmoiraμου πολλα συγχαρητηρια! Καλη αναρρωση κ καλη ανατροφη για την κορουλα σου!

@Nicol_ πως σου φανηκε η κολπικη εξεταση; Πονεσες; Εμενα ειπε θα με εξετασει οταν καταγραψει συσπαση το μηχανημα κ καπως αγχωθηκα να πω την αληθεια. Τι ωραια πολιτικη εχουν για τα νεογνα, μπραβο τους. Εγω εχω δασκαλεψει τον συζυγο να μην αφηνει να πλησιαζουν πολυ το μωρο, θα το εχουμε μαζι μας ολη την ωρα. Τον εβαλα να κανει τον κερβερο!

Evio μου μονο 5 δευτερολεπτα κράτησε η εξεταση,με τα δαχτυλα ψηλάφησε λιγο τον τραχηλο,λιγο πιεση ενιωσα μονο και τελος. Δεν εκανε κατι επιπλέον γιατι αλλωστε έχουμε ακομα 2 εβδομάδες μεχρι την ΠΗΤ οποτε δεν υπήρχε λόγος να προκαλεσει ακομα κάτι ο γυναικολογος μου.(εννοω που καποιες φορες οταν αργεις πειράζουν τον τραχηλο για να προκαλέσουν τοκετο)Μην αγχώνεσαι πάντως δεν ειναι τίποτα.   

Οσον αφορα την πολιτικη τους και εγω ανακουφιστικα γιατί πλακωνουν συγγενείς και σε θεωρουν και υπερβολικο αν λαμβάνεις τα μετρα σου.Αλλα ειχα σκοπο και μονη μου να μην επιτρεψω επαφες γιατί προέχει το καλο του μωρου μας και οχι η διάθεση των συγγενών. Γινεται τοσο χαμος με τη γρίπη που δεν θα το ρισκαρα καν. Ευτυχώς η κλινική το πρόβλεψε

@palmoira μου συγχαρητηρια να σας ζησει η κορουλα σας να ειναι γερη!! ❤ Περιμένουμε νεα σας!

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...