Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Μην σε αγχωνει αυτο. Το μωρο μπορει να κατεβει κ την ωρα της γεννας. Ουτε το δικο μου εχει κατεβει αν κ σημερα νιωθω λιγη περισσοτερη πιεση στην περιοχη της λεκανης. Θα δειξει την Τριτη που εχω ραντεβου!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Οτι να ναι λενε? Την προηγουμενη εβδομάδα που πηγα για καρδιοτοκογράφημα ειδαν τα στοιχεια μου στον υπολογιστή και μου είπαν απο μονοι τους οτι δικαιούμαι αναβάθμιση.  Εκανα και εγω μονο αυχενική και β επίπεδου.  Την εξεταση αιματος που κανουμε μαζι με την αυχενική την ειχες κανει? To papA?

Της είπα ότι δεν έκανα την αιματολογικη.Κ Μ έκανε ένα νόημα σαν Ν την ενδιαφέρει μόνο πόσους υπερηχους εχω κάνει..Κ λέω Α Κ β τριμήνου.Κ Μ λέει πρέπει Ν έχεις κάνει Κ μια ακόμα εξέταση.Δεν το δικαιούσαι..είχε Κ ένα υφακι..Άσε..Όταν όμως άκουσε ότι εχω κάνει άλλους δύο τοκετούς εκεί..άλλαξε Κ ύφος Κ τρόπο..Κ μ γέμισε ευχες.. Με συγχισε λίγο Αλλά είπα δε Θ χαλαστω. 

πρίν από 52 λεπτά , evio είπε:

Καλησπερα! Ειχα κ εγω απορια για την εξεταση για στρεπτοκοκκο. Ακομη δεν μου εχει αναφερει κατι ο γιατρος. Αρχισαν τα αγχη στην ομαδα! Κ εγω μια απο τα ιδια κ μια ανυπομονησια να γεννησω. Πιο πολυ αγχωνομαι να ειναι καλα το παιδι κ εγω φυσικα, οχι τοσο για την διαδικασια.

@oneira_glyka ακομη να γεννησεις κοριτσι μου; Θα περιμενετε να σε πιασουν οι πονοι πρωτα; 

Δευτέρα μπαίνω το πρωί για καισαρική πρώτα Ο Θεός. Στις 11.00 εύχομαι όλα Ν πάνε καλά Γτ φοβάμαι λιγάκι. Μόλις καταφέρω θα σας ενημερώσω..Τώρα με έπιασε μια μανία Ν προλάβω Ν έχω έτοιμα κάποια πράγματα για τ παιδιά εδώ.. ρούχα κλπ. Λίγο καθαρά το σπίτι το μπάνιο..σεντόνια.Μη κουραστουν πεθερά Κ μαμά πολύ Γτ δεν τ λες Κ ήσυχα τ καμάρια Μ.. θέλουν θηριοδαμαστή..Όχι παππούδες Κ γιαγιάδες.. ελπίζω μη με πιάσουν οι πόνοι ή σπάσουν τπτ τ νερά Ενώ τακτοποιω εκκρεμότητες..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Της είπα ότι δεν έκανα την αιματολογικη.Κ Μ έκανε ένα νόημα σαν Ν την ενδιαφέρει μόνο πόσους υπερηχους εχω κάνει..Κ λέω Α Κ β τριμήνου.Κ Μ λέει πρέπει Ν έχεις κάνει Κ μια ακόμα εξέταση.Δεν το δικαιούσαι..είχε Κ ένα υφακι..Άσε..Όταν όμως άκουσε ότι εχω κάνει άλλους δύο τοκετούς εκεί..άλλαξε Κ ύφος Κ τρόπο..Κ μ γέμισε ευχες.. Με συγχισε λίγο Αλλά είπα δε Θ χαλαστω. 

Δευτέρα μπαίνω το πρωί για καισαρική πρώτα Ο Θεός. Στις 11.00 εύχομαι όλα Ν πάνε καλά Γτ φοβάμαι λιγάκι. Μόλις καταφέρω θα σας ενημερώσω..Τώρα με έπιασε μια μανία Ν προλάβω Ν έχω έτοιμα κάποια πράγματα για τ παιδιά εδώ.. ρούχα κλπ. Λίγο καθαρά το σπίτι το μπάνιο..σεντόνια.Μη κουραστουν πεθερά Κ μαμά πολύ Γτ δεν τ λες Κ ήσυχα τ καμάρια Μ.. θέλουν θηριοδαμαστή..Όχι παππούδες Κ γιαγιάδες.. ελπίζω μη με πιάσουν οι πόνοι ή σπάσουν τπτ τ νερά Ενώ τακτοποιω εκκρεμότητες..

Καλα μονο λογω της αιματολογικής δεν το δικαιούσαι?  2 τοκετούς εχεις κανει εκει,εγω λεω να το διεκδικήσεις οταν πας. 

Δευτερα λοιπον ερχεται το μπεμπακι? Τι ωραία oneira glyka ευχομαι να πανε ολα τελεια!! Και ασε κ καμια δουλειά για τους αλλουσ φροντισε να ξεκουραστείς θα το χρειαστείς για μετα.. Με το καλο λοιπον και περιμενουμε νεα!! ❤❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο @oneira_glyka ολα καλα να πανε κ να ειστε κ οι δυο γεροί. Ασε κ κατι για τους αλλους δικιο εχει η Νικολ. Δεν παθαινουν τιποτα να σιδερωσουν κ ενα ρουχαλακι των παιδιων.

Ο αντρας μου εβαψε το σπιτι μας κ εστησε κ την κουνια. Και ολα τα βλεπω απο φωτο. Πωπωω καπως μου ηρθε που τα ειδα ολα ετοιμα να μας περιμενουν. Σαν να γινεται ολο κ πιο αληθινο το οτι γινομαστε γονεις!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοπελες! Πως παει η ομαδα; Λογικα τωρα θα εχει γεννησει κ η @oneira_glykaαναμενουμε τα νεα! @Nicol_ λογικα θα εισαι η επομενη, πως νιωθεις; Απο συσπασεις πως πας; Εγω πλεον καθε ωρα σχεδον εχω, μονο στον υπνο ηρεμω, ακομη δεν πονανε βεβαια. Το σωμα ποναει, το στομαχι πειναει, υπνος χαλια κ γενικα αντε να γεννησουμε :mrgreen:

Τι νεα βρε κοριτσια; Ετοιμες οι βαλιτσες μας;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Αααα να σας ζησει oneira glyka!! Να ειναι γερος!!! 4 κιλα βρε ο μπόμπιρας? ? Ε δεν ειναι.να απορεις που ειχες βαρυνει και δυσκολευόσουν.Φαγανος απο την κοιλια :mrgreen: Καλη ανάρρωση τωρα και σε σενα oneira glyka. Ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και με το καλο να γυρισετε σπιτάκι σας τωρα ❤

@evio μου ολα καλα,οι συσπασεις καλα κρατουν. Αυξάνονται παντα το απόγευμα προς βραδυ εμενα και ξυπνάω και απο τον υπνο μου,γιατι πετρώνει η μήτρα και πιεζει.πολυ την ουροδοχο κυστη. Πλεον μου φέρνουν δυσφορια γιατι μεγαλωσε η μητρα,πιεζει γυρω γυρω και ποναω μερικές φορες στα πλευρά η στο εντερο. Αυριο θα δω τι θα μου πει ο γιατρος..ανυπομονω! Δεν εμείνε πολυ ακομα..

Ολα τα εχω ετοιμα :)

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Να σου ζήσει ο άντρακλας! Γερός κ δυνατός να είναι! Καλή ανάρρωση εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Να σας  ζησει ο αντρακλας γερος και δυνατος!!! Καλη ανάρρωση σου ευχομαι και με το καλο να πατε σπιτι σας!!! 

On 16/2/2019 at 7:21 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

Της είπα ότι δεν έκανα την αιματολογικη.Κ Μ έκανε ένα νόημα σαν Ν την ενδιαφέρει μόνο πόσους υπερηχους εχω κάνει..Κ λέω Α Κ β τριμήνου.Κ Μ λέει πρέπει Ν έχεις κάνει Κ μια ακόμα εξέταση.Δεν το δικαιούσαι..είχε Κ ένα υφακι..Άσε..Όταν όμως άκουσε ότι εχω κάνει άλλους δύο τοκετούς εκεί..άλλαξε Κ ύφος Κ τρόπο..Κ μ γέμισε ευχες.. Με συγχισε λίγο Αλλά είπα δε Θ χαλαστω. 

Δευτέρα μπαίνω το πρωί για καισαρική πρώτα Ο Θεός. Στις 11.00 εύχομαι όλα Ν πάνε καλά Γτ φοβάμαι λιγάκι. Μόλις καταφέρω θα σας ενημερώσω..Τώρα με έπιασε μια μανία Ν προλάβω Ν έχω έτοιμα κάποια πράγματα για τ παιδιά εδώ.. ρούχα κλπ. Λίγο καθαρά το σπίτι το μπάνιο..σεντόνια.Μη κουραστουν πεθερά Κ μαμά πολύ Γτ δεν τ λες Κ ήσυχα τ καμάρια Μ.. θέλουν θηριοδαμαστή..Όχι παππούδες Κ γιαγιάδες.. ελπίζω μη με πιάσουν οι πόνοι ή σπάσουν τπτ τ νερά Ενώ τακτοποιω εκκρεμότητες..

 

1 hour ago, evio είπε:

Καλησπερα κοπελες! Πως παει η ομαδα; Λογικα τωρα θα εχει γεννησει κ η @oneira_glykaαναμενουμε τα νεα! @Nicol_ λογικα θα εισαι η επομενη, πως νιωθεις; Απο συσπασεις πως πας; Εγω πλεον καθε ωρα σχεδον εχω, μονο στον υπνο ηρεμω, ακομη δεν πονανε βεβαια. Το σωμα ποναει, το στομαχι πειναει, υπνος χαλια κ γενικα αντε να γεννησουμε :mrgreen:

Τι νεα βρε κοριτσια; Ετοιμες οι βαλιτσες μας;

Καλησπέρα @evio μου!! Τωρα νομιζω εχει σειρα η Νικόλ και μετα εσυ ε??? Αντε πλησιαζεται και εσεις να κρατησετε τα μωρακια σας!!! Εγω εχω αρχισει λιγο και δυσκολευομαι στον υπνο ξυπναω συνεχεια το βραδυ και με ταλαιπωρεί λιγο η μεση !! Η βαλιτσα μου ειναι ετοιμη αλλα ακομα το δωματιο μονο βαμενο ειναι...τα νευρα μου κρόσσια εν ολίγοις οσο αφορα το δωματιο! Τουλαχιστον εχω καλαθουνα και καθισματακι αλλα ευχομαι μεχρι να γεννησω να ναι και το δωματιο έτοιμο!κατα τ αλλα ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Να σου ζησει κοπελα μου ολοκληρο μωρο μπραβο!! Καλη αναρωσση σε εσένα με το καλο να πατε σπιτι!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Να σου ζησει ο μπεμπαρος να ειναι γερος κ δυνατος!!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka να σας ζησει ο καινουριος αντρακος! Ετοιμος για βολτα στο παρκο βγηκε :-D Με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας κ καλη αναρρωση.

@Nicol_ σε διαβασα κ ζοριστηκα. Κατα την συσπαση εχεις κ εσυ δυσκολια στην αναπνοη; Ευτυχως κοντευεις κ εσυ κ θα εχεις σε λιγο τον μπεμπακο αγκαλια. Σε ξαναεξετασε ο γιατρος; Τι λεει;

@Sol_10 μεχρι τις 13 Μαρτιου ειναι να γεννησω. Εσυ ποτε εχεις πητ; Το μπεμπακι θα το βαλεις κατευθειαν σε ξεχωριστο δωματιο; Αν οχι μην αγχωνεσαι θα το φτιαξεις το δωματιο, ολα θα γινουν. Να χαρουμε οσο μπορουμε το υπολοιπο της εγκυμοσυνης μας!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κοριτσια Μ γεννησαμε.. Όλα πήγαν καλά.βοήθησε η Παναγία. Γτ τρίτη καισαρική απανωτη Ήταν Λίγο δύσκολα.Όμως δόξα τω Θεώ! Και από βάρος...... 4000 κιλά κορίτσια.. σοκ.. είχε περιτυλιξεις Κ εβηξε αρκετά το καημένο..Κ δε ξεκολαει από το στήθος..ουρλιάζει. εμ..κάπως πρέπει Ν συντηρήσουμε αυτά τα 4 κιλά!! Όμως τον αφήνουμε λίγο για ν μη πληγώσει το στήθος.Αφού σταγονιτσες βγάζω ακόμα. 

Να σου ζησει!!!!

Γερο και δυνατο!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evio είπε:

@oneira_glyka να σας ζησει ο καινουριος αντρακος! Ετοιμος για βολτα στο παρκο βγηκε :-D Με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας κ καλη αναρρωση.

@Nicol_ σε διαβασα κ ζοριστηκα. Κατα την συσπαση εχεις κ εσυ δυσκολια στην αναπνοη; Ευτυχως κοντευεις κ εσυ κ θα εχεις σε λιγο τον μπεμπακο αγκαλια. Σε ξαναεξετασε ο γιατρος; Τι λεει;

@Sol_10 μεχρι τις 13 Μαρτιου ειναι να γεννησω. Εσυ ποτε εχεις πητ; Το μπεμπακι θα το βαλεις κατευθειαν σε ξεχωριστο δωματιο; Αν οχι μην αγχωνεσαι θα το φτιαξεις το δωματιο, ολα θα γινουν. Να χαρουμε οσο μπορουμε το υπολοιπο της εγκυμοσυνης μας!

Αυριο το πρωι θα με δει evio οποτε πιστευω να εχω καποια νεα..να δούμε κοντευουμε? 

Ναι εχω δυσκολια στην αναπνοή και το βραδυ που ξαπλωνω ζοριζομαι περισσοτερο. Ακομα και χώρις τα πετρώματα εχω δυσφορια στον υπνο φαντασου οταν με πιάνουν.. Τι να κανουμε υπομονή δεν έμεινε πολυ ακομα. Οσο μεγαλώνουν τα μπεμπακια πιέζουν παραπανω.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...