Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

39βδ+2ημ και αποβολη


Recommended Posts

Καλησπερα σας!ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου με σας που ισως μπορειτε να με νιωσετε με καποια απωλεια που θα ειχατε στο παρελθον σαν μελλουσες μητερες.ειμαι 33 και μισο και ο αντρας μου ιδια ηλικια.8 μαρτιου 2017 ειχα μια αποβολη 7 βδομαδων.οκ ηταν σοκ αλλα περασε γρηγορα.20 ιουλιου 2017 ξαναμενω εγκυος παλι με την δευτερη προσπαθεια.η χαρα απεριγραπτη.ειχα φοβηθει τοσο με την πρωτη αποβολη που πριβ ξαναμεινω εγκυος εκανα τα παντα απο εξετασεις.θρομβοφιλια κτλ.ολα καθαρα!ολη η εγκυμοσυνη κυλουσε ομαλα.27 μαρτιου 2018 ηταν η ημερομηνια να γεννησω.με επιασαν πονοι 22 μαρτιου και πηγα νοσοκομειο και μου ειπαν η καρδια ειχε σταματησει.τελικα αποδειχθηκε οτι το μωρακι μου με ειχε αφησει περιπου μια βδομαδα χωρις να το καταλαβω.δεν θελω να γραψω περισσοτερες λεπτομερειες πως περασα εκεινη τη μερα και τις επομενες γιατι με πιανουν συνεχεια τα κλαμματα.εστειλα και σε εργαστηριο τα αποτελεσματα και τελικο πορισμα το μωρακι υγιεστατο και απεβιωσε απο τυλιγμενο τον λωρο στο λαιμο.ο γιατρος ειπε οτι ημουν πιο ατυχη απο την γκαντεμια.εχουν περασει 5 μιση μηνες και ακομα ποναω για το μωρακι που εχασα.ειχα κανει τοσα ονειρα γι αυτο το κοριτσακι.επειδη μενω Ν.Αφρικη τα τελευταια χρονια νιωθω τοσο μονη μακρια απο φιλους και ολα γι αυτο αποφασισα να γραψω εδω.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορω να φανταστω τι εχεις περασει το μονο που σου ευχομαι ειναι να αποκτησεις συντομα παιδακια και μακρια απο τοξικους ανθρωπους που το μονο που κανουν ειναι να κατακρινουν να ζηλευουν και να περιφερουν την μιζερια τους! Μακρια!

  • Ευχαριστώ 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MelinaFo said:

Δεν μπορω να φανταστω τι εχεις περασει το μονο που σου ευχομαι ειναι να αποκτησεις συντομα παιδακια και μακρια απο τοξικους ανθρωπους που το μονο που κανουν ειναι να κατακρινουν να ζηλευουν και να περιφερουν την μιζερια τους! Μακρια!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , christinachk84 είπε:

Καλησπερα σας!ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου με σας που ισως μπορειτε να με νιωσετε με καποια απωλεια που θα ειχατε στο παρελθον σαν μελλουσες μητερες.ειμαι 33 και μισο και ο αντρας μου ιδια ηλικια.8 μαρτιου 2017 ειχα μια αποβολη 7 βδομαδων.οκ ηταν σοκ αλλα περασε γρηγορα.20 ιουλιου 2017 ξαναμενω εγκυος παλι με την δευτερη προσπαθεια.η χαρα απεριγραπτη.ειχα φοβηθει τοσο με την πρωτη αποβολη που πριβ ξαναμεινω εγκυος εκανα τα παντα απο εξετασεις.θρομβοφιλια κτλ.ολα καθαρα!ολη η εγκυμοσυνη κυλουσε ομαλα.27 μαρτιου 2018 ηταν η ημερομηνια να γεννησω.με επιασαν πονοι 22 μαρτιου και πηγα νοσοκομειο και μου ειπαν η καρδια ειχε σταματησει.τελικα αποδειχθηκε οτι το μωρακι μου με ειχε αφησει περιπου μια βδομαδα χωρις να το καταλαβω.δεν θελω να γραψω περισσοτερες λεπτομερειες πως περασα εκεινη τη μερα και τις επομενες γιατι με πιανουν συνεχεια τα κλαμματα.εστειλα και σε εργαστηριο τα αποτελεσματα και τελικο πορισμα το μωρακι υγιεστατο και απεβιωσε απο τυλιγμενο τον λωρο στο λαιμο.ο γιατρος ειπε οτι ημουν πιο ατυχη απο την γκαντεμια.εχουν περασει 5 μιση μηνες και ακομα ποναω για το μωρακι που εχασα.ειχα κανει τοσα ονειρα γι αυτο το κοριτσακι.επειδη μενω Ν.Αφρικη τα τελευταια χρονια ειχα καποια προβληματα με καποια οικογενειακα μου προσωπα και πιστευω πως με φαγανε τοσο με την γλωσσοφαγια τους και την κακια τους απο ζηλεια.επειδη ηδη τον περασμενο μηνα βαλαμε μπρος με τον συζυγο μου για νεο μωρακι τι προτεινετε να κανω να βγαλω τους τοξικους ανθρωπους απο τη ζωη μου;;;;;

Κορίτσι μου σου εύχομαι να έχεις τη δύναμη να πας μπροστά. Πραγματικά ήσουν πολύ άτυχη. Τι να πω? Λυπάμαι πολύ. Όσο για το ερώτημα σου νομίζω ότι ξέρεις κι η ίδια την απάντηση. Η ζωή σου θα αλλάξει όταν τους απομακρύνεις. Σου εύχομαι όλα τα καλά κι από εδώ και μπρος μόνο χαρές! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, christinachk84 είπε:

Καλησπερα σας!ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου με σας που ισως μπορειτε να με νιωσετε με καποια απωλεια που θα ειχατε στο παρελθον σαν μελλουσες μητερες.ειμαι 33 και μισο και ο αντρας μου ιδια ηλικια.8 μαρτιου 2017 ειχα μια αποβολη 7 βδομαδων.οκ ηταν σοκ αλλα περασε γρηγορα.20 ιουλιου 2017 ξαναμενω εγκυος παλι με την δευτερη προσπαθεια.η χαρα απεριγραπτη.ειχα φοβηθει τοσο με την πρωτη αποβολη που πριβ ξαναμεινω εγκυος εκανα τα παντα απο εξετασεις.θρομβοφιλια κτλ.ολα καθαρα!ολη η εγκυμοσυνη κυλουσε ομαλα.27 μαρτιου 2018 ηταν η ημερομηνια να γεννησω.με επιασαν πονοι 22 μαρτιου και πηγα νοσοκομειο και μου ειπαν η καρδια ειχε σταματησει.τελικα αποδειχθηκε οτι το μωρακι μου με ειχε αφησει περιπου μια βδομαδα χωρις να το καταλαβω.δεν θελω να γραψω περισσοτερες λεπτομερειες πως περασα εκεινη τη μερα και τις επομενες γιατι με πιανουν συνεχεια τα κλαμματα.εστειλα και σε εργαστηριο τα αποτελεσματα και τελικο πορισμα το μωρακι υγιεστατο και απεβιωσε απο τυλιγμενο τον λωρο στο λαιμο.ο γιατρος ειπε οτι ημουν πιο ατυχη απο την γκαντεμια.εχουν περασει 5 μιση μηνες και ακομα ποναω για το μωρακι που εχασα.ειχα κανει τοσα ονειρα γι αυτο το κοριτσακι.επειδη μενω Ν.Αφρικη τα τελευταια χρονια νιωθω τοσο μονη μακρια απο φιλους και ολα γι αυτο αποφασισα να γραψω εδω.

Λυπαμαι παρα πολύ για αυτό που πέρασες. Έχω χάσει και εγώ μωρό στις 31εβδομαδες από κόμπο στον ομφάλιο λώρο και καταλαβαινω τι νιώθεις. Μην καταπνίγεις τα συναισθήματα σου. Εσυ είσαι και μόνη όποτε είναι ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα. Δεν θέλω να σου πω ψέματα, είναι μια απώλεια που δεν ξεχνιέται ποτέ. Εμένα έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος και δεν υπάρχει μέρα που να μη σκεφτώ το παιδί που χάθηκε τόσο άδικα. Ευτυχως έχω ξανά την ελπίδα. Πριν λίγο καιρό έμεινα ξανά εγκυος και αυτό μαζί με το χρόνο που πέρασε απάλυνε τον πόνο που στην αρχή εινα αβάσταχτος. Δεν θα αντικαταστήσει το παιδί που χάθηκε όμως ελπίζω ότι θα καταφέρουμε να φτάσουμε μέχρι το τέλος αυτή τη φορά. Κάνε κουράγιο και υπομονή, είναι κάτι που δεν μπορείς να αλλάξεις και δεν ευθύνεσαι και για τίποτε. Κάποια πράγματα γίνονται άδικα και είναι πάνω από τις δυνάμεις μας. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...