Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γεννά σε νοσοκομείο με παρακολούθηση ιδιώτη ιατρου


Fly_high

Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι! Τα αλλά 2 τα γέννησα με καισαρική με ιδιώτη ιατρό σε μαιευτήριο! Είμαι στη 19η εβδομάδα, με παρακολουθεί ο ίδιος ιδιώτης ιατρός, είμαι πολύ ευχάριστημενη μαζί του και δεν θέλω να τον αλλάξω. Το πρόβλημα είναι ότι ξεγενναει μόνο σε ιδιωτική κλινική και λόγω του οικονομικού σκέφτομαι να γεννήσω στο νοσοκομείο. Πως γίνεται όμως; Μπορώ να πάω τον 9ο μήνα και να κλείσω καισαρική τομή με γιατρό του νοσοκομείου; Πρέπει να ανοίξω κάποιο φάκελο στο νοσοκομείο πρώτα; Και αυτός ο φάκελος τι θα περιέχει τι στιγμή που θα πάω στο τέλος της εγκυμοσύνης μου; Περιμένω απαντήσεις! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Giouli4 είπε:

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι! Τα αλλά 2 τα γέννησα με καισαρική με ιδιώτη ιατρό σε μαιευτήριο! Είμαι στη 19η εβδομάδα, με παρακολουθεί ο ίδιος ιδιώτης ιατρός, είμαι πολύ ευχάριστημενη μαζί του και δεν θέλω να τον αλλάξω. Το πρόβλημα είναι ότι ξεγενναει μόνο σε ιδιωτική κλινική και λόγω του οικονομικού σκέφτομαι να γεννήσω στο νοσοκομείο. Πως γίνεται όμως; Μπορώ να πάω τον 9ο μήνα και να κλείσω καισαρική τομή με γιατρό του νοσοκομείου; Πρέπει να ανοίξω κάποιο φάκελο στο νοσοκομείο πρώτα; Και αυτός ο φάκελος τι θα περιέχει τι στιγμή που θα πάω στο τέλος της εγκυμοσύνης μου; Περιμένω απαντήσεις! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Έχεις κάνει την κουβέντα αυτή με τον γιατρό??? Δεν θα ήταν καλύτερο να μιλήσεις μαζί του κ να του πεις το θέμα σου? Να είναι ενήμερος ότι δεν θα σε ξεγεννησει κ να μην τον αφήσεις τελευταία στιγμή. Φάκελο πρέπει να ανοίξεις στο νοσοκομείο. Αυτό που θα ήταν καλό να κάνεις είναι μετά την β επιπέδου πχ να πηγαίνεις στα πρωινά εξωτερικά ιατρεία για να σε κοιτάνε κ εκεί.. τώρα αν θες συγκεκριμένο γιατρό θα πρέπει να τα κανονίσεις μαζί του κ για το κόστος της καισαρικής. Το πιο πιθανόν να ζητήσουν φακελάκι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giouli4 είπε:

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι! Τα αλλά 2 τα γέννησα με καισαρική με ιδιώτη ιατρό σε μαιευτήριο! Είμαι στη 19η εβδομάδα, με παρακολουθεί ο ίδιος ιδιώτης ιατρός, είμαι πολύ ευχάριστημενη μαζί του και δεν θέλω να τον αλλάξω. Το πρόβλημα είναι ότι ξεγενναει μόνο σε ιδιωτική κλινική και λόγω του οικονομικού σκέφτομαι να γεννήσω στο νοσοκομείο. Πως γίνεται όμως; Μπορώ να πάω τον 9ο μήνα και να κλείσω καισαρική τομή με γιατρό του νοσοκομείου; Πρέπει να ανοίξω κάποιο φάκελο στο νοσοκομείο πρώτα; Και αυτός ο φάκελος τι θα περιέχει τι στιγμή που θα πάω στο τέλος της εγκυμοσύνης μου; Περιμένω απαντήσεις! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Έχω ακριβως το ιδιο θεμα οχι τόσο λόγω οικονομικού αλλα η ιδιωτική κλινική της περιοχης μου ειναι απαράδεκτη.. Είμαι μεταξύ του νοσοκομείου και να παω σε ιδιωτική κλινική στην Αθηνα με την ιδια γιατρό.. Νομίζω καλο θα ηταν να εχεις βρει κάποιον συγκεκριμένο γιατρό,να εχεις μιλήσει μαζι του απο νωρίς και όχι να πας απλα στα επείγοντα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giouli4 είπε:

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι! Τα αλλά 2 τα γέννησα με καισαρική με ιδιώτη ιατρό σε μαιευτήριο! Είμαι στη 19η εβδομάδα, με παρακολουθεί ο ίδιος ιδιώτης ιατρός, είμαι πολύ ευχάριστημενη μαζί του και δεν θέλω να τον αλλάξω. Το πρόβλημα είναι ότι ξεγενναει μόνο σε ιδιωτική κλινική και λόγω του οικονομικού σκέφτομαι να γεννήσω στο νοσοκομείο. Πως γίνεται όμως; Μπορώ να πάω τον 9ο μήνα και να κλείσω καισαρική τομή με γιατρό του νοσοκομείου; Πρέπει να ανοίξω κάποιο φάκελο στο νοσοκομείο πρώτα; Και αυτός ο φάκελος τι θα περιέχει τι στιγμή που θα πάω στο τέλος της εγκυμοσύνης μου; Περιμένω απαντήσεις! Ευχαριστώ πάρα πολύ!

καλο ειναι στο τριτο τριμηνο να ανοιξεις καρτελα στο νοσοκομειο,καθε μηνα θα πηγαινεις κ εκει για επισκεψη,αν εισαι ευχαριστημενη μπορεις κ μονο εκει

εξαρταται κ αν μιλας για επαρχια η αθηνα η θεσ/νικη

εγω βρηκα ποιον απο τους 4προτιμω απο το νοσοκομειο μας κ εκλεισα ραντεβου σε αυτον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vikib είπε:

καλο ειναι στο τριτο τριμηνο να ανοιξεις καρτελα στο νοσοκομειο,καθε μηνα θα πηγαινεις κ εκει για επισκεψη,αν εισαι ευχαριστημενη μπορεις κ μονο εκει

εξαρταται κ αν μιλας για επαρχια η αθηνα η θεσ/νικη

εγω βρηκα ποιον απο τους 4προτιμω απο το νοσοκομειο μας κ εκλεισα ραντεβου σε αυτον

Viki έκλεισες απογευματινό ή πρωινό; Εγώ σκέφτομαι κιολας να πω στη γιατρό μου (ιδιώτη) για ποιόν λόγο δε θέλω να πάω στο συγκεκριμένο μαιευτήριο μήπως εχει να μου προτείνει απο μόνη της κάποιον γιατρό σε νοσοκομείο Αθήνας γτ δεν έχω ακούσει κ πολυ καλα λόγια για το δημόσιο της περιοχης μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκλεισα απογευματινο,τα πρωινα δ ειναι ο γιατρος ο ιδιος αλλα οι ειδικευομενοι που εχει στην ομαδα του

αρχικα λογικα η δικη σου ελφερ θα σου πει για την ιδια σε ιδιωτικο στην αθηνα.αλλα μπορει να ξερει κ κανεναν σε δημοσιο

πχ κ εγω δ εχω ακουσει καλα λογια για της πολης μου(πλεον εχω μετακομισει οποτε δ μιλαω για το ιδιο),αλλα παρολα αυτα μετα το δευτερο τριμηνο θα ανοιγα μια καρτελα να εχω προσωπικη αποψη ,να μην γινει κτ φυσικα,ασε που μπορεις να κανεις τα μαθηματα κ ας εχει ηδη παιδακι,θα γνωρισεις κ τις μαιες,αλλες μαμαδες,πιο πολλες αποψεις για το νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vikib είπε:

εκλεισα απογευματινο,τα πρωινα δ ειναι ο γιατρος ο ιδιος αλλα οι ειδικευομενοι που εχει στην ομαδα του

αρχικα λογικα η δικη σου ελφερ θα σου πει για την ιδια σε ιδιωτικο στην αθηνα.αλλα μπορει να ξερει κ κανεναν σε δημοσιο

πχ κ εγω δ εχω ακουσει καλα λογια για της πολης μου(πλεον εχω μετακομισει οποτε δ μιλαω για το ιδιο),αλλα παρολα αυτα μετα το δευτερο τριμηνο θα ανοιγα μια καρτελα να εχω προσωπικη αποψη ,να μην γινει κτ φυσικα,ασε που μπορεις να κανεις τα μαθηματα κ ας εχει ηδη παιδακι,θα γνωρισεις κ τις μαιες,αλλες μαμαδες,πιο πολλες αποψεις για το νοσοκομειο

Ξέρεις τι γίνεται εμενα είναι προγραμματισμένη καισαρική λόγω 1ον)προηγούμενης καισαρική και 2ον) λόγω ανωμαλίας της μήτρας οπότε μόνο του θηλασμού μπορώ να παρακολουθήσω. Αυτό σκέφτομαι ότι θα μου πει για Ιασώ γτ εκεί ξεγενναει στην Αθήνα.Βέβαια αν πούμε ότι είναι οικονομικό το θέμα μπορεί να μας προτείνει κάποιον. Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι οι μέρες μου βάση της προηγούμενης κτ θα είναι ανήμερα του Πάσχα ή τη Δευτέρα.. Ακομα κ αν με παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο φοβάμαι δε θα δεχτεί εκείνες τις μέρες και θα θέλει να γεννήσω νωρίτερα ακόμα κ αν δεν είναι οι "μέρες".

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , vikib είπε:

ποτε εχεις πητ κ ποσο εβδ γενησες το πρωτο;

ΠΗΤ έχω 8/5 και τη μικρή τη γέννησα 38+3 . Ξεκίνησε κανονικά ο τοκετός από μόνος του. Η γιατρός μου έχει γράψει ΠΚΤ 28/4 και μου είπε ότι αλλάζει η ημερομηνία λόγω προηγηθείσας κτ

Link to comment
Share on other sites

τελειως πασχαλινο το σπορακι σου!

συνηθως σε προγραμματιζουν κατα τις 38εβδ οποτε λογικα μετα τις 25,σιγουρα καποιος γιατρος θα εχει εφημερια οποτε καλο ειναι απο το πρωτο ραντεβου να ρωτησεις αν θα κανετε την καισαρικη μεγαλη εβδομαδα η θα λειπει με αδεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

τελειως πασχαλινο το σπορακι σου!

συνηθως σε προγραμματιζουν κατα τις 38εβδ οποτε λογικα μετα τις 25,σιγουρα καποιος γιατρος θα εχει εφημερια οποτε καλο ειναι απο το πρωτο ραντεβου να ρωτησεις αν θα κανετε την καισαρικη μεγαλη εβδομαδα η θα λειπει με αδεια

Ναι μάλλον κάπως ετσι θα πρέπει να γίνει για να είμαι σίγουρη.. Όπως το'πες τελείως να τελείως Πασχαλινό... Ούτε κοκορετσακι δε θα προλάβω να φάω..

Link to comment
Share on other sites

Με τη γιατρό μου δεν το συζήτησα καν. Είμαι σίγουρη ότι θα θυμώσει και δεν θα μου πολύ δίνει σημασία άμα το μάθει.. οπότε άμα επιλέξω νοσοκομείο τελικά θα της το πω τελευταία στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Giouli4 είπε:

Με τη γιατρό μου δεν το συζήτησα καν. Είμαι σίγουρη ότι θα θυμώσει και δεν θα μου πολύ δίνει σημασία άμα το μάθει.. οπότε άμα επιλέξω νοσοκομείο τελικά θα της το πω τελευταία στιγμή..

οχι πολυ ωραια συμπεριφορα απο την γιατρο

απο οτι εχω δει εισαι θεσ/νικη;

απο οσο ξερω μια εφημερευει το ενα νοσοκομειο κ μια το αλλο.επελεξε ενα απο τα δυο,βρες κ εναν γιατρο σε αυτο κ κλεισε ραντεβου μετα τη β επ.μια φορα τον μηνα θα σε βλεπουν κ εκει οπως κ καρδιοτοκογραφο στον μηνα σου.αναλογως της εφημεριας θα σε βαλει για καισαρικη

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...