Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Την γνώμη σας!


Recommended Posts

Καλησπερα σας... είμαι προς την 7η εβδομάδα κύησης. Έχω κάνει μόνο μια εξέταση κ υπάρχει ενδομήτριο κύηση... από χθες βγάζω λίγο αιματακι κ βλέπω όσο πάει αυξάνεται;;;! Δεν είναι κόκκινο το χρωμα πιο ροζ-καφε... έχω ανχοθει πολύ... 2η εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Storm είπε:

Καλησπερα σας... είμαι προς την 7η εβδομάδα κύησης. Έχω κάνει μόνο μια εξέταση κ υπάρχει ενδομήτριο κύηση... από χθες βγάζω λίγο αιματακι κ βλέπω όσο πάει αυξάνεται;;;! Δεν είναι κόκκινο το χρωμα πιο ροζ-καφε... έχω ανχοθει πολύ... 2η εγκυμοσύνη 

Καλημερα! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου!!! Εχεις ενημερώσει το γυναικολογο σου? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Storm είπε:

Καλησπερα σας... είμαι προς την 7η εβδομάδα κύησης. Έχω κάνει μόνο μια εξέταση κ υπάρχει ενδομήτριο κύηση... από χθες βγάζω λίγο αιματακι κ βλέπω όσο πάει αυξάνεται;;;! Δεν είναι κόκκινο το χρωμα πιο ροζ-καφε... έχω ανχοθει πολύ... 2η εγκυμοσύνη 

Συμφωνώ με την @anemoni1989. Πάρε τον γιατρό σου μήπως σου χορηγήσει προγεστερόνη.. Πάντως μην αγχώνεσαι, πολλές κοπέλες μπορεί να δουν αίμα κ εξελίσεται μια χαρά η κύηση.. Το πρώτο σου παιδάκι πόσο είναι? Όσο μπορείς να μην το παίρνεις αγκαλιά ιδιαίτερα αν είναι μεγάλο κ καταλαβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι τον πηρα εχθές κ μου ειπε κρεβάτι! Μάλλον είναι αλλαγή των ορμονών.!! Ναι ο γιος μου είναι 13 μηνων!! Απλά μέχρι το ξημέρωμα έβγαζα στο σκούπισμα! Και έχω ανχοθει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Storm είπε:

Καλημέρα! Ναι τον πηρα εχθές κ μου ειπε κρεβάτι! Μάλλον είναι αλλαγή των ορμονών.!! Ναι ο γιος μου είναι 13 μηνων!! Απλά μέχρι το ξημέρωμα έβγαζα στο σκούπισμα! Και έχω ανχοθει!!! 

Απ' τη στιγμή που δεν είναι πολύ κ δεν είναι έντονο κόκκινο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, βέβαια με τόσο μικρό μωράκι δεν είναι κ το πιο εύκολο πράγμα.. Κ εγώ έχω κάνα 2 μέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου κ βλέπω ότι η πρώτη με την δεύτερη δεν έχουν καμία σχέση. Στην πρώτη προσέχεις τα πάντα, στην δεύτερη δεν γίνεται όταν έχεις κ άλλο παιδάκι σπίτι... Πάντως σ εύχομαι να σταματήσει γρήγορα το αιματακι σου κ όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , mama16 είπε:

Απ' τη στιγμή που δεν είναι πολύ κ δεν είναι έντονο κόκκινο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, βέβαια με τόσο μικρό μωράκι δεν είναι κ το πιο εύκολο πράγμα.. Κ εγώ έχω κάνα 2 μέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου κ βλέπω ότι η πρώτη με την δεύτερη δεν έχουν καμία σχέση. Στην πρώτη προσέχεις τα πάντα, στην δεύτερη δεν γίνεται όταν έχεις κ άλλο παιδάκι σπίτι... Πάντως σ εύχομαι να σταματήσει γρήγορα το αιματακι σου κ όλα να πάνε καλά!

Καλησπέρα κορίτσι. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Από την 5 εβδομάδα είχα και εγώ καφέ όπως και εσύ για περίπου 20 μέρες και τις τελευταίες μέρες κανονικό αίμα κόκκινο. Ο γιατρός μου έδωσε τα utrogestan και μου είπε όσο μπορώ ξάπλα και φυσικά σταμάτησε. Εμένα μου είχε πει ότι συμβαίνει πολύ συχνά αυτό. Ξεκουράσου όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Απ' τη στιγμή που δεν είναι πολύ κ δεν είναι έντονο κόκκινο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, βέβαια με τόσο μικρό μωράκι δεν είναι κ το πιο εύκολο πράγμα.. Κ εγώ έχω κάνα 2 μέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου κ βλέπω ότι η πρώτη με την δεύτερη δεν έχουν καμία σχέση. Στην πρώτη προσέχεις τα πάντα, στην δεύτερη δεν γίνεται όταν έχεις κ άλλο παιδάκι σπίτι... Πάντως σ εύχομαι να σταματήσει γρήγορα το αιματακι σου κ όλα να πάνε καλά!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Τον πηρα κ σήμερα τηλέφωνο μ ειπε πάλι ξεκούραση  και θα με δει σε μια εβδομάδα! Ελπίζω να ναι όλα καλά! Απλά ανχονομαι πιο πολύ γτ τον Ιούνιο είχα μείνει πάλι έγκυος αλλά έπαθα σύνδρομο κενού σάκου όποτε έπρεπε να την λήξη. Και σκέφτομαι η μήπως είναι από την αποξυση η είναι πάλι κάτι κακό γτ είχα έτσι καφετιά και σε αυτήν την κύηση. Δεν ξέρω. Θα μάθω δε μια εβδομάδα!!!☺️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Storm είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Τον πηρα κ σήμερα τηλέφωνο μ ειπε πάλι ξεκούραση  και θα με δει σε μια εβδομάδα! Ελπίζω να ναι όλα καλά! Απλά ανχονομαι πιο πολύ γτ τον Ιούνιο είχα μείνει πάλι έγκυος αλλά έπαθα σύνδρομο κενού σάκου όποτε έπρεπε να την λήξη. Και σκέφτομαι η μήπως είναι από την αποξυση η είναι πάλι κάτι κακό γτ είχα έτσι καφετιά και σε αυτήν την κύηση. Δεν ξέρω. Θα μάθω δε μια εβδομάδα!!!☺️

Δεν θα είναι κάτι κακό αυτή τη φορά... Να σκέφτεσαι θετικά, θα περιμένω την άλλη εβδομάδα να μας πεις νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/10/2018 at 12:37 ΜΜ, mama16 είπε:

Δεν θα είναι κάτι κακό αυτή τη φορά... Να σκέφτεσαι θετικά, θα περιμένω την άλλη εβδομάδα να μας πεις νέα!!

Καλησπερα!!! Όλα καλά!!!! 7,5 εβδομάδες!! Και η καρδούλα του χτυπάει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Storm είπε:

Καλησπερα!!! Όλα καλά!!!! 7,5 εβδομάδες!! Και η καρδούλα του χτυπάει!!!!!!!

Άντε συγχαρητηριαααααααα.. Να έχεις μια τελειομηνη κύηση... Είμαστε ακριβώς ίδιο, μην Μ πεις ότι έχεις ΠΗΤ 31/5??? :grin:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , mama16 είπε:

Άντε συγχαρητηριαααααααα.. Να έχεις μια τελειομηνη κύηση... Είμαστε ακριβώς ίδιο, μην Μ πεις ότι έχεις ΠΗΤ 31/5??? :grin:

Αλήθεια ; Είσαι και εσυ σε ενδιαφέρουσα; Δεν μ έχει πει ημερομηνία αλλά κάπου τέλη Μαΐου είμαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Storm είπε:

Αλήθεια ; Είσαι και εσυ σε ενδιαφέρουσα; Δεν μ έχει πει ημερομηνία αλλά κάπου τέλη Μαΐου είμαι!

Ναι κ εγώ είμαι κ μόλις σε είδα ότι έγραψες κ στις μανουλες Μαίου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ναι κ εγώ είμαι κ μόλις σε είδα ότι έγραψες κ στις μανουλες Μαίου!!!!

Τέλεια!!!! Θα έχουμε πολλά να λέμε!!!! Ποσό εβδομάδων είσαι; Έχεις Παρί γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Storm είπε:

Τέλεια!!!! Θα έχουμε πολλά να λέμε!!!! Ποσό εβδομάδων είσαι; Έχεις Παρί γιατρό;

Σήμερα είμαι 7εβδομαδες+6 ημερών.. Πήγα πριν μια εβδομάδα στο γιατρό κ άκουσα καρδούλα.. Ναι θα έχουμε πολλά να πούμε στις μανουλες Μαίου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...