Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες μικρές σε ηλικία!!


Recommended Posts

@Mamacita Alina γεια σου κορίτσι ..εμείς πάμε καλύτερα ο πυρετός δεν μας έκανε ξανά εμφάνιση αλλά σήμερα έχει κάπου κάπου λίγο βηχαλακι και οι μυξουλες...βέβαια όπως λες ακόμη με το θερμόμετρο στο χέρι κάθε λίγο είμαι ... Και το μεγαλύτερο άγχος μου είναι ότι το άλλο σαββατοκύριακο βαφτιζομαστε και φοβάμαι μην κρυώσει κ της ξανά γυρίσει..

 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μιας που μιλάμε για αρρωστουλικα παιδάκια,είπε και ο δικός μου να μην μείνει εκτός συζήτησης. Την Κυριακή έκανε έναν ξαφνικό εμετό αλλά μετά τίποτα εκτός από ανορεξία.Χθες έκανε πάλι εμετό και διάρροια.Μιλησα με το γιατρό και είπε ότι μάλλον είναι γαστρεντερίτιδα και ότι απλά θα κάνει τον κύκλο του.

Ευτυχως σήμερα φαίνεται πως ανέκτησε την όρεξη του και έφαγε κανονικά πρωινο και μετα φρούτο κ λίγο ψωμί με κασέρι για σνακ.Για το μεσημέρι εφτιαξα κοτοσουπιτσα και ο θεος βοηθος.

Δυστυχώς έχασε και την καθιερωμένη πρωινή βόλτα του με το ποδήλατο και τον φίλο του αλλά καλυτερα να μείνει μέσα μια μέρα και από αύριο αν όλα είναι οκ επανερχόμαστε δυναμικά στην ρουτίνα μας.

Περαστικά και πάλι σε όλα τα παιδάκια.Μamasanty με το καλό και βαφτιση!πως θα το πειτε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

@Angela123 διαλεξαμε το όνομα Κυριακή για την μικρή μας και θα την φωνάζουμε Σάντυ ..

Τελειο!! Ποσο μ αρέσει να ακούω για βαφτίσεις κ γάμους!! Με το καλό!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Μήπως από το Sunday;;

Ναι το κατάλαβα ο που προερχεται αλλά δεν καταλαβα γιατι θελουν να φωναζουν το παιδι με ξενικο ονομα και υπέθεσα ότι μάλλον η μαμά η ο μπαμπάς θα είναι από ξένη χωρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Μήπως από το Sunday;;

 

πρίν από 6 λεπτά , Angela123 είπε:

Ναι το κατάλαβα ο που προερχεται αλλά δεν καταλαβα γιατι θελουν να φωναζουν το παιδι με ξενικο ονομα και υπέθεσα ότι μάλλον η μαμά η ο μπαμπάς θα είναι από ξένη χωρα

Όχι καλέ δεν είμαστε ξένοι ..απλά για πιο εύκολο ...βέβαια ξέρω ότι στο σχολείο αργότερα θα την φωνάζουν κανονικά οπότε θα επικρατήσει το Κυριακή ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ όπως και να έχει καλοφωτιστη η μικρή!Απλά το ανέφερα αυτό με το όνομα γιατί εμεις ζούμε στο εξωτερικο.Ο άντρας μου είναι ξένος,όμως ο γιος μας έχει ελληνικό όνομα και ποτέ μου δε σκέφτηκα να τον συστήσω η να τον φωνάξω με ένα όνομα που θα είναι η ξένη εκδοχή του και ζουμε αρκετα χρονια εκτος ελλαδας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Angela123 είπε:

Οκ όπως και να έχει καλοφωτιστη η μικρή!Απλά το ανέφερα αυτό με το όνομα γιατί εμεις ζούμε στο εξωτερικο.Ο άντρας μου είναι ξένος,όμως ο γιος μας έχει ελληνικό όνομα και ποτέ μου δε σκέφτηκα να τον συστήσω η να τον φωνάξω με ένα όνομα που θα είναι η ξένη εκδοχή του και ζουμε αρκετα χρονια εκτος ελλαδας

Ναι το κατάλαβα  τι εννοείς .. ευχαριστώ..σε ποια χώρα είσαι αν επιτρέπεται;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Evangeliaaa είπε:

Κ πως είναι τα πραγματα εκεί;;

Ειναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με την Ελλαδα.Μιας λοιπόν που το έφερε η κουβέντα αν θέλετε πείτε κάποια πράγματα για σας και τα μωρά σας όπως πχ που μένετε,πως γεννησατε και πως σας φαίνεται η ζωή έχοντας μωρο/μωρά. 

Ας ξεκινήσω πρώτη.Οπως ήδη είπα μένουμε εξωτερικο και έχουμε μια ήσυχη ζωή στην αγγλική επαρχια.Εχουμε έναν μπουμπουκο τον οποίο γέννησα με φτ σε νερό και από τότε έχει αλλάξει όλη μας η ζωή.Βοηθεια στο μεγάλωμα του δεν έχουμε αλλά πιστεύω τα καταφέρνουμε μια χαρά και μόνοι μας αν και δουλεύουμε και οι δύο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...