Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

Μανούλες μικρές σε ηλικία!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Γεννησες πιο εύκολα στο νερό, πως ηταν;

Δε ξέρω αν ήταν πιο εύκολα η πιο δύσκολα γιατί δεν εχω μέτρο συγκρισης.Μπορουσα όμως να κινούμαι μέσα στην πισινουλα και να παίρνω οποία στάση θεωρούσα βολική κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό όταν γεννας σε ένα κρεβατι.το μωρό γεννήθηκε μέσα στο νερό και ο άντρας μου έκοψε το λωρο.Γενικα η όλη φάση δε θύμιζε σε τίποτα νοσοκομείο παρά μια χαλαρή γλυκια ατμόσφαιρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Xruca είπε:

Κατά την διάρκεια του τοκετού είχατε την δυνατότητα να είναι μέσα και ο πατέρας ; Πως ήταν η εμπειρία ;

Εγώ δυστυχώς όχι γτ αρχικά δεν πήγα καν με δικο μ γιατρό! Κ εγώ γεννησα πολύ ωραια, γρηγορα κ πολύ εύκολα, παρόλο που ηταν το πρωτο κ γεννήθηκε κ 3630!!

πρίν από 3 λεπτά , Angela123 είπε:

Δε ξέρω αν ήταν πιο εύκολα η πιο δύσκολα γιατί δεν εχω μέτρο συγκρισης.Μπορουσα όμως να κινούμαι μέσα στην πισινουλα και να παίρνω οποία στάση θεωρούσα βολική κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό όταν γεννας σε ένα κρεβατι.το μωρό γεννήθηκε μέσα στο νερό και ο άντρας μου έκοψε το λωρο.Γενικα η όλη φάση δε θύμιζε σε τίποτα νοσοκομείο παρά μια χαλαρή γλυκια ατμόσφαιρα 

ποσο όμορφα, κ ο άντρας σου ηταν παρών σε όλο αυτό, πολύ σημαντικό!! Αυτό είναι το θέμα να μη θυμίζει νοσοκομειο κάτι τόσο ομορφο κ τρυφερό!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Xruca είπε:

Κατά την διάρκεια του τοκετού είχατε την δυνατότητα να είναι μέσα και ο πατέρας ; Πως ήταν η εμπειρία ;

Ο αντρας μου ηταν μαζι μου σε ολη τη διαρκεια του τοκετου αλλα και τις 2 μέρες που ακολούθησαν συνεχομενα.Πηγαινε μόνο για ένα ντους στο σπίτι και όλες τις υπόλοιπες ώρες ήταν μαζί μου.Τραβηξαμε πολλή κούραση γιατί το μωρό ήταν μαζί μας αποκλειστικά στο δωμάτιο.Δε το πήραν ούτε στιγμή και όλες οι εξετάσεις γινόντουσαν μέσα στο δωμάτιο με εμάς παρόντες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angela123 είπε:

Ο αντρας μου ηταν μαζι μου σε ολη τη διαρκεια του τοκετου αλλα και τις 2 μέρες που ακολούθησαν συνεχομενα.Πηγαινε μόνο για ένα ντους στο σπίτι και όλες τις υπόλοιπες ώρες ήταν μαζί μου.Τραβηξαμε πολλή κούραση γιατί το μωρό ήταν μαζί μας αποκλειστικά στο δωμάτιο.Δε το πήραν ούτε στιγμή και όλες οι εξετάσεις γινόντουσαν μέσα στο δωμάτιο με εμάς παρόντες.

Κ εγώ μια απ τα ίδια..μπορεί βέβαια να μην ηταν στον τοκετό μαζί μου, αλλά ηταν 4 μέρες μαζί μου δεν έφυγε καθόλου! Κ εμείς το μωρο το ειχαμε μαζί, την πρωτη μέρα θυμάμαι οοοολο το βράδυ δεν κοιμήθηκε καθόλου κ έκλαιγε επί ποοοοσες ώρες!! Τι κουραση


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστηχως στα δημόσια νοσοκομεία δεν επιτρέπουν στον πατέρα να ειναι παρόν και είναι άδικο! Πρέπει και οι δυο γονείς να βιώνουν την διαδικασία της γέννησης του παιδιού!!


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κ εγώ μια απ τα ίδια..μπορεί βέβαια να μην ηταν στον τοκετό μαζί μου, αλλά ηταν 4 μέρες μαζί μου δεν έφυγε καθόλου! Κ εμείς το μωρο το ειχαμε μαζί, την πρωτη μέρα θυμάμαι οοοολο το βράδυ δεν κοιμήθηκε καθόλου κ έκλαιγε επί ποοοοσες ώρες!! Τι κουραση

Ποπο 4 μέρες ταλαιπωρίας!σαν το σπιτάκι σου δεν έχει.γιατι έμεινες μέσα στο νοσοκομειο τόσο πολυ;

πρίν από 10 λεπτά , Xruca είπε:

Δυστηχως στα δημόσια νοσοκομεία δεν επιτρέπουν στον πατέρα να ειναι παρόν και είναι άδικο! Πρέπει και οι δυο γονείς να βιώνουν την διαδικασία της γέννησης του παιδιού!!

Φυσικα και ειναι αδικο.δεν το γνώριζα αυτό!Ο τοκετός δεν αφορά μόνο τη μητέρα αλλά και τον πατέρα που θα πρέπει να είναι εκεί να δει το παιδι του να γεννιέται αλλά και για να εκτιμήσει ακόμη παραπάνω τη μητέρα του παιδιού του και να δεθουν ως οικογενεια

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο άντρας μου ήταν σε όλη την διάρκεια μαζί μου και όταν γεννούσα ήταν έξω από την πόρτα τα έβλεπε κανονικά όλα κ μόλις βγήκε το μωράκι ήρθε δίπλα μου ..σε δημόσιο γέννησα ...4 μέρες κάθισα και εγώ 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Angela123 είπε:

Ποπο 4 μέρες ταλαιπωρίας!σαν το σπιτάκι σου δεν έχει.γιατι έμεινες μέσα στο νοσοκομειο τόσο πολυ;

Φυσικα και ειναι αδικο.δεν το γνώριζα αυτό!Ο τοκετός δεν αφορά μόνο τη μητέρα αλλά και τον πατέρα που θα πρέπει να είναι εκεί να δει το παιδι του να γεννιέται αλλά και για να εκτιμήσει ακόμη παραπάνω τη μητέρα του παιδιού του και να δεθουν ως οικογενεια

 

Είχα κάτι θέματα με τα ράμματα κ γτ το παιδι έλεγαν έχασε βάρος..πράγμα λογικό, γτ όλα τα μωρακια χάνουν απο τα υγρά τις πρωτες μέρες..αλλά δεν ήξερα τοτε!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε ;;εμείς πολύ χιόνι εδώ ...

Καλησπερα.Το χαρήκατε το χιονι;βγήκατε εξω;Εμεις εδω εχουμε παγωνια και το μετανιωσα που εβγαλα τον μικρο εξω στο παρκο σημερα γιατι ξαναρχισε τους εμετους και μαλλον ξανακυλησε.Θα τη βγάλουμε μέσα όλο το σ/κ για καλό και για κακο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Angela123 είπε:

Καλησπερα.Το χαρήκατε το χιονι;βγήκατε εξω;Εμεις εδω εχουμε παγωνια και το μετανιωσα που εβγαλα τον μικρο εξω στο παρκο σημερα γιατι ξαναρχισε τους εμετους και μαλλον ξανακυλησε.Θα τη βγάλουμε μέσα όλο το σ/κ για καλό και για κακο

Μπα όχι δεν βγήκαμε καθόλου γιατί και Εμείς είμασταν αρρωστουλες τις προηγούμενες μέρες και φοβήθηκα να την βγάλω ..και εδω παγωνιά 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρομανουλες τι κάνετε;; εμείς σήμερα κάναμε το 2ο παρακαλω εμβόλιο κ ήμασταν ψύχραιμοι άντρες κλαψαμε λίγο κ μετα βουτηξαμε στηθος! Χαχαχα η παιδίατρος μ είπε οτι θα περπατήσει κ θα καθίσει γρήγορα κ οτι είναι πολύ δυνατό παιδί!! :-P επίσης σε κάνα μήνα ξεκινάμε στερεές!!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα μικρομανουλες τι κάνετε;; εμείς σήμερα κάναμε το 2ο παρακαλω εμβόλιο κ ήμασταν ψύχραιμοι άντρες κλαψαμε λίγο κ μετα βουτηξαμε στηθος! Χαχαχα η παιδίατρος μ είπε οτι θα περπατήσει κ θα καθίσει γρήγορα κ οτι είναι πολύ δυνατό παιδί!! :-P επίσης σε κάνα μήνα ξεκινάμε στερεές!!!

Καλησπέρα κοριτσι ..εμείς ξανά κυλισαμε μου έκανε ξανά πυρετό..έτσι που λες κ η δικιά μου από τεσσάρων μηνών σερνόταν με την κοιλιά στο πάτωμα...κανονικά όμως όπου πήγαινα μετά από λίγο έφτανε ..κ κάθισε χωρίς στήριξε τον ποπω την ίδια περίοδο . τέσσερις μήνες μετά μπουσουλαει και περπατάει ενώ πιάνεται στους καναπέδες... Και εμείς τέσσερις μήνες κ κάτι κάναμε εισαγωγή στερεών ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλησπέρα κοριτσι ..εμείς ξανά κυλισαμε μου έκανε ξανά πυρετό..έτσι που λες κ η δικιά μου από τεσσάρων μηνών σερνόταν με την κοιλιά στο πάτωμα...κανονικά όμως όπου πήγαινα μετά από λίγο έφτανε ..κ κάθισε χωρίς στήριξε τον ποπω την ίδια περίοδο . τέσσερις μήνες μετά μπουσουλαει και περπατάει ενώ πιάνεται στους καναπέδες... Και εμείς τέσσερις μήνες κ κάτι κάναμε εισαγωγή στερεών ..

Το γλυκακι δυνατά μωρακιαα!! Κ τη βάφτιση ποτε την έχετε;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...