Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες μικρές σε ηλικία!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Χρυσα2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος σκέφτομαι σε ποιον γυναικολόγο να πάω.  Όλες οι γύρω μου πάνε στο Γενικό Νοσοκομείο αλλά εγώ θα ήθελα να πάω σε μια εξωτερική που βρήκα.  Αλλά μετά θα γεννήσω στο νοσοκομείο.  Μήπως πρέπει να πάω από Τώρα για να με παρακολουθει αυτή που θα με ξεγεννησει η δεν έχει σημασία??

Καλησπέρα Χρύσα μου!! Κοιτά κ εγώ σε εξωτερικο γιατρό είχα παει όπου μέχρι τη τελευταία ημερα με παρακολουθούσε εκείνος, εγώ όμως λόγω οικονομικού θα γεννουσα σε γενικό νοσοκομείο κ είχα βρει γιατρό που με είχε δει συνολικά 3 φορες..το αποτέλεσμα ηταν να μ σπάσουν τα νερά κ να μ λέει οτι λείπει επομένως γεννησα στα επείγοντα με τον εφημερευον γιατρό..απλα το καθυστέρησα πολύ να βρω γιατρό μέσα στο νοσοκομείο κ απ οτι έδειξε δεν με είχε πάρει κ πολύ στα σοβαρά! Γι αυτό γνώμη μ είναι να πας σε οποίο γιατρό νομίζεις εσύ αλλά αν θες να βρεις κ του νοσοκομείου απλα μην το αργησεις πολύ! 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα Χρύσα μου!! Κοιτά κ εγώ σε εξωτερικο γιατρό είχα παει όπου μέχρι τη τελευταία ημερα με παρακολουθούσε εκείνος, εγώ όμως λόγω οικονομικού θα γεννουσα σε γενικό νοσοκομείο κ είχα βρει γιατρό που με είχε δει συνολικά 3 φορες..το αποτέλεσμα ηταν να μ σπάσουν τα νερά κ να μ λέει οτι λείπει επομένως γεννησα στα επείγοντα με τον εφημερευον γιατρό..απλα το καθυστέρησα πολύ να βρω γιατρό μέσα στο νοσοκομείο κ απ οτι έδειξε δεν με είχε πάρει κ πολύ στα σοβαρά! Γι αυτό γνώμη μ είναι να πας σε οποίο γιατρό νομίζεις εσύ αλλά αν θες να βρεις κ του νοσοκομείου απλα μην το αργησεις πολύ! 

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα στα νοσοκομεία ότι κανονικά γέννας με τον εφημερεύοντα ..αλλά αν μιλήσεις με τον γιατρό που θέλεις μπορεί κ να έρθει ..απλά όπως μου είπε κάποιος άλλος γιατρός άλλης ειδικότητας αν θέλω να έρθει ένας συγκεκριμένος γιατρός σίγουρα θα τον ξεβολεψω με απλά λόγια οπότε θα θέλει κ το κάτι της του ...δυστυχώς έτσι λειτουργουν


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα στα νοσοκομεία ότι κανονικά γέννας με τον εφημερεύοντα ..αλλά αν μιλήσεις με τον γιατρό που θέλεις μπορεί κ να έρθει ..απλά όπως μου είπε κάποιος άλλος γιατρός άλλης ειδικότητας αν θέλω να έρθει ένας συγκεκριμένος γιατρός σίγουρα θα τον ξεβολεψω με απλά λόγια οπότε θα θέλει κ το κάτι της του ...δυστυχώς έτσι λειτουργουν

Αυτό εννοείται, δε πας πουθενά έτσι! Απλα καλά είναι να σε ξεγεννησει κάποιος που σε έχει ξαναδεί, έχεις αλλη μεταχείριση..πχ εγώ παρακαλούσα να μ κανουν επισκληριδιο κ ποτέ δεν μ έκαναν!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Evangeliaaa είπε:

Αυτό εννοείται, δε πας πουθενά έτσι! Απλα καλά είναι να σε ξεγεννησει κάποιος που σε έχει ξαναδεί, έχεις αλλη μεταχείριση..πχ εγώ παρακαλούσα να μ κανουν επισκληριδιο κ ποτέ δεν μ έκαναν!

Επισκληριδιο στα δημόσια δεν κάνουν εύκολα σε φυσιολογικό ... Το είχα συζητήσει και εγώ με τον γιατρό και μου είπε ότι δεν κάνουν ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Mamasanty είπε:

Επισκληριδιο στα δημόσια δεν κάνουν εύκολα σε φυσιολογικό ... Το είχα συζητήσει και εγώ με τον γιατρό και μου είπε ότι δεν κάνουν ..

Κ εγώ είχα ρωτήσει τον δικο μ που παλιά δούλευε στο νοσοκομείο αυτό κ μ είπε οτι δεν έχουν για φυσιολογικους, μονο για καισαρικές..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κ εγώ είχα ρωτήσει τον δικο μ που παλιά δούλευε στο νοσοκομείο αυτό κ μ είπε οτι δεν έχουν για φυσιολογικους, μονο για καισαρικές..

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο που δεν κατάλαβα ποτέ... 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamasanty είπε:

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο που δεν κατάλαβα ποτέ... 

Μια από τα ίδια! Λες κ είμαστε στο 1800..εντάξει είναι γυναίκες που μπορεί να μη θέλουν επισκληριδιο, μια από αυτές κ εγώ, αλλά όταν σε πιάσουν αυτοι οι πόνοι παρακαλααας να σου κάνουν κάτι να σταματησουν!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Χρυσα2 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Θα παω για εξετάσεις και θα κλείσω ραντεβού!! Να δω σιγά σιγά αυτό το πραματακι που είναι μέσα μου !!!

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μ.....

Εμεις σημερα 12ημερων πηγαμε στην παιδιατρο για προληπτικη εξεταση γιατι μας ειχαν δει μονο στο νοσοκομειο πριν φυγουμε ολα καλα λοιπον απο 3.028kg που βγηκαμε γιατι ειχαμε χασει 100γρ τωρα ειμαστε 3.400 και 54ποντους μια χαρα τα αντανακλαστικα μας επεσε ο αφαλος μας εδω και 3 μερες και το μονο μας θεματακι ειναι οτι ζοριζομαστε στα κακα μας δεν ειμαστε δυσκοιλιες απλα δεν ξερουμε να σφιγγομαστε σωστα ειπε η παιδιατρος δεν θηλαζουμε κανουμε κακα μια φορα την ημερα με την βοηθεια της μανουλας θερμομετρακι με λαδακι στο πωπουδακι ζεστο πανακι στην κοιλιτσα ποδαρακια μαζεμενα ψηλα κ.α.....απλα εχουμε πολλη γκρινια απο το ζορισμα οταν σφιγγεται και σφιγγεται συνεχεια το καημενουλι μ αλλαξαμε γαλα μπας κ μας βοηθησει αλλα δεν βλεπω κ καμια τραγικη εξελιξη....ειπε θα στρωσει η παιδιατρος....απλα αυτο μας χαλαει τον υπνο κ δεν καλοκοιμαται....κ εγω στεναχωριεμαι π την βλεπω να ζοριζεται ετσι!

Καλη και ευλογημενη εβδομαδα να εχουμε με το καλο να υποδεχτουμε το νεο ετος!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Xruca είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι και εγώ νέα μανούλα!! Είμαι 22 χρόνων και από μέρα σε μέρα περιμένω την μπαμπούλα μου,να έρθει στον κόσμο!! 

Καλησπέρα Χρύσα!! Με το καλό κ σε σένα, με εναν πόνο σου εύχομαι!! Τελικά είμαστε κάμποσες μικρομανες!!

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μ.....

Εμεις σημερα 12ημερων πηγαμε στην παιδιατρο για προληπτικη εξεταση γιατι μας ειχαν δει μονο στο νοσοκομειο πριν φυγουμε ολα καλα λοιπον απο 3.028kg που βγηκαμε γιατι ειχαμε χασει 100γρ τωρα ειμαστε 3.400 και 54ποντους μια χαρα τα αντανακλαστικα μας επεσε ο αφαλος μας εδω και 3 μερες και το μονο μας θεματακι ειναι οτι ζοριζομαστε στα κακα μας δεν ειμαστε δυσκοιλιες απλα δεν ξερουμε να σφιγγομαστε σωστα ειπε η παιδιατρος δεν θηλαζουμε κανουμε κακα μια φορα την ημερα με την βοηθεια της μανουλας θερμομετρακι με λαδακι στο πωπουδακι ζεστο πανακι στην κοιλιτσα ποδαρακια μαζεμενα ψηλα κ.α.....απλα εχουμε πολλη γκρινια απο το ζορισμα οταν σφιγγεται και σφιγγεται συνεχεια το καημενουλι μ αλλαξαμε γαλα μπας κ μας βοηθησει αλλα δεν βλεπω κ καμια τραγικη εξελιξη....ειπε θα στρωσει η παιδιατρος....απλα αυτο μας χαλαει τον υπνο κ δεν καλοκοιμαται....κ εγω στεναχωριεμαι π την βλεπω να ζοριζεται ετσι!

Καλη και ευλογημενη εβδομαδα να εχουμε με το καλο να υποδεχτουμε το νεο ετος!!!

από ανάπτυξη είστε μια χαρά, μπράβο σας κοπελαρες είστε!! Εμένα ο αφαλός του έπεσε στις 20 μέρες, αφού νόμιζα οτι κάτι κάνω λάθος!! Οσο για τα κακακια υπομονή θα στρώσει είναι πολύ μικρούλα ακόμα..εμένα είχε φτασει τις 9 μέρες χωρίς να κανει κακά αλλά θηλάζει οποτε δεν υπήρχε θέμα..Βέβαια μ τα έκανε την 10η μέρα μαζεμένα για 5 μέρες!! Χαχαχ 

Καλη χρόνια να έχουμε μικρομανουλες κ να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ εμείς που τα έχουμε στην αγκαλιτσα μας κ οσες τα έχετε μέσα σας προστατευμένα!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

 

από ανάπτυξη είστε μια χαρά, μπράβο σας κοπελαρες είστε!! Εμένα ο αφαλός του έπεσε στις 20 μέρες, αφού νόμιζα οτι κάτι κάνω λάθος!! Οσο για τα κακακια υπομονή θα στρώσει είναι πολύ μικρούλα ακόμα..εμένα είχε φτασει τις 9 μέρες χωρίς να κανει κακά αλλά θηλάζει οποτε δεν υπήρχε θέμα..Βέβαια μ τα έκανε την 10η μέρα μαζεμένα για 5 μέρες!! Χαχαχ 

Καλη χρόνια να έχουμε μικρομανουλες κ να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ εμείς που τα έχουμε στην αγκαλιτσα μας κ οσες τα έχετε μέσα σας προστατευμένα!!

Ναι αλλα εμενα δεν θηλαζει κ ειναι θεμα ασε π ζοριζεται κ ποναει κ κλαιει αν δεν ζοριζοταν κ δεν εκλεγε απο αυτο δεν θα με πηραζε....λογικα θα μαθει να σφιγγεται π θα παει....

Εμας την 9η μας αποχαιρετησε ο αφαλος...ειναι αναλογα δεν υπαρχει σωστο κ λαθος!!!

Να χαιρομαστε τα παιδακια μας κοριτσια καλη χρονια με υγεια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα Χρύσα!! Με το καλό κ σε σένα, με εναν πόνο σου εύχομαι!! Τελικά είμαστε κάμποσες μικρομανες!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ, εσυ έχεις ένα παιδάκι ; 

Καλη χρόνια με υγεία ευχομαι σε όλες τις ήδη και μέλλουσες μανούλες!!! Υγεία να έχουν τα μωράκια μας πάνω από όλα!!


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Xruca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, εσυ έχεις ένα παιδάκι ; 

Καλη χρόνια με υγεία ευχομαι σε όλες τις ήδη και μέλλουσες μανούλες!!! Υγεία να έχουν τα μωράκια μας πάνω από όλα!!

Ναι έχω ενα κουκλι 3 μηνών!! Προχθες τους κλείσαμε!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια καλή χρονιά να εχουμε να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ με το καλό όσες τα περιμένουν ...εμείς χθες βγήκαμε μια βόλτα σε ένα έθιμο που έχουμε κ σήμερα μου κατέβασες λίγες μυξουλες ελπίζω να μην είναι τίποτα..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...