Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες μικρές σε ηλικία!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ 6 ημέρες μετά που έγινα 22 έκανα την πρώτη μου κόρη! Ήταν το καλύτερο δώρο για τα 22 γενέθλια μου! Στα 24 μου έκανα τη δεύτερη! Και τώρα στα 29 μου περιμένω την Τρίτη μου!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ελάτε και εσείς στην παρέα μας "μεγαλομανες" σας Θέλουμε!! Εδώ είμαστε 21 22 εκεί τριγύρω!! Εγώ είμαι 21 και μόλις 5 εβδομάδων εγκυος . Πείτε μας την ιστορία σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα τη μπουρμπουλήθρα μου λίγο πριν κλείσω τα 24. Πιάνομαι; :-P

Να μας ζήσουν τα θαυματάκια μας.

Γερά και δυνατά να είναι πάντα.

Επίσης καλή χρονιά σε όλες με υγεία και αγάπη!:)

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που με δεχτηκατε στην παρεα σας!μεγαλομανα δε θεωρουμαι γιατι υπαρχουν και γυναικες που γινονται μανουλες στα 40.βεβαια υπαρχουν και πιο μικρες οπως στα 20 η ακομα μικροτερες.ας πουμε οτι ανηκω καπου στη μεση.

Καλή χρονιά με υγεία πάνω από ολα κορίτσια.πως τα περάσατε τις γιορτες;τι κάνουν τα λουλουδάκια σας;πως τα περάσατε σημερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια στην παρέα μας ..εμείς τελικά ανεβάσαμε και πυρετό μαζί με της μυξουλες έκανε μέχρι 38.5 ..συνολικά από χθες το βράδυ ανέβασε τρεις φορές.. η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ δεν είναι τίποτα ...αλλά πώς να μην αγχώνομαι γίνεται ;; 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλώς ήρθατε κορίτσια στην παρέα μας ..εμείς τελικά ανεβάσαμε και πυρετό μαζί με της μυξουλες έκανε μέχρι 38.5 ..συνολικά από χθες το βράδυ ανέβασε τρεις φορές.. η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ δεν είναι τίποτα ...αλλά πώς να μην αγχώνομαι γίνεται ;; 

Το άγχος σου είναι δικαιολογημένο.εγω ήμουν χειρότερη στην αρχή.με το παραμικρό  (πχ πυρετός τη νυχτα)τον πήγαινα στα επείγοντα και ξεροσταλιαζα όλη νύχτα εκεί(βριστε ελευθερα)

Κάποια στιγμή θα σου περάσει και θα εκλογικεύσεις την κατάσταση.Τωρα αν είναι νύχτα δε χαλάω τον ύπνο μου περιμένοντας στην αναμονή.Του δίνω αντιπυρετικό και βλέπουμε αύριο το πρωί πως πάει.

Κατά τα άλλα φρόντισε να πινει πολλά υγρά και βάζε όρο στη μυτη.Θα δεις σε 2-3μερουλες θα είναι περδίκι.Περαστικα σας

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angela123 είπε:

Το άγχος σου είναι δικαιολογημένο.εγω ήμουν χειρότερη στην αρχή.με το παραμικρό  (πχ πυρετός τη νυχτα)τον πήγαινα στα επείγοντα και ξεροσταλιαζα όλη νύχτα εκεί(βριστε ελευθερα)

Κάποια στιγμή θα σου περάσει και θα εκλογικεύσεις την κατάσταση.Τωρα αν είναι νύχτα δε χαλάω τον ύπνο μου περιμένοντας στην αναμονή.Του δίνω αντιπυρετικό και βλέπουμε αύριο το πρωί πως πάει.

Κατά τα άλλα φρόντισε να πινει πολλά υγρά και βάζε όρο στη μυτη.Θα δεις σε 2-3μερουλες θα είναι περδίκι.Περαστικα σας

Έχω δύο βράδια να κοιμηθω από το άγχος μου μην πάθει κάτι ...σε ευχαριστώ πολύ ..να χαίρεσαι το αγόρι σου ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evangeliaaa είπε:

Καλησπερα κοριτσακιαα!! Μεγαλωνει η παρέα σιγά σιγά βλέπω!! Εμένα μ έκανε λαρυγγίτιδα κ τον έχω τώρα με μάσκα πρωι βράδυ με κορτιζόνη...πολύ στενοχωρήθηκα!!

Περαστικά κορίτσι μου ... Αυτά είναι τα δύσκολα του χειμώνα 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Όταν λέμε μικρές σε ηλικία τι εννοουμε;ποιο είναι το οριο;ειμαι 29 και έχω ένα γιο 15 μηνών.θεωρουμαι μικρή η παραμεγαλωσα;

Και γω 29 είμαι κ περιμένω το τρίτο μου! Πάμε εμείς καλε τα φάγαμε τα ψωμιά μας!!! Σε στρογγυλοποίηση είμαστε 30αρες όχι 20αρες! (Πως περνάει ο καιρός!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι κορίτσια!! :)

διαβάζω για ιωσούλες και μυξούλες και θυμάμαι τα δικά μας πριν μια εβδομάδα.

προχθές τελειώσαμε το φαρμακακι μας.

Είχε βήχα η ζουζούνα και πυρετό 39 από το πουθενά!!!

Εν τέλει ιωσούλα που κολλήσε από το ξαδερφάκι της, ασυμπτωματική, εξού και το 39αρι στα καλά καθούμενα χωρίς μυξακια κλπ.

Απο άγχος πάντως κορίτσια άλλο τίποτα. Όλη την ώρα με το θερμόμετρο έτρεχα πίσω της :shock:

τέλος καλό όμως όλα καλά, απλά εμείς οι πρώτο μανούλες μέχρι να ξεπάρουμε λίγο, θα αγχωνόμαστε τακτικά μάλλον.:razz::-D


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...