Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες μικρές σε ηλικία!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!! Εχθές είχα την επίσκεψη στον γυναικολόγο,πλησιάζει η μεγάλη μέρα και είμαι μέσα στο άγχος!! Θα ήθελα να ρωτήσω τις ήδη μανούλες αν είχαν ανασφάλειες.....φοβάμαι μήπως δεν καταφέρω η μαμά που αξίζει αυτό το πλασματάκι! Και το χειρότερο είναι πως δεν μπορεί να καταλάβει τις σκέψεις μου κανένας, εκτός από αυτές το πέρασαν ήδη ή το περνάνε 


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

Xrusa να ξέρεις πως μια μαμά από τότε που μαθαίνει για την εγκυμοσύνη της ζει πάντα μέσα στο άγχος.Στην αρχή έχεις άγχος να γεννήσεις ένα υγιές πλασματάκι και να πανε όλα καλά μετά έχεις άγχος αν πίνει πολύ γάλα,αν λερώνει αρκετες πάνες,αν κοιμαται καλα κτλ και καθώς μεγαλώνει αυξάνεται και ο κατάλογος του άγχους.

Ειναι φυσιολογικό και δείχνει πως νοιαζόμαστε για την ανατροφή τους.Με το καλό να υποδεχτεις και εσύ το μωρό σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angela123 είπε:

Xrusa να ξέρεις πως μια μαμά από τότε που μαθαίνει για την εγκυμοσύνη της ζει πάντα μέσα στο άγχος.Στην αρχή έχεις άγχος να γεννήσεις ένα υγιές πλασματάκι και να πανε όλα καλά μετά έχεις άγχος αν πίνει πολύ γάλα,αν λερώνει αρκετες πάνες,αν κοιμαται καλα κτλ και καθώς μεγαλώνει αυξάνεται και ο κατάλογος του άγχους.

Ειναι φυσιολογικό και δείχνει πως νοιαζόμαστε για την ανατροφή τους.Με το καλό να υποδεχτεις και εσύ το μωρό σου

Έχεις απόλυτο δίκαιο!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις ευχές!! Είναι φοβερό πόσα συναισθήματα προκαλεί ένα τόσο δα πλασματάκι 


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια είπα και εγώ να μπω στην παρέα σας αν με θέλετε..μικρή και εγώ 22 χρονών και περιμένω τον πρίγκιπα μου!! 

Καλησπερα Κωνσταντίνα!! Με το καλό να ερθει το ζουζουνι σου!!

πρίν από 28 λεπτά , Xruca είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!! Εχθές είχα την επίσκεψη στον γυναικολόγο,πλησιάζει η μεγάλη μέρα και είμαι μέσα στο άγχος!! Θα ήθελα να ρωτήσω τις ήδη μανούλες αν είχαν ανασφάλειες.....φοβάμαι μήπως δεν καταφέρω η μαμά που αξίζει αυτό το πλασματάκι! Και το χειρότερο είναι πως δεν μπορεί να καταλάβει τις σκέψεις μου κανένας, εκτός από αυτές το πέρασαν ήδη ή το περνάνε 

Να ξέρεις Χρύσα μ όπως προείπε κ η @Angela123 το άγχος είναι απόλυτα φυσιολογικο κ εδώ που τα λέμε έστω κ λίγο πρέπει να υπάρχει!! Κ εγώ θυμάμαι σκεφτόμουν πως θα το αλλαζω, πως θα το ντύνω, πως θα καταλαβαίνω ποτε πειναει...αλλά ξαφνικα με το που γέννας είναι σαν να σου βγαίνει έμφυτο! Προφανώς κ κάποιος θα σε βοηθήσει η θα σου πει κάποια πραγματα αλλά θα είναι σαν να τα ξέρεις ηδη!!:wink:


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλησπερα Κωνσταντίνα!! Με το καλό να ερθει το ζουζουνι σου!!

Να ξέρεις Χρύσα μ όπως προείπε κ η @Angela123 το άγχος είναι απόλυτα φυσιολογικο κ εδώ που τα λέμε έστω κ λίγο πρέπει να υπάρχει!! Κ εγώ θυμάμαι σκεφτόμουν πως θα το αλλαζω, πως θα το ντύνω, πως θα καταλαβαίνω ποτε πειναει...αλλά ξαφνικα με το που γέννας είναι σαν να σου βγαίνει έμφυτο! Προφανώς κ κάποιος θα σε βοηθήσει η θα σου πει κάποια πραγματα αλλά θα είναι σαν να τα ξέρεις ηδη!!:wink:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 

Εσύ εγκυουλα;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angela123 είπε:

Ειναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με την Ελλαδα.Μιας λοιπόν που το έφερε η κουβέντα αν θέλετε πείτε κάποια πράγματα για σας και τα μωρά σας όπως πχ που μένετε,πως γεννησατε και πως σας φαίνεται η ζωή έχοντας μωρο/μωρά. 

Ας ξεκινήσω πρώτη.Οπως ήδη είπα μένουμε εξωτερικο και έχουμε μια ήσυχη ζωή στην αγγλική επαρχια.Εχουμε έναν μπουμπουκο τον οποίο γέννησα με φτ σε νερό και από τότε έχει αλλάξει όλη μας η ζωή.Βοηθεια στο μεγάλωμα του δεν έχουμε αλλά πιστεύω τα καταφέρνουμε μια χαρά και μόνοι μας αν και δουλεύουμε και οι δύο. 

Ας πω λοιπον κ εγω καποια πραγματα..είμαι 20, τα έκλεισαν πριν 2 βδομάδες, έχω ένα μπεμπουλι 3 μηνών κ είμαι απο Εύβοια..επίσης είμαι κ φοιτήτρια, εξ αποστάσεως βέβαια!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Ας πω λοιπον κ εγω καποια πραγματα..είμαι 20, τα έκλεισαν πριν 2 βδομάδες, έχω ένα μπεμπουλι 3 μηνών κ είμαι απο Εύβοια..επίσης είμαι κ φοιτήτρια, εξ αποστάσεως βέβαια!!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Και εγώ φοιτήτρια,στην πόλη μου βέβαια ( Αλεξανδρούπολη ) τι σπουδάζεις ;


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Xruca είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Και εγώ φοιτήτρια,στην πόλη μου βέβαια ( Αλεξανδρούπολη ) τι σπουδάζεις ;

Σ' ευχαριστωω!! Στατιστική κ ασφαλιστική! Εσύ;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Σ' ευχαριστωω!! Στατιστική κ ασφαλιστική! Εσύ;;

Είμαι στο παιδαγωγικό,στο τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης! Με το καλο το πτυχίο σου ευχομαι!! Θα σε καμαρώσει και το μικρακι σου 


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Ας πω λοιπον κ εγω καποια πραγματα..είμαι 20, τα έκλεισαν πριν 2 βδομάδες, έχω ένα μπεμπουλι 3 μηνών κ είμαι απο Εύβοια..επίσης είμαι κ φοιτήτρια, εξ αποστάσεως βέβαια!!

Να χαίρεσαι τον μπεμπουκο σου κοπέλα μου!! 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Xruca είπε:

Είμαι στο παιδαγωγικό,στο τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης! Με το καλο το πτυχίο σου ευχομαι!! Θα σε καμαρώσει και το μικρακι σου 

Κ σ εσένα το ίδιο σου εύχομαι!! Μαζί λέω θα διαβάζουμε χαχαχα

πρίν από 7 λεπτά , Mamasanty είπε:

Εγώ κορίτσια γέννησα με φτ τοκετό χωρίς επισκληριδιο με τεχνητούς πόνους ..κοριτσάκι κ είμαστε οχτώ μηνών .. είμαι από την πόλη της Κοζάνης ..

κ εγώ χωρίς επισκληριδιο.. Τέλεια εμπειρία;!;! Χαχα

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Να χαίρεσαι τον μπεμπουκο σου κοπέλα μου!! 

σ' ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να καμαρωνετε ολες τα αστεράκια σας!και εγώ χωρίς επισκληριδιο γέννησα γιατί ούτως ή άλλως απαγορεύεται η επισκληριδιος στο νερό.Ηταν η ωραιότερη εμπειρία της ζωής μου και δε θα μπορούσα να είχα φανταστεί πιο όμορφο τοκετό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angela123 είπε:

Να καμαρωνετε ολες τα αστεράκια σας!και εγώ χωρίς επισκληριδιο γέννησα γιατί ούτως ή άλλως απαγορεύεται η επισκληριδιος στο νερό.Ηταν η ωραιότερη εμπειρία της ζωής μου και δε θα μπορούσα να είχα φανταστεί πιο όμορφο τοκετό!

Γεννησες πιο εύκολα στο νερό, πως ηταν;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...