Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουνίου 2019


Kpp83

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 hours ago, Vilia888 said:

Είμαι και γω εδώ! :) 2 ιουλίου μας έχει δώσει ΠΗΤ.Λογικά είναι η καταληκτική ημερομηνία;Είναι η πρώτη μου φορά ως μανούλα και είμαι παντελώς άσχετη :(

Join the club και εγώ τα ίδια!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω νέα φουρνιά βλέπω! Εγώ ήμουν στις μανούλες Ιουνίου 18. Και τώρα έχω έναν ξανθό θρεφταρακο σχεδόν 7 μηνών. Καλή εγκυμοσύνη να έχετε κορίτσια μου και να γίνετε πολλές εδώ να τα λέτε! (Sorry για τη σφήνα) Πώς περνάει ο καιρός...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και εγώ μάλλον θα είμαι μαμά του Ιουνίου ...αν και μου είπε μετά της 20 Ιουνίου ανά πάσα στιγμή μπορεί να γεννήσω μέχρι το πολύ 10 Ιουλίου ... 

Πρώτο μωράκι και εγώ και είμαι 10 εβδομάδων ... 

Εσείς πόσο είστε ? 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι το πρώτο και δεν έχω ιδέα τι σημαίνει ΠΗΤ 12 Ιουνίου που στην αυχενικής έγινε 7 :)

Εγώ είμαι 15 εβδομάδων έχω συνέλθει από τις ναυτίες και έχω ξαναβρεί την ενέργεια μου. 

ψώνισα μάλιστα φουστάνια  το Σκ διότι τα παντελόνια  αρχισαν να με πιέζουν


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Είναι το πρώτο και δεν έχω ιδέα τι σημαίνει ΠΗΤ 12 Ιουνίου που στην αυχενικής έγινε 7 :)

Εγώ είμαι 15 εβδομάδων έχω συνέλθει από τις ναυτίες και έχω ξαναβρεί την ενέργεια μου. 

ψώνισα μάλιστα φουστάνια  το Σκ διότι τα παντελόνια  αρχισαν να με πιέζουν

Λογικά το ΠΗΤ θα είναι πιθανή ημερομίνια τοκετού ... Εμένα δεν μου είπανε ακριβές ημερομίνια μου είπαν απλά από της 20 Ιουνίου και μετά...  

Εγώ αυχενική έχω στις 27 του μηνός ... 

Πόση ώρα έκανες στην αυχενική ? Και είδατε και το φύλο ? 

Εμείς προ χθες που κάναμε υπέρηχο δεν καθόταν μου είπε ο γιατρός και το είδαμε πολύ λίγο... Συνέχεια κουνιόταν ... Μόνο ο μπαμπάς πρόλαβε το είδε στην μαμά δεν ήθελε ... χιχιχι ..  

Αλλά ξέρετε τι με απασχολεί ...εκτός τον προγεννητικό έλεγχο που έκανε εκανα άλλη μια φορά εξετάσεις αίματος και ούρων μέχρι στιγμής ...και δεν μου ζήτησε άλλες εξετάσεις τώρα όταν μπω στο τρίτο μήνα μου είπε θα ξανά κάνουμε ... 

Δεν κάνουμε κάθε μήνα ? 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι για τελος ιουλιου απλα επειδη δεν εχει ομαδα ιουλιου ειπα να στριμωχτω μαζι αν δεν σας πειραζει φυσικα!!!κ μενα πρωτο μωρακι παντελως ασχετη και αυχενικη 11/1 δεν περναν οι μερες!!9βδομαδων κ 2κιλα πανω!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Giosotpk said:

Λογικά το ΠΗΤ θα είναι πιθανή ημερομίνια τοκετού ... Εμένα δεν μου είπανε ακριβές ημερομίνια μου είπαν απλά από της 20 Ιουνίου και μετά...  

Εγώ αυχενική έχω στις 27 του μηνός ... 

Πόση ώρα έκανες στην αυχενική ? Και είδατε και το φύλο ? 

Εμείς προ χθες που κάναμε υπέρηχο δεν καθόταν μου είπε ο γιατρός και το είδαμε πολύ λίγο... Συνέχεια κουνιόταν ... Μόνο ο μπαμπάς πρόλαβε το είδε στην μαμά δεν ήθελε ... χιχιχι ..  

Αλλά ξέρετε τι με απασχολεί ...εκτός τον προγεννητικό έλεγχο που έκανε εκανα άλλη μια φορά εξετάσεις αίματος και ούρων μέχρι στιγμής ...και δεν μου ζήτησε άλλες εξετάσεις τώρα όταν μπω στο τρίτο μήνα μου είπε θα ξανά κάνουμε ... 

Δεν κάνουμε κάθε μήνα ? 

 

 

Η αυχενική ήταν σύνολο 20 λεπτά. Πήρε ωστόσο 1μιση ώρα για να γυρίσει το προσωπάκι το μικρό μας. Πάρε μια σοκολάτα μαζί σου γιατί βοηθάει να γυρίσει! Φύλο είδαμε κ μάλλον Έχουμε αγοράκι! Αίματος κάνω κάθε μήνα αλλά ίσως είναι λόγω θυρεοειδούς. Η κολλητή στην Αυστρία πάντως που είμαστε ταυτόχρονα δεν κάνει. 

@iwanna24 ευχαριστούμε!

@happysmile με τέτοιο ευοίωνο nickname όλα τα γκρουπ θα σε θέλουν!

 

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Kpp83 είπε:

Η αυχενική ήταν σύνολο 20 λεπτά. Πήρε ωστόσο 1μιση ώρα για να γυρίσει το προσωπάκι το μικρό μας. Πάρε μια σοκολάτα μαζί σου γιατί βοηθάει να γυρίσει! Φύλο είδαμε κ μάλλον Έχουμε αγοράκι! Αίματος κάνω κάθε μήνα αλλά ίσως είναι λόγω θυρεοειδούς. Η κολλητή στην Αυστρία πάντως που είμαστε ταυτόχρονα δεν κάνει. 

@iwanna24 ευχαριστούμε!

@happysmile με τέτοιο ευοίωνο nickname όλα τα γκρουπ θα σε θέλουν!

 

 

@Kpp83Kpp83ευχαριστω καμαρι μου να ξερες τι αγωνια εχω για την αυχενικη οι μερες αιωνας!!εξετασεις αιματος κ γω μονο στον προγεννετικο καλες ολες απλα εμενα μ φανηκε χαμηλος ο αιματοκριτης ηταν παντα 39/40 κ τωρα ηταν 34.70 μ ειπε ο ντοκ φυσιολογικοτατος!συμπτωματακια εχουμε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Η αυχενική ήταν σύνολο 20 λεπτά. Πήρε ωστόσο 1μιση ώρα για να γυρίσει το προσωπάκι το μικρό μας. Πάρε μια σοκολάτα μαζί σου γιατί βοηθάει να γυρίσει! Φύλο είδαμε κ μάλλον Έχουμε αγοράκι! Αίματος κάνω κάθε μήνα αλλά ίσως είναι λόγω θυρεοειδούς. Η κολλητή στην Αυστρία πάντως που είμαστε ταυτόχρονα δεν κάνει. 

@iwanna24 ευχαριστούμε!

@happysmile με τέτοιο ευοίωνο nickname όλα τα γκρουπ θα σε θέλουν!

 

 

Με το καλό να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ... 

Και σε ευχαριστώ για την σοκολάτα θα πάρω μαζί μου αν και όπως το κόβω εγώ δεν θα κάθεται ήσυχα όπως στο τελευταίο υπέρηχο .... 

Θυροειδή κάνω κάθε 2 εβδομάδες εγώ γιατί είχα υπέρ και μου το που έμεινα έγκυος μου γύρισε σε υπό και έτσι δεν έχω ρυθμίσει ακόμα την δώσει ακριβώς ... 

Οπότε να μην ανησυχώ που δεν γίνονται τόσες πολλές εξετάσεις..... 

 

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλησπερα κοριτσια εγω ειμαι για τελος ιουλιου απλα επειδη δεν εχει ομαδα ιουλιου ειπα να στριμωχτω μαζι αν δεν σας πειραζει φυσικα!!!κ μενα πρωτο μωρακι παντελως ασχετη και αυχενικη 11/1 δεν περναν οι μερες!!9βδομαδων κ 2κιλα πανω!!

Εννοείται πως δεν μας πειράζει ... 

Ας μαζευτούμε πολλές για να μιλάμε και να περάσουμε τον καιρό αυτό παρέα ... 

Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις ... 

Και εμένα μου φαίνεται πως δεν περνάνε η μέρες για την αυχενική ... Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 4 ημερών ...και εγώ πήρα 2 κιλά μέχρι τώρα ...ο γιατρός δεν μου είπε κάτι γι'αυτό απλά μου έδωσε γενικές συμβουλές για να μην πάρω πολλά ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε σενα κοριτσάκι μου ευχομαι τα καλυτερα!!!δεν ξερω αν χρειαζομαι συμβουλη γιατρου η να παω σε καμμια ραφτρα να μου ραψει ενα φερμουρ στο στομα χαχαχα!!δεν πτοουμαι ουτε με τις ανακατωσουρες ο νους στο τι θα φαω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγαμε γιατρό! Είχα να δω το μπέμπη από τη  αυχενική κ μου φάνηκε γίγαντα. Είμαστε 130γρ ολόκληρα κ η ΠΗΤ μου μειώθηκε σε 06/06! 

Έχω πάρει μόνο 1 κιλό λόγω ναυτίας στο πρώτο τρίμηνο αλλά τώρα δεν χορταίνω!  ΤΏρα ξεγελιεμαι μασουλώντας αγγούρι σε μπαστουνακια.

@Giosotpk @happysmile και εγώ ήμουν τρομοκρατημένη μέχρι την αυχενική. Εφιάλτες να δειτε χαμός.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Χτες πήγαμε γιατρό! Είχα να δω το μπέμπη από τη  αυχενική κ μου φάνηκε γίγαντα. Είμαστε 130γρ ολόκληρα κ η ΠΗΤ μου μειώθηκε σε 06/06! 

Έχω πάρει μόνο 1 κιλό λόγω ναυτίας στο πρώτο τρίμηνο αλλά τώρα δεν χορταίνω!  ΤΏρα ξεγελιεμαι μασουλώντας αγγούρι σε μπαστουνακια.

@Giosotpk @happysmile και εγώ ήμουν τρομοκρατημένη μέχρι την αυχενική. Εφιάλτες να δειτε χαμός.

Μια απτα ιδια αγαπη μου εφιαλτες!αρρωστησα κιολας κ εχω τρελαθει στο φτερνισμα κ χω στο νου μου να κρατω κοιλια αλλο αγχος!!!130 γραμμαρ.πωπω ενας μεγαλος αντρακλας..το δικο μου το μωρακι στον τελευταιο υπερηχο(δυο εχω κανει μονο Χαχαχ/)ηταν ενα ολοκληρο εκατοστο κ κατι ψιλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...