Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Ιουνίου 2019


Kpp83

Recommended Posts

εγω μόλις περασα στο επόμενο στάδιο @happysmile ..αλλά αυτό που περιγράφεις το έζησα για περίπου δύο-τρείς βδομάδες ακριβώς έτσι χαχαχαχαχα

εμενα ο άντρας μου δεν καταλάβαινε ακόμα και όταν εγώ ενιωθα την κίνηση. Ήταν μικρούλης μωρέ ο μπεμπακος :x

Παράθεση

 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

εγω μόλις περασα στο επόμενο στάδιο @happysmile ..αλλά αυτό που περιγράφεις το έζησα για περίπου δύο-τρείς βδομάδες ακριβώς έτσι χαχαχαχαχα

εμενα ο άντρας μου δεν καταλάβαινε ακόμα και όταν εγώ ενιωθα την κίνηση. Ήταν μικρούλης μωρέ ο μπεμπακος :x

 

Ανυπομονω να μεταφερθω στην δικη σου πιστα!!!χαχαχα!εχεις κανει κ β επιπεδου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , happysmile είπε:

Ανυπομονω να μεταφερθω στην δικη σου πιστα!!!χαχαχα!εχεις κανει κ β επιπεδου?

Ναι έκανα!!! Ηταν τελεια :x

πήραμε ένα μεγάλο βίντεο και μπόλικες φωτογραφιες φεύγοντας.. Και είδαμε και φατσούλα σε 3d!!

Τώρα θα κάνω καμπύλη σακχάρου την άλλη βδομαδα και έχω λίγο άγχος γιατί είμαι γλυκατζου απο πάντα! Επίσης έχω πάρει 10 κιλά μέχρι τώρα αλλά δεν κάνω γουρουνιες :cry:

Εσύ γέννας Ιουλιο;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ναι έκανα!!! Ηταν τελεια :x

πήραμε ένα μεγάλο βίντεο και μπόλικες φωτογραφιες φεύγοντας.. Και είδαμε και φατσούλα σε 3d!!

Τώρα θα κάνω καμπύλη σακχάρου την άλλη βδομαδα και έχω λίγο άγχος γιατί είμαι γλυκατζου απο πάντα! Επίσης έχω πάρει 10 κιλά μέχρι τώρα αλλά δεν κάνω γουρουνιες :cry:

Εσύ γέννας Ιουλιο;

Αγαπη μου τι καλα!!!εχω 14 μαρτιου ραντεβου κ ανυπομονω!24/7 με χει βαλει εγω εβαλα 7 με φουλ γουρούνιες κ σκεψου οτι εχασα 2 λογω γαστρεντεριτιδας απο σιδηρο ειμαι 68 ολοκληρα κιλα!μην αγχωνεσαι θα φυγουν αυτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πήρα μαζεμένα 3 κιλά αυτόν τον μήνα δεν ξέρω γιατί <_<

Καλά δεν με νοιάζει καθόλου αν οι εξετάσεις είναι καλές, τα κιλά θα φύγουν!

Σου εύχομαι να  απολαύσεις την Β επιπέδου.. Είναι ευκαιρία να δεις το μωρο καλά :x:x:x

Εγώ έκανα δύο μέρες να συνέλθω όλο κοιτούσα τις φωτογραφίες :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vaso_mpempis +12 με 5kg τον τελευταίο μήνα. Το έραψα ανεπιστρεπτί. Γουρουνίες έκανα το ομολογώ!

Και εγώ την άλλη εβδομάδα καμπύλη, άντε να δούμε. Θέλω να είναι όλα καλά αλλά και αν δεν λίγη επιβεβλημένη δίαιτα μάλλον θα με ωφελήσει να μην βγω Μις Πιγκυ!

  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis +12 με 5kg τον τελευταίο μήνα. Το έραψα ανεπιστρεπτί. Γουρουνίες έκανα το ομολογώ!

Και εγώ την άλλη εβδομάδα καμπύλη, άντε να δούμε. Θέλω να είναι όλα καλά αλλά και αν δεν λίγη επιβεβλημένη δίαιτα μάλλον θα με ωφελήσει να μην βγω Μις Πιγκυ!

Μην ανησυχείς καλε μέχρι να έρθει ο Σεπτέμβρης θα έχουμε γίνει στιλακια!!!! Λίγο η ζέστη, λίγο το τρέξιμο με το μωρό!! έχε πίστη :wink:

Όλα καλα θα πάμε με τις εξετάσεις!!! Καλά αποτελέσματα :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2019 at 9:24 ΠΜ, Kpp83 είπε:

@Efaki κουράγιο!

Και εγώ έχω τρομοκρατηθεί με ένα πλακούντα επιπωμστικό που μου έλαχε χωρίς να έχω καν ζήσει τα δικά σου.

Ελπίζω  να μας πάνε όλα καλά και να συγκρίνουμε τις κοιλιές Κάτω από τα αέρινα μας φορέματα τον Ιούνιο.

Κοριτσι μου καλησπέρα!εχω και εγω δυστυχως επιπωματικο πλακούντα και ειμαι αρκετά τρομοκρατημένη με όσα διαβάζω!εχω ενα παιδάκι ακομη 17 μηνων και ειναι τοσο δύσκολο να ξεκουράζομαι!απορω τι θα γινει τους επόμενους μηνες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα και στο Μπεμπάκια 2019! Μην διαβάζεις άλλο αν μπορείς, μου έκανε πολύ κακό και εμένα ειδικά καθώς είχα κ μικρή αιμορραγία μετά τη διάγνωση.

Ελπίζω να έχεις βοήθεια και αν όχι να τη ζητήσεις. Καταλαβαίνω ότι ο μικρός σε χρειάζεται το ίδιο όμως και το εμβρυάκι.

Στην αρχή ήταν και για εμένα αδιανόητο, τώρα ζω με προσοχή και λέω πάλι καλά που έχουμε την τεχνολογία να ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε.

Όπως είπα και στο άλλο thread συνήθως διορθώνεται και είναι ακόμα νωρίς για εσένα.

Πάντως για να ηρεμήσω μιλάω σαν τη χαζή στο μπεμπάκι μην κάνει καμία βλακεία και έρθει νωρίτερα! Η μανούλα δεν είναι έτοιμη να κάτσει μέσα να μεγαλώσει όσο πρέπει.

Καλή μας τύχη να μου λες!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν ξέρω τι είναι "επιπωματικός πλακούντας" αλλά ήθελα να σας πω να μην ψάχνετε στο Internet για θέματα υγείας.. είναι ότι χειρότερο και όλοι το έχουμε κάνει! Πάντα θα βρεις για το οτιδήποτε κάτι κάκιστο να σε ρίξει στα πατώματα! (στην αρχή της εγκυμοσύνης μου διάβαζα κι εγώ κάθε μέρα πράγματα και κατάλαβα πόσο κακό μου έκανε ). Μπορεί να σε πονάει το πόδι σου και να καταλήξεις να πιστεύεις ότι κινδυνεύει η ζωή σου (πραγματική ιστορία γνωστής μου :sad: ) . Να ακούτε τους γιατρούς και να έχετε καλή ψυχολογία. Και να έχετε εμπιστοσύνη στο σώμα και το μωράκι σας!!Ξέρουν αυτά τι κάνουν.. εμείς απλά πρέπει να προσέχουμε και να ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού!! :wub:

Εύχομαι να έχετε μια όμορφη μέρα!!!!!!!!! Σας στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια :):)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι και εγώ εδω

Με πητ 23.6 αλλά θα γεννήσω αρχές Ιουνίου με καισαρική λόγω πρώτου παιδιου

Έχω κάνει και την καμπύλη και βγήκε άριστη με τα κατωτατα όρια, δεν τρώω ομως σχεδόν τπτ

Αλλά τα κιλακια έχουν μπει, μπορεί να παίζει ρόλο ότι ξεκίνησα 52

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλώς ήρθες! Εγώ καμπύλη την Τετάρτη :)

Αν θα έχει φτιάξει ο πλακούντας και θα πάμε φυσιολογικά αρχές Ιουνίου δεν έχω ιδεα προς το παρόν!

Στην κόρη μου είχα επιπωματικο πλακούντα και μετά εφτιαξε

Πάρολα αυτά γέννησα με καισαρική γιατί ήταν 3 φορές περιτυλιγμενη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως μετά το 1ο σοκ δεν με αγχώνει καθόλου η καισαρική :). Θέλω να διορθώθεί φυσικά αλλά κυρίως για να μην κάνει καμία αιμορραγία.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...