Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Βάρος εμβρύου 29-30 εβδομαδων


Fly_high

Recommended Posts

Καλημέρα!! Πόσο βάρος έχει το μωράκι σας σε αυτές περίπου τις εβδομάδες; Εμένα 29 w και 6 d και είχε βάρος 1350 γρμ και η γιατρός το βρήκε φυσιολογικό αν και ο υπέρηχος το έβγαλε 5 μέρες μικρότερο! Αλλά η γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και ότι οι υπέρηχοι είναι +- 14 ημέρες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Fly_high είπε:

Καλημέρα!! Πόσο βάρος έχει το μωράκι σας σε αυτές περίπου τις εβδομάδες; Εμένα 29 w και 6 d και είχε βάρος 1350 γρμ και η γιατρός το βρήκε φυσιολογικό αν και ο υπέρηχος το έβγαλε 5 μέρες μικρότερο! Αλλά η γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και ότι οι υπέρηχοι είναι +- 14 ημέρες! 

Κοριτσακι μου μην δίνεις και πολύ βάση στο βάρος που βγάζει ο υπέρηχος... Εγώ έκανα υπέρηχο μια μέρα πριν γεννήσω απόγευμα και μου τον έβγαζε 2700. Την επόμενη μέρα το πρωι γέννησα έναν παίδαρο 3500!!!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την @ΦαιηΚατς... Εγω μια μερα πριν γεννησω εβγαζαν τη μπεμπα 3500 περιπου και εν τέλει βγηκε ενα πιτσιποπακι 2920... Το βάρος που βγάζει ο υπερηχος ειναι ενδεικτικό.. Το μέγεθος του εμβρύου υπολογίζεται με παραμέτρους οπως ειναι το μηκος μηριαιου, η περιμετρος κοιλιάς  και η περιμετρος κεφαλγς... Οσο για την αποκλιση +-14 ημερων και ο δικός μου γυναικολογος τα ιδια ελεγε γιατί η δικια μ μπεμπα εβγαινε 5 μέρες μικρότερη απο την αρχη

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσακι με το καλο το μπεμπακι σουΕχουν δικιο τα κοριτσια .Οι υπερηχοι μπορει να εχουν μεγαλη αποκλιση .Οσο ο γιατρος το βρισκει φυσιολογικο χαλαρωσε και μην ασχολησε.Κι εμενα εβγαινε μια βδομαδα μεγαλητερος.Περιμεναμε μεγαλο μωρο και βγηκε 2830.Μια χαρα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...