Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elena227 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μανούλα του Ιουλίου, δεν ήμουν στη παρέα σας από την αρχή της εγκυμοσύνης δυστυχώς γιατί δε σας είχα ανακαλύψει. Αν και θα πήγαινα στις μανουλες του Αυγούστου μιας και γεννησα πρόωρα τον Ιούλιο. Τέλος πάντων μιας και ολες έχουμε μπεμπακια στην ίδια φάση ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται με τον υπνο; κοιμούνται; δυσκολευονται; μονο εμεις περνάμε τετοιες φασεις που και αλλου; ειναι δύσκολος γενικά και γκρινιάρης αλλά μονο εγώ είμαι τόσο τυχερή; 

Καλησπερα κοριτσι μου...ο δικος μου κοιμαται...σχετικα απ την αρχη..καποιες μερες βεβαια τον πιανει και ξυπναει ανα 1 ωρα το βραδυ...αλλα τις περισσοτερες φορες κοιμαται ξυπναει μετα απο 6-7 ωρες για γαλα και ξανακοιμαται αμεσως αλλες 2-3 ωρες...ολα αυτα το βραδυ ..τη μερα κοιμαται κανα 3αρι φορες απο μιση με μια ωρα το πολυ


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου...ο δικος μου κοιμαται...σχετικα απ την αρχη..καποιες μερες βεβαια τον πιανει και ξυπναει ανα 1 ωρα το βραδυ...αλλα τις περισσοτερες φορες κοιμαται ξυπναει μετα απο 6-7 ωρες για γαλα και ξανακοιμαται αμεσως αλλες 2-3 ωρες...ολα αυτα το βραδυ ..τη μερα κοιμαται κανα 3αρι φορες απο μιση με μια ωρα το πολυ

Θα κλαψω! Ο δικός μου απο νεογέννητο δε κοιμοταν την ημέρα, μονο κάτι πεντάλεπτα στο στήθος, τωρα μπορεί αν κουραστεί να κοιμηθεί καμία ώρα αλλά είναι σα να πιάνεις το Τζόκερ ένα πράγμα. Το βράδυ κοιμαται το πολύ δύο ώρες συνεχόμενες και μπορεί να ξυπνάει και ανα εικοσάλεπτο σε δύσκολες φασεις. Εχει περασει μήνας νομίζω 5ος οπου κοιμοταν 4ωρα αλλα μου φαίνεται σα ψέμα τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elena227 είπε:

Θα κλαψω! Ο δικός μου απο νεογέννητο δε κοιμοταν την ημέρα, μονο κάτι πεντάλεπτα στο στήθος, τωρα μπορεί αν κουραστεί να κοιμηθεί καμία ώρα αλλά είναι σα να πιάνεις το Τζόκερ ένα πράγμα. Το βράδυ κοιμαται το πολύ δύο ώρες συνεχόμενες και μπορεί να ξυπνάει και ανα εικοσάλεπτο σε δύσκολες φασεις. Εχει περασει μήνας νομίζω 5ος οπου κοιμοταν 4ωρα αλλα μου φαίνεται σα ψέμα τώρα. 

Πωωω καταλαβα..δυσκολος ο μικρος σου..απορω πως ολη τη μερα κοιμαται 5λεπτα...να σου πω εχετε ρουτινα; μπανακι για να χαλαρωσει;?θα σου ελεγα για δοντια η αλμα αλλα αφου το κανει απο νωρις..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Πωωω καταλαβα..δυσκολος ο μικρος σου..απορω πως ολη τη μερα κοιμαται 5λεπτα...να σου πω εχετε ρουτινα; μπανακι για να χαλαρωσει;?θα σου ελεγα για δοντια η αλμα αλλα αφου το κανει απο νωρις..

Κι εγώ απορω, ενώ καμιά φορά φαίνεται ότι είναι κουρασμένος δε καθεται να κοιμηθεί έστω και στο στήθος καθόλου. Έχουμε ρουτίνα από τη πρώτη ημέρα που ήρθαμε σπίτι, την οποία άλλαξα πρόσφατα γιατί το μπάνιο του δημιουργουσε ένταση. Αναποδος αλλά το χω ακούσει κι απο άλλες μανουλες. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε;;; 

Ελεγα δε συμμετέχει κάποιο κοριτσι στην ομαδουλα, τώρα προσεξα ενημερωσεις. 

@Lou888 πως ειστες στο νεο σας σπιτακι;;; βολευτηκατε;;; Γιατι παρακαλω να μην κάνετε δίπλες στα μπουτακια;;; Κοντα είμαστε στα κιλακια!Εμεις πριν κανα μηνα περιπου κοντευαμε τα 8κιλακια και 75εκ και μια χαρα τα εχουμε τα μπουτάκια μας!

@Μαρίτσα10 μεγια τα παιχνιδακια σας!!! Μα είδες πως ειναι;;;; γινομαστε και εμεις ξανα παιδιά!!! Να τα χαιρεσαι τα μωράκια σου καλη μου!!!

@Elena227 Ελενα μου καλως ηρθες, να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!! Και εμεις για Αυγουστο ειμασταν, γεννησα προωρα αλλα ολα καλα και ευλογημενα! Νομιζω ειναι στο καθε παιδι, διμαορφωνει το δικο του πρόγραμμα. Γνωστές και φιλες δεύτερο μανουλες ή ακομα και τριτομανουλες και βαλε, μου λενε πως καμμια σχεση το πρωτο παιδι με τα υπολοιπα ουτε ως προς τον υπνο ή το φαγητο κοκ. Και εφόσον αναφερεις πως και απο την αρχη ηταν ετσι πιστευω ειναι στο παιδι, ισως να μην το εχει πολυ με τον υπνο. Στο φαγητο πως είστε; Οταν θηλαζει ηρεμει; Με τους κολικους τι εικονα είχατε; Ηταν γκρινιαρουλης; Τα δοντακια, σας ενοχλούν;Αυτο με το μπανιο το ειχε και η μικρη μας. Καθολου ανάποδος ο μικρος σου, υοαρχουν μωρα που το μπανιο μια συγκεκριμένη ωρα τα ξεσηκωνει αντι να τα ηρεμει. Εμείς για παραδειγμα τους πρωτους μήνες καναμε μπανακι πριν τον υπνο, λέγαμε θα χαλαρωσει θα κοιμηθει πιο καλα! Αμ δε..... Το πρωινο μπάνιο τελικα μας χαλαρώνει, το βραδυνο μας ξεσηκωνει! Διαμορφωνουν χαρακτήρα και συνηθειες που τους ταιριαζουν τα ζουζουνακια μας! 

@Γλυκερια123 συμπεθερα μου πως είστε; Δοντακια;;;; Πως τα πατε με το φαγητο;;;;; φιλησε μου το αντρακι σου! 

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια της ομαδας, πως ειστε; τα μικρακια σας; Για πείτε τα νεα σας!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Luckystars είπε:

Elena227 Ελενα μου καλως ηρθες, να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!! Και εμεις για Αυγουστο ειμασταν, γεννησα προωρα αλλα ολα καλα και ευλογημενα!

Καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ πολύ! Παντα καλά να είναι τα μπεμπακια μας! 

 

Just now, Luckystars είπε:

Και εφόσον αναφερεις πως και απο την αρχη ηταν ετσι πιστευω ειναι στο παιδι, ισως να μην το εχει πολυ με τον υπνο.

Ακόμα και στη κοιλιά αναστατος ήταν συνέχεια! Ευελπιστώ όμως κάποια στιγμή να τα βρει με τον υπνο. 

 

Just now, Luckystars είπε:

Στο φαγητο πως είστε; Οταν θηλαζει ηρεμει

Στην αρχή μονο στο στήθος ηρεμουσε, τωρα είναι θηριο και απαιτητικος, αν εχει απολυτη ησυχία τοτε ηρεμει. 

 

Just now, Luckystars είπε:

Με τους κολικους τι εικονα είχατε; Ηταν γκρινιαρουλης; Τα δοντακια, σας ενοχλούν;

Δεν περάσαμε καθόλου κολικούς και ώρες ώρες λεω καλύτερα να περναγαμε παρα να τραβαω εγώ αυτό τωρα. Τους πρώτους μήνες δεν ακουσα κλαμα ποτέ. Όσο για τα δόντια, έχει ξεκινήσει η σιελόρροια από 2 μηνων φουσκωσαν τα ούλα αλλά τωρα ούτε σάλια ούτε τίποτα. Ούτε έχω παρατηρήσει κλάμα η γκρίνια και να φαίνεται ότι είναι δόντια. 

 

Just now, Luckystars είπε:

Το πρωινο μπάνιο τελικα μας χαλαρώνει, το βραδυνο μας ξεσηκωνει! Διαμορφωνουν χαρακτήρα και συνηθειες που τους ταιριαζουν τα ζουζουνακια μας! 

Τώρα τον κάνω μεσημέρι και είναι καλύτερα! Αν και πιστεύω το πρωί είναι το ιδανικό αλλά επειδή κάνει κρύο και το πρωί είναι πολύ παγωμένο το σπίτι δε το χω δοκιμάσει ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elena227 είπε:

Καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ πολύ! Παντα καλά να είναι τα μπεμπακια μας! 

 

Ακόμα και στη κοιλιά αναστατος ήταν συνέχεια! Ευελπιστώ όμως κάποια στιγμή να τα βρει με τον υπνο. 

 

Στην αρχή μονο στο στήθος ηρεμουσε, τωρα είναι θηριο και απαιτητικος, αν εχει απολυτη ησυχία τοτε ηρεμει. 

 

Δεν περάσαμε καθόλου κολικούς και ώρες ώρες λεω καλύτερα να περναγαμε παρα να τραβαω εγώ αυτό τωρα. Τους πρώτους μήνες δεν ακουσα κλαμα ποτέ. Όσο για τα δόντια, έχει ξεκινήσει η σιελόρροια από 2 μηνων φουσκωσαν τα ούλα αλλά τωρα ούτε σάλια ούτε τίποτα. Ούτε έχω παρατηρήσει κλάμα η γκρίνια και να φαίνεται ότι είναι δόντια. 

 

Τώρα τον κάνω μεσημέρι και είναι καλύτερα! Αν και πιστεύω το πρωί είναι το ιδανικό αλλά επειδή κάνει κρύο και το πρωί είναι πολύ παγωμένο το σπίτι δε το χω δοκιμάσει ακόμα. 

Να εισαι καλα κοριτσι μου, εδω θα είμαστε να τα λεμε τα ομορφα που ζούμε! 

Αμήν κοριτσι μου, όλα τα παιδακια του κόσμου! 

Θα βρει τους ρυθμούς του στον υπνο πιστευω σιγα σιγα! 

Ζορικος ο μπεμπακος απο κοιλιτσα! Ισχυρη προσωπικοτητα το καρκινακι! Θα ηρεμησει μωρε πιστευω η κατάσταση σιγα σιγα! Μήπως περνατε κανένα αλμα; Εγω εκει  απεδιδα οτι μου φαινοταν πρωτογνωρο και ας μην κατάλαβα ποτέ αν ειμασταν σε αλμα ή όχι :D

Πρωι οταν λεω μην φανταστείς πολυ πρωι, μετα αφου φαμε το πρωινο μας, πριν το μεσημεριανο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου, εδω θα είμαστε να τα λεμε τα ομορφα που ζούμε! 

Αμήν κοριτσι μου, όλα τα παιδακια του κόσμου! 

Θα βρει τους ρυθμούς του στον υπνο πιστευω σιγα σιγα! 

Ζορικος ο μπεμπακος απο κοιλιτσα! Ισχυρη προσωπικοτητα το καρκινακι! Θα ηρεμησει μωρε πιστευω η κατάσταση σιγα σιγα! Μήπως περνατε κανένα αλμα; Εγω εκει  απεδιδα οτι μου φαινοταν πρωτογνωρο και ας μην κατάλαβα ποτέ αν ειμασταν σε αλμα ή όχι :D

Πρωι οταν λεω μην φανταστείς πολυ πρωι, μετα αφου φαμε το πρωινο μας, πριν το μεσημεριανο. 

Ζόρικος δε λες τίποτα! Κι εγώ για αλμα λεω αλλά ποσο πια; οταν περπατήσει μάλλον την έβαψα. 

Κι εγώ τέτοια ώρα εννοώ πρωι, έχουμε ζεστη μετά το μεσημέρι (νοικιάζουμε σπίτι πολυτέλειας) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Εμεις εχουμε πολυ γκρινια αυτες τις μερες..βγαζουμε και το δευτερο δοντακι μπορει γι αυτο...κατα τ αλλα καθεται κανονικα αρκει να χει κατι ν ασχολιεται μπροστα του ενα παιχνιδακι κατι να παιζει..απο ανασκελα μπρουμυτα γυρισε 7 μηνων και δεν ειναι και το καλυτερο του..πρεπει να υπαρχει κατι γυρω του για να γυρισει καο τωρα τελευταια πιανεται  απο τα καγκελα της κουνιας και προσπαθει να σηκωθει...απο 6 μηνων λεει μπα μπα μπα και τωρα τελευταια λεει και μαμ μαμα και κατι αλλα....πρεπει να ναι γυρω στα 9.5 κιλα και 76-77 ποντους... πεμπτη εχουμε παιδιατρο και αυτη την Κυριακη την βαφτιση!!!!@Luckystars τρωει κανονικα απ ολα αν και το χειροτερο του ειναι τα φρουτα βαζω μεσα μπισκοτα για να τα φαει...νερο δεν πινει καθολου..με το ζορι..και γαλα παλι δεν πολυπινει...αυτα τα νεα μας...

@Elena227 κι εμεις σ ενα τετοιο ανακτορο μενουμε να φανταστεις οτι αμα δε βαλουμε αφυγραντηρα μπορει και να σταξει το ταβανι...

 


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μόνο η μεγάλη άρχισε να βγάζει δύο δοντακια από κάτω. Η μικρή τίποτα.

Εντωμεταξυ αρχίζω κ αγχώνομαι γιατί βλέπω ότι δεν στέκονται στον κώλο χωρίς βοήθεια ενώ όρθιες όταν τους κρατάς τα χεράκια στέκονται.

 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Σε μένα μόνο η μεγάλη άρχισε να βγάζει δύο δοντακια από κάτω. Η μικρή τίποτα.

Εντωμεταξυ αρχίζω κ αγχώνομαι γιατί βλέπω ότι δεν στέκονται στον κώλο χωρίς βοήθεια ενώ όρθιες όταν τους κρατάς τα χεράκια στέκονται.

 

Οχι μωρε μην τρελαινεσαι..θα καθισουν στην ωρα τους...κι εγω αγχωνομουν που δε γυρναγε και γυρισε 7 μηνων..ε τι να κανουμε αργησε...ε και;γι αυτο σου λεω μη σκας

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

Οχι μωρε μην τρελαινεσαι..θα καθισουν στην ωρα τους...κι εγω αγχωνομουν που δε γυρναγε και γυρισε 7 μηνων..ε τι να κανουμε αργησε...ε και;γι αυτο σου λεω μη σκας

Γλυκερία μου ίσως αργούν γιατί γεννήθηκαν 2 κιλά. Μου είχε πει ο παιδίατρος ότι θα πηγαίνουν ένα μήνα πίσω. 

Πώς ήταν η μέρα σας; Εγώ έδινα για δίπλωμα οδήγησης κ το άγχος μου χτύπησε κόκκινο. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Γλυκερία μου ίσως αργούν γιατί γεννήθηκαν 2 κιλά. Μου είχε πει ο παιδίατρος ότι θα πηγαίνουν ένα μήνα πίσω. 

Πώς ήταν η μέρα σας; Εγώ έδινα για δίπλωμα οδήγησης κ το άγχος μου χτύπησε κόκκινο. 

Ενας λογος παραπανω να μην αγχωνεσαι..πως τα πηγες;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ενας λογος παραπανω να μην αγχωνεσαι..πως τα πηγες;

Το πήρα αλλά έπεσα σε δύσκολη τύπισσα. Με βασάνισε! Ήταν ειρωνική όσο δεν φαντάζεσαι. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Το πήρα αλλά έπεσα σε δύσκολη τύπισσα. Με βασάνισε! Ήταν ειρωνική όσο δεν φαντάζεσαι. 

Μπραβο κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!καλα σηνασια εχει οτι το πηρες...!

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...