Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      οι περισσότερες από αυτές δεν γράφονται. Εμένα όλο το πακέτο κόστισε γύρω στα 300..

SOS ψύλλοι στο σπίτι!!!!


Papaki6

Recommended Posts

Κορίτσια μου βοήθεια!!!!! Προχθες είδα το ποδι μου και είχε γυρο στα 27 κοκκινα σπυράκια.... Επικοινώνησα με την παιδίατρο και μου λεει δεν ειναι κατι ανησυχητικό αφου δεν εξαπλώθηκε, βαλε fucidin και συνέχισε να θηλάζεις κανονικά....

Σήμερα βλεπω στο χερι μου καθως ημουν πανω απο την κούνια του μωρού κάτι σαν πολύ μικρό κουνουπάκι... Παω να το σκοτώσω και πηδησε αστραπιαία... Προφανώς ηταν ψύλλος!!!! Δε ξερω που πήγε, ούτε το βρήκα..... Θα βάλω τα κλάμματα...... Τί να κανω;;;; Απεντόμωση ξέρετε αν μπορώ να κανω και ειναι ασφαλή για σχεδόν νεογεννητο;;;; Επίσης θα τους εξαφανίσει γιατί η διπλα εχει πολλά σκυλάκια εξω τα οποία ερχονται συνέχεια στον κηπο οπου περνάμε.... 

Βοήθεια please!!! :( :'(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχείς..  Ναι μπορείς να κάνεις απεντομωση,  αρκεί να πεις στην εταιρία ότι έχεις νεογέννητο στο σπίτι για να βάλουν τα κατάλληλα φάρμακα, βιολογικά..  Μπορείς να πάρεις κ το μωρό αν έχεις την δυνατότητα να πας δύο τρεις μέρες στους γονείς σου ή στα πεθερικά σου για να γίνει ο καθαρισμός σωστά..  Νομίζω πρέπει να το πείτε για τα σκυλάκια..  Έστω να τα καθαρίσουν κ να τους βάλουν κάποιο λουρί για ψηλους.. Όλα καλά θα πάνε αρκεί να κινηθείτε άμεσα... Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.... Ρώτησα σε εταιρεία αλλα μου είπαν οτι είναι ανθεκτικοί πολύ..... Και μπορεί να ξαναεμφανιστούν..... αν δεν αντιμετωπιστεί η αιτία του κακού..... Το πρόβλημα είναι οτι φοβάμαι μην παρεξηγηθούν... Και τυχαίνει το παιδί τους να ηταν μαθητής μου... Ωστόσο ερχονται και γάτες... Και δε μπορώ να είμαι απόλυτα βέβαιη.... απο που προέρχονται..... : ( ππφφφφ........ Κάτι παγίδες με φως που κυκλοφορούν έχετε γνωρίζετε αν κάνουν δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Ρώτησα σε εταιρεία αλλα μου είπαν οτι είναι ανθεκτικοί πολύ..... Και μπορεί να ξαναεμφανιστούν..... αν δεν αντιμετωπιστεί η αιτία του κακού..... Το πρόβλημα είναι οτι φοβάμαι μην παρεξηγηθούν... Και τυχαίνει το παιδί τους να ηταν μαθητής μου... Ωστόσο ερχονται και γάτες... Και δε μπορώ να είμαι απόλυτα βέβαιη.... απο που προέρχονται..... : ( ππφφφφ........ Κάτι παγίδες με φως που κυκλοφορούν έχετε γνωρίζετε αν κάνουν δουλειά;

Κορίτσι μου είναι πολύ σοβαρό το θέμα για να σε νοιάζει αν παρεξηγηθουν. Πες ευγενικα ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα και ότι πρέπει να αποκλείσεις τις πιθανές πηγές του προβλήματος. Αν δεν το καταλάβουν και παρεξηγηθουν είναι δικό τους πρόβλημα. Πάνω απ όλους και όλα το μωρό! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Ρώτησα σε εταιρεία αλλα μου είπαν οτι είναι ανθεκτικοί πολύ..... Και μπορεί να ξαναεμφανιστούν..... αν δεν αντιμετωπιστεί η αιτία του κακού..... Το πρόβλημα είναι οτι φοβάμαι μην παρεξηγηθούν... Και τυχαίνει το παιδί τους να ηταν μαθητής μου... Ωστόσο ερχονται και γάτες... Και δε μπορώ να είμαι απόλυτα βέβαιη.... απο που προέρχονται..... : ( ππφφφφ........ Κάτι παγίδες με φως που κυκλοφορούν έχετε γνωρίζετε αν κάνουν δουλειά;

Καλημέρα αυτές οι παγίδες είναι μάλλον για μύγες κουνούπια τους ψύλλους δεν τους πιάνει. Πόλλους ψύλλους έχουν οι γάτες. Εκεί που το είδες τον ψυλλο εκεί θα είναι ακόμα δεν φεύγουν πρέπει να τινάξεις τα πάντα. Πρέπει να το πεις στο γείτονα έχεις μωρό παιδί είναι κρίμα να το τσιμπισουν. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενας ψύλλος έχει κάνει τη ζωή μου κόλαση...... Σφουγγαρισα, ξανασφουγγαρισα, τιναξα, επλυνα και ακόμα πλένω... Το καλό είναι οτι τον βρήκα.... Και αφού έγινε μια μάχη μεταξύ μας και δεν σκοτωνόταν με τίποτα!!!!!! Και αφου μου πήδησε και λεω οκ θα μου ξαναφύγει... Τον παγίδεψα σε χαρτί και βγήκα έξω.... Προσπαθησα να τον σκοτώσω.... Παλι δεν εγινε τίποτα.... : / και μου έφυγε.... :/

Αγχος μηπως ξαναανεβηκε πάνω μου.... Παλι καλά που δεν αρχισα να γδύνομαι στον κηπο.... Μπηκα μεσα, εβγαλα αμεσως τα ρούχα, εβαλα αλλα και ξαναβγήκα εξω και τα τιναξα... Ο Θεός βοηθός να μην εχει κανει αβγά και να μου εχουν διαφύγει...

Λεω να κλείσω την πόρτα του κήπου... Απο τα σκυλάκια θα γλιτώσω... Απο τις γάτες όμως δύσκολο..... :/ και δε μπορώ και να τις πιάσω να τους βάλω σκόνη για ψύλλους...  :/ Λεω να μην κάνω απεντόμωση τώρα που τον βρήκα... Φοβάμαι τα φάρμακα σε συνδιασμό με το παιδί... : ( Αν δω και εμφανιστεί κι αλλος αναγκαστηκά θα κάνω...

Πήρα και μια ηλεκτρική παγιδα στα 30 ευρώ που λεει οτι είναι μόνο για ψύλλους... Ελπιζω να κάνει δουλειά... Αν και αχρείαστη να είναι.......... : (

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα νεογεννητο το μικρο μου ειχα το ιδιο προβλημα. τιναγμα καθε μερα και αν βρεις κανεναν πανω σου να μην το ριξεις στον νεροχητη ζωντανο γιατι ξαναβγαινουν δεν φευγουν στην αποχετευση. πλυσιμο ολα στους 60 και υπομονη. ειναι πολυ ανθεκτικοι. οι μαμα μου πολλα ρουχα μας οχι του μωρου φυσικα πριν τα βαλει στο πλυντηριο τους εριχνε και αεροζολ.. ειχαμε μεγαλο προβλημα ομως εμεις 

στο μωρο παντως δεν ειχε παει ουτε ενας. επλενα τα ρουχαλακια του με πρασινο σαπουνι και μαλλον γιαυτο δεν εχω αλλη εξηγηση. 

ταλαιπωρηθηκαμε περιπου μια βδομαδα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 22/12/2018 at 7:44 ΜΜ, oneiropagida είπε:

οταν ειχα νεογεννητο το μικρο μου ειχα το ιδιο προβλημα. τιναγμα καθε μερα και αν βρεις κανεναν πανω σου να μην το ριξεις στον νεροχητη ζωντανο γιατι ξαναβγαινουν δεν φευγουν στην αποχετευση. πλυσιμο ολα στους 60 και υπομονη. ειναι πολυ ανθεκτικοι. οι μαμα μου πολλα ρουχα μας οχι του μωρου φυσικα πριν τα βαλει στο πλυντηριο τους εριχνε και αεροζολ.. ειχαμε μεγαλο προβλημα ομως εμεις 

στο μωρο παντως δεν ειχε παει ουτε ενας. επλενα τα ρουχαλακια του με πρασινο σαπουνι και μαλλον γιαυτο δεν εχω αλλη εξηγηση. 

ταλαιπωρηθηκαμε περιπου μια βδομαδα. 

Τώρα πρόσεξα το μήνυμα... Τελικά για την ώρα έχουμε απαλλαγεί... Βρήκα έναν, επιασε (νομίζω ψύλλος είναι) και η παγίδα ένα και εδω και μερες δεν εχουμε κάποιο κρούσμα.... Ο Θεός βοηθός να μην ξαναμπούν..... 

Ευχαριστώ κορίτσια όλες για τις συμβουλές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...