Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια για τις ευχες σας.Δεν ξερω αν ηταν νυχτερινος τρομος,ειναι η δευτερη φορα που το κανει,παντως δυσκολευτηκα πολυ να τον ξυπνησω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε ;; Εμένα η μικρή είναι μια χαρά ..με το πρόβλημα που σας είπα έχει να κάνει με τον μπαμπά του άντρα μου ..τον έχουμε στο νοσοκομείο και τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά ..ο άντρας μου το πήρε αρκετά βαρια η αλήθεια είναι και εγώ στεναχωριέμαι και φοβάμαι για τον άντρα μου μην πάθει κάτι ..του ήρθε πολύ απότομο του μιλάω και βρίσκεται αλλού το μυαλό του ..του λέω πράγματα και αν ξανά αναφερθώ σε αυτό είναι λες και το λέω πρώτη φορά είναι πολύ σκεπτικός και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε τις τελευταίες μέρες ..μπορώ να τον καταλάβω αλλά φοβάμαι κιόλας ..συγγνώμη αν σας στεναχωρώ αλλά δεν έχω κάποιον άλλον να τα μοιραστώ εντάξει τα είπα με τους δικούς μου αλλά επειδή είναι μεγάλοι άνθρωποι το βλέπουν διαφορετικά ..

@Afroditi85  να χαίρεσαι το παιδάκι σου ..πάντα υγεία και ευτυχια


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Mamasanty είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ;; Εμένα η μικρή είναι μια χαρά ..με το πρόβλημα που σας είπα έχει να κάνει με τον μπαμπά του άντρα μου ..τον έχουμε στο νοσοκομείο και τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά ..ο άντρας μου το πήρε αρκετά βαρια η αλήθεια είναι και εγώ στεναχωριέμαι και φοβάμαι για τον άντρα μου μην πάθει κάτι ..του ήρθε πολύ απότομο του μιλάω και βρίσκεται αλλού το μυαλό του ..του λέω πράγματα και αν ξανά αναφερθώ σε αυτό είναι λες και το λέω πρώτη φορά είναι πολύ σκεπτικός και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε τις τελευταίες μέρες ..μπορώ να τον καταλάβω αλλά φοβάμαι κιόλας ..συγγνώμη αν σας στεναχωρώ αλλά δεν έχω κάποιον άλλον να τα μοιραστώ εντάξει τα είπα με τους δικούς μου αλλά επειδή είναι μεγάλοι άνθρωποι το βλέπουν διαφορετικά ..

@Afroditi85  να χαίρεσαι το παιδάκι σου ..πάντα υγεία και ευτυχια

Ευχαριστώ πολύ!και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

ήταν ξαφνικό?δεν είχε προβλήματα υγείας?είναι δύσκολη η κατάσταση... προσπάθησε να μπεις στην θέση του...δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα...για αυτό αντιδράει έτσι...υπομονή χρειάζεται... μακάρι να άλλαζαν τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα πριν 7 χρόνια έγινα πρώτη φορά μανούλα!!!το κοριτσάκι μου έχει γενέθλια σήμερα!!! Για να κεράσει στο σχολείο φτιάξαμε χθές καπ κέικ λιωσαμε σοκολάτα και τα γαρνίραμε και τα διακόσμησε μόνη της με τρούφα και καραμελακια χρωματιστά!

Εσείς τι κάνετε?τα μπεμπακια σας?

Εμένα πάλι όταν έρχεται η πεθερά μου δεν αγχώνομαι καθόλου!μου λέει συνέχεια να μην αναλώνομαι με τις δουλειές και να μην σιδερωνω αφού έχω στεγνωτηριο!δεν πειράζει που θα είναι τσαλακωμενα τα σεντόνια μου λέει!και εγώ που τα έκανα τι κατάλαβα! κατέστρεψα τα χέρια μου! Το παιδί να ανατραφεί και η δουλειά όντα γενει!έτσι μου λέει!αυτή είναι η σημαντικότερη δουλειά από όλες!

Να τα εκατοστήσει το κοριτσι να την χαίρεσαι!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!τι κάνετε?εμένα δόξα τω θεώ είναι καλύτερα ο μικρούλης μου!πήγαμε χθες στο γιατρό για επανέλεγχο, η πνευμονία φαίνεται είναι παρελθόν, βέβαια θα επαναλάβουμε την ακτινογραφία θώρακος για να το επιβεβαιώσουμε σε περίπου ένα μήνα αλλά τα ακροαστικα έχουν υποχωρήσει...

@Afroditi85 μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου το μεγάλο!γερή κ τυχερή να είναι κ να την καμαρωνετε!

@Mamasanty ότι καλύτερο για τον πεθερό σου κοπέλα μου.. 

@Comet καλή αρχή στη δουλειά!ο μικρός κοιμήθηκε καλύτερα?

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!τι κάνετε?εμένα δόξα τω θεώ είναι καλύτερα ο μικρούλης μου!πήγαμε χθες στο γιατρό για επανέλεγχο, η πνευμονία φαίνεται είναι παρελθόν, βέβαια θα επαναλάβουμε την ακτινογραφία θώρακος για να το επιβεβαιώσουμε σε περίπου ένα μήνα αλλά τα ακροαστικα έχουν υποχωρήσει...

@Afroditi85 μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου το μεγάλο!γερή κ τυχερή να είναι κ να την καμαρωνετε!

@Mamasanty ότι καλύτερο για τον πεθερό σου κοπέλα μου.. 

@Comet καλή αρχή στη δουλειά!ο μικρός κοιμήθηκε καλύτερα?

Καλημερα κοριτσι μου!!! Καλα ειμαστε ξυπνησαμε μονο με λιγο γκρινια αλλα θα περασει....μαλλον ειναι τα δοντια.. Εχει σκασει το 5ο και τωρα φαινεται και η μυτιτσα απο το 6ο δοντακι..  Αχ μπραβο μωρε ταλαιπωρηθηκε πολυ ο καημενος.!!!  Ετυχως πηγαν ολα καλα και αναρρώσατε γρήγορα!!! 

Καλημερα αγαπες!!! Εγω σημερα λεω να κανω μοσχαρακι λεμονατο με ρυζακι και για μας και για την μικρη.. εχω ξεκηνησει και της δινω απο τα δικα μας φαγητα!!!

@Comet καλη αρχη κοριτσι μου!!!!!

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!τι κάνετε?εμένα δόξα τω θεώ είναι καλύτερα ο μικρούλης μου!πήγαμε χθες στο γιατρό για επανέλεγχο, η πνευμονία φαίνεται είναι παρελθόν, βέβαια θα επαναλάβουμε την ακτινογραφία θώρακος για να το επιβεβαιώσουμε σε περίπου ένα μήνα αλλά τα ακροαστικα έχουν υποχωρήσει...

@Afroditi85 μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου το μεγάλο!γερή κ τυχερή να είναι κ να την καμαρωνετε!

@Mamasanty ότι καλύτερο για τον πεθερό σου κοπέλα μου.. 

@Comet καλή αρχή στη δουλειά!ο μικρός κοιμήθηκε καλύτερα?

Καλημέρα!ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! ευτυχώς όλα καλά με το μικρό!

9 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Να τα εκατοστήσει το κοριτσι να την χαίρεσαι!!!! 

Ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι την κούκλα σου!!!

Κορίτσια χθές η μικρή έκανε πολλά βηματακια μόνη της!!!στα ξαφνικά άφησε το τραπεζάκι και περπατούσε!!!με τα χεράκια ψηλά!!!και μετά το έκανε συνέχεια!!!για να δούμε σήμερα!λέω στην μεγάλη ήταν το δώρο για τα γενέθλια σου!!!

Comet καλή αρχή!

Mamasanty πως είστε?

Κατερίνα ωραίο το φαγητό σάς!εγώ θα της κάνω αρακά με πατατουλα καροτακι ντοματουλα και θα της το δώσω έτσι! σταμάτησα να της αλεθω μόνο το κρέας λίγο!θέλει όμως να τρώει και μόνη και της βάζω λίγο μπροστά της και το πιάνει με το χεράκι και το τρώει αλλά την ταιζω και ταυτόχρονα! γίνεται χάλια βέβαια αλλά δεν πειράζει της αρέσει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! ευτυχώς όλα καλά με το μικρό!

Ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι την κούκλα σου!!!

Κορίτσια χθές η μικρή έκανε πολλά βηματακια μόνη της!!!στα ξαφνικά άφησε το τραπεζάκι και περπατούσε!!!με τα χεράκια ψηλά!!!και μετά το έκανε συνέχεια!!!για να δούμε σήμερα!λέω στην μεγάλη ήταν το δώρο για τα γενέθλια σου!!!

Comet καλή αρχή!

Mamasanty πως είστε?

Κατερίνα ωραίο το φαγητό σάς!εγώ θα της κάνω αρακά με πατατουλα καροτακι ντοματουλα και θα της το δώσω έτσι! σταμάτησα να της αλεθω μόνο το κρέας λίγο!θέλει όμως να τρώει και μόνη και της βάζω λίγο μπροστά της και το πιάνει με το χεράκι και το τρώει αλλά την ταιζω και ταυτόχρονα! γίνεται χάλια βέβαια αλλά δεν πειράζει της αρέσει!

Καλά τρεξίματα τώρα χιχι! 

Κορίτσια πως πάτε με τους υπνους?σας κάνουν ακόμα ημερήσιους? Εμένα έναν μισάωρο το πρωί...Κ μετά τον μεσημεριανό του...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! ευτυχώς όλα καλά με το μικρό!

Ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι την κούκλα σου!!!

Κορίτσια χθές η μικρή έκανε πολλά βηματακια μόνη της!!!στα ξαφνικά άφησε το τραπεζάκι και περπατούσε!!!με τα χεράκια ψηλά!!!και μετά το έκανε συνέχεια!!!για να δούμε σήμερα!λέω στην μεγάλη ήταν το δώρο για τα γενέθλια σου!!!

Comet καλή αρχή!

Mamasanty πως είστε?

Κατερίνα ωραίο το φαγητό σάς!εγώ θα της κάνω αρακά με πατατουλα καροτακι ντοματουλα και θα της το δώσω έτσι! σταμάτησα να της αλεθω μόνο το κρέας λίγο!θέλει όμως να τρώει και μόνη και της βάζω λίγο μπροστά της και το πιάνει με το χεράκι και το τρώει αλλά την ταιζω και ταυτόχρονα! γίνεται χάλια βέβαια αλλά δεν πειράζει της αρέσει!

Καλημέρα Και εμενα αφήνει τα χερσκια και περπαταει και εχθες πηγα της πηρα παπουτσακια για να μάθει και να ερχισει να περπαταει κανονικά 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ..εμένα η μικρη μου εμένα χθες μου πνίγηκε λίγο με το φαγητό κ από εκείνη την ώρα δεν θέλει τίποτα που να είναι σε κομμάτι ..της έδωσα αυγό και δεν το έφαγε ενώ το έτρωγε με μεγάλη χαρά ..φοβάμαι ότι θα ξανά γυρίσουμε στα τελείως αλεσμένα ..

13 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

ήταν ξαφνικό?δεν είχε προβλήματα υγείας?είναι δύσκολη η κατάσταση... προσπάθησε να μπεις στην θέση του...δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα...για αυτό αντιδράει έτσι...υπομονή χρειάζεται... μακάρι να άλλαζαν τα πράγματα...

Ναι ξαφνικό ήταν προβλήματα είχε κάποια άλλα όχι που να διατρέχει κίνδυνο η ζωή του ...προσπαθώ να τον στηρίξω αλλά και αυτός δεν εκδηλώνεται τα κρατάει μέσα του κλείνετε στο δωμάτιο καπνίζει και δεν μου μιλάει ..όταν πηγαίνω να του πω μια κουβέντα μιλάω μόνη μου έστω και για να τον παρηγορήσω δεν με παρακολουθεί ..είμαι πολύ χαλιά φοβάμαι πολύ για τον αντρα μου ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια ..εμένα η μικρη μου εμένα χθες μου πνίγηκε λίγο με το φαγητό κ από εκείνη την ώρα δεν θέλει τίποτα που να είναι σε κομμάτι ..της έδωσα αυγό και δεν το έφαγε ενώ το έτρωγε με μεγάλη χαρά ..φοβάμαι ότι θα ξανά γυρίσουμε στα τελείως αλεσμένα ..

Ναι ξαφνικό ήταν προβλήματα είχε κάποια άλλα όχι που να διατρέχει κίνδυνο η ζωή του ...προσπαθώ να τον στηρίξω αλλά και αυτός δεν εκδηλώνεται τα κρατάει μέσα του κλείνετε στο δωμάτιο καπνίζει και δεν μου μιλάει ..όταν πηγαίνω να του πω μια κουβέντα μιλάω μόνη μου έστω και για να τον παρηγορήσω δεν με παρακολουθεί ..είμαι πολύ χαλιά φοβάμαι πολύ για τον αντρα μου ...

Μπορεί να φοβήθηκε λίγο η μικρή αλλά θα το ξεχάσει... και εμένα έχει πλανταξει λίγο αλλά δεν πτοήθηκε συνέχισε να τρώει...

Μην αγχώνεσαι δώσε του χρόνο να το συνειδητοποιήσει...εσύ προσπάθησε να είσαι δίπλα τού...και θα δεις με το χρόνο θα βελτιωθούν τα πράγματα...δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη η ελπίδα ότι θα φτιάξει η κατάσταση?

πρίν από 40 λεπτά , katrin* είπε:

Καλά τρεξίματα τώρα χιχι! 

Κορίτσια πως πάτε με τους υπνους?σας κάνουν ακόμα ημερήσιους? Εμένα έναν μισάωρο το πρωί...Κ μετά τον μεσημεριανό του...

Εμείς ανάλογα την ώρα που θα ξυπνήσει το πρωί ...συνήθως κάνουμε ένα ημερήσιο ύπνο αν είμαι τυχερή θα κοιμηθεί 1 ώρα περίπου...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Μπορεί να φοβήθηκε λίγο η μικρή αλλά θα το ξεχάσει... και εμένα έχει πλανταξει λίγο αλλά δεν πτοήθηκε συνέχισε να τρώει...

Μην αγχώνεσαι δώσε του χρόνο να το συνειδητοποιήσει...εσύ προσπάθησε να είσαι δίπλα τού...και θα δεις με το χρόνο θα βελτιωθούν τα πράγματα...δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη η ελπίδα ότι θα φτιάξει η κατάσταση?

Εμείς ανάλογα την ώρα που θα ξυπνήσει το πρωί ...συνήθως κάνουμε ένα ημερήσιο ύπνο αν είμαι τυχερή θα κοιμηθεί 1 ώρα περίπου...

Μακάρι να μην το θυμάται γιατί είχαμε κάνει μια πρόοδο με τα φαγητά και δεν τα αλεθα όλα ..ο άντρας μου σήμερα έδειχνε καλύτερα πήρε κάπως τα πάνω λέγοντας ότι θα το παλέψουμε ..θα δείξει περνάει πολύ δύσκολα του έχει μεγάλη αδυναμία ..

 

 

Οι γιατροί είπαν ότι είναι πολύ δύσκολα έχει σε τρια σημεία έχει εξαπλωθεί ..τώρα θα περιμένουμε κάποια αποτελέσματα αν μπορεί να κάνει θεραπείες αν τον βοηθήσουν αλλά μας τόνισαν ότι είναι δύσκολη η κατάσταση ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια τι κάνετε;εμείς κοιμόμαστε πάντα το μεσημέρι εστω και 1 ώρα.... Ωχχχχ άμα κάνει μετάσταση δύσκολα τα πράγματα....να είστε προετοιμασμένοι για τα πάντα και να έχεις δύναμη να στηρίξεις τον άνδρας σου γιατί θα σε χρειαστεί πάρα πολύ να είσαι δίπλα του.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!! εχουμε χαθει λιγακι.... Τι κανετε???? Τι κανουν τα μωρα σας???? Εμεις λεμε να παμε στις κουνιες σε λιγο εχει πολυ ωραια μερα εδω!!!

@Mamasanty λυπαμαι πολυ για ολη την κατασταση!!! Να δεινεις δυναμη στον αντρα σου!!!

@Comet πως ηταν η πρωτη μερα στην δουλεια μετα απο τοσο καιρο????? 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! καλά είμαστε!!! περιμένω την μαμα μου σήμερα και ανυπομονώ!έχω να την δω από τα Χριστούγεννα!την Κυριακή θα έρθει και ο μπαμπάς μου για τα γενέθλια τα οικογενειακά!

Κορίτσια βάφτισα όταν ήμουν 14 χρόνων μια πρώτη μου ξαδέρφη...κόρη του αδερφού της μαμάς μου...και τώρα είναι 22 χρόνων και είναι έγκυος!πολύ συγκίνηση! αγοράκι περιμένει τώρα είναι στον 6ο μήνα.. θα έρθουν και αυτή στα γενέθλια.. μένουμε στην ίδια πόλη τώρα!

Καλά να περάσετε στις κούνιες! Μακάρι να είχαμε και εμείς κοντά!την πάω με το καρότσι βόλτα και χαζεύουμε και περνάμε από το σχολείο και βλέπουμε τα παιδάκια από το τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...