Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Afroditi85 είπε:

Περαστικά!εμένα στο βήχα δεν μου έδωσε ποτέ σιρόπι...μόνο κάτι σταγόνες μου είχε πει αν βήχει ασταμάτητα και δεν μπορεί να ηρεμήσει...τις δινεις μια φορά μόνο...αν έκανε ακροαστηκα μάσκακι..αλλιώς τίποτα θα περάσει μόνο του...

Ακροαστηκα δεν εχει ,τον ακουσε κι ο αντρας μου.Παντως απο εκεινη την ωρα δεν ξαναεβηξε.Ισως ηταν που βαλαμε ορο πριν κοιμηθει,τι να πω.Θα δειξει.Παντως εχει καλη διαθεση.

Τελειωνει και το μπανιο σημερα.Τωρα βαζουν το νιπτηρα.Επιτελους γιατι βαρεθηκα και τη σκονη και τη φασαρια.Εγινε πολυ ομορφο.Αυριο θα ρθει η αδερφη μου με τον ανηψιο μου και θα βγουμε το βραδυ:)


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Ακροαστηκα δεν εχει ,τον ακουσε κι ο αντρας μου.Παντως απο εκεινη την ωρα δεν ξαναεβηξε.Ισως ηταν που βαλαμε ορο πριν κοιμηθει,τι να πω.Θα δειξει.Παντως εχει καλη διαθεση.

Τελειωνει και το μπανιο σημερα.Τωρα βαζουν το νιπτηρα.Επιτελους γιατι βαρεθηκα και τη σκονη και τη φασαρια.Εγινε πολυ ομορφο.Αυριο θα ρθει η αδερφη μου με τον ανηψιο μου και θα βγουμε το βραδυ:)

Μια χαρά..θα περάσει τότε..ρωτα και την παιδίατρο βέβαια...

Ωραία να ξεμπερδευετε!καλά να περάσετε! εμείς αύριο το απόγευμα θα πάμε παιδικό θέατρο..θα δούμε την Σταχτοπούτα!το μικρό θέατρο Λάρισας... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααα....πως κοιμηθηκαν τα μωρακια σας??? Εμενα μολι ξυπνησε και την θηλαζω λιγο... 

Καλη συνεχεια.... Προσπαθησε να τελειωσεις σημερα  για να χαλαρωσεις αυριο... ;)

Κοντευω το δωματιο αλλα εχει συνεφεια και δεν ξέρω ποτε θα στεγνωσουν οι κουρτινες. Ποτ να χαλαρωσω εχω σαλόνι σοφιτα και μετα εξω. 

πρίν από 54 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Όταν τελειώσεις έλα μετα και από εδώ!:-D

Καλημέρα ευχαριστως ερχομαι δεν εχω προβλημα με τις δουλειές αμα ειχα κάποιον να μου την κρατήσει θα ήταν πιο ευκολο να τις κανω και πιο γρήγορα. 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Πώς ειστε;Σε μας επίσης προστέθηκε ο βήχας και του πήρα σιρόπι.Του πήρα και σπρευ με θαλασσινό νερό για τη μύτη γιατί δε μπορεί να αναπνεύσει καθόλου και δε τρωει τίποτα.Εχουμε γεμίσει σιρόπια και φάρμακα.Μην πάρε φαρμακείο κορίτσια.Αν χρειαστείτε κάτι χτυπήστε μου την πόρτα και θα σας δώσω χαχαχα.

Είπα σήμερα να βγούμε βόλτα κιόλας.Ο καθαρός αέρας είναι ευεργετικό και βαρεθήκαμε την κλεισουρα.Επι της ευκαιρίας πήρα ένα ωραίο σετακι για το μωρό μια φίλης που γέννησε πρόσφατα για δωράκι!Αυτά τα νέα μας μέχρι τώρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια......τι κάνετε...; Εδώ έχει πολύ άσχημο καιρό είναι έτοιμος για βροχή και αναγκάστηκα θα κάτσουμε σπίτι γιατί όταν έχει ωραίες ημέρες πάμε κάθε απόγευμα βόλτα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια......τι κάνετε...; Εδώ έχει πολύ άσχημο καιρό είναι έτοιμος για βροχή και αναγκάστηκα θα κάτσουμε σπίτι γιατί όταν έχει ωραίες ημέρες πάμε κάθε απόγευμα βόλτα....

Καλησπερα. Καλα ειμαστε,απυρετος,χωρις βηχα,λιγο μπουκωμα και τρωει κανονικα.Μολις κοιμηθηκε. Κι εδω χαλια ο καιρος.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!κ εμείς καλύτερα είμαστε, πέσανε κ τα λευκά του μικρού...Ίσως βγούμε το βραδάκι αλλιώς αύριο τ πρωί...Έχει βέβαια λίγα ακροαστικα ακόμα αλλά με την αντιβίωση κ εισπνοές θα τα καταπολεμήσουμε yeah!

Βρε κορίτσια πότε θα φτιάξει ο καιρός οριστικά?κουράστηκα να χαλάει όλη την ώρα!

@Angela123 ψώνισες για μωράκι εε? Εδώ στο νοσοκομείο ακριβώς δίπλα είναι η μαιευτική κ βλέπω νεογεννητα όταν πάω να δανειστώ το θήλαστρο (ο μικρός έχει μειωμένη όρεξη όποτε χρειάζομαι αποσυμφόρηση)...μα πότε ήταν κ ο δικός μου έτσι λέω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλησπέρα!κ εμείς καλύτερα είμαστε, πέσανε κ τα λευκά του μικρού...Ίσως βγούμε το βραδάκι αλλιώς αύριο τ πρωί...Έχει βέβαια λίγα ακροαστικα ακόμα αλλά με την αντιβίωση κ εισπνοές θα τα καταπολεμήσουμε yeah!

Βρε κορίτσια πότε θα φτιάξει ο καιρός οριστικά?κουράστηκα να χαλάει όλη την ώρα!

@Angela123 ψώνισες για μωράκι εε? Εδώ στο νοσοκομείο ακριβώς δίπλα είναι η μαιευτική κ βλέπω νεογεννητα όταν πάω να δανειστώ το θήλαστρο (ο μικρός έχει μειωμένη όρεξη όποτε χρειάζομαι αποσυμφόρηση)...μα πότε ήταν κ ο δικός μου έτσι λέω... 

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα ατιμα!ούτε που θυμάμαι και εγώ τον δικό μου τόσο μωρό!ψώνισε βέβαια ένα χεράκι για μωρά ηλικίας 12 με 18 μηνών αλλά όπως είπα μεγαλώνουν σαν αστραπή και καλύτερα να έχει περισσότερο περιθώριο να το βαλει

Just now, Angela123 είπε:

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα ατιμα!ούτε που θυμάμαι και εγώ τον δικό μου τόσο μωρό!ψώνισε βέβαια ένα χεράκι για μωρά ηλικίας 12 με 18 μηνών αλλά όπως είπα μεγαλώνουν σαν αστραπή και καλύτερα να έχει περισσότερο περιθώριο να το βαλει

Σετακι(αυτός ο κορεκτορας θα με πεθανει)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα!κ εμείς καλύτερα είμαστε, πέσανε κ τα λευκά του μικρού...Ίσως βγούμε το βραδάκι αλλιώς αύριο τ πρωί...Έχει βέβαια λίγα ακροαστικα ακόμα αλλά με την αντιβίωση κ εισπνοές θα τα καταπολεμήσουμε yeah!

Βρε κορίτσια πότε θα φτιάξει ο καιρός οριστικά?κουράστηκα να χαλάει όλη την ώρα!

@Angela123 ψώνισες για μωράκι εε? Εδώ στο νοσοκομείο ακριβώς δίπλα είναι η μαιευτική κ βλέπω νεογεννητα όταν πάω να δανειστώ το θήλαστρο (ο μικρός έχει μειωμένη όρεξη όποτε χρειάζομαι αποσυμφόρηση)...μα πότε ήταν κ ο δικός μου έτσι λέω... 

Ωραία όποτε βγαίνετε σύντομα!τώρα θυμήθηκα! είχε γενέθλια η κόρη σού!να την χαίρεσαι! πολύχρονη και ευτυχισμένη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Ωραία όποτε βγαίνετε σύντομα!τώρα θυμήθηκα! είχε γενέθλια η κόρη σού!να την χαίρεσαι! πολύχρονη και ευτυχισμένη!!!

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια ..εμένα η μικρή είναι πολύ καλύτερα από χθες το μεσημέρι είναι απυρετη ..κ ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλύτερα το βράδυ ..

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλο σαββατοκύριακο να εχουμε !! Εδω ο καιρός ειναι χαλια δεν μαρεσει καθολου. 

Καλημέρα κοριτσι μου ..και εδώ τα ίδια χάλια το πάει για βροχή ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααα!!!! Και εδω βρεχει!!!! Πω πω αφηστε ποσο ανησύχησα το πρωι... Συνηθως η μικρη μεζρι της 8 το πολυ 8:30 εχει ξυπνησει... Και ξυπναω καπου στις 7:30 και λεω εεε οπου να ναι θα ξυπνησει και λεω να κοιμηθω λιγο ακομααα... Και τελικα ξυπναω στις 9:45 και η μικρη τιποτα ακομα.. Και φοβήθηκα η χαζή μην ειχε παθει τιποτα.. Ημουνα μεσα στο αγχος μεχει που την ακουσα στις 10 που ξυπνησε.... Πρωτη φορα μου κοιμηθηκε τοσο απο τις 8:45 το βραδυ σερι....

@Comet εσεις που τρωτε μελι πως το πηρε ο μικρος σου την πρωτη φορα??? Εγω ειπα να δοκημασω σημερα το εβαλα πανω σε ψωμακι το έφτυσε μετα εβαλα μεσα σε γιαουρτι εφαγε μια κουταλια και μετα κουναγε το κεφαλι της αρνητικα και εδυγε πηγε στο αλλο δωματιο... Χαχαχα.. Δεν ξερω γιατι δεν το θελει????

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!!!! Και εδω βρεχει!!!! Πω πω αφηστε ποσο ανησύχησα το πρωι... Συνηθως η μικρη μεζρι της 8 το πολυ 8:30 εχει ξυπνησει... Και ξυπναω καπου στις 7:30 και λεω εεε οπου να ναι θα ξυπνησει και λεω να κοιμηθω λιγο ακομααα... Και τελικα ξυπναω στις 9:45 και η μικρη τιποτα ακομα.. Και φοβήθηκα η χαζή μην ειχε παθει τιποτα.. Ημουνα μεσα στο αγχος μεχει που την ακουσα στις 10 που ξυπνησε.... Πρωτη φορα μου κοιμηθηκε τοσο απο τις 8:45 το βραδυ σερι....

@Comet εσεις που τρωτε μελι πως το πηρε ο μικρος σου την πρωτη φορα??? Εγω ειπα να δοκημασω σημερα το εβαλα πανω σε ψωμακι το έφτυσε μετα εβαλα μεσα σε γιαουρτι εφαγε μια κουταλια και μετα κουναγε το κεφαλι της αρνητικα και εδυγε πηγε στο αλλο δωματιο... Χαχαχα.. Δεν ξερω γιατι δεν το θελει????

Καλημερα. Εμεις δεν τρωμε μελι κι ολο ξεχναω να παρω να δωσω στο μικρο οποτε δεν εχει φαει ακομη.Δεν της αρεσε μαλλον.Κι ο δικος μου δεν ειναι του γλυκου,δεν ξερω αν θα του αρεσει.Ο καιρος χαλια,ευτυχως ηρθε η αδερφη μου με το γιο της και το βραδυ θα ρθει ο γαμπρος μου με τον μπαμπα μου.Το βραδυ εχουμε εξοδο και οι γονεις μου θα κρατησουν τα παιδια

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!!!! Και εδω βρεχει!!!! Πω πω αφηστε ποσο ανησύχησα το πρωι... Συνηθως η μικρη μεζρι της 8 το πολυ 8:30 εχει ξυπνησει... Και ξυπναω καπου στις 7:30 και λεω εεε οπου να ναι θα ξυπνησει και λεω να κοιμηθω λιγο ακομααα... Και τελικα ξυπναω στις 9:45 και η μικρη τιποτα ακομα.. Και φοβήθηκα η χαζή μην ειχε παθει τιποτα.. Ημουνα μεσα στο αγχος μεχει που την ακουσα στις 10 που ξυπνησε.... Πρωτη φορα μου κοιμηθηκε τοσο απο τις 8:45 το βραδυ σερι....

@Comet εσεις που τρωτε μελι πως το πηρε ο μικρος σου την πρωτη φορα??? Εγω ειπα να δοκημασω σημερα το εβαλα πανω σε ψωμακι το έφτυσε μετα εβαλα μεσα σε γιαουρτι εφαγε μια κουταλια και μετα κουναγε το κεφαλι της αρνητικα και εδυγε πηγε στο αλλο δωματιο... Χαχαχα.. Δεν ξερω γιατι δεν το θελει????

Και μένα δε το τρωει πάνω σε ψωμι.του αρέσει όμως πολύ σκέτο.εχει πλάκα γιατί λέει "μέλι,μελι" και δείχνει προς το ντουλάπι.οταν το κρατάω το βαζάκι βγάζει τη γλώσσα έξω έτοιμος να φάει.ειναι σαν μικρό αρκουδάκι!

Α επίσης το τρωει μέσα στο πρωινό του.Δοκιμασε το να το ανακατεύεις με τα δημητριακά και το γάλα το πρωί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...