Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Οχι δεν ειναι μειωμενο.11το βραδυ με 7 το πρωι.Ειναι πιο ησυχα σιγουρα απλα εχει το ξενυχτι

Ξερω οτι δεν φαινεται αλλα καλο ειναι.Εγω ζητησα 3 νυχτες τη βδομαδα ωστε να μην ζοριζεται η μαμα μου αφου θα κοιμαται και να τον κραταω τη μερα που θελει τρεξιμο.Αν μπορουσα θα κανα 5 αλλα αφου ο αντρας μου κανει 2 ετσι δεν θα βλεπομασταν ποτε

Ευχαριστω πολυ.Εμεις δεν ειχαμε καλο βραδυ,ο μικρος απο τη 1 πμ εκλαιγε,τον πηρα στον καναπε,ξυπνουσε συνεχεια και κουνιοταν πολυ και δεν κοιμηθηκα καθολου.Ειχε πυρετο 37,6 και μπουκωμα.Του βαλα ορο και στις 9πμ του δωσα ντεπον,ειπιε το γαλα και ηδη κοιμαται.Ελπιζω να ηρεμησει και να μην ξανακανει πυρετο.Να ναι απο τα δοντια;Ακροαστηκα δεν εχει,προχτες τον ειδε η γιατρος,επισης μου φαγε τη μιση φετα ψωμι:P

Επιτελους να βγει το δοντακι,ρε κοριτσια τι ταλαιπωρια αυτα τα δοντια

Μεγάλη ταλαιπωρία τα δόντια... κοιμήθηκε και σε μισή ώρα ξύπνησε και έκλαιγε...και την σήκωσα και ετριζε τα δοντακια της... έσκασε το πάνω τελικά...στην μεγάλη μου δεν καταλάβαμε τίποτα από δόντια!τα έβγαζε και απλά τα βλέπαμε! ακούγαμε που λέγανε βγάζει δόντια και ταλαιπωρείται και δεν καταλαβαίναμε τι εννοούσαν! Χαχαχαχαχα!τώρα καταλάβαμε!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν ξέρω τι παθενουν ολα μαζι τα μικρα μας νομιζω ομως οτι ειναι απο τα δοντια τα δεκατα. Τι μαγειρεψατε σημερα κοριτσια; εγω έφτιαξα κανελλονια για εμας και για την μπέμπα μοσχαρακι με πατάτες καροτα και σπαράγγια. 

Και εγώ από τα δόντια λέω ..δεν γίνεται να ανεβοκατεβαίνει μόνος του ο πυρετός ..λογικά αδιαθεσία είναι ..κατά της Δώδεκα μου έκανε κ λίγο εμετό αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα δέκατα γιατί βάσει όλες της βλακείες στο στόμα ..εγώ έφτιαξα γεμιστά και ψαρόσουπα για την μικρή ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε!? Εμενα έκλαιγε 5 η ώρα το πρωί και της έκανα Γαλα και το ήπιε όλο και ξανά κοιμήθηκε με μέχρι της 10 το πρωί ....κορίτσια σήμερα πονάει το δόντι της μαμάς όχι της μικρής αχαχα αφήστε πρέπει να κάνω απόνευρωσει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν έχω διαβάσει νέα σας Γιατί δυστυχώς.....νοσηλευομαστε...Ο μικρός τελικά είναι με πνευμονία στην αρχή της κ θα μείνουμε 3 μέρες μέσα (ελπίζω όχι παραπάνω) για χορήγηση ενδοφλεβιας αντιβίωσης...ταλαιπωρία για τον μικρούλη μου σε ένα κρεβατάκι με ορό συνέχεια αλλά αυτά είναι περαστικά τι να κάνουμε...απο χθες το μεσημέρι εινα απυρετος κ ευτυχώς πιο ευδιάθετος...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω διαβάσει νέα σας Γιατί δυστυχώς.....νοσηλευομαστε...Ο μικρός τελικά είναι με πνευμονία στην αρχή της κ θα μείνουμε 3 μέρες μέσα (ελπίζω όχι παραπάνω) για χορήγηση ενδοφλεβιας αντιβίωσης...ταλαιπωρία για τον μικρούλη μου σε ένα κρεβατάκι με ορό συνέχεια αλλά αυτά είναι περαστικά τι να κάνουμε...απο χθες το μεσημέρι εινα απυρετος κ ευτυχώς πιο ευδιάθετος...

Περαστικά στον μικρούλι σου! ευτυχώς που το προλάβατε στην αρχή! εύχομαι να βγήτε γρήγορα και να γυρίσετε σπιτάκι σας! 

Just now, Μαρακι18 είπε:

Κορίτσια τι κανετε!? Εμενα έκλαιγε 5 η ώρα το πρωί και της έκανα Γαλα και το ήπιε όλο και ξανά κοιμήθηκε με μέχρι της 10 το πρωί ....κορίτσια σήμερα πονάει το δόντι της μαμάς όχι της μικρής αχαχα αφήστε πρέπει να κάνω απόνευρωσει....

Περαστικά ο πονόδοντος δεν παλεύεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω διαβάσει νέα σας Γιατί δυστυχώς.....νοσηλευομαστε...Ο μικρός τελικά είναι με πνευμονία στην αρχή της κ θα μείνουμε 3 μέρες μέσα (ελπίζω όχι παραπάνω) για χορήγηση ενδοφλεβιας αντιβίωσης...ταλαιπωρία για τον μικρούλη μου σε ένα κρεβατάκι με ορό συνέχεια αλλά αυτά είναι περαστικά τι να κάνουμε...απο χθες το μεσημέρι εινα απυρετος κ ευτυχώς πιο ευδιάθετος...

Περαστικά ...αχχχ μωρέ το μικρούλη και θα πονούει πολύ με την ενδοφλέβια....πωπω θυμάμαι όταν η μπέμπα μου 7 μηνών έπαθε οξεία βρογχιολιτιδα και ειμασταν μέσα στο νοσοκομείο 5 ημέρες....αφού το προλάβατε στην αρχή όλα θα πάνε καλά θα γίνει καλά και θα πάτε σπίτι σας αυτό να σκέφτεσαι .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω διαβάσει νέα σας Γιατί δυστυχώς.....νοσηλευομαστε...Ο μικρός τελικά είναι με πνευμονία στην αρχή της κ θα μείνουμε 3 μέρες μέσα (ελπίζω όχι παραπάνω) για χορήγηση ενδοφλεβιας αντιβίωσης...ταλαιπωρία για τον μικρούλη μου σε ένα κρεβατάκι με ορό συνέχεια αλλά αυτά είναι περαστικά τι να κάνουμε...απο χθες το μεσημέρι εινα απυρετος κ ευτυχώς πιο ευδιάθετος...

Περαστηκα στο μικρο σας.Γρηγορα στο σπιτι σας ευχομαι

Εμενα κοιμηθηκε καλα το μεσημερι και δεν ξαναεκανε πυρετο.Εχει βεβαια αρκετη γκρινια και λιγο βηχα αλλα φαινεται οτι ειναι απο τα φλεματα επειδη βαζουμε συνεχεια ορο για το μπουκωμα.Κι εννοειται μεσα στο σπιτι ολη μερα.Το Σαββατο θα ρθουν η αδερφη μου,ελπιζω να ναι ενταξει μεχρι τοτε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω διαβάσει νέα σας Γιατί δυστυχώς.....νοσηλευομαστε...Ο μικρός τελικά είναι με πνευμονία στην αρχή της κ θα μείνουμε 3 μέρες μέσα (ελπίζω όχι παραπάνω) για χορήγηση ενδοφλεβιας αντιβίωσης...ταλαιπωρία για τον μικρούλη μου σε ένα κρεβατάκι με ορό συνέχεια αλλά αυτά είναι περαστικά τι να κάνουμε...απο χθες το μεσημέρι εινα απυρετος κ ευτυχώς πιο ευδιάθετος...

Περαστικά κορίτσι μου με το καλο να γυρίσετε σπιτι σας. 

4 ώρες πρίν, Μαρακι18 είπε:

Κορίτσια τι κανετε!? Εμενα έκλαιγε 5 η ώρα το πρωί και της έκανα Γαλα και το ήπιε όλο και ξανά κοιμήθηκε με μέχρι της 10 το πρωί ....κορίτσια σήμερα πονάει το δόντι της μαμάς όχι της μικρής αχαχα αφήστε πρέπει να κάνω απόνευρωσει....

Καλα κοριτσι εσυ αυτος ο πονοδοντος δεν υποφερετε. Ολη μερα δουλειές και δεν τελειωνω αυριο εχει σειρα το δωμάτιο μας και μετά το σαλόνι. Θελω να πλυνω κουρτίνες ριχταρια αστα με επιασε πανικος μονο που το σκέφτομαι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Afroditi85 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?κοιμήθηκαν τα μπεμπακια σάς? εμένα κοιμήθηκε η μικρή..(δεν ξέρω για πόσο) η μεγάλη ακόμα...αύριο θα πάνε εκδρομή!

Καλα κοριτσι εσυ ;εγω τωρα την έβαλα για υπνο για να δούμε πως θα κοιμηθουν σήμερα τα μικρα μας. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλα κοριτσι εσυ ;εγω τωρα την έβαλα για υπνο για να δούμε πως θα κοιμηθουν σήμερα τα μικρα μας. 

Εμένα σίγουρα με αφυπνησεις!ελπίζω να μην είναι πολλές! γενικό κάνεις?μόνο που τα ακούω αγχώνομαι!και εγώ θα καθαρίσω το σπίτι για τα γενέθλια!αλλά η μικρή δεν με αφήνει να πάω τουαλέτα!εσένα στην κρατάει κάποιος?

 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σε όλα τα μωρά και ιδιαίτερα της Κατρίν που είναι στο νοσοκομείο.

Αυτή η άνοιξη μας έχει διαλύσει.Τον ξαναπηγα στο γιατρό και τώρα αλλάξε διάγνωση.Ειπε ότι έχει ίωση και του παρουσιάστηκε και συνάχι.Ειμαστε όλο με όρους και βιξ.Στοιχημα αν τον πάω πάλι αύριο θα αλλάξει και πάλι η διάγνωση.

Μακάρι να γίνουν γρήγορα τα μωρά μας καλά γιατί δεν παλευεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Εμένα σίγουρα με αφυπνησεις!ελπίζω να μην είναι πολλές! γενικό κάνεις?μόνο που τα ακούω αγχώνομαι!και εγώ θα καθαρίσω το σπίτι για τα γενέθλια!αλλά η μικρή δεν με αφήνει να πάω τουαλέτα!εσένα στην κρατάει κάποιος?

 

Γενικό αστα να πανε. Οχι σαν το βεγγο την αφηνω στο χαλι της εχω βαλει και ενα παπλωμα να μην χτυπάει και ασχολείται με τα παιχνιδια της μιλαω συνεχεια να μην βαριέται και αν κοιμηθει τρεχο πιο πολυ. Μεχρι στιγμης εχω κανει μπατζουρια ντουλάπια κουζίνας φωτιστικα και καλοριφερ και εχω και εξω γιατι εχω μεγαλη αυλη χορτάρια γκαζον που θελει κουρεμα, και δεν συμμαζεύεται γρηγορα γιατι πρέπει καπιος να στην κραταει για να τελειωνεις γρηγορα αλλα..... Τοσο πολυ δεν σε αφηνει παναγια μου


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...