Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ,τι κανετε;Τα μωρα σας;Ποσο μου λειψατε ,χτες κοιμηθηκα μεχρι το μεσημερι και μετα πηγαμε για ψωνια,καθαρισα το μπανιο και ανελαβα το μωρο ως το βραδυ.Μαλλον καταλαβαινει οτι λειπω γιατι οταν ειμαι εδω με κυνηγαει απο πισω και καθε λιγο ζηταει αγκαλια.Εντωμεταξυ μετα απο 3 νυχτερια ειπα επιτελους θα κοιμηθω το βραδυ και δεν με επιανε υπνος ως τις 4πμ:mad:

Καλημερααααα... Καλα ειναι εδω  αλωνίζει μες στο σπίτι... Αχ μωρε λογικο ειναι το καταλαβενει οτι λυπεις και θελει ολο αγκαλιτσα τωρα... 

Εμεις το απογευμα θα παμε στην βαφτιστηρα του αντρα μου να της δωσουμε τα δωρακια της!!!!

@Afroditi85  πως περασατε στο παρτυ???? Να την χαίρεσαι και πάλι!!!!

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααα... Καλα ειναι εδω  αλωνίζει μες στο σπίτι... Αχ μωρε λογικο ειναι το καταλαβενει οτι λυπεις και θελει ολο αγκαλιτσα τωρα... 

Εμεις το απογευμα θα παμε στην βαφτιστηρα του αντρα μου να της δωσουμε τα δωρακια της!!!!

@Afroditi85  πως περασατε στο παρτυ???? Να την χαίρεσαι και πάλι!!!!

Τι ωραια να εχεις βαφτιστηρι.Πολυ θελω να βαφτισω ενα παιδακι αλλα δεν εχω καμια φιλη που να ειναι εγκυος  και η φιλη μου που ειναι στο νησι ειναι πολυ μακρια (ασε που οταν μεινει με το καλο εχουν νονο αυτον που τους παντρεψε).Θα ηθελα να ηταν καποια εδω στη Θεσσαλονικη για να το βλεπω κιολας.Εμας ο νονος μας ειναι μακρια και τον βλεπει μια φορα στους 2 μηνες.Ειναι πολυ καλο παιδι(και ελευθερο) και οταν παντρευτηκαμε ηταν Θεσσαλονικη ,μετα μετακομισε λογω δουλειας.Θα ρθει μαλλον την Παρασκευη να φερει και τη λαμπαδα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε; Αφροδίτη πως περάσατε στο πάρτυ; Είναι πολύ ωραίο να βαπτίσεις εγώ  έχω βαπτίσει ένα κοριτσάκι αλλά δυστυχώς δεν την βλέπω συχνά γιατί μένουν στο εξωτερικό αλλά μιλάμε συνέχεια στο Messenger με καμερα....τώρα θα έρθουν το καλοκαίρι και περιμένω πως και πως για να την δω και να πάμε στα μαγαζιά να πάρει ότι θέλει......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια ;εμείς με το φαγητό μετά που πνίγηκε γυρίσαμε στα τελείως αλεσμένα ..θα την αφήσω λίγο καιρό και θα το πάρω πάλι απο την αρχή ..και εγώ θέλω να βαφτίσω ένα παιδάκι αλλά εμένα οι φίλες μου είναι σε άλλη φάση δεν είναι καν παντρεμένες ..ο αντρας μου βέβαια καθώς έχει πολύ κακή εμπειρία με την νονά του φοβάται μήπως δεν είμαστε πολύ κοντά αν βρεθεί κάποιο να βαφτίσουμε και έτσι έχει το παιδί παράπονο όπως έχει ο ίδιος ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Χαλια ο καιρος.Βαρεθηκα,θελω καλοκαιρι!!!Χτες το μεσημερι που εφευγα για τη δουλεια ο μικρος το καταλαβε κι εκλαιγε:(Πονεσε η ψυχη μου...Οταν ειμαι πρωι η νυχτα κοιμαται και δεν με βλεπει.Να δω σημερα που ειμαι παλι απογευμα..Εντωμεταξυ χτυπησα το ποδι μου στο μεγαλο δαχτυλο που μαυρισε και ποναει πολυ,να δω πως θα βγαλω βαρδια και γινεται χαμος,ασε που παλι δεν κοιμηθηκα

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!τι κάνετε?

εμείς κάναμε τα πάρτυ μας! ωραία περάσαμε αν και κουράστηκαμε!το ευχαριστήθηκε τουλάχιστον η κόρη μου!άρεσαν και τα φαγητά!ευτυχώς ήταν η μανούλα μου και με βοήθησε αλλιώς δεν θα τα κατάφερνα!η μικρή ήταν γατζωμενη πάνω μου! αναστατώθηκε με τον κόσμο και την φασαρία για αυτό! ήρθε και η βαφτιστηρα μου και είναι στον 7ο μήνα!της έδωσα και τον αποστείρωτη μου και ένα θηλαστρο που είχα...και θα της δώσω και το ριλαξ...αλλά προίκα είναι όλα ροζ και περιμένει αγοράκι... πάρκο έχει...θα την ρωτήσω και τι δώρο θέλει να της πάρω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!τι κάνετε?

εμείς κάναμε τα πάρτυ μας! ωραία περάσαμε αν και κουράστηκαμε!το ευχαριστήθηκε τουλάχιστον η κόρη μου!άρεσαν και τα φαγητά!ευτυχώς ήταν η μανούλα μου και με βοήθησε αλλιώς δεν θα τα κατάφερνα!η μικρή ήταν γατζωμενη πάνω μου! αναστατώθηκε με τον κόσμο και την φασαρία για αυτό! ήρθε και η βαφτιστηρα μου και είναι στον 7ο μήνα!της έδωσα και τον αποστείρωτη μου και ένα θηλαστρο που είχα...και θα της δώσω και το ριλαξ...αλλά προίκα είναι όλα ροζ και περιμένει αγοράκι... πάρκο έχει...θα την ρωτήσω και τι δώρο θέλει να της πάρω...

Γεια σου κοριτσι καλα εσυ; εδω φαγαμε και νανι. μπραβο το κορίτσακι σου της εκανες γενέθλια θα ηταν ολα υπέροχα!!! Και εγω πρέπει σιγα σιγα να ετοιμάζομαι θελω να παραγγείλω ποτηρακθα πιατακια κουταλακια και ολα τα πραγματάκια που χρειάζομαι. Με τα φαγητα προβληματιζομαι γιατι δεν ξερω αν θα προλάβω με την μικρη να τα ετοιμάσω. Εσυ τι θεμα ειχες στη μικρη; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι καλα εσυ; εδω φαγαμε και νανι. μπραβο το κορίτσακι σου της εκανες γενέθλια θα ηταν ολα υπέροχα!!! Και εγω πρέπει σιγα σιγα να ετοιμάζομαι θελω να παραγγείλω ποτηρακθα πιατακια κουταλακια και ολα τα πραγματάκια που χρειάζομαι. Με τα φαγητα προβληματιζομαι γιατι δεν ξερω αν θα προλάβω με την μικρη να τα ετοιμάσω. Εσυ τι θεμα ειχες στη μικρη; 

Στην μεγάλη μου έκανα τα γενέθλια! θέμα μονόκερος!είναι δύσκολο γιατί εμένα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!εγώ μαγείρεψα αλλά την απασχολούσε η μαμά μου!αλλά αφού έκανες γενική με την μικρή δεν σε φοβάμαι!εμένα γατζωνεται πάνω μου και δεν με αφήνει!η θεία μου μου λέει σαν τα πιθηκακια που είναι συνέχεια γατζωμενα πάνω στην μαμά τους!χαχαχα!εσύ τι θέμα θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Στην μεγάλη μου έκανα τα γενέθλια! θέμα μονόκερος!είναι δύσκολο γιατί εμένα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα!εγώ μαγείρεψα αλλά την απασχολούσε η μαμά μου!αλλά αφού έκανες γενική με την μικρή δεν σε φοβάμαι!εμένα γατζωνεται πάνω μου και δεν με αφήνει!η θεία μου μου λέει σαν τα πιθηκακια που είναι συνέχεια γατζωμενα πάνω στην μαμά τους!χαχαχα!εσύ τι θέμα θα κάνεις?

Καλημερα κοριτσι πυστευω πως θα τα καταφέρω για να δούμε. Τοσο πολυ βρε παιδακι μου τι πηθηκακι ειναι αυτο!!!!! Εγω την λεω κατσικάκι σκαρφαλώνει παντού!!!!! Θεμα ειπα ελεφαντακι εχω βρει ενα ομορφο στο ιντερνετ με ροζ και γκρι μαλλον αυτο θα κάνουμε. 

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι πυστευω πως θα τα καταφέρω για να δούμε. Τοσο πολυ βρε παιδακι μου τι πηθηκακι ειναι αυτο!!!!! Εγω την λεω κατσικάκι σκαρφαλώνει παντού!!!!! Θεμα ειπα ελεφαντακι εχω βρει ενα ομορφο στο ιντερνετ με ροζ και γκρι μαλλον αυτο θα κάνουμε. 

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!!! 

Καλημέρα! ωραίο το θέμα σας!και εμείς με ζωάκια θα κάνουμε και το 1 έχει μαϊμούδακι τιγρακι ιπποπόταμο....και εγώ θα τα παραγγείλω...θα το κάνουμε έξω της μικρή τελικά γιατί μαζευόμαστε πολλά άτομα και δεν χωραμε...είναι τα πρώτα και θα καλέσουμε εκτός από αδέρφια παππούδες κουμπάρους και τα πρώτα ξαδέρφια του άντρα μου με τα παιδάκια τους και φίλους...

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα! ωραίο το θέμα σας!και εμείς με ζωάκια θα κάνουμε και το 1 έχει μαϊμούδακι τιγρακι ιπποπόταμο....και εγώ θα τα παραγγείλω...θα το κάνουμε έξω της μικρή τελικά γιατί μαζευόμαστε πολλά άτομα και δεν χωραμε...είναι τα πρώτα και θα καλέσουμε εκτός από αδέρφια παππούδες κουμπάρους και τα πρώτα ξαδέρφια του άντρα μου με τα παιδάκια τους και φίλους...

 

Καλησπερα κοριτσακια μου,μολις γυρισα απο τη δουλεια.Χτες απογευμα και σημερα πρωι κοιμηθηκε στη μαμα μου.Εχω πανω απο 24 ωρες να τον δω και τωρα δεν παω γιατι κοιμαται μην τον ξυπνησω

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα! ωραίο το θέμα σας!και εμείς με ζωάκια θα κάνουμε και το 1 έχει μαϊμούδακι τιγρακι ιπποπόταμο....και εγώ θα τα παραγγείλω...θα το κάνουμε έξω της μικρή τελικά γιατί μαζευόμαστε πολλά άτομα και δεν χωραμε...είναι τα πρώτα και θα καλέσουμε εκτός από αδέρφια παππούδες κουμπάρους και τα πρώτα ξαδέρφια του άντρα μου με τα παιδάκια τους και φίλους...

 

Ναι τα ειδα και αυτα με τα ζωακια ειναι πολυ ωραια σκεφτομουν και αυτο να σου πω την αλήθεια θα δουμε οποιο βρω θα παρω. Και εμεις για ρξω λεμε αλλα οι καιρος δεν ξερω πως θα ειναι μακάρι να είναι καλώς. Και εμεις τους ίδιους θα καλεσουμε ωραια θα ειναι. 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,μολις γυρισα απο τη δουλεια.Χτες απογευμα και σημερα πρωι κοιμηθηκε στη μαμα μου.Εχω πανω απο 24 ωρες να τον δω και τωρα δεν παω γιατι κοιμαται μην τον ξυπνησω

Καλη ξεκουράσει κοριτσι μου και εγώ απο το πρωί δεν εχω κατσει καθολου ειχα και την κουνιαδα να την βαψω και να την κουρεψω και δεν εχψ προλαβει να κανω τίποτα ευτυχως η μικρή έπαιζε γιατι αλλιως δεν θα καναμε τίποτα. Τωρα θα κοιμηθει και εχω ενα σορω δουλειές. Πως τα πας με την δουλειά κουρασει; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Ναι τα ειδα και αυτα με τα ζωακια ειναι πολυ ωραια σκεφτομουν και αυτο να σου πω την αλήθεια θα δουμε οποιο βρω θα παρω. Και εμεις για ρξω λεμε αλλα οι καιρος δεν ξερω πως θα ειναι μακάρι να είναι καλώς. Και εμεις τους ίδιους θα καλεσουμε ωραια θα ειναι. 

Καλη ξεκουράσει κοριτσι μου και εγώ απο το πρωί δεν εχω κατσει καθολου ειχα και την κουνιαδα να την βαψω και να την κουρεψω και δεν εχψ προλαβει να κανω τίποτα ευτυχως η μικρή έπαιζε γιατι αλλιως δεν θα καναμε τίποτα. Τωρα θα κοιμηθει και εχω ενα σορω δουλειές. Πως τα πας με την δουλειά κουρασει; 

Εχει πολυ κουραση γιατι εχουμε πολλους ασθενεις ,δεν προλαβαινει να αδειασει κρεβατι και γεμιζει αμεσως.Παρ ολαυτα δεν με πειραζει αυτο,μου αρεσει πολυ η δουλεια μου,βλεπω και τα κοριτσια και μιλαμε,περναει γρηγορα η ωρα απλα ετσι οπως παει το προγραμμα βλεπω λιγο το μωρο. Ακομη δεν τον ειδα,κοιμηθηκε στις 4.Σε λιγο θα ξυπνησει.Αυριο ειμαι πρωι και νυχτα,παλι μονο λιγο το απογευμα θα τον δω.Νιωθω οτι τον μεγαλωνει αλλος κι ας ειναι η μαμα μου:cry:

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εχει πολυ κουραση γιατι εχουμε πολλους ασθενεις ,δεν προλαβαινει να αδειασει κρεβατι και γεμιζει αμεσως.Παρ ολαυτα δεν με πειραζει αυτο,μου αρεσει πολυ η δουλεια μου,βλεπω και τα κοριτσια και μιλαμε,περναει γρηγορα η ωρα απλα ετσι οπως παει το προγραμμα βλεπω λιγο το μωρο. Ακομη δεν τον ειδα,κοιμηθηκε στις 4.Σε λιγο θα ξυπνησει.Αυριο ειμαι πρωι και νυχτα,παλι μονο λιγο το απογευμα θα τον δω.Νιωθω οτι τον μεγαλωνει αλλος κι ας ειναι η μαμα μου:cry:

Μην σκέφτεσαι έτσι!τι να κάνεις να αφήσεις στην δουλειά σου δεν γίνεται! προσπαθήσεις να περνάς ποιοτικό χρόνο όταν είστε μαζί!μια χαρά θα τα πάτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...