Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Εγώ δυστυχώς δεν θηλασα....τι γέννησα 2.500κιλα της πρώτες ημέρες την θήλαζα και μετά από ένα μισάωρο φώναζε της έδινα ξένο και το έπινε όλο.....θα την προσέχουν η μαμά μου και η πεθερά μου λίγες ημέρες η κάθε μία....εμείς 7 Μαίου έχουμε γενέθλεια  θα δουλεύω αλλά θα της τα κάνω εννοείται.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρακι18 είπε:

Εγώ δυστυχώς δεν θηλασα....τι γέννησα 2.500κιλα της πρώτες ημέρες την θήλαζα και μετά από ένα μισάωρο φώναζε της έδινα ξένο και το έπινε όλο.....θα την προσέχουν η μαμά μου και η πεθερά μου λίγες ημέρες η κάθε μία....εμείς 7 Μαίου έχουμε γενέθλεια  θα δουλεύω αλλά θα της τα κάνω εννοείται.....

Έχεις βοήθεια δηλαδή μια χαρά!καλή αρχή!και εγώ την μεγάλη μου την θήλασα μόνο ένα μήνα...δεν τα είχα καταφέρει τότε...δεν πειράζει κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για τα παιδάκια μας! είτε τα θηλάζουμε είτε όχι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου διαβαζω τα νεα σας.Τελευταιο νυχτερι σημερα καιετα εχω 4 ρεπο.Να χορτασω το μωρακι μου.10 μερες χωρις ρεπο δεν ξανακανω ,πολυ δυσκολο.Το πρωι κοιμηθηκα 1 ωρα και το απογευμα 2 .Ελπιζω να αντεξω.Εγω τον πηγα στο δωματιο του μολις σταματησα το θηλασμο δηλ.μολις εκλεισε τους 6 μηνες.Η παιδιατρος ειχε πει τοτε ηταν καλη περιοδος γιατι αν μεγαλωνε θα ταν πιο δυσκολο και για τους 2 μας.Μια χαρα το δεχτηκε απο την αρχη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Σε λιγο σχολαω και παω για υπνο.Επιτελους θα χω ρεπο και θα χαρω το μικρο μου.Θα κανουμε βεβαια και δουλειες λογω πασχα,κουρτινες,χαλια και τετοια.Χαλαρα ομως γιατι κουραστηκα αρκετα με τη δουλεια.Εντωμεταξυ προχτες και χτες του δωσα φραουλα.Του αρεσε πολυ και δεν ειχε καποια αντιδραση οποτε θα του δινω.

Μολις ξυπνησω θα διαβασω τα νεα σας.Μακαρι να χει και καλο καιρο να παμε βολτα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Σε λιγο σχολαω και παω για υπνο.Επιτελους θα χω ρεπο και θα χαρω το μικρο μου.Θα κανουμε βεβαια και δουλειες λογω πασχα,κουρτινες,χαλια και τετοια.Χαλαρα ομως γιατι κουραστηκα αρκετα με τη δουλεια.Εντωμεταξυ προχτες και χτες του δωσα φραουλα.Του αρεσε πολυ και δεν ειχε καποια αντιδραση οποτε θα του δινω.

Μολις ξυπνησω θα διαβασω τα νεα σας.Μακαρι να χει και καλο καιρο να παμε βολτα

Καλημέρα κοπέλα μου καλη ξεκουρασει εμεις σηκωθηκαμε και τρωμε λιγακι. Με τι ορεξη να κανεις δουλειές με αυτον τον καιρο εμενε μου έχουν μεινει η αυλες και δεν με αφηνει η βροχή ποτε θα τα κανω δεν ξερω. Ασε που η μικρη απο εχθες σπρωχνει το παρκο και φευγει απο εκει που την εβαζα και επαιζε στο χαλι θελει να πηγαινει σε ολο το σπιτι περπατώντας αλλα δεν στεθεροποιητε τελειως παραπατάει και λιγακι και πρέπει να ειμαι ολο απο πισω της εβαλα καρεκλες στοβπαρκο να μην το σπρώχνει αλλα εκει το εσπρωξε πολυ δυναμη που την βρισκουν. Θα του αρέσουν οι φραουλες δωστου μετα ρο χρονο δεν πρέπει; εδω βροχη εχει παλι.... 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια..τι κάνετε ;;εγώ μαγειρεύω φακή και ελπίζω σήμερα να μπορέσω να την βγάλω μια βόλτα πριν βρέξει ... @Comet καλή ξεκούραση κορίτσι ..όσο για το δωμάτιο θέλει αρκετή δουλειά γιατί τώρα το έχω κάτι σαν αποθήκη :-Pπρεπει να αρχίσω σιγά σιγά να αδειάζω μετά θέλει βάψιμο και μετά ψώνια για τα σχετικά κουρτίνα χαλι ντουλάπα δεν έχω και δεν ξέρω για πόσο θα χωράνε όλα στην δικιά μας αλλά ίσως το αφήσω για λίγο αργότερα την ντουλάπα γιατί πολλά τα έξοδα ..εσας  όταν ξυπνάνε το βράδυ για πιπίλα την παίρνουν μόνα τους;;γιατί εμένα ξυπνάει κάποιες φορές και την αναζητά και σκέφτομαι αν πάει στο δικό της θα πρέπει να σηκώνομαι σε τέτοια περίπτωση γιατί δεν ανοίγει τα μάτια της να την βρει ..σαν πολλά να έγραψα ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια..τι κάνετε ;;εγώ μαγειρεύω φακή και ελπίζω σήμερα να μπορέσω να την βγάλω μια βόλτα πριν βρέξει ... @Comet καλή ξεκούραση κορίτσι ..όσο για το δωμάτιο θέλει αρκετή δουλειά γιατί τώρα το έχω κάτι σαν αποθήκη :-Pπρεπει να αρχίσω σιγά σιγά να αδειάζω μετά θέλει βάψιμο και μετά ψώνια για τα σχετικά κουρτίνα χαλι ντουλάπα δεν έχω και δεν ξέρω για πόσο θα χωράνε όλα στην δικιά μας αλλά ίσως το αφήσω για λίγο αργότερα την ντουλάπα γιατί πολλά τα έξοδα ..εσας  όταν ξυπνάνε το βράδυ για πιπίλα την παίρνουν μόνα τους;;γιατί εμένα ξυπνάει κάποιες φορές και την αναζητά και σκέφτομαι αν πάει στο δικό της θα πρέπει να σηκώνομαι σε τέτοια περίπτωση γιατί δεν ανοίγει τα μάτια της να την βρει ..σαν πολλά να έγραψα ..

Καλημέρα κορίτσι καλα εσυ; εγω την εχω ακομα στονδικο μας πρέπει και εγω σιγα σιγα να φτιαξω δωμάτιο για την μικρη εμενα ευτυχως δεν εχει πιπιλα και ετσι ξυπναει αν εχει κανει πολλα τσισα η την πονανεωτα δοντια δεν ξερω αν πρέπει να σηκωνεσε να της την δίνεις κλεει αν δεν την εχει; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια..τι κάνετε ;;εγώ μαγειρεύω φακή και ελπίζω σήμερα να μπορέσω να την βγάλω μια βόλτα πριν βρέξει ... @Comet καλή ξεκούραση κορίτσι ..όσο για το δωμάτιο θέλει αρκετή δουλειά γιατί τώρα το έχω κάτι σαν αποθήκη :-Pπρεπει να αρχίσω σιγά σιγά να αδειάζω μετά θέλει βάψιμο και μετά ψώνια για τα σχετικά κουρτίνα χαλι ντουλάπα δεν έχω και δεν ξέρω για πόσο θα χωράνε όλα στην δικιά μας αλλά ίσως το αφήσω για λίγο αργότερα την ντουλάπα γιατί πολλά τα έξοδα ..εσας  όταν ξυπνάνε το βράδυ για πιπίλα την παίρνουν μόνα τους;;γιατί εμένα ξυπνάει κάποιες φορές και την αναζητά και σκέφτομαι αν πάει στο δικό της θα πρέπει να σηκώνομαι σε τέτοια περίπτωση γιατί δεν ανοίγει τα μάτια της να την βρει ..σαν πολλά να έγραψα ..

Κοριτσακια μου αργησα να ξυπνησω αλλα ξεκουραστηκα.Σηκωθηκα 12:30.Εκανα λαχανορυζο για μας γιατι νηστευουμε για το Πασχα και κοτοπουλο με λαχανικα για το μωρο.Εμεις το δωματιο το φτιαξαμε πριν γεννηθει,βαψιμο,χαλια κουρτινες,επιπλα τα παντα.Ειχα βεβαια του ανηψιου μου,μονο μια ντουλαπα διφυλλη φταξαμε εμεις για τα πραγματα του.

Κοιμαται με την πιπιλα αλλα αν του φυγει η δεν την ψαχνει η εχω δει να την βρισκει μονος του,δεν κλαιει οταν κοιμαται γι αυτο.

Φραουλα ναι μετα το χρονο.Τωρα ειναι 13,5 μηνων οποτε κανει.Ο καιρος μια ηλιο μια συννεφια.Τωρα  οταν ξυπνησει αν ειναι καλος τρωμε και στο παρκο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι καλα εσυ; εγω την εχω ακομα στονδικο μας πρέπει και εγω σιγα σιγα να φτιαξω δωμάτιο για την μικρη εμενα ευτυχως δεν εχει πιπιλα και ετσι ξυπναει αν εχει κανει πολλα τσισα η την πονανεωτα δοντια δεν ξερω αν πρέπει να σηκωνεσε να της την δίνεις κλεει αν δεν την εχει; 

 

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια μου αργησα να ξυπνησω αλλα ξεκουραστηκα.Σηκωθηκα 12:30.Εκανα λαχανορυζο για μας γιατι νηστευουμε για το Πασχα και κοτοπουλο με λαχανικα για το μωρο.Εμεις το δωματιο το φτιαξαμε πριν γεννηθει,βαψιμο,χαλια κουρτινες,επιπλα τα παντα.Ειχα βεβαια του ανηψιου μου,μονο μια ντουλαπα διφυλλη φταξαμε εμεις για τα πραγματα του.

Κοιμαται με την πιπιλα αλλα αν του φυγει η δεν την ψαχνει η εχω δει να την βρισκει μονος του,δεν κλαιει οταν κοιμαται γι αυτο.

Φραουλα ναι μετα το χρονο.Τωρα ειναι 13,5 μηνων οποτε κανει.Ο καιρος μια ηλιο μια συννεφια.Τωρα  οταν ξυπνησει αν ειναι καλος τρωμε και στο παρκο

Κάποιες φορές ξυπνάει και πάει να κλαψει αλλά επειδή την ακούω κατευθείαν της την δίνω και κοιμάται ..κάποιες φορές την έχω δει που την παίρνει και μόνη .δεν ξέρω αν πάει στο δικό της και δεν μας βλέπει αν θα κλάψει..δεν ξυπνάει κάθε βράδυ αλλά με προβληματίζει πολύ αυτό το θέμα .έχω και ενδοεποικοινωνια λογικά θα την βάζω γιατί να την ακούω και να την βλέπω ..

Κορίτσια να σας πω και ένα καλό νέο ..γέννησε η αδερφή μου :grin:


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

 

Κάποιες φορές ξυπνάει και πάει να κλαψει αλλά επειδή την ακούω κατευθείαν της την δίνω και κοιμάται ..κάποιες φορές την έχω δει που την παίρνει και μόνη .δεν ξέρω αν πάει στο δικό της και δεν μας βλέπει αν θα κλάψει..δεν ξυπνάει κάθε βράδυ αλλά με προβληματίζει πολύ αυτό το θέμα .έχω και ενδοεποικοινωνια λογικά θα την βάζω γιατί να την ακούω και να την βλέπω ..

Κορίτσια να σας πω και ένα καλό νέο ..γέννησε η αδερφή μου :grin:

Μπραβο κοριτσι να σας ζησει το μωρακι!!! κοριτσάκι η αγορακι; 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamasanty είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου ..αγοράκι το τρίτο 8-)

Να σας ζησει το μωρακι,γερος και τυχερος να ναι.Τρια παιδακια,τι ωραια..

Τελικα πηγαμε στο παρκο,ωραια ηταν,επαιξε πολυ...Ελπιζω κι αυριο..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

 

Κάποιες φορές ξυπνάει και πάει να κλαψει αλλά επειδή την ακούω κατευθείαν της την δίνω και κοιμάται ..κάποιες φορές την έχω δει που την παίρνει και μόνη .δεν ξέρω αν πάει στο δικό της και δεν μας βλέπει αν θα κλάψει..δεν ξυπνάει κάθε βράδυ αλλά με προβληματίζει πολύ αυτό το θέμα .έχω και ενδοεποικοινωνια λογικά θα την βάζω γιατί να την ακούω και να την βλέπω ..

Κορίτσια να σας πω και ένα καλό νέο ..γέννησε η αδερφή μου :grin:

Να σας ζήσει! γερό και τυχερό!

Καλημέρα κορίτσια!καλό Σαββατοκύριακο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.....τι κάνετε; Τα μωράκια τα γλυκά τι κάνουν; Να σας ζήσει γερός και τυχερός....είναι και εμένα έγκυος η γυναίκα του αδελφού μου γεννάει Αύγουστο μωράκια πολλά μωράκια ευτυχία.....καλό σαββατοκύριακο κορίτσια...χρόνια πολλά σήμερα είναι του Λαζάρου και εδώ  λένε τα κάλαντα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κανετε; εγω χαλια απο το πρωι εχω κανει παλι γενικο ολο το σπιτι μου βγηκαμ κατω απο το νεροχύτη κατσαρίδες ψεκασαμε εχθες βραδυ και γεμισε ο τοπος ψωφιες ειχαν παεο και στο σαλονι στα παιχνίδια της μικρης στις μαξιλαρες που ειχα βαλει να μην χτυπάει  παντου τα επλυνα ολα χαμως ειμαι πτωμα και ακομα δεν εχω τελείωσει μεχρις στιγμης εχω βάλει 5 πλυντήρια να δούμε ποτε θα τελειωσω. 

  • Λυπημένη/-ος 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...