Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Afroditi85 είπε:

Ναι είναι τα πρώτα και θέλει ο άντρας μου και τους πρώτους θείους να καλέσουμε μαζευόμαστε πολλοί...δεν χωράμε σπίτι...αφού του λέω δεν κάνουμε και την βάφτιση να τελειώνουμε.. χαχαχα...

Μια χαρά αφού βρήκατε τι φταίει όλα καλά!θα αρχίσει να τρώει τώρα και θα μειωθούν οι θηλασμοι σίγουρα...μα θυμάμαι ότι είχατε κόψει τον χαλίνο όταν ήταν μωρό...άλλο είναι αυτό?

Τελικά τα πήρα από το τζάμπο...μου έκανε αγοριστικο αλλά μου λένε όλοι ότι είναι ουδέτερο... ζωάκια είναι...απλά την τούρτα θα βάλω βάση ροζ και πάνω τα ζωάκια για να παραπέμπει σε κορίτσι...

Στην κόρη μου τα παρήγγειλα από το The party και στην μικρή είχα δει από το nakaspaper.. αλλά πολύ ακριβά και τώρα δεν με παίρνει με τόσα άτομα και κατέληξα στα τζάμπο!

Να την χαίρεστε!!! Πάντως υπάρχουν και νηστίσιμα γλυκά!!!το έχω ψάξει γιατί και εμάς τα γενέθλια έπεφταν μέσα στην Μεγαλοβδομαδα καμία φορά!

Και εμενα μ9υ φεν9νται τσουχτερα είπα να παρω τραπεζομαντιλο με το ελεφαντακι καμια γυρλαντα με το ελεφαντακι και τα αλλσ μονοχρωμα ροζ που ειναο πιο φθηνά ειπα να παρω και γκρι αλλα εχει μονο ασημι και δεν ξέρω πως θα είναι. Πρεπει να συντομεβω να τα παραγγειλω γιατί πςρνανε η μερες. Τα ζωακια θα είναι πολυ ωραια ειδα την τουρτα που ειχε φτιαξει η μελέτη στην μικρηωτης ηταν με ζωακια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Και εμενα μ9υ φεν9νται τσουχτερα είπα να παρω τραπεζομαντιλο με το ελεφαντακι καμια γυρλαντα με το ελεφαντακι και τα αλλσ μονοχρωμα ροζ που ειναο πιο φθηνά ειπα να παρω και γκρι αλλα εχει μονο ασημι και δεν ξέρω πως θα είναι. Πρεπει να συντομεβω να τα παραγγειλω γιατί πςρνανε η μερες. Τα ζωακια θα είναι πολυ ωραια ειδα την τουρτα που ειχε φτιαξει η μελέτη στην μικρηωτης ηταν με ζωακια. 

Ναι είναι ακριβά... πεταμένα λεφτά στην κυριολεξία...δεν το ξανακάνω...τζαμπο...ωραία είναι αυτά που λες!ναι και εγώ την είδα!και εγώ θα κάνω ροζ και πάνω ζωάκια!αλλά μικρούλα θα είναι δύο κιλά περίπου και την άλλη σκέτη..δεν μου αρέσει στην γεύση η ζαχαρόπαστα...

Just now, katrin* είπε:

Τον είχαμε κόψει καλά θυμάσαι!αλλά ξανακολλησε κ έκανε υπερπλασια με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κουνήσει καλά τη γλώσσα του κ να πνίγεται...ευτυχώς δεν είχαμε θέμα με το θηλασμό...Αλλά με τις στέρεες του δημιουργησε τεράστιο πρόβλημα!

Κατάλαβα! ευτυχώς που βρήκατε τι συμβαίνει να μην ταλαιπωρείται ο μικρός σου!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι είναι ακριβά... πεταμένα λεφτά στην κυριολεξία...δεν το ξανακάνω...τζαμπο...ωραία είναι αυτά που λες!ναι και εγώ την είδα!και εγώ θα κάνω ροζ και πάνω ζωάκια!αλλά μικρούλα θα είναι δύο κιλά περίπου και την άλλη σκέτη..δεν μου αρέσει στην γεύση η ζαχαρόπαστα...

Κατάλαβα! ευτυχώς που βρήκατε τι συμβαίνει να μην ταλαιπωρείται ο μικρός σου!

Ειναι πεταμενα λεφτα δεν περισσεύουν κιολας. Και εμενα η ζαχαροπασταδεν μαρεσει καθόλου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι είναι ακριβά... πεταμένα λεφτά στην κυριολεξία...δεν το ξανακάνω...τζαμπο...ωραία είναι αυτά που λες!ναι και εγώ την είδα!και εγώ θα κάνω ροζ και πάνω ζωάκια!αλλά μικρούλα θα είναι δύο κιλά περίπου και την άλλη σκέτη..δεν μου αρέσει στην γεύση η ζαχαρόπαστα...

Κατάλαβα! ευτυχώς που βρήκατε τι συμβαίνει να μην ταλαιπωρείται ο μικρός σου!

Ναι ευτυχώς...αργήσαμε λιγάκι βέβαια καθώς γυρίσαμε πολλούς γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων αλλά τέλος καλό, όλα καλά!!εσείς περπατήσατε?

Just now, Alex. Arap είπε:

Ειναι πεταμενα λεφτα δεν περισσεύουν κιολας. Και εμενα η ζαχαροπασταδεν μαρεσει καθόλου. 

ααααχ ούτε και εμένα μου αρέσει, αλλά βρε παιδί μου κάποιες τούρτες ζαχαρόπαστας είναι αριστουργήματα βρε παιδί μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Ναι ευτυχώς...αργήσαμε λιγάκι βέβαια καθώς γυρίσαμε πολλούς γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων αλλά τέλος καλό, όλα καλά!!εσείς περπατήσατε?

ααααχ ούτε και εμένα μου αρέσει, αλλά βρε παιδί μου κάποιες τούρτες ζαχαρόπαστας είναι αριστουργήματα βρε παιδί μου!!!

Ναι περπατήσαμε την ημέρα τον γενεθλίων της μεγάλης!και τώρα την κυνηγάμε σε όλο το σπίτι!

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?η μεγάλη μου ανυπομονεί να βάψουμε τα αυγά μετράει τις μέρες! Ο άντρας μου μάλλον θα δουλέψει μέχρι Μ.Πεμπτη και μετά θα ξαναπάει στην δουλειά Τρίτη και μετά Τετάρτη είναι Πρωτομαγιά και την Πέμπτη θα πάρει άδεια λόγω γενεθλίων! όποτε θα τον χορτάσουμε αυτές τις μέρες!τι ωραία! ακόμα θυμάμαι που μου έλεγε να μην γεννήσω Πρωτομαγιά και χάσουμε την αργία! χαχαχα!λέω είδες σου έκανα το χατίρι!και πέρασε ένας χρόνος!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι περπατήσαμε την ημέρα τον γενεθλίων της μεγάλης!και τώρα την κυνηγάμε σε όλο το σπίτι!

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?η μεγάλη μου ανυπομονεί να βάψουμε τα αυγά μετράει τις μέρες! Ο άντρας μου μάλλον θα δουλέψει μέχρι Μ.Πεμπτη και μετά θα ξαναπάει στην δουλειά Τρίτη και μετά Τετάρτη είναι Πρωτομαγιά και την Πέμπτη θα πάρει άδεια λόγω γενεθλίων! όποτε θα τον χορτάσουμε αυτές τις μέρες!τι ωραία! ακόμα θυμάμαι που μου έλεγε να μην γεννήσω Πρωτομαγιά και χάσουμε την αργία! χαχαχα!λέω είδες σου έκανα το χατίρι!και πέρασε ένας χρόνος!!!!

Ουουου!μπράβο!πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!εμένα δεν περπατάει ακόμα,όλο αφήνει τα χέρια,κάνει κ κάνα δυο βήματα αλλά μετά πέφτει χιχι!πιστεύω μετά τα γενέθλια του θα περπατήσει...Κ η κόρη μου μια δύο βδομάδες μετά τα γενέθλια της περπάτησε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Ουουου!μπράβο!πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!εμένα δεν περπατάει ακόμα,όλο αφήνει τα χέρια,κάνει κ κάνα δυο βήματα αλλά μετά πέφτει χιχι!πιστεύω μετά τα γενέθλια του θα περπατήσει...Κ η κόρη μου μια δύο βδομάδες μετά τα γενέθλια της περπάτησε...

Ναι πολύ γρήγορα!και εμένα έτσι έκανε σηκωνόταν όρθια παντού έκανε γύρω γύρω το τραπεζάκι και τον καναπέ και μια στιγμή έφυγε να πάει στο έπιπλο της τηλεόρασης!και εγώ φώναζα περπατάει περπατάει!!!!!!ε αυτό ήτανε τώρα γυρίζει όλο το σπίτι!καλά και πριν το γύριζε μπουσουλοντας!από την μια στιγμή στην άλλη θα φύγει θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Καλημέρα!!!τι κάνεις?μα που χαθήκανε όλα τα κορίτσια?οι γιορτές φταίνε!

Εμείς βλέπουμε με την μεγάλη παιδικά και η μικρή γυρίζει πέρα δώθε!!! σήμερα θα φτιάξω σπανακόρυζο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι καλα εσυ; αστα ενα σωρο δουλειές και εχω και την μικρη παω όλο απο πισω γιατι περπαταει και φοβάμαι μην χτυπησει γιατι εχω ολο γωνιες. Χαθηκαν τα κορίτσια εγω δεν προλαβενω να γραψω αλλα σας διαβαζω!! Σημερα φακες για εμας και μοσχαροσουπα για την μικρη!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου,χαθηκα ειναι η αληθεια.Η μεση μου με ποναει πολυ(εχω και τις κηλες)/Με τη δουλεια επιδεινωθηκε το προβλημα.Λιγα πραγματα απο δουλειες ,κυριως με το μωρο ασχολουμαι.Εννοειται οτι καθε βραδυ αφου κοιμηθει 3-4 ωρες στην κουνια κλαιει και καταληγουμε μαζι στον καναπε.Μαλλον στη μαμα μου δεν το κανει γιατι τη βλεπει στο δωματιο.Ζωηρεψε πολυ,τραβαει τα παντα..Εχω και τον ανηψιο μου εδω μεχρι την Κυριακη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου,χαθηκα ειναι η αληθεια.Η μεση μου με ποναει πολυ(εχω και τις κηλες)/Με τη δουλεια επιδεινωθηκε το προβλημα.Λιγα πραγματα απο δουλειες ,κυριως με το μωρο ασχολουμαι.Εννοειται οτι καθε βραδυ αφου κοιμηθει 3-4 ωρες στην κουνια κλαιει και καταληγουμε μαζι στον καναπε.Μαλλον στη μαμα μου δεν το κανει γιατι τη βλεπει στο δωματιο.Ζωηρεψε πολυ,τραβαει τα παντα..Εχω και τον ανηψιο μου εδω μεχρι την Κυριακη

Γεια σου κοριτσι Και εσυ εχεις τη μεση σου και εγω ποναει αλλα τι να κανω η μικρη θέλει ολο απο πισω. Εμενα ευτυχώς κοιματε ολο το βράδυ εχουμε ηρεμησει και απο τα δοντια τα κανει επίτηδες σε εσένα γιατί θελει να κοιμηθητε μαζι. Α ωραια εχει παρεα εγω δςν μπορω να παω στγ αδελφή μ9υ είναι ολη άρρωστη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι Και εσυ εχεις τη μεση σου και εγω ποναει αλλα τι να κανω η μικρη θέλει ολο απο πισω. Εμενα ευτυχώς κοιματε ολο το βράδυ εχουμε ηρεμησει και απο τα δοντια τα κανει επίτηδες σε εσένα γιατί θελει να κοιμηθητε μαζι. Α ωραια εχει παρεα εγω δςν μπορω να παω στγ αδελφή μ9υ είναι ολη άρρωστη. 

Μπορει να εχεις δικιο αλλα κι εμενα τωρα μου λειπει και δεν με νοιαζει που κοιμομαστε μαζι,εξαλλου περισσοτερο η μαμα μου τον εχει νυχτα.Πηγαμε στο παρκο,ωραια περασαμε,σημερα ειπε οταν τον κουνουσα στην κουνια τη λεξη ναι,το ειπα εγω και το επανελαβε:rolleyes:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπορει να εχεις δικιο αλλα κι εμενα τωρα μου λειπει και δεν με νοιαζει που κοιμομαστε μαζι,εξαλλου περισσοτερο η μαμα μου τον εχει νυχτα.Πηγαμε στο παρκο,ωραια περασαμε,σημερα ειπε οταν τον κουνουσα στην κουνια τη λεξη ναι,το ειπα εγω και το επανελαβε:rolleyes:

Δεν πειράζει αστον να κοιμηθει οταν θα θέλουμε να κοιμηθούν ν μαζι μας θα μας διώχνουν. Μπραβο το παιδι!!!! εμενα λεει πολλα ειχε έρθει η κουνιαδα μου και την ακουσε και μου ειπε πως λεει πολλα για την ηλικία της θα βγει γλωσοκοπανα σαν την πεθερα που πηρε το ονομα..... 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας ..έχω χαθεί γιατί τελικά ο πεθερός μου δεν άντεξε τον χασαμε ..είμαστε γενικά πολύ χάλια ο άντρας μου είναι ένα ράκος ..προσπαθεί αλλά όπως και να το κάνεις πατέρα έχασε....εγώ δεν έχω κάποιον να μιλήσω και να πω πράγματα και θα ήθελα πολύ να σας πω και άλλα αλλά δεν θέλω να χαλάσω το θεματακι..

Μόλις μπορέσω θα σας διαβάσω ..η μικρή μου έχει αρχίσει και προσπαθεί να κάνει ζημιές και την μαλώνω και παλι πηγαίνει ..μου βγήκε ζωηρη μάλλον ..ελπίζω να είστε όλες καλά..φιλιά 

  • Λυπημένη/-ος 2

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...