Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα σας! Τι κάνετε κορίτσια?εδώ έχουμε ήλιο όποτε βάζω πλυντήρια από το πρωί...

Αγάπη σαν να περιγράφεις τον δικό μου!κανονικό γεύμα δεν τρώει...είχε και τα θέματα του με τους εμετούς εξαιτίας του χαλινου αλλά κ από όταν ξεκίνησε τροφές,οι μπουκιές του είναι μετρημένες...Έχει βολευτεί πια στο στήθος...Εσύ δουλεύεις?Γιατί εγώ ένα άγχος το έχω για τον Ιούνιο που επιστρέφω στη δουλειά...ελπίζω να έχει αποθηλασει μέχρι τότε αν κ το βλέπω πολύ δύσκολο...Από βάρος πως πάτε κ έχεις άγχος?με το καλό η βάπτιση!

Ευχαριστούμε πολύ. 

Είναι 8 κιλα. Για την ακρίβεια 7,910. Μας πήγαν πίσω και οι ιώσεις.Τώρα θα κάνουμε εναν πλήρη έλεγχο εξετάσεων . Είναι ψηλος βέβαια. 

Όχι,δεν δουλεύω και είμαστε μονίμως μαζί.

Μετρημένες μπουκιες ακριβώς. Εμένα βέβαια ποτέ δεν Μ έκανε εμετό. Υπάρχουν ορισμένες τροφές που τις τρώει ευχάριστα.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ..σήμερα έχουμε γενέθλια λόγο τιυ θανάτου του πεθερού δεν θα κάνουμε γενέθλια ..θα πάρουμε μια τούρτα εγώ κ ο άντρας μου και την μικρή ίσα ίσα για το καλό ..εσείς πως είστε ;; 

@Afroditi85 να τις χαιρόμαστε κορίτσι μου πάντα γερές να είναι ..χαρούμενα γενέθλια εύχομαι ..

 @katrin* γιατί είχατε θέμα με τα γεύματα ;κ εμένα η μικρή είχε χαλινο τον κόψαμε αλλά δεν είχε ποτέ κάποιο θέμα 

Μαμασαντυ,εμένα γεννήθηκαν κ τα 2 μου παιδιά με βραχύ χαλινο...Στην κόρη μου κάναμε εκτομη όταν ήταν περίπου 3 μηνών κ έκτοτε δεν έχει κανένα πρόβλημα,από 10 μηνών έτρωγε μόνο κομμάτια και με την ομιλία της είναι άριστη...Στον μικρο κάναμε εκτομη όταν ήταν ενός μήνα αλλά δυστυχώς ξανακολλησε κάνοντας υπερπλασία κ η γλώσσα ήταν καθηλωμένη...Όταν λοιπόν ξεκίνησε στέρεες, πνιγόταν με το παραμικρό, είτε του έδινα αλεσμενα είτε κομμάτια...Δεν μπορούσε να καταπιεί...Τον πήγαμε σε παιδογαστρεντερολογο, σε παιδοαλλεργιολογο,σε ωτορυνολαρυγγολογο ειδικό στη δυσφαγια...Τον πήγαμε στο παίδων στην Αθήνα σε άλλον ωρυλα...κανείς δεν βρήκε τι έχει κ κάνει εμετό το φαγητό του πριν καν πάει στο λαιμό...εν τέλει μου σύστησαν μια λογοθεραπευτρια ειδική στη σίτιση κ μόλις τον είδε μου λέει ο χαλινος ευθύνεται...κ όντως κάναμε εκ νέου εκτομη όταν ήταν 9μιση μηνών κ όλα καλά...απλά όλο αυτό καταλαβαίνεις ότι μας πήρε καιρό γιατί αφενός δεν μένουμε Αθήνα όποτε δεν έχουμε τους γιατρούς στα πόδια μας που λένε,αφετέρου η αποθεραπεία της εκτομης ήταν 2-3 βδομάδες....Μετά μας έτυχε κ η πνευμονία...να μην τα πολυλογώ, ο μικρός ξεκίνησε να τρώει 11μιση μηνών πρώτη φορά στέρεες...απλά ακόμα κ τώρα που δεν πνίγεται κ δεν αναγουλιαζει δείχνει ξεκάθαρα το ενδιαφέρον του για το στήθος...

Καλημέρα σε όλες!

14 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ. 

Είναι 8 κιλα. Για την ακρίβεια 7,910. Μας πήγαν πίσω και οι ιώσεις.Τώρα θα κάνουμε εναν πλήρη έλεγχο εξετάσεων . Είναι ψηλος βέβαια. 

Όχι,δεν δουλεύω και είμαστε μονίμως μαζί.

Μετρημένες μπουκιες ακριβώς. Εμένα βέβαια ποτέ δεν Μ έκανε εμετό. Υπάρχουν ορισμένες τροφές που τις τρώει ευχάριστα.

Το ότι είναι ψηλός είναι καλό!γιατί θυμάμαι οτι είχατε θέμα με αλλεργίες κ συνήθως εκτός από μειωμένη πρόσληψη βάρους, δημιουργούν κ στασιμότητα ύψους...μακάρι με τις εξετάσεις να βρείτε αν ευθύνεται κάτι...Κ λέω αν, γιατί κάποια παιδιά είναι εκ φύσεως πιο αδύνατα,χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα κάτι παθολογικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2019 at 4:31 ΠΜ, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χριστός Ανέστη κι από μένα. Δεν μπαίνω συχνα πια κ διαβάζω στα γρήγορα τις δημοσιεύσεις σας. 

@Afroditi85 χρόνια πολλά στη μικρή σου. Να τη χαίρεστε. 

Εμείς έχουμε σκεφτεί τον αριθμό ένα σε τούρτα κ θέμα αεροπλάνακι. Επιλογή του μπαμπά. Βέβαια έχουμε 2 εβδομάδες ακόμα.

Είμαι πολύ κουρασμένη. Ο μικρός πέρασε κ μέσα σε ένα μήνα πυρετό και ίωση. Δεν αγαπά ιδιαίτερα το φαγητό,προτιμά ξεκάθαρα το στήθος.

Τρώει σαν πουλί. Λίγο και θέλει μόνος του. Να παίρνει το πηρούνι και να τρώει απ' το πιατο. Μετά σφραγίζει το στόμα κ δεν δέχεται μπουκιά. Έχω αρχίσει και βάζω τροφές με πολλές θερμίδων ώστε να παχύνει λίγο. Δέχομαι αρκετη πίεση . Τεσπά.

Περπατάει εδώ και 10 μέρες περίπου. Βέβαια καμιά φορά μπουσουλαει.

Έχουμε κ τη βάπτιση την Κυριακή. Ελπίζω να έχει καλό καιρό. Αυτά.

Είναι κ αργά ,τα γράφω μπερδεμένα.:razz:

Ευχαριστούμε πολύ!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σου!με το καλό η βάπτιση!

18 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ..σήμερα έχουμε γενέθλια λόγο τιυ θανάτου του πεθερού δεν θα κάνουμε γενέθλια ..θα πάρουμε μια τούρτα εγώ κ ο άντρας μου και την μικρή ίσα ίσα για το καλό ..εσείς πως είστε ;; 

@Afroditi85 να τις χαιρόμαστε κορίτσι μου πάντα γερές να είναι ..χαρούμενα γενέθλια εύχομαι ..

 @katrin* γιατί είχατε θέμα με τα γεύματα ;κ εμένα η μικρή είχε χαλινο τον κόψαμε αλλά δεν είχε ποτέ κάποιο θέμα 

Χρόνια πολλά! Να τις χαιρόμαστε τις κούκλες μας!δεν πειράζει θα τα κάνετε του χρόνου!η αλήθεια είναι ότι τώρα είναι μικρουλια και αναστατώνονται με τον κόσμο... εμένα ήθελε μόνο εμένα και λίγο τον μπαμπά της...

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Χρόνια πολλά στα κουκλάκια σας να της χαίρεστε! Σήμερα ξεκίνησα δουλειά....και όταν ήρθα η μικρή μου κοιμόταν όταν ξύπνησε και την χάιδεψα ένιωσα ότι καίει πολύ έβαλα θερμόμετρο και είχε 38 πυρετό πρώτη φορά μου κάνει τόσο πολύ και το περίεργο ούτε γκρίνια έχει ούτε τπτ και τρώει κανονικα πήρα την παιδίατρο και μου λέει ότι και τώρα να την φέρεις δεν θα καταλάβουμε αν έχει κάτι πρέπει να περασουν 2 εικοσιτετράωρα....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα σας πεθυμισα αλλα δουλευω φουλ ολο το Πασχα και πρωτομαγια.Ενα ρεπο αυτη τη βδομαδα και πηγαμε στους συγγενεις του αντρα μου,εγω μετα απο νυχτερι να κουτουλαω,να ναι καλα η κουνιαδα μου που κυνηγουσε το μικρο.Χρονια πολλα σε ολα τα μωρακια που χρονιζουν,να ναι γερα κι ευτυχισμενα.

Ο δικος μου κανει πολλα πραγματακια,στελνει φιλακια με το χερακι και πεταει καμια λεξη εδω κι εκει..ναι,κακα και γεια..προσπαθει και να σκαρφαλωσει,σηκωνει το ποδαρακι του και ανεβαινει σκαλια..Σε μια βδομαδα παιδιατρο,τρωει τα παντα..εφαγε μαγειριτσα και κατσικακι στο φουρνο...η χαρα της μανας μου.:PΗσυχος ειναι απλα επειδη λειπω πολυ μου γινε αγκαλιτσας ,παιζει λιγο διπλα μου και καθε λιγο ερχεται για αγκαλια,μαλλον του λειπω.Προσπαθω οταν ειμαι σπιτι να παιζουμε πολυ και να κανουμε βολτες

πρίν από 57 λεπτά , Marakiiiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Χρόνια πολλά στα κουκλάκια σας να της χαίρεστε! Σήμερα ξεκίνησα δουλειά....και όταν ήρθα η μικρή μου κοιμόταν όταν ξύπνησε και την χάιδεψα ένιωσα ότι καίει πολύ έβαλα θερμόμετρο και είχε 38 πυρετό πρώτη φορά μου κάνει τόσο πολύ και το περίεργο ούτε γκρίνια έχει ούτε τπτ και τρώει κανονικα πήρα την παιδίατρο και μου λέει ότι και τώρα να την φέρεις δεν θα καταλάβουμε αν έχει κάτι πρέπει να περασουν 2 εικοσιτετράωρα....

Περαστικα στο μικρουλι σου και υπομονη σε σενα ,ειναι δυσκολα να γυριζεις στη δουλεια,σε λιγο κλεινω μηνα και ειμαστε ακομη στην προσαρμογη...Ολα ομως συνηθιζονται..

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Χρόνια πολλά στα κουκλάκια σας να της χαίρεστε! Σήμερα ξεκίνησα δουλειά....και όταν ήρθα η μικρή μου κοιμόταν όταν ξύπνησε και την χάιδεψα ένιωσα ότι καίει πολύ έβαλα θερμόμετρο και είχε 38 πυρετό πρώτη φορά μου κάνει τόσο πολύ και το περίεργο ούτε γκρίνια έχει ούτε τπτ και τρώει κανονικα πήρα την παιδίατρο και μου λέει ότι και τώρα να την φέρεις δεν θα καταλάβουμε αν έχει κάτι πρέπει να περασουν 2 εικοσιτετράωρα....

Περαστικά στη μικρούλα σου! Καμία ιωσουλα θα είναι! εύχομαι να περάσει γρήγορα!

11 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα σας πεθυμισα αλλα δουλευω φουλ ολο το Πασχα και πρωτομαγια.Ενα ρεπο αυτη τη βδομαδα και πηγαμε στους συγγενεις του αντρα μου,εγω μετα απο νυχτερι να κουτουλαω,να ναι καλα η κουνιαδα μου που κυνηγουσε το μικρο.Χρονια πολλα σε ολα τα μωρακια που χρονιζουν,να ναι γερα κι ευτυχισμενα.

Ο δικος μου κανει πολλα πραγματακια,στελνει φιλακια με το χερακι και πεταει καμια λεξη εδω κι εκει..ναι,κακα και γεια..προσπαθει και να σκαρφαλωσει,σηκωνει το ποδαρακι του και ανεβαινει σκαλια..Σε μια βδομαδα παιδιατρο,τρωει τα παντα..εφαγε μαγειριτσα και κατσικακι στο φουρνο...η χαρα της μανας μου.:PΗσυχος ειναι απλα επειδη λειπω πολυ μου γινε αγκαλιτσας ,παιζει λιγο διπλα μου και καθε λιγο ερχεται για αγκαλια,μαλλον του λειπω.Προσπαθω οταν ειμαι σπιτι να παιζουμε πολυ και να κανουμε βολτες

Περαστικα στο μικρουλι σου και υπομονη σε σενα ,ειναι δυσκολα να γυριζεις στη δουλεια,σε λιγο κλεινω μηνα και ειμαστε ακομη στην προσαρμογη...Ολα ομως συνηθιζονται..

Μπράβο σας μεγαλώνετε! σίγουρα θα είναι δύσκολα με τα νυχτερινά!θα προσαρμοστείτε!ευτυχώς που έχεις την μανούλα σου για βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2019 at 8:58 ΜΜ, Marakiiiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Χρόνια πολλά στα κουκλάκια σας να της χαίρεστε! Σήμερα ξεκίνησα δουλειά....και όταν ήρθα η μικρή μου κοιμόταν όταν ξύπνησε και την χάιδεψα ένιωσα ότι καίει πολύ έβαλα θερμόμετρο και είχε 38 πυρετό πρώτη φορά μου κάνει τόσο πολύ και το περίεργο ούτε γκρίνια έχει ούτε τπτ και τρώει κανονικα πήρα την παιδίατρο και μου λέει ότι και τώρα να την φέρεις δεν θα καταλάβουμε αν έχει κάτι πρέπει να περασουν 2 εικοσιτετράωρα....

Καλησπερα κοριτσι,πως ειναι η μικρη σου;Ειμαι στη δουλεια αλλα σε σκεφτομουν


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι,πως ειναι η μικρη σου;Ειμαι στη δουλεια αλλα σε σκεφτομουν

Είναι πολύ χάλια ....έχει πυρετό πολύ και διάρροια και τώρα το απόγευμα θέλει συνέχεια να κοιμάται και έχω φοβηθεί λίγο αύριο θα πάμε στην παιδιατρο...και το ματάκι της το ένα το βλέπω λίγο πιο κλειστό .....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Είναι πολύ χάλια ....έχει πυρετό πολύ και διάρροια και τώρα το απόγευμα θέλει συνέχεια να κοιμάται και έχω φοβηθεί λίγο αύριο θα πάμε στην παιδιατρο...και το ματάκι της το ένα το βλέπω λίγο πιο κλειστό .....

Με τη δουλεια τωρα ειδα την απαντηση σου,ναι καλυτερα να πατε στην παιδιατρο,καμια ιωση σαν γαστρεντεριτιδα ακουγεται,θα εξαντληθηκε το μωρο για να κοιμαται συνεχεια ,εχει και τον πυρετο.Στειλε ενα μην αφου πατε να μας πεις.Περαστικα σας..

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; σας εχω χασει ολο τρεχω πισω απο την μικρή και δεν πρόλαβενω τιποτα να κανω. 

Καλημερα,ασε ολες τα ιδια περναμε,μεγαλωνουν και ζωηρευουν,καλα ειμαστε.Βαλαμε σιτες στα μπαλκονια γιατι εμαθε και πετουσε πραγματα κατω:P

  • Χαχα 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας καλή βδομάδα!

8 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Είναι πολύ χάλια ....έχει πυρετό πολύ και διάρροια και τώρα το απόγευμα θέλει συνέχεια να κοιμάται και έχω φοβηθεί λίγο αύριο θα πάμε στην παιδιατρο...και το ματάκι της το ένα το βλέπω λίγο πιο κλειστό .....

Περαστικά στο κοριτσάκι σου ταλαιπωρείται μωρέ....

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; σας εχω χασει ολο τρεχω πισω απο την μικρή και δεν πρόλαβενω τιποτα να κανω. 

Μια από τις πιο δύσκολες περιόδους είναι τώρα,μέχρι να σταθεροποιηθουν κ να περπατήσουν καλά...Επίσης θέλουν να εξερευνούν τα πάντα όποτε δεν μπορείς ούτε ένα δευτερόλεπτο να μην τα κοιτάς,αν είναι δυνατόν...αν κ εγώ προτιμώ αυτή την περίοδο από όταν ήταν νεογέννητα κ ήταν όλη μέρα στο βυζι,τη θεωρω πιο εξουθενωτικη...

Just now, Comet είπε:

Με τη δουλεια τωρα ειδα την απαντηση σου,ναι καλυτερα να πατε στην παιδιατρο,καμια ιωση σαν γαστρεντεριτιδα ακουγεται,θα εξαντληθηκε το μωρο για να κοιμαται συνεχεια ,εχει και τον πυρετο.Στειλε ενα μην αφου πατε να μας πεις.Περαστικα σας..

Καλημερα,ασε ολες τα ιδια περναμε,μεγαλωνουν και ζωηρευουν,καλα ειμαστε.Βαλαμε σιτες στα μπαλκονια γιατι εμαθε και πετουσε πραγματα κατω:P

Χαχαχα!ήθελε να μάθει για τη βαρύτητα ο γιόκας σου!

Εμένα ο δικός μου όλο στη βρύση της αυλής πηγαίνει κ ανοίγει τα νερα κ στο κυνηγόσκυλο του άντρα μου κ του μιλάει...Ο σκύλος του απαντάει γαβγιζοντας,τώρα τι λενε δεν καταλαβαίνω χαχαχα! Κατά τ αλλα από λέξεις λέει μαμ,μαμά,μπαμπά,ατα,κει (εκεί δηλαδή), το (αυτό δηλαδή), τον ρωτάμε πως κάνει το παπάκι κ λέει ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΠΑ κ πως κάνει το σκυλάκι κ λέει αφ αφ...Η παιδίατρος μου είπε ότι γύρω στο χρόνο λένε 5 λέξεις αλλά εγώ πιστεύω ότι ειναι κ στο παιδι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; σας εχω χασει ολο τρεχω πισω απο την μικρή και δεν πρόλαβενω τιποτα να κανω. 

Καλημέρα!!!και εμείς τα ίδια όλη μέρα περπατάμε!!!

Εμείς επιστροφή στην καθημερινότητα τώρα η μεγάλη μου σχολείο ο άντρας μου δουλειά!περιμένω να κλείσουν τα σχολεία για να πάμε στους γονείς μου να κάνουμε διακοπές!και κορίτσια αποφάσισα να πάρω το δίπλωμα αυτοκινήτου! ποτέ δεν είναι αργά που λένε! χαχαχα!θα μου προσέχει η μαμά τα παιδιά και θα το πάρω εκεί...γιατί εδώ είναι δύσκολο δεν έχω βοήθεια...και άντρας μου δουλεύει και απογεύματα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;; Χαθήκαμε μωρέ έχω κλειστεί και εγώ πολύ ο άντρας μου ευτυχώς δείχνει καλύτερα άρχισε να ασχολείται και με κάτι καινούργιο εδώ στην περιοχή αν και είχα τις αντιρρήσεις μου δεν είπα κάτι γιατί τον ευχαριστεί πολύ και ξεφεύγει ..εγώ όμως δεν έχω έναν άνθρωπο να πω αυτά που θέλω και δεν μπορώ να τα πω και με τον άντρα μου για να μην τον επιβαρύνω..η μικρή είναι μια μικρή ανακατωστρα..όλο ζημιές θέλει να κάνει ευτυχώς μέσα στο σπίτι δεν της έχω αφήσει πολλά περιθώρια ..όμως στην αυλή πηγαίνει όλο στα χώματα και δεν μου έχει αφήσει λουλούδι .. χαχα..πρέπει να πάρω και την παιδίατρο να πάμε για το εμβόλιο το άφησα αρκετά ήταν να πάμε αρχές του μήνα ..εσείς τι κάνετε ;;

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Είναι πολύ χάλια ....έχει πυρετό πολύ και διάρροια και τώρα το απόγευμα θέλει συνέχεια να κοιμάται και έχω φοβηθεί λίγο αύριο θα πάμε στην παιδιατρο...και το ματάκι της το ένα το βλέπω λίγο πιο κλειστό .....

Περαστικά σας....θα ταλαιπωρείται η μικρούλα...είναι εξουθενωμένη από τον πυρετό γι'αυτό κοιμάται συνέχεια...

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα σας καλή βδομάδα!

Περαστικά στο κοριτσάκι σου ταλαιπωρείται μωρέ....

Μια από τις πιο δύσκολες περιόδους είναι τώρα,μέχρι να σταθεροποιηθουν κ να περπατήσουν καλά...Επίσης θέλουν να εξερευνούν τα πάντα όποτε δεν μπορείς ούτε ένα δευτερόλεπτο να μην τα κοιτάς,αν είναι δυνατόν...αν κ εγώ προτιμώ αυτή την περίοδο από όταν ήταν νεογέννητα κ ήταν όλη μέρα στο βυζι,τη θεωρω πιο εξουθενωτικη...

Χαχαχα!ήθελε να μάθει για τη βαρύτητα ο γιόκας σου!

Εμένα ο δικός μου όλο στη βρύση της αυλής πηγαίνει κ ανοίγει τα νερα κ στο κυνηγόσκυλο του άντρα μου κ του μιλάει...Ο σκύλος του απαντάει γαβγιζοντας,τώρα τι λενε δεν καταλαβαίνω χαχαχα! Κατά τ αλλα από λέξεις λέει μαμ,μαμά,μπαμπά,ατα,κει (εκεί δηλαδή), το (αυτό δηλαδή), τον ρωτάμε πως κάνει το παπάκι κ λέει ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΠΑ κ πως κάνει το σκυλάκι κ λέει αφ αφ...Η παιδίατρος μου είπε ότι γύρω στο χρόνο λένε 5 λέξεις αλλά εγώ πιστεύω ότι ειναι κ στο παιδι...

Μια χαρά ο μικρός σου!!! λένε τα δικά τους μωρέ!!! Χαχαχαχαχα!

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;; Χαθήκαμε μωρέ έχω κλειστεί και εγώ πολύ ο άντρας μου ευτυχώς δείχνει καλύτερα άρχισε να ασχολείται και με κάτι καινούργιο εδώ στην περιοχή αν και είχα τις αντιρρήσεις μου δεν είπα κάτι γιατί τον ευχαριστεί πολύ και ξεφεύγει ..εγώ όμως δεν έχω έναν άνθρωπο να πω αυτά που θέλω και δεν μπορώ να τα πω και με τον άντρα μου για να μην τον επιβαρύνω..η μικρή είναι μια μικρή ανακατωστρα..όλο ζημιές θέλει να κάνει ευτυχώς μέσα στο σπίτι δεν της έχω αφήσει πολλά περιθώρια ..όμως στην αυλή πηγαίνει όλο στα χώματα και δεν μου έχει αφήσει λουλούδι .. χαχα..πρέπει να πάρω και την παιδίατρο να πάμε για το εμβόλιο το άφησα αρκετά ήταν να πάμε αρχές του μήνα ..εσείς τι κάνετε ;;

Ζωηρή και η δικιά σου! εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού για το εμβόλιο...να δούμε και τι θα μας πει.. δεν νομίζω να έχει πάρει πολύ βάρος...ολη μέρα περπατάει...λογικά θα ξεκινήσουμε επιτέλους το γιαούρτι μέλι κλπ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...