Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε...;εμείς πήγαμε στην παιδίατρο και όπως της έβγαλε τα ρούχα διέκρινα στο σωματακι της σπυράκια και μας είπε ότι αυτό που έχει είναι καθαρά ίωση και ότι τα μωρά μετά της ιώσεις βγάζουν σπυράκια σε όλο τους το σώμα ....παντως σήμερα δεν είχε πυρετό ευτυχως εχθές ήταν χειρότερη ημερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Κορίτσια τι κάνετε...;εμείς πήγαμε στην παιδίατρο και όπως της έβγαλε τα ρούχα διέκρινα στο σωματακι της σπυράκια και μας είπε ότι αυτό που έχει είναι καθαρά ίωση και ότι τα μωρά μετά της ιώσεις βγάζουν σπυράκια σε όλο τους το σώμα ....παντως σήμερα δεν είχε πυρετό ευτυχως εχθές ήταν χειρότερη ημερα....

Καλημέρα!!! Χαρούμενα γενέθλια!Να την χαίρεστε την κορούλα σάς! Πολύχρονη και ευτυχισμένη!ελπίζω να είναι καλά σήμερα!

Και εμείς πήγαμε παιδίατρο και κάναμε 2 εμβόλια!όλα καλά τώρα είμαστε 9200 και 75 εκατοστά ακολουθούμε την καμπύλη μας!

Τι κάνετε κορίτσια μου?εδώ καλοκαίρι σήμερα αλλά έχουμε κοκκινόχωμα από τον νοτιά!πρέπει να καθαρίζω αυλές πάλι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.Εδω Θεσσαλονικη εχει κρυο αερα.Κι ελεγα νσ τον παω στο παρκο:sad:.Σημερα δουλευω νυχτα αλλα την ημερα θα μαστε μαζι.

Μαρακι μου αφου ειναι ιωση ολα καλα,παει περασε..Εμεις παιδιατρο εχουμε την Παρασκευη,εχουμε εμβολιο και να δουμε ποσο πηρε γιατι πολυ στρουμπουλεψε ο μπουλουκος μου..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marakiiiiii είπε:

Εμείς είμαστε 10.000 κιλα ακριβως....είμαστε πολύ καλύτερα....έχουμε γενέθλια σήμερα θα τα κάνουμε το απόγευμα....

 

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας,γερό και τυχερό να είναι!

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου.Εδω Θεσσαλονικη εχει κρυο αερα.Κι ελεγα νσ τον παω στο παρκο:sad:.Σημερα δουλευω νυχτα αλλα την ημερα θα μαστε μαζι.

Μαρακι μου αφου ειναι ιωση ολα καλα,παει περασε..Εμεις παιδιατρο εχουμε την Παρασκευη,εχουμε εμβολιο και να δουμε ποσο πηρε γιατι πολυ στρουμπουλεψε ο μπουλουκος μου..

Αέρα έχουμε κ εμείς εδώ κ λίγο κρύο...Έχει κ ήλιο όμως,φέρνει κ καμία μπόρα...τι να πεις,ότι να ναι ο καιρός!

πρίν από 19 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!!! Χαρούμενα γενέθλια!Να την χαίρεστε την κορούλα σάς! Πολύχρονη και ευτυχισμένη!ελπίζω να είναι καλά σήμερα!

Και εμείς πήγαμε παιδίατρο και κάναμε 2 εμβόλια!όλα καλά τώρα είμαστε 9200 και 75 εκατοστά ακολουθούμε την καμπύλη μας!

Τι κάνετε κορίτσια μου?εδώ καλοκαίρι σήμερα αλλά έχουμε κοκκινόχωμα από τον νοτιά!πρέπει να καθαρίζω αυλές πάλι!

Κάνετε 2 εμβόλια μαζί?γιατί κ εγώ έχω να του κάνω το εμβόλιο που κάνουμε στο έτος (δεν θυμάμαι πιο ειναι) Κ το bexsero (επαναληπτικό) κ μου είπε όχι μαζί,ένα ένα...

Κ εμένα ο μικρούλης μου τώρα με την πνευμονία έπεσε αρκετά σε βάρος αλλά ευτυχώς στην τελευταία μέτρηση κάτι ξαναπήρε κ έφτασε 10.700 πάλι...Κ από πόντους 82..Αλλά έχουμε κ 2μετρο μπαμπά η αλήθεια είναι...Η κορούλα μου ήταν 75.8 πόντους στο έτος κ 9.200...άλλη ανάπτυξη το κάθε παιδάκι...γερά να εινα τα παιδάκια όλου του κόσμου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Marakiiiiii είπε:

Κορίτσια τι κάνετε...;εμείς πήγαμε στην παιδίατρο και όπως της έβγαλε τα ρούχα διέκρινα στο σωματακι της σπυράκια και μας είπε ότι αυτό που έχει είναι καθαρά ίωση και ότι τα μωρά μετά της ιώσεις βγάζουν σπυράκια σε όλο τους το σώμα ....παντως σήμερα δεν είχε πυρετό ευτυχως εχθές ήταν χειρότερη ημερα....

Κι ο δικός μου είχε κάνει 3 μέρες υψηλό πυρετό και την 4η μέρα έβγαλε εξανθήματα στο κορμί. Μου το είχε πει ο παιδίατρος ότι θα βγάλει,το ίδιο είχαν κ αλλά παιδάκια που παρακολουθούσε εκείνο το διάστημα. Μετά από 2 μέρες δεν είχε τίποτα... 

Περαστικά σας.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας,γερό και τυχερό να είναι!

Αέρα έχουμε κ εμείς εδώ κ λίγο κρύο...Έχει κ ήλιο όμως,φέρνει κ καμία μπόρα...τι να πεις,ότι να ναι ο καιρός!

Κάνετε 2 εμβόλια μαζί?γιατί κ εγώ έχω να του κάνω το εμβόλιο που κάνουμε στο έτος (δεν θυμάμαι πιο ειναι) Κ το bexsero (επαναληπτικό) κ μου είπε όχι μαζί,ένα ένα...

Κ εμένα ο μικρούλης μου τώρα με την πνευμονία έπεσε αρκετά σε βάρος αλλά ευτυχώς στην τελευταία μέτρηση κάτι ξαναπήρε κ έφτασε 10.700 πάλι...Κ από πόντους 82..Αλλά έχουμε κ 2μετρο μπαμπά η αλήθεια είναι...Η κορούλα μου ήταν 75.8 πόντους στο έτος κ 9.200...άλλη ανάπτυξη το κάθε παιδάκι...γερά να εινα τα παιδάκια όλου του κόσμου!

Ναι της μηνιγγίτιδας c και της ιλαράς...τον επόμενο μήνα θα κάνουμε 1 μου είπε... ίδια με την δικιά μου είναι η κόρη σου όταν ήταν ενός... φάγαμε γιαούρτι με μπανάνα σήμερα! πρόβειο της έδωσα και το έφαγε με λίγο παιχνίδι βέβαια αλλά το έφαγε!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ναι της μηνιγγίτιδας c και της ιλαράς...τον επόμενο μήνα θα κάνουμε 1 μου είπε... ίδια με την δικιά μου είναι η κόρη σου όταν ήταν ενός... φάγαμε γιαούρτι με μπανάνα σήμερα! πρόβειο της έδωσα και το έφαγε με λίγο παιχνίδι βέβαια αλλά το έφαγε!

Καλησπερα κοριτσακια.Αν εφαγε το προβειο εστω και με μπανανα μια χαρα.Θα το συνηθισει.Εμεις καλα ειμαστε.Σημερα εχει πιο καλο καιρο και θα παμε παρκο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?

Marikakiii πως ήταν τα γενέθλια?η μικρούλα σου καλά?

Εμείς κάναμε τραπέζι στους κουμπάρους μας χθές και σε ένα άλλο ζευγάρι...δύσκολο όταν έχεις ένα ζουζούνι να τρέχει πάνω κάτω...και δεν πέτυχα και το γλυκό από την βιασύνη μου...πφφφ... το έφαγαν βέβαια και μου είπαν ότι ήταν ωραίο... χαχαχα ευτυχώς είχα και παγωτό!μα να πω ότι δεν φτιάχνω γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!γενεθλιαζουμε σήμερα κ εμείς!!!!!!!!θα κόψουμε μια τούρτα οικογενειακά το απόγευμα ...αν την φτιάξω βέβαια χαχα!αλλιώς θα πάρω μια έτοιμη από ζαχαροπλαστείο κ τελειώνει η υπόθεση...τι το θελα χθες κ του έκανα εμβόλιο του μικρού κ έχει γκρίνια, έχει πρηστεί κ το ποδαράκι του...δν το άφηνα μετά τα γενέθλια η χαζή πφφφ...Τέλος πάντων τώρα...

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?

Marikakiii πως ήταν τα γενέθλια?η μικρούλα σου καλά?

Εμείς κάναμε τραπέζι στους κουμπάρους μας χθές και σε ένα άλλο ζευγάρι...δύσκολο όταν έχεις ένα ζουζούνι να τρέχει πάνω κάτω...και δεν πέτυχα και το γλυκό από την βιασύνη μου...πφφφ... το έφαγαν βέβαια και μου είπαν ότι ήταν ωραίο... χαχαχα ευτυχώς είχα και παγωτό!μα να πω ότι δεν φτιάχνω γλυκά!

Όντως δύσκολο...Κ εγώ είχα τραπέζι την Κυριακή...Αλλά με χαλαρώνει να σου πω την αλήθεια να έχω προετοιμασίες (μαζοχα χαχαχα)...τι γλυκό έκανες κ δεν σου πέτυχε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!γενεθλιαζουμε σήμερα κ εμείς!!!!!!!!θα κόψουμε μια τούρτα οικογενειακά το απόγευμα ...αν την φτιάξω βέβαια χαχα!αλλιώς θα πάρω μια έτοιμη από ζαχαροπλαστείο κ τελειώνει η υπόθεση...τι το θελα χθες κ του έκανα εμβόλιο του μικρού κ έχει γκρίνια, έχει πρηστεί κ το ποδαράκι του...δν το άφηνα μετά τα γενέθλια η χαζή πφφφ...Τέλος πάντων τώρα...

Όντως δύσκολο...Κ εγώ είχα τραπέζι την Κυριακή...Αλλά με χαλαρώνει να σου πω την αλήθεια να έχω προετοιμασίες (μαζοχα χαχαχα)...τι γλυκό έκανες κ δεν σου πέτυχε?

Χρονια σας πολλα!!!!Μεγαλωσε το ζουζουνι,γερο να ναι κι ευτυχισμενο.Καλημερα σε ολες:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!γενεθλιαζουμε σήμερα κ εμείς!!!!!!!!θα κόψουμε μια τούρτα οικογενειακά το απόγευμα ...αν την φτιάξω βέβαια χαχα!αλλιώς θα πάρω μια έτοιμη από ζαχαροπλαστείο κ τελειώνει η υπόθεση...τι το θελα χθες κ του έκανα εμβόλιο του μικρού κ έχει γκρίνια, έχει πρηστεί κ το ποδαράκι του...δν το άφηνα μετά τα γενέθλια η χαζή πφφφ...Τέλος πάντων τώρα...

Όντως δύσκολο...Κ εγώ είχα τραπέζι την Κυριακή...Αλλά με χαλαρώνει να σου πω την αλήθεια να έχω προετοιμασίες (μαζοχα χαχαχα)...τι γλυκό έκανες κ δεν σου πέτυχε?

Χρόνια σας πολλά!να τον χαίρεστε! πάντα υγιής και ευτυχισμένος!

Εμένα με αγχώνει λίγο γιατί θέλω να είναι όλα στην εντέλεια! πράγμα που δεν γίνεται φυσικά! σπίτι φαγητό κλπ...μου αρέσει η παρέα βέβαια και να ανοίγω το σπίτι μου...

Μια σοκολατόπιτα  που είχα να την κάνω καιρό...και όταν την βάζεις στο φούρνο βάζεις ένα ποτήρι βραστό νερό από πάνω...και εγώ από την βιασύνη μου το ξέχασα και το έβαλα στην πορεία..άσε όταν το συνειδητοποίησα στεναχωρήθηκα ... τελικά δεν βγήκε τόσο ζουμερο.. αλλά με το παγωτό από πάνω και ζεστό το έφαγαν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε ...περάσαμε ωραία στα γενέθλεια δεν κάλεσα κόσμο πολυ γιατί δεν ήταν και στα καλύτερα της άσε μετά από δύο ημέρες δεν φτάνει που το μωρό μου ταλαιπωρείθηκε από την ίωση της πρήστηκε το ματάκι  της και τσιμπλιασε όλο την πήρα εχθές στην οφθαλμίατρο και είχε βακτηριακή πεμφυκιτιδα δουλεύω και ταυτόχρονα και τρέχω και δεν προλαβαίνω ....

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 2:22 ΜΜ, katrin* είπε:

Καλημέρα!γενεθλιαζουμε σήμερα κ εμείς!!!!!!!!θα κόψουμε μια τούρτα οικογενειακά το απόγευμα ...αν την φτιάξω βέβαια χαχα!αλλιώς θα πάρω μια έτοιμη από ζαχαροπλαστείο κ τελειώνει η υπόθεση...τι το θελα χθες κ του έκανα εμβόλιο του μικρού κ έχει γκρίνια, έχει πρηστεί κ το ποδαράκι του...δν το άφηνα μετά τα γενέθλια η χαζή πφφφ...Τέλος πάντων τώρα...

Όντως δύσκολο...Κ εγώ είχα τραπέζι την Κυριακή...Αλλά με χαλαρώνει να σου πω την αλήθεια να έχω προετοιμασίες (μαζοχα χαχαχα)...τι γλυκό έκανες κ δεν σου πέτυχε?

Χρόνια του πολλά και καλά. Να τον χαίρεστε... Τι καλά. Πέρασε ένας χρόνος.χεχε.

Εμεις έχουμε γενέθλια την Τρίτη,αλλά θα κάνουμε γενέθλια την άλλη Κυριακή. Έχουμε σκοπό να καλέσουμε τους πιο κοντινούς,αλλά κ πάλι μαζεύονται ~20 άτομα. Μπορεί κ την Τρίτη να κόψουμε μια τουρτιτσα οι 3 μας. Ή λέτε είναι υπερβολή;

Η βάπτιση μας ήταν ΤΕΛΕΙΑ... Μας έβρεξε πολύ το πρωί βέβαια,αλλά μετά έβγαλε ήλιο. Άκουσα πολύ όμορφα λόγια,πολύ ευχαριστημένος ο κόσμος. Η ατμόσφαιρα πολύ κατανυκτική κ  ευχάριστη.Ο παπάς πολύ καλός. Ήταν υπέροχα.

Έκλαψε αρκετά στη κολυμπήθρα ο μικρός γιατί νυστάζε και κοιμήθηκε στην αγκαλιά της νονάς,πριν τελειώσει το μυστήριο.

 

 

 

Just now, Marakiiiiii είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ...περάσαμε ωραία στα γενέθλεια δεν κάλεσα κόσμο πολυ γιατί δεν ήταν και στα καλύτερα της άσε μετά από δύο ημέρες δεν φτάνει που το μωρό μου ταλαιπωρείθηκε από την ίωση της πρήστηκε το ματάκι  της και τσιμπλιασε όλο την πήρα εχθές στην οφθαλμίατρο και είχε βακτηριακή πεμφυκιτιδα δουλεύω και ταυτόχρονα και τρέχω και δεν προλαβαίνω ....

Περαστικά σας. Χρόνια της πολλά,να τη χαίρεστε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα πηγαμε στην παιδιατρο.Τον τελευταιο μηνα πηραμε 220 γραμ.και 2,5 ποντους.Αισιως 14 μηνων ειμαστε 10.640 και 80 ποντους.Πολυ καλα,καναμε κι εμβολιο..δεν εκλαψε..πηγαμε και στο παρκο πριν,ειχε τελειο καιρο.

Just now, agapi27 είπε:

Χρόνια του πολλά και καλά. Να τον χαίρεστε... Τι καλά. Πέρασε ένας χρόνος.χεχε.

Εμεις έχουμε γενέθλια την Τρίτη,αλλά θα κάνουμε γενέθλια την άλλη Κυριακή. Έχουμε σκοπό να καλέσουμε τους πιο κοντινούς,αλλά κ πάλι μαζεύονται ~20 άτομα. Μπορεί κ την Τρίτη να κόψουμε μια τουρτιτσα οι 3 μας. Ή λέτε είναι υπερβολή;

Η βάπτιση μας ήταν ΤΕΛΕΙΑ... Μας έβρεξε πολύ το πρωί βέβαια,αλλά μετά έβγαλε ήλιο. Άκουσα πολύ όμορφα λόγια,πολύ ευχαριστημένος ο κόσμος. Η ατμόσφαιρα πολύ κατανυκτική κ  ευχάριστη.Ο παπάς πολύ καλός. Ήταν υπέροχα.

Έκλαψε αρκετά στη κολυμπήθρα ο μικρός γιατί νυστάζε και κοιμήθηκε στην αγκαλιά της νονάς,πριν τελειώσει το μυστήριο.

 

 

 

Περαστικά σας. Χρόνια της πολλά,να τη χαίρεστε.

Να τον χαιρεστε τον νεοφωτιστο,να ναι ευλογημενος απο τον θεο..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...