Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Ο μικρος το βραδυ ειχε 39,1.Πηρε στις 11 algofren,επεσε και στις 5 ειχε 39,7.Του βαλα κομπρεσες και του δωσα depon.Σε μια ωρα επεσε,τωρα ειναι σχεδον απυρετος.Ειπιε και πολυ νερο.Δεν ξερω τι θα κανω το βραδυ που δουλευω αν εχει τοσο πυρετο.Το απογευμα κλεινει 2 24ωρα.Να τον παω στο νοσοκομειο αν κανει πανω απο 39;

Καλημερα.Ο δικος σου δεν ειχε μια ιωση με πολυ πυρετο;Ποσο κρατησε;

Καλημέρα!εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις αφού κρατάει τρία 24 ώρα... πολλα υγρά...ντουζακια κομπρεσες...και αύριο θα είναι καλύτερα...εγώ θα τον πήγαινα στην παιδίατρο όχι κατευθείαν στο νοσοκομείο...τα φοβάμαι γιατί μπορεί να πας και να κολλήσεις κάτι άλλο...εσύ ξέρεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου.Αφου ο μικρος εκανε 39 ξανα στις 9:30 πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι η παιδιατρος μας λειπει.Τον εξετασαν,ολα καλα.Λιγο φαρυγγιτιδα εχει,μαλλον γι αυτο δεν τρωει και ιωση.Πολλα υγρα,ντουζακια,αντιπυρετικα κι υπομονη.Ευτυχως πηγαμε νωρις και δεν ειχε κοσμο.Δεν περιμεναμε καθολου και σε 2,5 ωρες φυγαμε.Εκει ανεβασε κι αλλο πυρετο και του δωσαν algofren και τωρα εχει 37. 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου.Αφου ο μικρος εκανε 39 ξανα στις 9:30 πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι η παιδιατρος μας λειπει.Τον εξετασαν,ολα καλα.Λιγο φαρυγγιτιδα εχει,μαλλον γι αυτο δεν τρωει και ιωση.Πολλα υγρα,ντουζακια,αντιπυρετικα κι υπομονη.Ευτυχως πηγαμε νωρις και δεν ειχε κοσμο.Δεν περιμεναμε καθολου και σε 2,5 ωρες φυγαμε.Εκει ανεβασε κι αλλο πυρετο και του δωσαν algofren και τωρα εχει 37. 

Βρε κορίτσια μαζι συνενοηουντε και εμενα πριν ανεβασε πυρετο 38.1 καο της εδωσα ντεπον τωρα θα την βαλω για υπνο δεν εφαγε το μεσημεριανο της  δεν ηθελε. Εχει και μυξουλες ο δικος σου και βηχα η οχι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Βρε κορίτσια μαζι συνενοηουντε και εμενα πριν ανεβασε πυρετο 38.1 καο της εδωσα ντεπον τωρα θα την βαλω για υπνο δεν εφαγε το μεσημεριανο της  δεν ηθελε. Εχει και μυξουλες ο δικος σου και βηχα η οχι; 

Καλησπερα.Τιποτα δεν εχει.3ο 24ωρο πια μονο πυρετο. Πριν μιση ωρα 39,4.Πηρε ντεπον και ειπιε λιγο γαλα και λιγο νερο.Δεν τρωει παντως,ελαχιστα.Εσενα εχει αλλα συμπτωματα;Μηπως κρυωσε;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα.Τιποτα δεν εχει.3ο 24ωρο πια μονο πυρετο. Πριν μιση ωρα 39,4.Πηρε ντεπον και ειπιε λιγο γαλα και λιγο νερο.Δεν τρωει παντως,ελαχιστα.Εσενα εχει αλλα συμπτωματα;Μηπως κρυωσε;

Τιποτα δεμ έχει ουτε μυξες ουτε βηχα. Το γιαούρτι το εφαγε ολο μονο το μεσημεριανο στις 6 ωρες ξανα σηκωσε 38.1. Με δαγκωνει συνέχεια σκασαν και τα αποπανω δοντια τα πισω δεν ξερω τι ειναι και γκρινια πολυ. Δεν νομιζω να κρυωσε δρν ξερω κιολας


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Τιποτα δεμ έχει ουτε μυξες ουτε βηχα. Το γιαούρτι το εφαγε ολο μονο το μεσημεριανο στις 6 ωρες ξανα σηκωσε 38.1. Με δαγκωνει συνέχεια σκασαν και τα αποπανω δοντια τα πισω δεν ξερω τι ειναι και γκρινια πολυ. Δεν νομιζω να κρυωσε δρν ξερω κιολας

Μεχρι 38 αν κανει ισως ειναι απο τα δοντια.Κι εμενα εφαγε ενα μικρο μπωλακι μπισκοτοκρεμα το απογευμα.Κανονικα δεν παιρνω αλλα επρεπε να φαει κατι,ειπιε λιγο χυμο και εφαγε μισο γιαουρτι για βραδυ.Τωρα εχει παλι 38.Εδωσα algofren και η μαμα μου πηρε να τον κοιμησει.Ευτυχως ειπιε αρκετο νερο.Σε μια ωρα παω στη δουλεια.Ευτυχως θα ναι κι ο αντρας μου σπιτι.Στη μια θα του δωσουν depon κι ας μην εχει πολυ πυρετο(το ελπιζω) για να ειναι καλυμενος μεχρι τις 5 .Τοτε η μαμα μου θα τον ξαναμετρησει.Φουουου!!!Ολο το βραδυ θα το σκεφτομαι...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Τιποτα δεν εχει.3ο 24ωρο πια μονο πυρετο. Πριν μιση ωρα 39,4.Πηρε ντεπον και ειπιε λιγο γαλα και λιγο νερο.Δεν τρωει παντως,ελαχιστα.Εσενα εχει αλλα συμπτωματα;Μηπως κρυωσε;

Καλησπερα!Πως ειναι ο μικρουλης σου?Φανταζομαι αφου πηγες στο νοσοκομειο ηρεμησες.Εμενα ειχε κανει καινπανω απο 40 και του εκανα και μπανακια.Οντως απο το 3 24ωρο ολα ηρεμουν.Απλως εμενα εκανε στοματιτιδα μολις επεσε ο πυρετος.Τσεκαρςτον λιγο στο στομα γιατι ειναι συνηθες.Ξερω πως ειναι η πρωτη φορα που αρρωσταινουν.Δυσκολο αλλα τωρα λογικ ειναι καλυτερα!

@Alex. Arap Πως ειναι η μικρη σου?Ηταν απο τα δοντακια τελικα η συνεχιζεται?Ελπιζω να ειναι μια χαρα και να τρωει γιατι ξερω ποσο αγχωνεσαι με το φαγητο.

Κοριτσια εμεις γυρναμε αυριο.2 βδομαδες λυπαμαι.Απο τη μια στεναχωριεμαι γιατι περασαμε πολυ ωραια απο την αλη μου ελειψε το σπιτι μας.Ειμαι και λιγο ανθρωπος της συνηθειας.Ελπιζω παντως ολα τα μωρακια να ειναι καλυτερα!!

Just now, Comet είπε:

Μεχρι 38 αν κανει ισως ειναι απο τα δοντια.Κι εμενα εφαγε ενα μικρο μπωλακι μπισκοτοκρεμα το απογευμα.Κανονικα δεν παιρνω αλλα επρεπε να φαει κατι,ειπιε λιγο χυμο και εφαγε μισο γιαουρτι για βραδυ.Τωρα εχει παλι 38.Εδωσα algofren και η μαμα μου πηρε να τον κοιμησει.Ευτυχως ειπιε αρκετο νερο.Σε μια ωρα παω στη δουλεια.Ευτυχως θα ναι κι ο αντρας μου σπιτι.Στη μια θα του δωσουν depon κι ας μην εχει πολυ πυρετο(το ελπιζω) για να ειναι καλυμενος μεχρι τις 5 .Τοτε η μαμα μου θα τον ξαναμετρησει.Φουουου!!!Ολο το βραδυ θα το σκεφτομαι...

Εγω του ειχα παρει αυτο τονθερμομετρο το ψηφιακο για να μην τον ξυπναω αλλα δε ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι.Παντως με βοηθησε γιατι ο μικρος μου σηκωνε πολυ πυρετο σε συντομο χρονικο διαστημα και επρεπε να τον ελεγχω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μεχρι 38 αν κανει ισως ειναι απο τα δοντια.Κι εμενα εφαγε ενα μικρο μπωλακι μπισκοτοκρεμα το απογευμα.Κανονικα δεν παιρνω αλλα επρεπε να φαει κατι,ειπιε λιγο χυμο και εφαγε μισο γιαουρτι για βραδυ.Τωρα εχει παλι 38.Εδωσα algofren και η μαμα μου πηρε να τον κοιμησει.Ευτυχως ειπιε αρκετο νερο.Σε μια ωρα παω στη δουλεια.Ευτυχως θα ναι κι ο αντρας μου σπιτι.Στη μια θα του δωσουν depon κι ας μην εχει πολυ πυρετο(το ελπιζω) για να ειναι καλυμενος μεχρι τις 5 .Τοτε η μαμα μου θα τον ξαναμετρησει.Φουουου!!!Ολο το βραδυ θα το σκεφτομαι...

Εμενα πολυ κλαμα για να κοιμηθει με δαγκωνε στον ομο την μλουζα μου τα χερια στο στομα χαμως ουρλιαζε ηπιε 180 γραμμαρια γαλα δεν ηθελε αλλο. Και εγω θα τι δω στις 4 ωρες  και βλέπουμε πως θα ειναι. Αστα δυσκολο το μυαλο θα το εχεις στον μικρούλη. 

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα!Πως ειναι ο μικρουλης σου?Φανταζομαι αφου πηγες στο νοσοκομειο ηρεμησες.Εμενα ειχε κανει καινπανω απο 40 και του εκανα και μπανακια.Οντως απο το 3 24ωρο ολα ηρεμουν.Απλως εμενα εκανε στοματιτιδα μολις επεσε ο πυρετος.Τσεκαρςτον λιγο στο στομα γιατι ειναι συνηθες.Ξερω πως ειναι η πρωτη φορα που αρρωσταινουν.Δυσκολο αλλα τωρα λογικ ειναι καλυτερα!

@Alex. Arap Πως ειναι η μικρη σου?Ηταν απο τα δοντακια τελικα η συνεχιζεται?Ελπιζω να ειναι μια χαρα και να τρωει γιατι ξερω ποσο αγχωνεσαι με το φαγητο.

Κοριτσια εμεις γυρναμε αυριο.2 βδομαδες λυπαμαι.Απο τη μια στεναχωριεμαι γιατι περασαμε πολυ ωραια απο την αλη μου ελειψε το σπιτι μας.Ειμαι και λιγο ανθρωπος της συνηθειας.Ελπιζω παντως ολα τα μωρακια να ειναι καλυτερα!!

Στος 8 εκανε 38.1 και πριν που της εβαλα θερμόμετρο ειχς κατεβει 37.5.Εφαγε 180 γραμμάρια αλλα ποναγε παρα πολυ εκλεγε συνέχεια μεχρι να την κοιμησω.αστα ανχωνομαι λιγακι για το φαγητο, αλλα πιο πολυ στεναχωριέμαι να την βλεπω να ποναει και ειχαμε τωρα μια εβδομαδα και ετρωγε πολυ καλα ολο το φαγητο της. Σαν το σπιτακι μας τιποτα!!! "εμεις θα φυγουμε στις 12 Αυγούστου για 6 μερούλες εδω κοντα θα παμε αλλα να ξεκουραστουμε λιγάκι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμενα πολυ κλαμα για να κοιμηθει με δαγκωνε στον ομο την μλουζα μου τα χερια στο στομα χαμως ουρλιαζε ηπιε 180 γραμμαρια γαλα δεν ηθελε αλλο. Και εγω θα τι δω στις 4 ωρες  και βλέπουμε πως θα ειναι. Αστα δυσκολο το μυαλο θα το εχεις στον μικρούλη. 

Μαλλον δοντακι βγαζετε?Εχει παλι πυρετουλη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Μαλλον δοντακι βγαζετε?Εχει παλι πυρετουλη?

Εχουμε βγαλει το κατω πισωαριστερο  δοντακι το μεγαλο της εσκασε το δεξι και σημερα ειδα μυτες σκασμενες και στα αλλα δυο τα επάνω. Η δικια μου οταν σκαει το ενα μετα απο λιγες μερες βγενουν και τα αλλα ολα μαζι ετσι εκανε και με τα μπροστινα και τα πλαινα δοντια. Θα της βαλω στις 12 να δω πως πάει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Εχουμε βγαλει το κατω πισωαριστερο  δοντακι το μεγαλο της εσκασε το δεξι και σημερα ειδα μυτες σκασμενες και στα αλλα δυο τα επάνω. Η δικια μου οταν σκαει το ενα μετα απο λιγες μερες βγενουν και τα αλλα ολα μαζι ετσι εκανε και με τα μπροστινα και τα πλαινα δοντια. Θα της βαλω στις 12 να δω πως πάει. 

Τοτε λογικο ειναι να ταλιπωρειται.Υπομονη και θα ξαναεχε την ορεξη της σε 1-2 μερες.Εμενα τωρα βγαζει το 5ο.Τι να πω εμεις ειμαστε λιγο πισω στα δοντια.Για ναειμαι ειλικρινης πρμν τωρα στις διακοπες να περπατησει αλλα τιποτα.Σε λιγες μερες γινεται 17 μηνων και ακομ τιποτα.Εχω αρχισει και ανησυχω.Δε ξερω μηπως πρεπει να τον παω σε νευρολογο.Βεβαια μου φανεταιια χαρα κινητικα αλλα δε ξερω κιολας...τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Τοτε λογικο ειναι να ταλιπωρειται.Υπομονη και θα ξαναεχε την ορεξη της σε 1-2 μερες.Εμενα τωρα βγαζει το 5ο.Τι να πω εμεις ειμαστε λιγο πισω στα δοντια.Για ναειμαι ειλικρινης πρμν τωρα στις διακοπες να περπατησει αλλα τιποτα.Σε λιγες μερες γινεται 17 μηνων και ακομ τιποτα.Εχω αρχισει και ανησυχω.Δε ξερω μηπως πρεπει να τον παω σε νευρολογο.Βεβαια μου φανεταιια χαρα κινητικα αλλα δε ξερω κιολας...τι να πω.

Εμεις εχουμε 8 τα μικρα υποτοθεται καιι τωρα βγενουν τα 4 μεγαλα πισω. Εχουν πολυ πονο καλυτερα που υα αργει θα ειναι πιο γερα εται λενε. Ο παιδιατρος τι σου έχει πει; πολλα παιδακια αργουν να περπατησουν δεν πιανεται να σηκωθει μηπως επεαε και φοβηθηκε; της εβαλα τωρα εχει πεσει 36 υποθερμια τι να πω δεν ξέρω τι γίνετε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμεις εχουμε 8 τα μικρα υποτοθεται καιι τωρα βγενουν τα 4 μεγαλα πισω. Εχουν πολυ πονο καλυτερα που υα αργει θα ειναι πιο γερα εται λενε. Ο παιδιατρος τι σου έχει πει; πολλα παιδακια αργουν να περπατησουν δεν πιανεται να σηκωθει μηπως επεαε και φοβηθηκε; της εβαλα τωρα εχει πεσει 36 υποθερμια τι να πω δεν ξέρω τι γίνετε. 

Μην της δωσεις παντως παυσιπονο αν δεν παει πανω απο 38.5.Εμενα ετσι λεει ο παιδιατρος να περιμενουμε με τον πυρετο.Για το περπατημα μου ειπε να περιμενω μεχρι τους 18 μηνες.Πιανεται και περπαταει σαν το καβουρι αλλα μεχρι εκει.Δεν εχει φαει καμια τουμπα για να φοβηθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε τα μικρα σας @Comet ο μικρος πως ειναι; η δικια μου το βραδυ δεν ειχε καθολου πυρετο τωρα το πρωι ειχε 37.5 αλλα δεν της εδωσα ντεπον θα την παρακολουθώ να δω που θα φτασει το γαλα το ήπιε το πρωι και τα φρουτα τα εφαγε για να δουμε πως θα παει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Comet πως είναι ο μικρός; Το πόδι σου;

Alex Arap περαστικά και σε σας. Πιστευω πως το ξεπέρασε η μικρή σου.

Κι εμάς ο ένας έχει 8 δοντάκια και ο άλλος μόνο 2. Και περπάτησε ο ένας στους 12 μήνες και ο άλλος στους 14.

Agki θα περπατήσει ο μικρός σου. Αφού το προσπαθει το πουλάκι μου. 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...