Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως τα πάτε με τη ζέστη; Αντέχετε;

Linaa πως είναι το μικρό σου; Αλήθεια, όλο θέλω να σε ρωτήσω και όλο το ξεχνάω. Θυμάσαι που γράφαμε και οι δύο στο "Με Αισιοδοξία..."; Έχεις επαφή με καμία κοπέλα από εκείνη την παρέα; Εγώ πότε-πότε "μιλάω" με την Pingu και το Λουκουμαδακι.

καλημερααα!μπα δεν εχει εμφανιστει καμια!απο εδω μονο με την alina μιλαμε ολες οι αλλες χαθηκαν! ευτυχως οι περισσοτερες ομως τα καταφεραμε !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα!Πολύ ζεστή κορίτσια κ εμείς παρότι μένουμε σε νησί,τη θάλασσα δεν θα την ευχαριστηθουμε φέτος όπως φαίνεται...Ο μικρός έβγαλε εκ νέου σταφυλοκοκο,παίρνει άλλη αντιβίωση αυτή τη φορά,βάζουμε πιο ισχυρή αλοιφή κ ελπίζουμε να το ξεπεράσει σύντομα...αν κ όλο καινούρια σπυράκια βλέπω ότι βγάζει άει στο καλό...Πολύ προσοχή κορίτσια σε στάσιμα νερά κ χώματα αν έχουν καμία εκδορα ή κανένα τσίμπημα τα μικρα σας,υπάρχει περίπτωση να μολυνθούν...Κατά τ άλλα από κουβέντες τπτ ακόμα...Αλλά τα αγόρια αργούν γενικά...Για να δούμε!

Ωωωωχ! Περαστικά σας εύχομαι και γρήγορα!

Εμενα έλεγαν καμία φορά μαμά, γιαγιά, περισσότερες μπαμπα αλλά τώρα τίποτε απ' αυτά. Προσπαθούν όμως να μιμηθούν κάποια ζώα και "τραγουδούν" τα ααααααα στα παιδικα τραγούδια! Έχουν πολλη πλάκα!

Linaa το λουλουμαδακι μου εχει πει πως μιλάνε κάποιες στο fb. Αλλά εγώ δεν το συμπαθώ το fb οπότε.... 

Καλή Κυριακή κοριτσια. Να περάσετε όμορφα. 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Ωωωωχ! Περαστικά σας εύχομαι και γρήγορα!

Εμενα έλεγαν καμία φορά μαμά, γιαγιά, περισσότερες μπαμπα αλλά τώρα τίποτε απ' αυτά. Προσπαθούν όμως να μιμηθούν κάποια ζώα και "τραγουδούν" τα ααααααα στα παιδικα τραγούδια! Έχουν πολλη πλάκα!

Linaa το λουλουμαδακι μου εχει πει πως μιλάνε κάποιες στο fb. Αλλά εγώ δεν το συμπαθώ το fb οπότε.... 

Καλή Κυριακή κοριτσια. Να περάσετε όμορφα. 

κ εγω δεν εχω καν fb χα χα χα κ καπου εκει τις χασαμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Χάχαχα! Ναι! Πως πάει το ζουζούνι σου; 

να σου πω δυο μερες κρατησε μετα κολλησα εγω ευτυχως κ μενα δυο μερες κρατησε. σημερα ειδα οτι με τον ορο εβγαλε κατι μυξουλες κ ετρεχε για λιγο η μυτη του πιστευω απλα να ηταν μυξουλες που δεν ειχαν κατεβει γιατι ειχε ενα χουρχουρισμα στην αναπνοη ολες αυτες τις μερες! κατα τα αλλα κεφατος! αληθεια εσεις πως εισαι πως προλαβαινεις κ με τα δυο τωρα που γυρνανε απο δω κ απο εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, αυτό ήταν! Πέρασε. Μπράβο σας!

Να σου πω την αλήθεια, επειδή είμαι μόνη μου όλη τη μέρα, εάν τα αφήσω έξω από κούνια και πάρκο δεν θα προλαβαίνω ούτε το φαγητό τους να κάνω! Ευτυχώς έχουν λίγες απαιτήσεις τα πουλάκια μου. Παίζουν εκεί με τα παιχνιδάκια τους και το ότι έχουν παρέα το ένα το άλλο είναι πολύ επιβοηθητικο.

Μετα την εξοχή που θα πάμε βέβαια, δεν θα μαζεύονται! Εκεί να με κλαίτε μέχρι να προσαρμοστουμε πάλι...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια,τι κανετε;Εμεις ειμαστε καλα,ο μικρος μου εχει γινει πρωινος τυπος,ξυπναει 7:30-8 οποτ κανει παλι 2 υπνους μες τη μερα.Θα δουμε βεβαια αν το συνεχισει.Προσωπικα με βολευει ετσι.Εντωμεταξυ χορευει συνεχεια,βαζει τις παντοφλες μου και περπαταει και το μεσημερι εβαλε μονος του το δεξι σαμπο του πιανοντας το ποδαρακι του:rolleyes:

Σημερα θα παμε στο παρκο μετα απο 10 μερες..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα.

 Comet καλές βόλτες!

Εμας ο ένας βγάζει ακόμη ένα δοντάκι. Ο άλλος τίποτα! Έμεινε στα δύο. Και δεν θέλουν να πίνουν από τα ποτηράκια. Απλώς τα έχουν μετατρέψει σε μασητικο! Ακόμα πίνουν από το μπουκάλι. 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα.

 Comet καλές βόλτες!

Εμας ο ένας βγάζει ακόμη ένα δοντάκι. Ο άλλος τίποτα! Έμεινε στα δύο. Και δεν θέλουν να πίνουν από τα ποτηράκια. Απλώς τα έχουν μετατρέψει σε μασητικο! Ακόμα πίνουν από το μπουκάλι. 

Πηγαμε στο παρκο και καναμε κι ενα φιλο.Ειναι κοινωνικος ο δικος μου και παει στα αλλα παιδακια.Ωραια περασαμε.

Οσο για τα δοντακια,θα τα βγαλει κι αυτος που θα παει..Εμεις πινουμε νερο με καλαμακι και απο ποτηρι κανονικα αλλα γαλα απο μπιμπερο που τρεχει ευκολα αλλιως θα πινει ακομη πιο λιγο(ενα ποτηρι τη μερα το πολυ).

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!

Χμμμμ!... Κονσερβοποιηση... Εξυπνο! Προσωπικά επειδή θα είμαι στο σπίτι των γονιών μου θα μαγειρεύω.

Καλησπερα!Τι κανετε;Εμεις ειμαστε καλα.Σε λιγο θα παμε στο παρκο.Τα.μικρα σας θυμωνουν;Ο δικος μου τελευταια οταν δεν γινεται το δικο του θυμωνει και φευγει τρεχοντας,πλακα εχει..Εννοειται το ξεχναει γρηγορα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!

Χμμμμ!... Κονσερβοποιηση... Εξυπνο! Προσωπικά επειδή θα είμαι στο σπίτι των γονιών μου θα μαγειρεύω.

Ετσι διάβασα πρέπει να γινουν για να διατηρηθουν σωστα δεν κανει σε σανιτας μπολακια. Θα τα φτιαξω και ο θεος βοηθος. Α ωραια θα εχεις και βοήθεια!!! 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα!Τι κανετε;Εμεις ειμαστε καλα.Σε λιγο θα παμε στο παρκο.Τα.μικρα σας θυμωνουν;Ο δικος μου τελευταια οταν δεν γινεται το δικο του θυμωνει και φευγει τρεχοντας,πλακα εχει..Εννοειται το ξεχναει γρηγορα

Καλησπέρα καλα εσυ; εμενα νευριαζει και τσιριζει αμα βρει και κανενα μπουτι κοντα μου ρίχνει  και μια δαγκωνιά. Τα ξεχνανε αλλα πόσο εξυπνα απο τώρα φαντασου τι θα μας κάνουν!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alex. Arap! Θα πας σε ξενοδοχείο; Επειδή οταν είδα την ανάρτησή σου αναζήτησα πληροφορίες περί κονσερβοποιησης, βρήκα όλα τα βήματα αλλά και την παρακάτω ενημέρωση:

"Ενημέρωση ανάρτησης, Μάρτιος 2019: Μετά από σχόλια αναγνωστών και τους ευχαριστώ, έκανα εκτενέστερη έρευνα για την κονσερβοποίηση φαγητού χαμηλής οξύτητας, όπως είναι τα φαγητά που ανέφερα πριν. Οι επίσημες ιστοσελίδες κονσερβοποίησης λένε ότι πρέπει να γίνεται μόνο υπό πίεση (με ειδικό εξοπλισμό δηλαδή) και δεν προτείνουν να γίνεται αυτή η διαδικασία στο σπίτι. Διαφορετικά, υπάρχει ο κίνδυνος της αλλαντίασης (ή αλλιώς βοτουλισμός, εκ του ξενόγλωσσου όρου botulism), μιας σοβαρής, αν και σπάνιας, μορφής δηλητηρίασης. Το βακτήριο που την προκαλεί, συχνά, αλλά όχι πάντοτε, προκαλεί διόγκωση της κονσέρβας. Για να αποφευχθεί η αλλαντίαση, συνιστάται το ζεστό φαγητό να χωρίζεται σε μικρές μερίδες, ώστε να προλαβαίνει να πέφτει σε θερμοκρασία κάτω 5 βαθμών Κελσίου μέσα σε λίγες ώρες από το μαγείρεμα και φυσικά να διατηρείται αυστηρά στο ψυγείο, για ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Πριν καταναλωθεί, πρέπει να φτάνει σε βρασμό για 5 λεπτά. Με αυτούς τους τρόπους μειώνονται οι πιθανότητες να αναπτυχθεί το βακτήριο.

Έχω δοκιμάσει τη μέθοδο πολλές φορές κι εγώ και πολλά άτομα του περιβάλλοντός μου, όμως θεώρησα απαραίτητο να προσθέσω αυτή την παράμετρο και αυτές τις διευκρινίσεις, για να υπάρχει σωστή πληροφόρηση."

Η κοπέλα αναφέρει πως έχει κάνει για τα μωρά της πολλά φαγητά με τον τρόπο αυτό χωρίς να έχει ποτέ πρόβλημα, αλλά καλό είναι να έχουμε όλες τις πληροφορίες περί αυτής της μεθόδου.

Comet εμένα ο ένας στιγγλιζει και χτυπάει τα πατουσάκια του. Ο άλλος επίσης στιγγλιζει και μετά βάζει τα κλάματα. Χάχαχαχα!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Alex. Arap! Θα πας σε ξενοδοχείο; Επειδή οταν είδα την ανάρτησή σου αναζήτησα πληροφορίες περί κονσερβοποιησης, βρήκα όλα τα βήματα αλλά και την παρακάτω ενημέρωση:

"Ενημέρωση ανάρτησης, Μάρτιος 2019: Μετά από σχόλια αναγνωστών και τους ευχαριστώ, έκανα εκτενέστερη έρευνα για την κονσερβοποίηση φαγητού χαμηλής οξύτητας, όπως είναι τα φαγητά που ανέφερα πριν. Οι επίσημες ιστοσελίδες κονσερβοποίησης λένε ότι πρέπει να γίνεται μόνο υπό πίεση (με ειδικό εξοπλισμό δηλαδή) και δεν προτείνουν να γίνεται αυτή η διαδικασία στο σπίτι. Διαφορετικά, υπάρχει ο κίνδυνος της αλλαντίασης (ή αλλιώς βοτουλισμός, εκ του ξενόγλωσσου όρου botulism), μιας σοβαρής, αν και σπάνιας, μορφής δηλητηρίασης. Το βακτήριο που την προκαλεί, συχνά, αλλά όχι πάντοτε, προκαλεί διόγκωση της κονσέρβας. Για να αποφευχθεί η αλλαντίαση, συνιστάται το ζεστό φαγητό να χωρίζεται σε μικρές μερίδες, ώστε να προλαβαίνει να πέφτει σε θερμοκρασία κάτω 5 βαθμών Κελσίου μέσα σε λίγες ώρες από το μαγείρεμα και φυσικά να διατηρείται αυστηρά στο ψυγείο, για ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Πριν καταναλωθεί, πρέπει να φτάνει σε βρασμό για 5 λεπτά. Με αυτούς τους τρόπους μειώνονται οι πιθανότητες να αναπτυχθεί το βακτήριο.

Έχω δοκιμάσει τη μέθοδο πολλές φορές κι εγώ και πολλά άτομα του περιβάλλοντός μου, όμως θεώρησα απαραίτητο να προσθέσω αυτή την παράμετρο και αυτές τις διευκρινίσεις, για να υπάρχει σωστή πληροφόρηση."

Η κοπέλα αναφέρει πως έχει κάνει για τα μωρά της πολλά φαγητά με τον τρόπο αυτό χωρίς να έχει ποτέ πρόβλημα, αλλά καλό είναι να έχουμε όλες τις πληροφορίες περί αυτής της μεθόδου.

Comet εμένα ο ένας στιγγλιζει και χτυπάει τα πατουσάκια του. Ο άλλος επίσης στιγγλιζει και μετά βάζει τα κλάματα. Χάχαχαχα!

Ενοικιαζομενα δωματια είναι ι εχει κουζινακι αλλα ειπα να τα εχω φτιαξει και να τα ζεστανω εκει μονο. Ευχαριστώ κορίτσι το διάβασα και εγω αυτο θα δοκιμασω και βλέπουμε. Παναγια μου και τα δικα σου ετσι φανταζομαι τι θα γινετε εγω τι πηρα στη τραπεζα και στριγγλιζε και λενε κατι παπουδες σαν σηρινα κανει.... 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...