Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Μην της δωσεις παντως παυσιπονο αν δεν παει πανω απο 38.5.Εμενα ετσι λεει ο παιδιατρος να περιμενουμε με τον πυρετο.Για το περπατημα μου ειπε να περιμενω μεχρι τους 18 μηνες.Πιανεται και περπαταει σαν το καβουρι αλλα μεχρι εκει.Δεν εχει φαει καμια τουμπα για να φοβηθει.

@Agki* εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει μεχρι τα δυο ,μπορει να κανει να περπατησει . Οταν την πιανεις απο το χερι , περπαταει ; αλλαζει βημα;   

Μου ειχε πει οτι τα μωρα που αργουνε λιγο να περπατησουν εχουν αισθηση του κινδυνου , ξερουν τι κανουν !!! Ειναι λιγο πιο εξυπνα , γιατι αυτο που πανε να κανουν ειναι "επικινδυνο".αρα θελουν να ειναι σιγουρα . (Μπορει τοτε να μου το ειχε πει κ για παρηγορια το τελευταιο )!!!!! :grin::grin: 

Η κουνιαδα μου εχει διδυμα , ο ενας περπατησε 18 μηνων κ ο αλλος 20 .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Το αυγο πως το δίνετε; Εγώ το αλεθω μέσα στο φαγητό τους γιατί αν το καταλάβει ο ένας δεν το τρώει.

Αλλά οταν θα σταματήσω το αλεσμα θα είναι δύσκολα τα πράγματα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Comet πως είναι ο μικρός; Το πόδι σου;

Alex Arap περαστικά και σε σας. Πιστευω πως το ξεπέρασε η μικρή σου.

Κι εμάς ο ένας έχει 8 δοντάκια και ο άλλος μόνο 2. Και περπάτησε ο ένας στους 12 μήνες και ο άλλος στους 14.

Agki θα περπατήσει ο μικρός σου. Αφού το προσπαθει το πουλάκι μου. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου σημερα το περισσότερο  που μου έχει σηκωσει ειναι 37.6 εφαγε ολο το φαγητο της και εχει ορεξη για παιχνιδι. Μονο που με εχει πεθανει στις δαγκωνιές. 

Just now, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Το αυγο πως το δίνετε; Εγώ το αλεθω μέσα στο φαγητό τους γιατί αν το καταλάβει ο ένας δεν το τρώει.

Αλλά οταν θα σταματήσω το αλεσμα θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Γεια σου κοριτσι εγω της το παταω λιγο με το πηρουνι για να σπάσει και το τρωει κομματακια της αρεσει. Ομελετα μηπως το θελει ετσι εχεις δοκιμασει; 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!καλέ καλοκαιριατικα πολλές αρρώστιες ακούω!περαστικά στα παιδάκια σας κ εύχομαι να είναι ήδη καλά! @Agki* μην ανησυχείς για το περπάτημα,απλά θέλει χρόνο για να αφεθεί...Είναι φυσιολογικό μέχρι τους 18 μήνες...βέβαια πάντα σε συνεννόηση με τον παιδίατρο σου αν θες μπορείς να το ψάξεις για να είσαι εσύ καλύτερα...βηματακια κάνει αν τον κρατάς από τα χέρια?

@Georgia1972 προσπάθησε να κάνεις τη μετάβαση από τα αλεσμενα...θα σου λύσει τα χέρια...Δεν θα χρειάζεται να κρύβεις τροφές...ειδικά το αυγό μπορείς να το βάλεις σε πολλές παρακευες, ομελέτα, αυγοφετες, τηγανητό...

Εμείς επιστρέψαμε από διακοπές, πολύ ωραία περάσαμε,τώρα εργασία κ χαρά!καλά να μαστε να ξαναπάμε οσες πήγαμε κ με το καλό οι υπόλοιπες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου σημερα το περισσότερο  που μου έχει σηκωσει ειναι 37.6 εφαγε ολο το φαγητο της και εχει ορεξη για παιχνιδι. Μονο που με εχει πεθανει στις δαγκωνιές. 

Γεια σου κοριτσι εγω της το παταω λιγο με το πηρουνι για να σπάσει και το τρωει κομματακια της αρεσει. Ομελετα μηπως το θελει ετσι εχεις δοκιμασει; 

 

Καλησπερα.Οσο διαβαζω τα σχολια σου τοσο βεβαιωνομαι οτι ειναι απο τα δοντακια της.Τα πισω εχουν μεγαλο ζορι.Εμεις εχουμε ολοκληρα τα 3 και το πανω αριστερα μια ακρη μονο.

 

18 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Καλησπερα!Πως ειναι ο μικρουλης σου?Φανταζομαι αφου πηγες στο νοσοκομειο ηρεμησες.Εμενα ειχε κανει καινπανω απο 40 και του εκανα και μπανακια.Οντως απο το 3 24ωρο ολα ηρεμουν.Απλως εμενα εκανε στοματιτιδα μολις επεσε ο πυρετος.Τσεκαρςτον λιγο στο στομα γιατι ειναι συνηθες.Ξερω πως ειναι η πρωτη φορα που αρρωσταινουν.Δυσκολο αλλα τωρα λογικ ειναι καλυτερα!

@Alex. Arap Πως ειναι η μικρη σου?Ηταν απο τα δοντακια τελικα η συνεχιζεται?Ελπιζω να ειναι μια χαρα και να τρωει γιατι ξερω ποσο αγχωνεσαι με το φαγητο.

Κοριτσια εμεις γυρναμε αυριο.2 βδομαδες λυπαμαι.Απο τη μια στεναχωριεμαι γιατι περασαμε πολυ ωραια απο την αλη μου ελειψε το σπιτι μας.Ειμαι και λιγο ανθρωπος της συνηθειας.Ελπιζω παντως ολα τα μωρακια να ειναι καλυτερα!!

Εγω του ειχα παρει αυτο τονθερμομετρο το ψηφιακο για να μην τον ξυπναω αλλα δε ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι.Παντως με βοηθησε γιατι ο μικρος μου σηκωνε πολυ πυρετο σε συντομο χρονικο διαστημα και επρεπε να τον ελεγχω.

Καλησπερα.Το βραδυ ειχε μονο δεκατα και το μεσημερι σημερα 37,6.Του δωσα λιγο ντεπον γιατι γκρινιαζε πολυ.Ειχα δυσκολο νυχτερι κυριως γιατι πηγα τελειως αυπνη 2 μερες.Σημερα κοιμηθηκα 2 ωρες το πρωι και 2 το απογευμα που κοιμηθηκε το μωρο.Σημερα εφαγε καλυτερα αλλα λιγο σε σχεση με πριν.Φανταζομαι σιγα σιγα θα επανελθει.

6 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

Comet πως είναι ο μικρός; Το πόδι σου;

Alex Arap περαστικά και σε σας. Πιστευω πως το ξεπέρασε η μικρή σου.

Κι εμάς ο ένας έχει 8 δοντάκια και ο άλλος μόνο 2. Και περπάτησε ο ένας στους 12 μήνες και ο άλλος στους 14.

Agki θα περπατήσει ο μικρός σου. Αφού το προσπαθει το πουλάκι μου. 

Καλησπερα.Ο μικρος καλυτερα.Στη δουλεια πηγα στους χειρουργους και μου βγαλανε τα 2 .Ενα εμεινε αλλα ειναι βαθια κι επειδη εκανε φλεγμονη(εξου και το πρηξιμο) αντιβιωση για 5 μερες .Πονουσε πολυ αφου το πειραξαν,τωρα καλυτερα ειναι

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Οσο διαβαζω τα σχολια σου τοσο βεβαιωνομαι οτι ειναι απο τα δοντακια της.Τα πισω εχουν μεγαλο ζορι.Εμεις εχουμε ολοκληρα τα 3 και το πανω αριστερα μια ακρη μονο.

 

Καλησπερα.Το βραδυ ειχε μονο δεκατα και το μεσημερι σημερα 37,6.Του δωσα λιγο ντεπον γιατι γκρινιαζε πολυ.Ειχα δυσκολο νυχτερι κυριως γιατι πηγα τελειως αυπνη 2 μερες.Σημερα κοιμηθηκα 2 ωρες το πρωι και 2 το απογευμα που κοιμηθηκε το μωρο.Σημερα εφαγε καλυτερα αλλα λιγο σε σχεση με πριν.Φανταζομαι σιγα σιγα θα επανελθει.

Καλησπερα.Ο μικρος καλυτερα.Στη δουλεια πηγα στους χειρουργους και μου βγαλανε τα 2 .Ενα εμεινε αλλα ειναι βαθια κι επειδη εκανε φλεγμονη(εξου και το πρηξιμο) αντιβιωση για 5 μερες .Πονουσε πολυ αφου το πειραξαν,τωρα καλυτερα ειναι

Πω καημενη τι ταλαιπωρια και αυτη.Περαστικα!Εμεις γυρισαμε απο τις διακοπες μας.Εσεις τι κανετε κοριτσια?Εδω στην Αθηνα ολο μετασεισμους κανει αλλα ευτυχως δεν εχω καταλαβει τιποτα προς το παρον 

@katrin*Ο μικρος μου περπαταει οταν τον κραταω και σκαρφαλωνει τον καναπε.Πηγαινει απο το τραπεζι ατον καναπε που ειναι 1 βημα..μεχρι εκει!

@gmnth03 Ετσι ετσι ειναι πολυ εξυπνα τα παιδια μας...χιχιχι

@Georgia1972 εγω του το δινω η βραστο η σε ομελετα που τρελαινεται!Βαζω και λιγη ντοματα μεσα που αλλιως δεν την τρωει.Δοκιμασε ομελετα με λιγο γαλα μεσα να γινει πιο μαλακια και νιανια(κομματακια).Δεν τους αρεσει το αυγο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Οσο διαβαζω τα σχολια σου τοσο βεβαιωνομαι οτι ειναι απο τα δοντακια της.Τα πισω εχουν μεγαλο ζορι.Εμεις εχουμε ολοκληρα τα 3 και το πανω αριστερα μια ακρη μονο.

 

Καλησπερα.Το βραδυ ειχε μονο δεκατα και το μεσημερι σημερα 37,6.Του δωσα λιγο ντεπον γιατι γκρινιαζε πολυ.Ειχα δυσκολο νυχτερι κυριως γιατι πηγα τελειως αυπνη 2 μερες.Σημερα κοιμηθηκα 2 ωρες το πρωι και 2 το απογευμα που κοιμηθηκε το μωρο.Σημερα εφαγε καλυτερα αλλα λιγο σε σχεση με πριν.Φανταζομαι σιγα σιγα θα επανελθει.

Καλησπερα.Ο μικρος καλυτερα.Στη δουλεια πηγα στους χειρουργους και μου βγαλανε τα 2 .Ενα εμεινε αλλα ειναι βαθια κι επειδη εκανε φλεγμονη(εξου και το πρηξιμο) αντιβιωση για 5 μερες .Πονουσε πολυ αφου το πειραξαν,τωρα καλυτερα ειναι

Μαλλον δοντια σήμερα εφαγε κανονικά ολα τα φαγητα της τωρα της εβαλα ειχε 37 δεν εχω δωσει τιποτα σημερα την παρακολουθώ. Ελπιζω να περασει γιατι την βλέπω ποναει πολυ. Εσενα ποσες μέρες εχει ο μικρος ετσι; ριξε λαδι στον αχινο ζεστο και θα πεταχτη αμεσως εμεις εδω εχουμε γεματο αχινους και παταμε συνεχεια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Καλή προσαρμογή σε όσες γύρισαν από διακοπές.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Η ομελέτα είναι πολύ ωραία λύση! Ναι, θα ήθελα κι εγώ να σταματήσω να αλεθω, αλλά περιμένω να βγάλει κανένα δοντάκι ακόμη και ο μικρός (έχει μόνο δύο) για να τρώνε μαζί. Δεν μπορώ να μπω πάλι στη διαδικασία να τα ταΐζω ένα-ένα όπως παλαιότερα που απορώ κι εγώ πως το άντεξα γιατι έκανε μια ώρα ο καθένας! Επίσης τώρα όταν βρίσκει κομματάκια ο μικρος τα φτύνει... Ο άλλος είναι με τις ώρες του. Αλλοτε μασάει, αλλοτε πιο πολύ παίζει με το φαγητό του. Το βγάζει από το στόμα και το περιεργαζεται. Και δεν υπάρχει από την πλευρά μου χρόνος με δύο μωρά να τα περιμένω τόση ώρα... Αφήστε που σκέφτομαι πως δεν θα τρώνε τις ποσότητες που τρώνε τώρα με το αλεσμενο. Ξέρω πως πρεπει να γίνει η μετάβαση... Ίσως στις διακοπές που θα έχω και βοήθεια;... Θα το προσπαθήσω.... 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 6:58 ΜΜ, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Η εκδρομη μας εληξε πρωορα και αδοξα αφου πηγε στραβα απο την αρχη.Ειμαι Θεσ/νικη εδω και 2 ωρες.Με το που φτανουμε αφηνουμε βαλιτσες και παμε για μπανιο οπου παταω αχινο,3 αγκαθακια στο μικρο δαχτυλο και ποναει αρκετα.Δευτερον παμε σπιτι και το καινουργιο παρκοκρεβατο ανοιγει αλλα δεν στεκονται τα πλαινα και πεφτουν:mad:Με κολπο το φτιαχνουμε καπως και κοιμηζω το μωρο.Και ξυπναει μετα απο 2 ωρες και καιει ολο το κορμακι του.39,4 παρακαλω!!!Δινω ντεπον και παιρνω την παιδιατρο.Μου λεει εναλλαξ με algofren καθε 4 ωρες.Πεφτει στο 37 ,πινει αρκετο νερο και τρωει λιγο φρουτοκρεμα και λιγο γιαουρτι.Ο αντρας μου δουλευει και ερχεται στις 11 οποτε αποφασιζουμε να μεινουμε το βραδυ κι αν κανει το πρωι παλι να φυγουμε σημερα.

Λοιπον ανεβαζει καθε 4 ωρες εως 38,7(πριν 1 ωρα)οποτε και δινω αντιπυρετικα.Πεφτει στη 1,5 ωρα περιπου στο 37.Τρωει ελαχιστα:shock: αλλα πινει νερο και λιγο γαλα.Το απογευμα θα την ξαναπαρω.Εννοειται κοιμηθηκε με δοσεις κι εγω καμια ωρα το πρωι και φυσικα τα αγκαθια στο δαχτυλο που πρηστηκε λιγο και ποναει.Πως να ασχοληθω τωρα με αυτο;Ειναι αυτη η ιωση με τον πολυ πυρετο;

Ελπιζω το μικρούλη σου να είναι καλά τώρα. Όσο για το παρκοκρεβατο έχει κάτω από το στρώμα στο κέντρο κάτι σαν λάστιχο το σηκώνεις (να σηκωθεί η βάση από το παρκοκρεβατο) και σηκώνεις με λίγη δύναμη τα πλαϊνά και κλειδώνουν. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Καλή προσαρμογή σε όσες γύρισαν από διακοπές.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Η ομελέτα είναι πολύ ωραία λύση! Ναι, θα ήθελα κι εγώ να σταματήσω να αλεθω, αλλά περιμένω να βγάλει κανένα δοντάκι ακόμη και ο μικρός (έχει μόνο δύο) για να τρώνε μαζί. Δεν μπορώ να μπω πάλι στη διαδικασία να τα ταΐζω ένα-ένα όπως παλαιότερα που απορώ κι εγώ πως το άντεξα γιατι έκανε μια ώρα ο καθένας! Επίσης τώρα όταν βρίσκει κομματάκια ο μικρος τα φτύνει... Ο άλλος είναι με τις ώρες του. Αλλοτε μασάει, αλλοτε πιο πολύ παίζει με το φαγητό του. Το βγάζει από το στόμα και το περιεργαζεται. Και δεν υπάρχει από την πλευρά μου χρόνος με δύο μωρά να τα περιμένω τόση ώρα... Αφήστε που σκέφτομαι πως δεν θα τρώνε τις ποσότητες που τρώνε τώρα με το αλεσμενο. Ξέρω πως πρεπει να γίνει η μετάβαση... Ίσως στις διακοπές που θα έχω και βοήθεια;... Θα το προσπαθήσω.... 

Καλημερα κοριτσι μου,εχεις δικιο για το φαγητο.Καλυτερα να τρωνε το.ιδιο.Δυσκολο να ταιζεις διαφορετικα.Εξαλλου αν ο μικρος βγαζει τα κομματακια μαλλον δεν ειναι ετοιμος ακομη.Δωστους λιγο χρονο.Μικρα ειναι ακομη.Καποια στιγμη θα μαθουν

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μαλλον δοντια σήμερα εφαγε κανονικά ολα τα φαγητα της τωρα της εβαλα ειχε 37 δεν εχω δωσει τιποτα σημερα την παρακολουθώ. Ελπιζω να περασει γιατι την βλέπω ποναει πολυ. Εσενα ποσες μέρες εχει ο μικρος ετσι; ριξε λαδι στον αχινο ζεστο και θα πεταχτη αμεσως εμεις εδω εχουμε γεματο αχινους και παταμε συνεχεια. 

Καλησπερα. Απο την Πεμπτη ξεκινησε ο πυρετος και μεχρι χτες το βραδυ που εκανε 38.Απο χτες εβγαλε κι ενα εξανθημα κυριως στο προσωπο,μου ειπαν οτι θα βγαλει και θα φυγει μονο του απο την ιωση ειναι.Παντως σημερα εφαγε λιγο γαλα,μια μικρη κρεμα με μπισκοτο και μισο γιαουρτι.Τωρα κοιμαται.Η μικρη σου ειναι ενταξει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα. Απο την Πεμπτη ξεκινησε ο πυρετος και μεχρι χτες το βραδυ που εκανε 38.Απο χτες εβγαλε κι ενα εξανθημα κυριως στο προσωπο,μου ειπαν οτι θα βγαλει και θα φυγει μονο του απο την ιωση ειναι.Παντως σημερα εφαγε λιγο γαλα,μια μικρη κρεμα με μπισκοτο και μισο γιαουρτι.Τωρα κοιμαται.Η μικρη σου ειναι ενταξει;

Καλησπερα εχει τόσες μερες ταλαιπωρηται το μικρουλη ξεσπαω ο πυρετος γιαυτο πετανε εξανθηματα. Εμενα σημερα τιποτα δεν εχει ουτε δεκατα εφαγε και ολο το φαγητο της μαλλον δοντια τι να πω δεν ξέρω τι να ηταν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλησπερα εχει τόσες μερες ταλαιπωρηται το μικρουλη ξεσπαω ο πυρετος γιαυτο πετανε εξανθηματα. Εμενα σημερα τιποτα δεν εχει ουτε δεκατα εφαγε και ολο το φαγητο της μαλλον δοντια τι να πω δεν ξέρω τι να ηταν. 

Αφου περασε μην το σκεφτεσαι.Κι οδικος μου απυρετος.Εφαγε μισο μπολακι κοτοσουπα κι ενα αυγουλακι με ψωμακι.Επισης ηρθε οταν ετρωγα τοστ και μου ζητησε κι εφαγε 4-5 μπουκιες.Οποτε ειναι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε?τα μωράκια?

Εμείς καλά είμαστε!προσπαθώ με την διατροφή μήπως πάρουμε κανένα γραμμάριο!τώρα τρώμε τοστ με τυράκι! είμαστε πολύ ζωηρές χθές μου έπεσε από τον καναπέ!δεν την πρόλαβα ενώ ήμουν δίπλα ευτυχώς δεν χτύπησε ούτε γρατζουνιά..έπεσε πρώτα με τον κωλο...

Ανυπομονώ για το Σάββατο που θα πάμε στους γονείς μου να δω την μεγάλη μου γιατί μου έχει λείψει πολύ!!! ήθελε η ίδια να μείνει και δεν ήθελα να την στεναχωρήσω αφού το ήθελε και το ζήτησε μόνη της... αλλά είναι πολλές μέρες και μου κακοφαινεται... περνάει καλά βέβαια...εχει βρει παρέα και στην θάλασσα και στην γειτονιά και παίζει με παιδάκια...και θα είναι και ο αδερφός μου με την γυναίκα και την ανιψιά μου σήμερα ήρθαν και ανυπομονούν να συναντηθούν οι ξαδερφουλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε?τα μωράκια?

Εμείς καλά είμαστε!προσπαθώ με την διατροφή μήπως πάρουμε κανένα γραμμάριο!τώρα τρώμε τοστ με τυράκι! είμαστε πολύ ζωηρές χθές μου έπεσε από τον καναπέ!δεν την πρόλαβα ενώ ήμουν δίπλα ευτυχώς δεν χτύπησε ούτε γρατζουνιά..έπεσε πρώτα με τον κωλο...

Ανυπομονώ για το Σάββατο που θα πάμε στους γονείς μου να δω την μεγάλη μου γιατί μου έχει λείψει πολύ!!! ήθελε η ίδια να μείνει και δεν ήθελα να την στεναχωρήσω αφού το ήθελε και το ζήτησε μόνη της... αλλά είναι πολλές μέρες και μου κακοφαινεται... περνάει καλά βέβαια...εχει βρει παρέα και στην θάλασσα και στην γειτονιά και παίζει με παιδάκια...και θα είναι και ο αδερφός μου με την γυναίκα και την ανιψιά μου σήμερα ήρθαν και ανυπομονούν να συναντηθούν οι ξαδερφουλες!

Καλησπερα. Καλα ειμαστε.Εφυγε και το εξανθημα και σχεδον  επανηλθε και η ορεξη μας .Σημερα και αυριο ρεπο κι εχω του κοσμου τις δουλειες αλλα βαριεμαι...Τι ωραια που εχει παρεα η μικρη σου,λαχταρανε κι αλλα παιδακια σε αυτη την ηλικια,θα περναει τελεια.Κι εννοειται οτι την πεθυμησες:rolleyes:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...