Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Ενοικιαζομενα δωματια είναι ι εχει κουζινακι αλλα ειπα να τα εχω φτιαξει και να τα ζεστανω εκει μονο. Ευχαριστώ κορίτσι το διάβασα και εγω αυτο θα δοκιμασω και βλέπουμε. Παναγια μου και τα δικα σου ετσι φανταζομαι τι θα γινετε εγω τι πηρα στη τραπεζα και στριγγλιζε και λενε κατι παπουδες σαν σηρινα κανει.... 

Νομιζω παντως οτι τσιριζουν γιατι δεν μιλανε ακομη.Ο δικος μου τσατιζεται οταν δεν τον καταλαβαινουμε...

  • Χαχα 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.

7 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Ενοικιαζομενα δωματια είναι ι εχει κουζινακι αλλα ειπα να τα εχω φτιαξει και να τα ζεστανω εκει μονο. Ευχαριστώ κορίτσι το διάβασα και εγω αυτο θα δοκιμασω και βλέπουμε. Παναγια μου και τα δικα σου ετσι φανταζομαι τι θα γινετε εγω τι πηρα στη τραπεζα και στριγγλιζε και λενε κατι παπουδες σαν σηρινα κανει.... 

Καλη επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω κορίτσια σέρνομαι σήμερα... Ξύπνησε κατά λάθος τα παιδιά ο άντρας μου από τις 06.30 που σηκώθηκε για δουλειά και εγώ είχα κοιμηθεί αργά και δεν ανοίγουν τα μάτια μου. Είμαι και αδιαθετη και εχω και του κόσμου τις δουλειές! Μια ομορφιά δηλαδή! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Πω πωωω κορίτσια σέρνομαι σήμερα... Ξύπνησε κατά λάθος τα παιδιά ο άντρας μου από τις 06.30 που σηκώθηκε για δουλειά και εγώ είχα κοιμηθεί αργά και δεν ανοίγουν τα μάτια μου. Είμαι και αδιαθετη και εχω και του κόσμου τις δουλειές! Μια ομορφιά δηλαδή! 

Καλημερα!Κι εγω κοιμηθηκα στις 3 και ξυπνησα 6:30 για δουλεια και σερνομαι...Ειμαι και νυχτα σημερα:-(Αυτα τα ρεπο ποσο γρηγορα περνανε...Δεν θα κοιμηθουν για μεσημερι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ταλαιπωρία και τα δικά σου ξενυχτια!... Τι αιματοκρίτη έχεις και αντέχεις; 70;;;;

Εγω ένα 24ωρο κάνω και έπειτα σέρνομαι για δύο ημέρες. Βέβαια είμαι και πολύ μεγαλύτερή σου. Παλιά άντεχα περισσότερο. Και αν χρειαστεί να καθησω και στο γραφείο μετά από βάρδια, εκεί είναι το χειρότερό μου. Να δω πως θα την παλέψω με τα παιδιά από το τέλος του έτους που θα πρέπει να γυρίσω.

Κοιμήθηκαν επιτέλους! Επικρατούσε υστερία από τις 10.00 μέχρι τώρα! Εχει τα δόντια του ο μεγάλος, είχα πλυνει και το αγαπημένο του πανάκι ύπνου και γινόταν χαμός από το κλάμα! Ξεσηκωνοταν και ο άλλος και καταλαβαίνετε... 

Με ανάγκασαν και τα έδωσα μισοστεγνωμενα αλλά η υστερία συνεχίστηκε. Αγκαλιά και τίποτα. Algofren δεν μπορούσε ακόμη να ξαναπάρει.  Έβαλα και κρεμουλα στα ουλα και επίσης τίποτα! Τελικά τον έβαλα στο καθισματακια φαγητού για να συνεχίσω το φαγητό τους και του έδωσα ένα ταπερ και τον πήρε ο ύπνος και έτσι ηρέμησε και κοιμήθηκε και ο άλλος... Πήγε να σπάσει το κεφάλι μου κορίτσια. Όχι ότι είναι η πρώτη φορά που το αντιμετωπίζω, αλλά είναι και η αϋπνία, είμαι και αδιαθετη... Υπεροχως υπέροχα! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια. Πως είστε;

Comet πως πήγε η βάρδια; 

Ευτυχώς τα μικρά μου είναι προς το παρόν πιο ήρεμα απ' ότι εχθές.

Καλησπερα.Η βαρδια ηταν ησυχη.Κοιμηθηκα μια ωρα και στις 9 φυγαμε για μπανιο.Γυρισαμε πριν μια ωρα.Μπανιο και φαι και επειδη κοιμηθηκε στο αμαξι μιση ωρα τωρα χορευει.Πινω καφε ωστε να αντεξω κανα δυωρο μεχρι να κοιμηθει για να ξαπλωσω κι εγω μια και αποψε δουλευω.Παντως περασαμε πολυ ωραια,δεν βγαινει απο τη θαλασσα...

Οσο για το πολυ μεγαλυτερη σου ειμαι σχεδον 38,οποτε μικρη δεν ειμαι σιγουρα,απλα δεν ειμαι πολυ του υπνου και αντεχω,προς το παρον βεβαια,ως ποτε θα δειξει...:huh:

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φτου-φτου να μη σε ματιάσω!

Εγω κλείνω τα 47 τον επόμενο μήνα. Έχω και κάποια θέματα με τον σίδηρο και τον τελευταίο χρόνο δεν κάνω καλή διατροφη, ούτε παίρνω τον σίδηρό μου όπως πρέπει. Αλλά πρέπει να τα βάλω κι αυτά σε σειρά.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Η βαρδια ηταν ησυχη.Κοιμηθηκα μια ωρα και στις 9 φυγαμε για μπανιο.Γυρισαμε πριν μια ωρα.Μπανιο και φαι και επειδη κοιμηθηκε στο αμαξι μιση ωρα τωρα χορευει.Πινω καφε ωστε να αντεξω κανα δυωρο μεχρι να κοιμηθει για να ξαπλωσω κι εγω μια και αποψε δουλευω.Παντως περασαμε πολυ ωραια,δεν βγαινει απο τη θαλασσα...

Οσο για το πολυ μεγαλυτερη σου ειμαι σχεδον 38,οποτε μικρη δεν ειμαι σιγουρα,απλα δεν ειμαι πολυ του υπνου και αντεχω,προς το παρον βεβαια,ως ποτε θα δειξει...:huh:

Καλά πως αντέχεις μπράβο σου!να ξεκουράζεσαι όμως γτ οργανισμός είναι αυτός κ ζορίζεται...τα νέα μας είναι ότι ο μικρός έκανε αλλεργία στην αντιβίωση που έπαιρνε για να φύγει ο σταφυλοκοκος κ έτσι τη σταματήσαμε...ευτυχώς περνάνε μόνα τους σιγά σιγά...Πολύ σιγά όμως!κατά τ άλλα δουλειά,σπίτι,δουλειές... @Afroditi85που είσαι?θηλαζεις ακόμα?καμία άλλη που θηλάζει?δεν βλέπω τον μικρο καθόλου πρόθυμο να το κόψει......Κ έλεγα ότι με τη δουλειά θα ξεχνιέται....Αλλά τζίφος...

Just now, Georgia1972 είπε:

Φτου-φτου να μη σε ματιάσω!

Εγω κλείνω τα 47 τον επόμενο μήνα. Έχω και κάποια θέματα με τον σίδηρο και τον τελευταίο χρόνο δεν κάνω καλή διατροφη, ούτε παίρνω τον σίδηρό μου όπως πρέπει. Αλλά πρέπει να τα βάλω κι αυτά σε σειρά.

Να προσέχεις κ εσύ τν διατροφή σου κ αν χρειάζεσαι συμπλήρωμα να πάρεις Γτ έχεις κ δύο ζουζούνια να κυνηγάς...Εμείς με ένα (σε αυτη την ηλικια) κ ζοριζομαστε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ δίκιο έχεις. Το προσπαθώ, αλλά την ώρα που πρέπει να φάω πχ ένα φρούτο πίνω καφέ! Και τα συμπληρώματα τα ξεχνάω γιατί θέλουν άδειο στομάχι κλπ... Αλλά πρέπει να συνέλθω. Ειδικά όταν θα γυρίσω στη δουλειά θα πρέπει να έχω περισσότερη ενέργεια.

Περαστικά στο μικρούλι σου. Και ο ανηψιος μου έχασε τα μπάνια του φέτος. Έχει αμυγδαλιτιδα από στρεπτοκοκκο. Παίρνει κι αυτός αντιβίωση.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλά πως αντέχεις μπράβο σου!να ξεκουράζεσαι όμως γτ οργανισμός είναι αυτός κ ζορίζεται...τα νέα μας είναι ότι ο μικρός έκανε αλλεργία στην αντιβίωση που έπαιρνε για να φύγει ο σταφυλοκοκος κ έτσι τη σταματήσαμε...ευτυχώς περνάνε μόνα τους σιγά σιγά...Πολύ σιγά όμως!κατά τ άλλα δουλειά,σπίτι,δουλειές... @Afroditi85που είσαι?θηλαζεις ακόμα?καμία άλλη που θηλάζει?δεν βλέπω τον μικρο καθόλου πρόθυμο να το κόψει......Κ έλεγα ότι με τη δουλειά θα ξεχνιέται....Αλλά τζίφος...

Να προσέχεις κ εσύ τν διατροφή σου κ αν χρειάζεσαι συμπλήρωμα να πάρεις Γτ έχεις κ δύο ζουζούνια να κυνηγάς...Εμείς με ένα (σε αυτη την ηλικια) κ ζοριζομαστε...

Καλησπέρα Katrin! περαστικά στο μικρούλι σού!ναι θηλάζουμε ακόμα και ακόμα...δεν έμαθε μπουκάλι ούτε πιπίλα οπότε είναι ο μόνος τρόπος που κοιμάται...δεν της έχω δώσει και ξένο γάλα να δω..το νερό και τον χυμό τον πίνει σε παγούρινο με καλαμάκι.. όποτε έτσι λογικά θα της δώσω και το γάλα κάποια στιγμή! εσένα πίνει ξένο?με ποιο τρόπο το δίνεις?

Just now, Georgia1972 είπε:

Πολύ δίκιο έχεις. Το προσπαθώ, αλλά την ώρα που πρέπει να φάω πχ ένα φρούτο πίνω καφέ! Και τα συμπληρώματα τα ξεχνάω γιατί θέλουν άδειο στομάχι κλπ... Αλλά πρέπει να συνέλθω. Ειδικά όταν θα γυρίσω στη δουλειά θα πρέπει να έχω περισσότερη ενέργεια.

Περαστικά στο μικρούλι σου. Και ο ανηψιος μου έχασε τα μπάνια του φέτος. Έχει αμυγδαλιτιδα από στρεπτοκοκκο. Παίρνει κι αυτός αντιβίωση.

Η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο και αν το σίδηρο σου είναι χαμηλό για αυτό νοιώθεις χωρίς ενέργεια και κουρασμένη! σίγουρα συμβάλουν βέβαια και τα δύο σου ζουζούνια!και εμένα μου φαίνεται ακατόρθωτο με δύο ταυτόχρονα!

πρίν από 28 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα.Η βαρδια ηταν ησυχη.Κοιμηθηκα μια ωρα και στις 9 φυγαμε για μπανιο.Γυρισαμε πριν μια ωρα.Μπανιο και φαι και επειδη κοιμηθηκε στο αμαξι μιση ωρα τωρα χορευει.Πινω καφε ωστε να αντεξω κανα δυωρο μεχρι να κοιμηθει για να ξαπλωσω κι εγω μια και αποψε δουλευω.Παντως περασαμε πολυ ωραια,δεν βγαινει απο τη θαλασσα...

Οσο για το πολυ μεγαλυτερη σου ειμαι σχεδον 38,οποτε μικρη δεν ειμαι σιγουρα,απλα δεν ειμαι πολυ του υπνου και αντεχω,προς το παρον βεβαια,ως ποτε θα δειξει...:huh:

Χαράς το κουράγιο σού! Και εγώ δεν είμαι του πολύ ύπνου αλλά όχι και τόσο λίγο!και εμένα της αρέσει η θάλασσα στην αγκαλιά μου όμως το σωσίβιο δεν το θέλουμε και πολύ!

Εγώ πάλι κοιμόμουνα αργά γιατί είχα κολλήσει με μια σειρά στο Netflix!κοιμιζα την μικρή και καθόμουνα μέχρι αργά! εσείς κορίτσια παρακολουθείται σειρές γενικά? εμένα μου αρέσει πολύ όπως και το σινεμά αλλά έχω να πάω από πριν γεννήσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα Katrin! περαστικά στο μικρούλι σού!ναι θηλάζουμε ακόμα και ακόμα...δεν έμαθε μπουκάλι ούτε πιπίλα οπότε είναι ο μόνος τρόπος που κοιμάται...δεν της έχω δώσει και ξένο γάλα να δω..το νερό και τον χυμό τον πίνει σε παγούρινο με καλαμάκι.. όποτε έτσι λογικά θα της δώσω και το γάλα κάποια στιγμή! εσένα πίνει ξένο?με ποιο τρόπο το δίνεις?

Η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο και αν το σίδηρο σου είναι χαμηλό για αυτό νοιώθεις χωρίς ενέργεια και κουρασμένη! σίγουρα συμβάλουν βέβαια και τα δύο σου ζουζούνια!και εμένα μου φαίνεται ακατόρθωτο με δύο ταυτόχρονα!

Χαράς το κουράγιο σού! Και εγώ δεν είμαι του πολύ ύπνου αλλά όχι και τόσο λίγο!και εμένα της αρέσει η θάλασσα στην αγκαλιά μου όμως το σωσίβιο δεν το θέλουμε και πολύ!

Εγώ πάλι κοιμόμουνα αργά γιατί είχα κολλήσει με μια σειρά στο Netflix!κοιμιζα την μικρή και καθόμουνα μέχρι αργά! εσείς κορίτσια παρακολουθείται σειρές γενικά? εμένα μου αρέσει πολύ όπως και το σινεμά αλλά έχω να πάω από πριν γεννήσω!

Μπα δεν πίνει καθόλου ξένο... έχει δοκιμάσει ο άντρας μου να του δώσει φρέσκο όταν είμαι στη δουλειά αλλά ούτε να το φτύσει...με περιμένει από τη δουλειά κ μου σηκώνει την μπλούζα για να πιει :confused:

Σινεμά εεε...τι είπες τώρα...επο πριν γεννήσω κ εγώ...Γενικά έξοδο οι 2 μας σπάνια κ αυτό Γτ πρέπει να είμαι στη μαμά μου για να μου κρατήσει τα μικρά...εδώ στο νησί δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2019 at 11:26 ΜΜ, Comet είπε:

 

 

@Georgia1972

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα Katrin! περαστικά στο μικρούλι σού!ναι θηλάζουμε ακόμα και ακόμα...δεν έμαθε μπουκάλι ούτε πιπίλα οπότε είναι ο μόνος τρόπος που κοιμάται...δεν της έχω δώσει και ξένο γάλα να δω..το νερό και τον χυμό τον πίνει σε παγούρινο με καλαμάκι.. όποτε έτσι λογικά θα της δώσω και το γάλα κάποια στιγμή! εσένα πίνει ξένο?με ποιο τρόπο το δίνεις?

Η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο και αν το σίδηρο σου είναι χαμηλό για αυτό νοιώθεις χωρίς ενέργεια και κουρασμένη! σίγουρα συμβάλουν βέβαια και τα δύο σου ζουζούνια!και εμένα μου φαίνεται ακατόρθωτο με δύο ταυτόχρονα!

Χαράς το κουράγιο σού! Και εγώ δεν είμαι του πολύ ύπνου αλλά όχι και τόσο λίγο!και εμένα της αρέσει η θάλασσα στην αγκαλιά μου όμως το σωσίβιο δεν το θέλουμε και πολύ!

Εγώ πάλι κοιμόμουνα αργά γιατί είχα κολλήσει με μια σειρά στο Netflix!κοιμιζα την μικρή και καθόμουνα μέχρι αργά! εσείς κορίτσια παρακολουθείται σειρές γενικά? εμένα μου αρέσει πολύ όπως και το σινεμά αλλά έχω να πάω από πριν γεννήσω!

Εμεις εχουμε κολλησει με το νετφλιξ.Καθε βραδυ βλεπουμε μ τον αντρα μου.Τρελλαινομαστε για αστυνομικα και μυστηριο.

Καλησπερα κοριτσια και μωρακια!!!Τι κανετε?Εμεις μπηκα παλι στην καθημερινοτητα μας αλλα ευτυχως παμε μπανακια..Ο μικρος επιτελους περπατησε.Πηγαμε παιδιατρο και προκειμενου να φυγει απο εκεινον,ξαφνιλα ετρεξε στην αγκαλια του αντρα μου και μειναμε!

Just now, Georgia1972 είπε:

Πολύ δίκιο έχεις. Το προσπαθώ, αλλά την ώρα που πρέπει να φάω πχ ένα φρούτο πίνω καφέ! Και τα συμπληρώματα τα ξεχνάω γιατί θέλουν άδειο στομάχι κλπ... Αλλά πρέπει να συνέλθω. Ειδικά όταν θα γυρίσω στη δουλειά θα πρέπει να έχω περισσότερη ενέργεια.

Περαστικά στο μικρούλι σου. Και ο ανηψιος μου έχασε τα μπάνια του φέτος. Έχει αμυγδαλιτιδα από στρεπτοκοκκο. Παίρνει κι αυτός αντιβίωση.

Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω εχω μεγαλο θεμα με το σιδηρο.Ουτε ργω καταφερνω να τα παιρνω με αδειο στομαχι αλλα εστω και με γεματο κανουν δουλεια.Να τα παιρνεις ακομα κι αν εχεις φαει και θα δεις αλλαγη.Να τρως και μοσχαρι,αν τρως κρεας η συκωτι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε τον μικρούλη σου! Όχι απλά περπάτησε. Έτρεξε κιολας! Μπράβο του!

Ναι, έχω χρόνια θέμα με τον σίδηρο. Ξέρω τι πρέπει να κάνω, απλώς το αμελω. Πρεπει από αύριο κιόλας να μπω σε σειρά.

Αχ, κι εμένα μου αρέσει το outlander και προσπαθούσα να δω κάποια επεισόδια στο Netflix αλλά δεν ειχα τύχη...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...