Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

χαμηλη β χοριακη


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Φαν_η είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θέλω την βοήθεια σας .... 5/1 περίμενα περίοδο και στις 7/1 έκανα τεστ και ήταν θετικό!!! Στις 9/ 1 έκανα χοριακη και ήταν 685 και η γυναικολόγος μου είπε ότι ήταν χαμηλή. Σήμερα λοιπόν πήγα για υπέρηχο καθώς είμαι στην 5η εβδομάδα και 4 ημερών είδαμε το σακουλάκι αλλά μου είπε να κάνω πάλι χοριακη γιατί εχτες είχα καφέ... Έκανα και ήταν 1607 και μου ειπε ότι είναι πάλι χαληλη και να ξανακάνω σε 48 ώρες .. εσείς τι λέτε ???

Καλησπερα μου φαινεται πως πρεπει να παρεις μια αλλη γνωμη!μια χαρα χοριακη εχεις κ μπορει να ναι καθυστερημενη συληψη!!ολα θα ναι τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Εγώ βέβαια ξέρω ότι μετά τις 1000 μονάδες αργεί περισσότερο ο διπλασιασμός δεν γίνεται κάθε δύο μέρες αλλά κάθε τρεις με τέσσερις. Πιστεύω ότι έχεις ελπίδες. Μην σε παίρνει από κατω. Στις 5 εβδομαδες και εγώ σακο και λεκιθικο ασκό χωρίς εμβρυικα στοιχεία είδα και χθες στις 7 και κάτι είδαμε το μωρό και ακούσαμε και καρδούλα. Όλα καλά να πάνε. 

Σ' ευχαριστώ για τις ελπίδες που μου δίνεις ! Και εγώ θέλω να είμαι αισιόδοξη !!! Σου καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !

πρίν από 24 λεπτά , happysmile είπε:

Καλησπερα μου φαινεται πως πρεπει να παρεις μια αλλη γνωμη!μια χαρα χοριακη εχεις κ μπορει να ναι καθυστερημενη συληψη!!ολα θα ναι τελεια! 

Σ' ευχαριστώ πολύ !!! Θα κάνω την χοριακη την Παρασκευή και θα δω αν χρειάζεται να πάω και σε άλλο γιατρό. Ελπίζω να έχει ανέβει η τιμή και να έχει φτάσει τις 2750 μοναδες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω στις δυο μερες καθυστερησης ειχα 237.5 κανω μετα απο πεντε μερες και ειπε η μικροβιολογος οτι επρεπε να 1500 κ ηταν απλα παραπανω εμενα αρα δεν στεκει να μην αγχωνεσαι καθολου !κ για τα καφε συνηθως δινουν προγεστερονη προληπτικα βεβαια εγω δεν ειχα περιμενω νεα σου καλο βραδυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happysmile είπε:

Λοιπον εγω στις δυο μερες καθυστερησης ειχα 237.5 κανω μετα απο πεντε μερες και ειπε η μικροβιολογος οτι επρεπε να 1500 κ ηταν απλα παραπανω εμενα αρα δεν στεκει να μην αγχωνεσαι καθολου !κ για τα καφε συνηθως δινουν προγεστερονη προληπτικα βεβαια εγω δεν ειχα περιμενω νεα σου καλο βραδυ!!!

Ναι μου έδωσε κατευθείαν προγεστερόνη και πλέον δεν έχω καθόλου καφέ. Ααχχχ μακάρι να ανέβει έχω μεγάλο άγχος... Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Φαν_η είπε:

Ναι μου έδωσε κατευθείαν προγεστερόνη και πλέον δεν έχω καθόλου καφέ. Ααχχχ μακάρι να ανέβει έχω μεγάλο άγχος... Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Θα ανεβεις κοριτσακι μου να σαι χαλαρη και ολα καλα θα πανε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Φαν_η said:

Σ' ευχαριστώ για τις ελπίδες που μου δίνεις ! Και εγώ θέλω να είμαι αισιόδοξη !!! Σου καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !

Σ' ευχαριστώ πολύ !!! Θα κάνω την χοριακη την Παρασκευή και θα δω αν χρειάζεται να πάω και σε άλλο γιατρό. Ελπίζω να έχει ανέβει η τιμή και να έχει φτάσει τις 2750 μοναδες

Σ ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αναμένω να ακούσω τα θετικά σου νέα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2019 at 1:13 ΠΜ, Rinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αναμένω να ακούσω τα θετικά σου νέα.

Τελικά έκανα την χοριακή και τα πράγματα δεν πήγαν και τόσο καλά.... Έπεσε η τιμή οπότε  μου είπε η γυναικολόγος να κόψω την προγεστερόνη ώστε να γίνει αποβολή....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Φαν_η είπε:

Τελικά έκανα την χοριακή και τα πράγματα δεν πήγαν και τόσο καλά.... Έπεσε η τιμή οπότε  μου είπε η γυναικολόγος να κόψω την προγεστερόνη ώστε να γίνει αποβολή....

Καμαρι μου γλυκο κουραγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Φαν_η said:

Τελικά έκανα την χοριακή και τα πράγματα δεν πήγαν και τόσο καλά.... Έπεσε η τιμή οπότε  μου είπε η γυναικολόγος να κόψω την προγεστερόνη ώστε να γίνει αποβολή....

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Κουράγιο. Δυστυχώς κι αυτό το κακό ενδεχόμενο μέσα στο πρόγραμμα είναι. Ίσως να μην ήταν τυχερό αυτή τη φορά. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις πάλι καλά νέα κι αυτή τη φορά το μωράκι σου να έρθει για να μείνει. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Φαν_η είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ !! Το σώμα ξέρει καλύτερα ίσως ήταν για καλό !

Λυπαμαι πολυ... Αλλα μην σε παρει απο κατω!!! Μολις τελειωσει η περιοδος που θα σ ερθει, λογικά η γυναικολογος θα σου δώσει το πράσινο φως για νεες προσπάθειες!!! Και να εισαι σιγουρη οτι ηταν σίγουρα για καλο!!! Το σώμα ξερει καλύτερα... Και να σκέφτεσαι, καλύτερα τωρα παρα πιο μετα... Εμενα αυτή η σκέψη με βοηθησε να προχωρήσω μετα την αποβολη μου... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαμηλή χοριακή και εγώ. Την πρώτη φορά ήταν καλή.  407.  Την 2 φορά έπεσε 366.7.  Ο γιατρος μου πε δεν εχουμε πολλές ελπίδες.  Μάλλον θα γίνει αποβολή απο μόνο του. Με στέλνει να πάω ξανα σε 4 μέρες. Τώρα σε 2 μέρες βασικα. Απλά νιώθω χάλια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tina.Tina είπε:

Χαμηλή χοριακή και εγώ. Την πρώτη φορά ήταν καλή.  407.  Την 2 φορά έπεσε 366.7.  Ο γιατρος μου πε δεν εχουμε πολλές ελπίδες.  Μάλλον θα γίνει αποβολή απο μόνο του. Με στέλνει να πάω ξανα σε 4 μέρες. Τώρα σε 2 μέρες βασικα. Απλά νιώθω χάλια

Είναι πολύ στενάχωρο το ποσό συχνό ειναι όλο αυτό!! Είδες καθόλου αίμα? Ξέρω πως νιώθεις το έχω ζήσει και εγώ και παααρα πολλές κοπέλες εδώ μέσα δυστυχώς είμαστε πολλές!! Όμως μέσα από όλο αυτό πρέπει να βγεις ακόμη πιο δυνατή και με περισσότερο πείσμα!! Το θετικό είναι ότι εάν αποβληθεί μόνο του δεν θα χρειαστεί κάποια επέμβαση στη μήτρα σου και μπορείς να προσπαθήσεις πάλι από τον επόμενο μήνα!! Σύμφωνα με τον γιατρό σου βέβαια θα πας αλλά συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα!! Είναι το πρώτο σου παιδάκι? Προσπαθείς καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κουράγιο...σε όλες έχει συμβεί κάτι ανάλογο.. Όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν.. οντως το σώμα μας ξέρει καλύτερα.. Και πιστεύω και από δικιά μου εμπειρία πως είναι καλύτερα στην αρχή παρά όσο μεγαλώνει.. πονάει βέβαια αλλά όλα για καλό.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Geia sas paidia. This 9/7 mou hpan oti hmoun egkyos kai ehthes phga pali sto giatro gia na akoysoume thn kardoula tou kai ma's hpan oti dhen yparhei kai ekana B xoriakh kai mou hpan dhen yparhei tipota. Lene oti dhen einai kalh exetasei. Kai mou hpan ela thn kyriakh 21/7. Mou hrthe kafe kai sk. Kokkino aima. Alla egw niwthw ena vary mesa stin koilia mou kai ponage h koilia mou... To shmainh ayto paidia phte mou kai egw gia na xerw. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...