Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ψάχνω για υιοθεσία ιδιωτική.


any7

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι 15 Χρόνια με τον άντρα μου και μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες έχουμε αποφασίσει για υιοθεσία ιδιωτική. Μήπως σας έχει πέσει κάτι στην αντίληψη σας ?Έχουμε ακούσει διάφορα άλλα δεν έχουμε βρει την λύση. Ευχαριστώ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.για να υιοθετήσεις τη σήμερον ημέρα, πρέπει να έχεις χρήμα από πίσω.ξερεις πόση γραφειοκρατία υπάρχει ακόμη κ για αυτό;εγώ θα έλεγα να απευθυνθείτε σε κάποια ιδρύματα η σε νοσοκομεία όπου πάνε κ αφηνουνε τα παιδάκια από νεογέννητα.γιατι για ιδιωτική υοθεσια το κόβω χλωμο.καλυτερα να μην ξέρεις γονιό κτλπ.

 

Αν αυτό εννοείς ιδιωτική υοθεσια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
1 hour ago, any7 είπε:

Και στα ιδρύματα είναι δύσκολα .τι να πω ψάχνομαι αρκετά μήπως βρεθεί στο δρόμο μου...!!!

Να κάνεις αίτηση στα ιδρύματα Αθήνα Θεσσαλονίκη...να τρέχει κι αυτό...την πιθανότητα προσπάθειας με δανεικά ωάρια την εξαντλησες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...
  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γνωριζω απο μια γνωστη οτι οι διαδικασιες πλεον εχουν αλλαξει και οτι περνεις νομιμα παιδακι σε 1.5 χρονο απο την ημερομηνια που κανεις την αιτηση αρκει να πληρεις καποια κριτηρια τα οποια δεν ειναι τοσο αυστηρα οπως μου ειχε πει. Η φιλη αυτη απευθυνθηκε σε ειδικο δικηγορο για να προχωρησει γρηγορα η αιτηση της. Αν θελετε περισσοτερα ρωτηστε με αν μπορεσω να μαθω

Just now, JO15 said:

Κοριτσια γνωριζω απο μια γνωστη οτι οι διαδικασιες πλεον εχουν αλλαξει και οτι περνεις νομιμα παιδακι σε 1.5 χρονο απο την ημερομηνια που κανεις την αιτηση αρκει να πληρεις καποια κριτηρια τα οποια δεν ειναι τοσο αυστηρα οπως μου ειχε πει. Η φιλη αυτη απευθυνθηκε σε ειδικο δικηγορο για να προχωρησει γρηγορα η αιτηση της. Αν θελετε περισσοτερα ρωτηστε με αν μπορεσω να μαθω

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πλεον η πλατφορμα anynet.gr   οπου μπαινεις και κανεις αιτηση μεσα σε 8 μηνες  λεει σε καλουν για μωρακι  η διαδηκασια ειναι   να μαζεψεις αρκετα δικαιολογιτηκα...

On 13/1/2019 at 8:48 ΜΜ, any7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι 15 Χρόνια με τον άντρα μου και μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες έχουμε αποφασίσει για υιοθεσία ιδιωτική. Μήπως σας έχει πέσει κάτι στην αντίληψη σας ?Έχουμε ακούσει διάφορα άλλα δεν έχουμε βρει την λύση. Ευχαριστώ....

καλησπερα μπες στο anynet.gr   και κανε αιτηση εκει   με καποια δικαιολογητικα  που μαζευεις και σε 8 μηνες λει σε καλουν για μωρο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 11/9/2019 at 12:47 AM, JO15 said:

Κοριτσια γνωριζω απο μια γνωστη οτι οι διαδικασιες πλεον εχουν αλλαξει και οτι περνεις νομιμα παιδακι σε 1.5 χρονο απο την ημερομηνια που κανεις την αιτηση αρκει να πληρεις καποια κριτηρια τα οποια δεν ειναι τοσο αυστηρα οπως μου ειχε πει. Η φιλη αυτη απευθυνθηκε σε ειδικο δικηγορο για να προχωρησει γρηγορα η αιτηση της. Αν θελετε περισσοτερα ρωτηστε με αν μπορεσω να μαθω

 

Kalispera.gnwrizete kapoio dikigoro gia iothesia?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/11/2019 at 12:47 ΠΜ, JO15 είπε:

Κοριτσια γνωριζω απο μια γνωστη οτι οι διαδικασιες πλεον εχουν αλλαξει και οτι περνεις νομιμα παιδακι σε 1.5 χρονο απο την ημερομηνια που κανεις την αιτηση αρκει να πληρεις καποια κριτηρια τα οποια δεν ειναι τοσο αυστηρα οπως μου ειχε πει. Η φιλη αυτη απευθυνθηκε σε ειδικο δικηγορο για να προχωρησει γρηγορα η αιτηση της. Αν θελετε περισσοτερα ρωτηστε με αν μπορεσω να μαθω

 

Καλησπέρα πόσο καιρό της πήρε της φίλη σου; Έχει υιοθετήσει ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
On 1/15/2020 at 4:52 PM, Polu said:

Καλησπέρα πόσο καιρό της πήρε της φίλη σου; Έχει υιοθετήσει ;

Δυστυχως η φιλη μου δεν τα καταφερε λογω μαυρου ποινικου μητρωου του συζυγου απο τροχαιο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα σας ειμαι καινούρια  στο φορουμ και  ευχομαι  σε ολες και ολους να αξιωθητε με ενα παιδακι στην αγκαλιά  σας.  Σχετικά με το θεμα αν δεν εχει κλεισει ακομα . Μεσω της πλατφόρμας Anynet κάναμε αίτηση για υιοθεσία αν και είμαστε πολύ μεγάλοι εγώ είμαι 55 και ο άντρας μου 56 συγκεντρώσαμε τα έγγραφα σε τρεις μήνες και μετά τρεις μήνες εγκρίθηκαν τα έγγραφα στα τυπικά λόγω Κορωνοιου πάγωσε το π ράγμα δλδ από τον Οκτώβριο του 2019 τώρα Μάρτιο του 2021 μας κάλεσαν για μια πρώτη συνάντηση με την κοινωνική λειτουργό όχι να δούμε παιδιά αλλά αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι είναι πολύ δύσκολα ακόμα και χρονοβόρα όχι μονο για μας αλλά και για νεώτερους γονείς δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μας είπαν ότι η μόνη επιλογή που έχουμε είναι παιδί κακοποιημένο που γνωρίζει το παρελθόν του το οικογενειακό του περιβάλλον και μπορεί να επικοινωνεί με τους φυσικούς γονείς του και μπορεί να μην μας νοιώσει σαν δικούς του γονείς - οπότε και νέος ψάχνουμε για ιδιωτική υιοθεσία για κάποιο παιδάκι έως τριών ετών αν υπάρχει κάποια κοπέλα με ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη η να θέλει να δώσει το παιδί

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helonitsa είπε:

Καλησπερα σας ειμαι καινούρια  στο φορουμ και  ευχομαι  σε ολες και ολους να αξιωθητε με ενα παιδακι στην αγκαλιά  σας.  Σχετικά με το θεμα αν δεν εχει κλεισει ακομα . Μεσω της πλατφόρμας Anynet κάναμε αίτηση για υιοθεσία αν και είμαστε πολύ μεγάλοι εγώ είμαι 55 και ο άντρας μου 56 συγκεντρώσαμε τα έγγραφα σε τρεις μήνες και μετά τρεις μήνες εγκρίθηκαν τα έγγραφα στα τυπικά λόγω Κορωνοιου πάγωσε το π ράγμα δλδ από τον Οκτώβριο του 2019 τώρα Μάρτιο του 2021 μας κάλεσαν για μια πρώτη συνάντηση με την κοινωνική λειτουργό όχι να δούμε παιδιά αλλά αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι είναι πολύ δύσκολα ακόμα και χρονοβόρα όχι μονο για μας αλλά και για νεώτερους γονείς δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μας είπαν ότι η μόνη επιλογή που έχουμε είναι παιδί κακοποιημένο που γνωρίζει το παρελθόν του το οικογενειακό του περιβάλλον και μπορεί να επικοινωνεί με τους φυσικούς γονείς του και μπορεί να μην μας νοιώσει σαν δικούς του γονείς - οπότε και νέος ψάχνουμε για ιδιωτική υιοθεσία για κάποιο παιδάκι έως τριών ετών αν υπάρχει κάποια κοπέλα με ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη η να θέλει να δώσει το παιδί

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Από γνωστή μου που υιοθέτησε ιδιωτικά ξέρω ότι τους ενημέρωσε ο γιατρός για μια κοπέλα που είχε μείνει έγκυος και επιθυμούσε υιοθεσία. Η κοπέλα γέννησε και αμέσως έκαναν τη διαδικασία ενώπιον συμβολαιογράφου και πήραν το μωράκι.Αυτό έγινε πριν αρκετά χρόνια, απλά σου περιγράφω τη διαδικασία. Άρα θέμα γιατρού νομίζω είναι...Πόσες κοπέλες μένουν έγκυες και έχουν ανεπιθύμητη κύηση...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Από γνωστή μου που υιοθέτησε ιδιωτικά ξέρω ότι τους ενημέρωσε ο γιατρός για μια κοπέλα που είχε μείνει έγκυος και επιθυμούσε υιοθεσία. Η κοπέλα γέννησε και αμέσως έκαναν τη διαδικασία ενώπιον συμβολαιογράφου και πήραν το μωράκι.Αυτό έγινε πριν αρκετά χρόνια, απλά σου περιγράφω τη διαδικασία. Άρα θέμα γιατρού νομίζω είναι...Πόσες κοπέλες μένουν έγκυες και έχουν ανεπιθύμητη κύηση...

σε ευχαριστώ  κοπελα μου για την απαντηση αυτο ειναι που θα βρουμε τετοια περιπτωση  δηλ γιατρο να μας βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα εχει καποιος καταφερει να βγαλει  άκρη για ιδιωτική υιοθεσία; Προσπαθω να βρω ψάχνω πληροφορίες και δε βρσκω τιποτα.

Αν εχετε στοιχεια που μπορει να μας βοηθησουν στειλτε μου PM

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...