Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Ερώτηση.


Recommended Posts

Καλησπέρα.ειμαι νέα μαμά.γενναω τον Απρίλιο.για οικονομικούς κυριως λόγους άφησα τον γιατρό που ειχα.αυριο έχω ραντεβού με τον κύριο σουλο στο Έλενα.ξερει καμιά να μου πει για αυτόν τον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Μαρακι νικολ είπε:

Καλησπέρα.ειμαι νέα μαμά.γενναω τον Απρίλιο.για οικονομικούς κυριως λόγους άφησα τον γιατρό που ειχα.αυριο έχω ραντεβού με τον κύριο σουλο στο Έλενα.ξερει καμιά να μου πει για αυτόν τον γιατρό;

Καλησπέρα, 

Οι απόψεις διίστανται... Εγω προσωπικα δεν έχω καθόλου καλη εμπειρία μαζι του... Αλλες κοπελες λενε τα καλύτερα... Θα σ προτεινα να τον δεις και να κρίνεις... 

Παντως δε ζητάει χρηματα!!! Αυτό είναι θετικό!!! Τα υπόλοιπα είναι θέμα χημείας πιστεύω!!! :)

Με το καλο το μωράκι σου!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα, 

Οι απόψεις διίστανται... Εγω προσωπικα δεν έχω καθόλου καλη εμπειρία μαζι του... Αλλες κοπελες λενε τα καλύτερα... Θα σ προτεινα να τον δεις και να κρίνεις... 

Παντως δε ζητάει χρηματα!!! Αυτό είναι θετικό!!! Τα υπόλοιπα είναι θέμα χημείας πιστεύω!!! :)

Με το καλο το μωράκι σου!!! :)

Ευχαριστώ πολυυυυυυ

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα, 

Οι απόψεις διίστανται... Εγω προσωπικα δεν έχω καθόλου καλη εμπειρία μαζι του... Αλλες κοπελες λενε τα καλύτερα... Θα σ προτεινα να τον δεις και να κρίνεις... 

Παντως δε ζητάει χρηματα!!! Αυτό είναι θετικό!!! Τα υπόλοιπα είναι θέμα χημείας πιστεύω!!! :)

Με το καλο το μωράκι σου!!! :)

Ευχαριστώ πολυυυυυ.αυριο που θα πάω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

anemoni1989 γεια σου.πηγα στον σουλο κ ωφειλω να σου πω ότι είμαι στον 7 μήνα εγκυμοσύνης.αρνηθηκε να με δει λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να με αναλάβει επειδή δεν με παρακολούθησε από την αρχή κ δεν ξέρει το τι εγκυμοσύνη εχω.κ για να λέμε τα πράγματα όπως μου τα ειπε.οτι δεν είναι υποχρεωμένος να με αναλάβει κ ας είναι του δημοσίου.ειναι απλά απαράδεκτος κ αγενής.δεν το προτείνω ούτε για την αρχή εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου... Δεν πεφτω απο τα σύννεφα, δεδομένου ότι και εγω δεν εχω καθόλου καλη εμπειρία οπως σ προειπα μαζι τ... 

Θα μπορούσες να πας και σ Παπαδη του Ελενας ή να επισκεφτεις καποιον στο Αρεταίειο... Βεβαια δεν ξερω ποσα χρήματα ζητανε (και αν ζητανε) για ιδιωτική παρακολουθηση... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Μαράκι μαρακι είπε:

anemoni1989 γεια σου.πηγα στον σουλο κ ωφειλω να σου πω ότι είμαι στον 7 μήνα εγκυμοσύνης.αρνηθηκε να με δει λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να με αναλάβει επειδή δεν με παρακολούθησε από την αρχή κ δεν ξέρει το τι εγκυμοσύνη εχω.κ για να λέμε τα πράγματα όπως μου τα ειπε.οτι δεν είναι υποχρεωμένος να με αναλάβει κ ας είναι του δημοσίου.ειναι απλά απαράδεκτος κ αγενής.δεν το προτείνω ούτε για την αρχή εγκυμοσύνης.

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο??

Έχει το δικαίωμα ?  Πήγες σε ένα δημόσιο νοσοκομείο (που εγώ εσύ και όλοι οι Έλληνες φορολογούμενοι πολίτες πληρώνουμε) και σου είπε γιατρός δεν δέχομαι να σε αναλάβω??Που ζούμε ρε παιδιά!Είναι νόμιμο αυτό??Με ποιο δικαίωμα το κάνει αυτό?? Γιατρός δεν είναι? υποχρέωση του είναι να σε κοιτάξει, στην τελική αυτό το λειτούργημα έχει επιλέξει, αν θέλει να διαλέγει τις γέννες να πάει σε ένα ιδιωτικό που θα έχει αυτή την πολυτέλεια, αν και πιστεύω πως αν είναι σε ιδιωτικό δεν θα σε έδιωχνε έτι, ίσα ίσα θα έκανε τα πάντα για να μείνεις!!απαράδεκτος!!!


 
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος λίγο είναι.δεν τον ρώτησα αν έχει γυναίκα κ αν θα ήθελε να της κάνανε το ιδιο.ολα εδώ πληρώνονται όμως.η τιμωρία έρχεται για όλους κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μαράκι μαρακι είπε:

Απαράδεκτος λίγο είναι.δεν τον ρώτησα αν έχει γυναίκα κ αν θα ήθελε να της κάνανε το ιδιο.ολα εδώ πληρώνονται όμως.η τιμωρία έρχεται για όλους κάποια στιγμή.

Κακώς εισαι θυμωμένη. Απλώς σου αρνήθηκε να σε βλέπει εκτος ωραρίου, ίσα ίσα που ηταν και ειλικρινής. Φαντάσου να σου έλεγε σε αναλαμβάνω και την μερα της γεννας να σου πει δεν εχω βάρδια δεν θα ρθω.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο??

Έχει το δικαίωμα ?  Πήγες σε ένα δημόσιο νοσοκομείο (που εγώ εσύ και όλοι οι Έλληνες φορολογούμενοι πολίτες πληρώνουμε) και σου είπε γιατρός δεν δέχομαι να σε αναλάβω??Που ζούμε ρε παιδιά!Είναι νόμιμο αυτό??Με ποιο δικαίωμα το κάνει αυτό?? Γιατρός δεν είναι? υποχρέωση του είναι να σε κοιτάξει, στην τελική αυτό το λειτούργημα έχει επιλέξει, αν θέλει να διαλέγει τις γέννες να πάει σε ένα ιδιωτικό που θα έχει αυτή την πολυτέλεια, αν και πιστεύω πως αν είναι σε ιδιωτικό δεν θα σε έδιωχνε έτι, ίσα ίσα θα έκανε τα πάντα για να μείνεις!!απαράδεκτος!!!

Εχει το δικαίωμα. Οι άλλοι γιατροι έχουν χαλάσει την πιάτσα που χρηματίζονται για να σε ξεγεννησουν. Προσωπικα μόνο μια φιλη εχω που γέννησε σε δημόσιο ο γιατρός της ειπε οτι θα φροντίσει να πάει στην γεννα χωρις ποτε να της κανει νύξη για το οικονομικό. Οι φίλοι μου του εδωσαν 200 σαν δώρο και με πολυ εκτίμηση.

 Ουσιαστικά ο παραπανω γιατρός δεν επιλέγει τις ασθενείς του αντιθέτως λέει οτι θα εξυπηρετήσω την καθε άγνωστη ασθενή που θα μου τύχει, αλλα δεν θα δεσμεύσω τον ελεύθερο χρόνο μου και δεν ενδιαφέρομαι για έξτρα αμοιβές.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο δημόσιο νοσοκομείο μπορείτε να πάτε τα πρωινά με το φάκελό σας και να σας εξετάσει όποιος γιατρός έχει βάρδια. Με συγκεκριμένο γιατρό θα κλείσετε ραντεβού στα απογευματινά ιατρεία πληρώνοντας το παράβολο (είναι γύρω στα 55 ευρώ, αν δεν κάνω λάθος). Τώρα για τον τοκετό πράγματι θα πάτε όταν σας πιάσουν οι πόνοι, θα σας δουν οι μαίες (πάρα πολύ έμπειρες κι από την εμπειρία μου και πολύ καλοί άνθρωποι) και θα σας αναλάβει ο γιατρός που εφημερεύει. Να είστε σίγουροι ότι είναι όλοι καταρτισμένοι και έμπειροι και πάντοτε υπάρχει κάποιος "παλιός" για δύσκολα περιστατικά.
Τώρα για να έχετε τον όποιο συγκεκριμένο γιατρό την ώρα που γεννάτε, προφανώς πρέπει να το συζητήσετε μαζί του, αν αναλαμβάνει (και με ποιο αντίτιμο...)

Για τον Σούλο δεν έχω άποψη, πάντως είναι σίγουρα πολυσυζητημένος κι εδώ και στο parents, που σημαίνει τουλάχιστον ότι έχει μεγάλη εμπειρία.

Με το καλό το μωράκι σας!

Υ.Γ. Δεν ξέρω από άλλα νοσοκομεία ή μαιευτήρια, αλλά πιστεύω ότι στο Έλενα θα είστε σε καλά χέρια 

  • Μου αρέσει 1

2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχει το δικαίωμα. Οι άλλοι γιατροι έχουν χαλάσει την πιάτσα που χρηματίζονται για να σε ξεγεννησουν. Προσωπικα μόνο μια φιλη εχω που γέννησε σε δημόσιο ο γιατρός της ειπε οτι θα φροντίσει να πάει στην γεννα χωρις ποτε να της κανει νύξη για το οικονομικό. Οι φίλοι μου του εδωσαν 200 σαν δώρο και με πολυ εκτίμηση.

 Ουσιαστικά ο παραπανω γιατρός δεν επιλέγει τις ασθενείς του αντιθέτως λέει οτι θα εξυπηρετήσω την καθε άγνωστη ασθενή που θα μου τύχει, αλλα δεν θα δεσμεύσω τον ελεύθερο χρόνο μου και δεν ενδιαφέρομαι για έξτρα αμοιβές.

Εδώ η κοπέλα λέει πως αρνήθηκε να την δει...και εγώ αναρωτιέμαι, έχει το δικαίωμα ο γιατρός του δημοσίου όταν πας στην εφημερία του να σου πει πως δεν δέχεται να σε δει??

Ανεξάρτητα με το τι γράφει η κοπέλα στο θέμα που άνοιξε μετά (''Απλά απαράδεκτος'') που εκεί ξεκαραθαρίζει πως της είπε πως μπορεί να την βλέπει όταν πηγαίνει αλλά αν δεν είναι εφημερία εννοείται πως δεν θα πάει να την ξεγεννήσει που εννοείται πως αυτό είναι λογικό. (το οποίο το διάβασα μετά την απάντηση μου εδώ, άλλα διαβάζω εδώ άλλο στο άλλο θέμα)

On 15/1/2019 at 5:06 ΜΜ, Μαράκι μαρακι είπε:

αρνηθηκε να με δει λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να με αναλάβει επειδή δεν με παρακολούθησε από την αρχή κ δεν ξέρει το τι εγκυμοσύνη εχω.κ για να λέμε τα πράγματα όπως μου τα ειπε.οτι δεν είναι υποχρεωμένος να με αναλάβει κ ας είναι του δημοσίου.ειναι απλά απαράδεκτος κ αγενής.δεν το προτείνω ούτε για την αρχή εγκυμοσύνης.

 


 
Link to comment
Share on other sites

Παντού πιστεύω πως υπάρχουν κανόνες υποτίθεται σε κάποιες περιπτώσεις για την ομαλή λειτουργία ότι θα πρέπει να τηρούνται. Θα επικαλεστώ πάλι την δική μου περίπτωση απλώς για να σας πω πως υπάρχουν και εξαιρέσεις. Το ξέρω βέβαια πως λύση στο πρόβλημα δεν δίνεται.Καθως περνούσε ο καιρός η εμπιστοσύνη μου ως προς το πρόσωπό του και η ασφάλεια που με έκανε να νιώσω έγιναν αφορμή να του ζητήσω να με ξεγεννησει ειλικρινά επειδή στην τελευταία μου εγκυμοσύνη γέννησα λίγο πιο νωρίς από το αναμενόμενο και ενώ είχε τελειώσει η βάρδια του παρέμεινε στο νοσοκομείο ενώ δεν ήταν αναγκασμένος το ξέρω παρόλα αυτά όμως ήταν εκεί όπως και σε άλλα θέματα που μου είχαν προκύψει.Δεν δέχτηκε ποτέ μετά την γέννα πάντα τίποτα. Άρα είναι θέμα ανθρώπου ούτε και σε μένα ήταν υποχρεωμένος όμως πάντα ήταν εκεί πολλές φορές εκτός βάρδιας.Σε καμία περίπτωση δεν θα θυμωνα αν δεν θα μπορούσε όμως σεβάστηκε το γεγονός πως του είχα εμπιστοσύνη.Ευχομαι εγκυουλα όλα να πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

On 17 Ιανουαρίου 2019 at 9:55 ΠΜ, kotsifikos είπε:

Εδώ η κοπέλα λέει πως αρνήθηκε να την δει...και εγώ αναρωτιέμαι, έχει το δικαίωμα ο γιατρός του δημοσίου όταν πας στην εφημερία του να σου πει πως δεν δέχεται να σε δει??

Ανεξάρτητα με το τι γράφει η κοπέλα στο θέμα που άνοιξε μετά (''Απλά απαράδεκτος'') που εκεί ξεκαραθαρίζει πως της είπε πως μπορεί να την βλέπει όταν πηγαίνει αλλά αν δεν είναι εφημερία εννοείται πως δεν θα πάει να την ξεγεννήσει που εννοείται πως αυτό είναι λογικό. (το οποίο το διάβασα μετά την απάντηση μου εδώ, άλλα διαβάζω εδώ άλλο στο άλλο θέμα)

 

Εχει το δικαίωμα να αρνηθεί να σε δει στην εφημερία του. Το "μεγάλο" ονομα στην εφημερία του μπορει να αντιμετωπίζει μια δύσκολη περιπτωση τοκετού, αποκόλλησης κλπ. Και να μην εχει τον χρόνο ή την δυνατοτητα να δει όλους τους ασθενείς. Υπάρχει μια διαδικασία στα επείγοντα των νοσοκομείων που ονομάζεται triage ασθενών. Και απ οσο γνωρίζω εφαρμόζεται γενικως και ειναι θεμιτό.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...