Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Ωορρηξια περιοδος θηλασμος


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , vikib είπε:

χαλαρωσε.να ξεκινατε επαφες 10η μερα,κ προσπαθησε για μερα παρα μερα για κανα δυο βδομαδες.χωρις να εξηγεις κ πολλα στον αντρα σου.ετσι σιγουρα θα τις πετυχενετε

Μην αγχωνεσαι. Αυτο που σου λεει η vikib να κανεις.. Ετσι σιγουρα θα πετυχεις την ημερα..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλησπερα.. Δεν χρειαζεται να κοψεις τον θηλασμο. Εγω για παραδειγμα απλα τους μειωσα σε 2 την ημερα γιατι θηλαζε πολλες φορες πριν..μου το ειπε και η γιατρος μου.. Μπορεις να θηλασεις οσο καιρο θελεις...και μπραβο σου που θες να το συνεχησεις. Περιοδος σου εχει ερθει κανονικα?

Απλά Κατερίνα τσέκαρε μην αποθηλασμος στο τέλος με 2 θηλασμους. Η περίοδος θα σου έρθει σε λίγο καιρό ακόμα κι αν θηλαζες και 6 φορές. Συνήθως έρχεται όταν κοβονται οι πολλοί νυχτερινοι... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Απλά Κατερίνα τσέκαρε μην αποθηλασμος στο τέλος με 2 θηλασμους. Η περίοδος θα σου έρθει σε λίγο καιρό ακόμα κι αν θηλαζες και 6 φορές. Συνήθως έρχεται όταν κοβονται οι πολλοί νυχτερινοι... 

Ααα λες?? Δεν το ηξερα αυτο με τους νυχτερινους θηλασμους.. Κοιτα τωρα παει περιπου 10 μηνων η μικρη εγω ηθελα στο χρονο να σταματησω.. Ελπιζω να κρατησει για 2 μηνες ακομα...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα λες?? Δεν το ηξερα αυτο με τους νυχτερινους θηλασμους.. Κοιτα τωρα παει περιπου 10 μηνων η μικρη εγω ηθελα στο χρονο να σταματησω.. Ελπιζω να κρατησει για 2 μηνες ακομα...

Ε εντάξει αν θες να αποθηλασεις σε δύο μήνες τοτε συνέχισε έτσι με δύο θηλασμους. Ίσως είναι καλύτερα και για το παιδί να συνηθίσει στους δύο και να κοπεί μετά, πάρα να θηλαζες φουλ και να της το μειωνες απότομα. Θα δεις θα έρθει περίοδος σε κανένα μηνα. Κάνε εσύ σεξακι και όλα θα πάνε καλά! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ε εντάξει αν θες να αποθηλασεις σε δύο μήνες τοτε συνέχισε έτσι με δύο θηλασμους. Ίσως είναι καλύτερα και για το παιδί να συνηθίσει στους δύο και να κοπεί μετά, πάρα να θηλαζες φουλ και να της το μειωνες απότομα. Θα δεις θα έρθει περίοδος σε κανένα μηνα. Κάνε εσύ σεξακι και όλα θα πάνε καλά! 

Χαχαχ  τον εχω ξεθεωσει τον αντρα μου.. Τον κυνηγαω συνεχως..  

Εσυ τι μου ειπες? Ποτε περιμενεις να δεις αποτελεσματα?


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχ  τον εχω ξεθεωσει τον αντρα μου.. Τον κυνηγαω συνεχως..  

Εσυ τι μου ειπες? Ποτε περιμενεις να δεις αποτελεσματα?

Εγώ θα αδιαθετησω είμαι σίγουρη γι αυτό. Και θα γίνει μεθαύριο περίπου νιώθω ...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγώ θα αδιαθετησω είμαι σίγουρη γι αυτό. Και θα γίνει μεθαύριο περίπου νιώθω ...

Καλημερα.. Περιμενε λιγες μερες να δεις πως θα παει. Και εγω ενιωθα οτι θα αδιαθετησω απο στιγμη σε στιγμη τοτε αλλα τελικα ημουνα εγκυος..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααα!!! Εχω μια απορια..επειδη θηλαζω μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει περιοδος, αλλα πριν κανα 4 μηνο δηλαδη 6 μηνες μετα τον τοκετο ενιωθα για λιγες μερες ετσι λιγα πονακια περιοδου.. Μετα απο ενα μηνα ακριβως παλι ενιωθα πονους περιοδου και εντονους πολυ αφου ημουνα 100% σιγουρη οτι θα αδιαθετησω αφου πηγα και σουπερ για να παρω...( Ξερετε τωρα...) αλλα τιποτα τελικα. Και μετα κανενας πονος παλι... Ξερετε τι μπορει να ηταν?


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!!! Εχω μια απορια..επειδη θηλαζω μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει περιοδος, αλλα πριν κανα 4 μηνο δηλαδη 6 μηνες μετα τον τοκετο ενιωθα για λιγες μερες ετσι λιγα πονακια περιοδου.. Μετα απο ενα μηνα ακριβως παλι ενιωθα πονους περιοδου και εντονους πολυ αφου ημουνα 100% σιγουρη οτι θα αδιαθετησω αφου πηγα και σουπερ για να παρω...( Ξερετε τωρα...) αλλα τιποτα τελικα. Και μετα κανενας πονος παλι... Ξερετε τι μπορει να ηταν?

Καλημέρα! Ναι συμβαίνει αυτό... Σε μένα μέχρι να έρθει κανονικά περίοδος (στους 7,5 μηνες) είχα ξανά πόνους στους 5 μήνες αν θυμάμαι καλά. Αλλά δεν είχε έρθει. Και στους 7,5 πονούσα κάπου 10 μέρες πριν έρθει. Έχω μια φιλη που δεν έχει αδιαθετησει ακόμα (9 μήνες από το τοκετό)  και έχει αυτό που λες κι εσύ.  Κάποιες φορές πονάει πολύ και όλο πιστεύει ότι θα της έρθει αλλά τίποτα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Ναι συμβαίνει αυτό... Σε μένα μέχρι να έρθει κανονικά περίοδος (στους 7,5 μηνες) είχα ξανά πόνους στους 5 μήνες αν θυμάμαι καλά. Αλλά δεν είχε έρθει. Και στους 7,5 πονούσα κάπου 10 μέρες πριν έρθει. Έχω μια φιλη που δεν έχει αδιαθετησει ακόμα (9 μήνες από το τοκετό)  και έχει αυτό που λες κι εσύ.  Κάποιες φορές πονάει πολύ και όλο πιστεύει ότι θα της έρθει αλλά τίποτα...

Αα οκ.. Δεν ηξερα οτι συμβαινει γενικα ετσι.. Μα η βλακεια μου δινει συνεχεια ελπιδες οτι θα ερθει και θα μπορω να προχωρησω και τελικα τα ιδια συνεχεια.. Ε τωρα που μειωσα τους θηλασμους τι στο καλο θα ερθει...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Αα οκ.. Δεν ηξερα οτι συμβαινει γενικα ετσι.. Μα η βλακεια μου δινει συνεχεια ελπιδες οτι θα ερθει και θα μπορω να προχωρησω και τελικα τα ιδια συνεχεια.. Ε τωρα που μειωσα τους θηλασμους τι στο καλο θα ερθει...

Κάποια στιγμή αυτός ο πόνος θα είναι όντως προμήνυμα ότι έρχεται επιτέλους η περίοδος. Ειδικά όταν αρχίσει να γίνεται έντονα και καθημερινά. Τουλάχιστον από δική μου εμπειρία μιλάω. Για να δούμε βρε κορίτσι το ίδιο περνάμε θηλασμός-ωορρηξία.. Για να δούμε!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κάποια στιγμή αυτός ο πόνος θα είναι όντως προμήνυμα ότι έρχεται επιτέλους η περίοδος. Ειδικά όταν αρχίσει να γίνεται έντονα και καθημερινά. Τουλάχιστον από δική μου εμπειρία μιλάω. Για να δούμε βρε κορίτσι το ίδιο περνάμε θηλασμός-ωορρηξία.. Για να δούμε!

Ναι αντε να δουμε.. Το μονο καλο σε εσενα ειναι οτι αφου εχεις περιοδο μπορεις καπως να υπολογισεις τις μερες.. Εγω παω στα τυφλα ακομα..:(


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας αν γνωρίζει κάποια. Έχω ένα μωράκι 12 μηνών τη θηλάζω αποκλειστικά σε συνδιασμο με στερεές. Θηλάζει πλέον 3-5 φορές μεσα στην ημέρα. Περίοδος μου έχει έρθει από όταν ήταν 7 μηνών και έχω σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. Το πρόβλημα είναι ότι προσπαθούμε με τον σύζυγο να κάνουμε δεύτερο και ακόμα δεν.... Τους τελευταίους δύο μήνες έκανα τεστ ωορρηξιας αυτά τα χαρτάκια και βγήκαν όλα αρνητικά!!! Παρολαυτα η περίοδος μου έρχεται κανονικά. Ξέρει κάποια τι μπορεί να φταίει;;; γτ δεν κάνω ωορρηξια ενώ έχω περίοδο... Είναι φυσιολογικό αυτό;;; από εκεί που είχα το άγχος να πιάσουμε μωρό τώρα έχω το άγχος μήπως έχω πρόβλημα υγείας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Eir_ma είπε:

Καλησπέρα! Θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας αν γνωρίζει κάποια. Έχω ένα μωράκι 12 μηνών τη θηλάζω αποκλειστικά σε συνδιασμο με στερεές. Θηλάζει πλέον 3-5 φορές μεσα στην ημέρα. Περίοδος μου έχει έρθει από όταν ήταν 7 μηνών και έχω σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. Το πρόβλημα είναι ότι προσπαθούμε με τον σύζυγο να κάνουμε δεύτερο και ακόμα δεν.... Τους τελευταίους δύο μήνες έκανα τεστ ωορρηξιας αυτά τα χαρτάκια και βγήκαν όλα αρνητικά!!! Παρολαυτα η περίοδος μου έρχεται κανονικά. Ξέρει κάποια τι μπορεί να φταίει;;; γτ δεν κάνω ωορρηξια ενώ έχω περίοδο... Είναι φυσιολογικό αυτό;;; από εκεί που είχα το άγχος να πιάσουμε μωρό τώρα έχω το άγχος μήπως έχω πρόβλημα υγείας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια 

νομιζω οτι δ ειναι σωστα τα τεστ κατα τη διαρκεια του θηλασμου.δ εχω κανει,δ ξερω αν θα εβγαιναν μονιμα θετικα η οπως τα δικα σου.αλλα κτ τετοιο εχω διαβασει

καλυτερα,να κανονισεις μια επισκεψη στιν γιατρο σου κοντα στην ωορρηξια να την δειτε με υπερηχο.οπως νομιζω μπορεις να ελεγξεις κ προγεστερονη μια βδομαδα μετα,κ αναλογως την τιμη φαινεται αν εγινε ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...