Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια βλέπω να κοντεύω... Χθες το βράδυ πάλι είχα κάτι περίεργους πόνους που περνούσαν και ερχόντουσαν η κοιλιά μου έχει φτάσει στον πάτο... Νιώθω πίεση σε οοολη την κοιλιά 3 μέρες τώρα.. Ας μην αναφέρω ότι από προχθές που άρχισα να νιώθω κάπως.... Διαφορετικά το σώμα μου τουαλέτα πάω ανά μισή ώρα και κατουραω όχι αστεία... Χθες πάω τουαλέτα οκ όλα καλά μετά από 10 λεπτά σηκώνομαι και νιωθω τρομερό πόνο στην κύστη λες και κρατιόμουν έναν αιώνα.. Για δώστε μου τα φώτα σας.. Επίσης όταν νιώθω κάτι σαν πονακι με πίεση στην κοιλιά με πιάνει και χαμηλά η μέση μου.... 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ κορίτσια βλέπω να κοντεύω... Χθες το βράδυ πάλι είχα κάτι περίεργους πόνους που περνούσαν και ερχόντουσαν η κοιλιά μου έχει φτάσει στον πάτο... Νιώθω πίεση σε οοολη την κοιλιά 3 μέρες τώρα.. Ας μην αναφέρω ότι από προχθές που άρχισα να νιώθω κάπως.... Διαφορετικά το σώμα μου τουαλέτα πάω ανά μισή ώρα και κατουραω όχι αστεία... Χθες πάω τουαλέτα οκ όλα καλά μετά από 10 λεπτά σηκώνομαι και νιωθω τρομερό πόνο στην κύστη λες και κρατιόμουν έναν αιώνα.. Για δώστε μου τα φώτα σας.. Επίσης όταν νιώθω κάτι σαν πονακι με πίεση στην κοιλιά με πιάνει και χαμηλά η μέση μου.... 

Είναι τακτικος ο πόνος σε χρόνο; Η πάει κ έρχεται όπως να ναι; Πότε έχεις γιατρό τώρα; (Δε θυμάμαι αν έχεις γιατρό η θα γεννήσεις σε εφημερία στο δημοσιο)


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Είναι τακτικος ο πόνος σε χρόνο; Η πάει κ έρχεται όπως να ναι; Πότε έχεις γιατρό τώρα; (Δε θυμάμαι αν έχεις γιατρό η θα γεννήσεις σε εφημερία στο δημοσιο)

Έρχεται και φεύγει ο πόνος.. Σταματάει για ώρες μετά κάτι λίγο πάλι.. Έχω γιατρό του ιδιωτικού που με παρακολουθεί τώρα έχω ξανά Πέμπτη ραντεβού... Αλλά θα γεννήσω σε δημόσιο.. Τώρα ας πούμε ξάπλωσα δεν νιώθω πόνο.. Ένα πλάκωνα στο στήθος θα έλεγα.. Και που και που μια μικρή πολύ μικρή πίεση δεξιά χαμηλά... Απλα όταν ξύπνησα ένιωθα πονακια χαμηλά ίσα ίσα... 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έρχεται κ φεύγει κάνει προετοιμασία το σώμα σου.

Οι πόνοι της γέννας είναι σαν μια βρύση που την ανοίγεις ,χαλάει το χερούλι κ δεν κλείνει ποτέ.ερχονται λίγοι λίγοι κ δυναμώνουν κ γίνονται συντονισμένοι,απαξ κ ξεκινήσουν οι πόνοι που αναμένουμε όλες,δε σταματάνε παρά μόνο όταν ρθει ο τοκετός.

πιανει σαν ζώνη .οπου πιάνει μια ζώνη δλδ ,εκεί είναι κ οι πονοι.

Το πλακωμα στο στήθος το χουμε οι περισσότερες όταν ξαπλώνουμε ανάσκελα γτ πιέζεται η κάτω κοίλη φλέβα.

Αν για οτιδήποτε έχεις κάτι που σε απασχολεί,κάνε μια βόλτα απτό νοσοκομείο που θα πας,η πάρε το γιατρό σου τηλ.

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ έβαλα ποντιακά να κάνω δουλειές κ η κόρη στην κοιλιά χτυπιέται ασταματητα.λετε να της αρέσει τόσο πολύ;η να μην της αρέσει καθόλου; Αχαχχα .κ είχα παρατήσει μειωμένη κινητικότητα τις τελευταίες μέρες κ λέω δε χωράει το ερμο

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Καλέ έβαλα ποντιακά να κάνω δουλειές κ η κόρη στην κοιλιά χτυπιέται ασταματητα.λετε να της αρέσει τόσο πολύ;η να μην της αρέσει καθόλου; Αχαχχα .κ είχα παρατήσει μειωμένη κινητικότητα τις τελευταίες μέρες κ λέω δε χωράει το ερμο

Χαχαχα...ε μα αφου ολο τον Αυγουστο το ετρεχες στα πανηγυρια το κοριτσι!!!Ειναι δυνατον να μην της αρεσουν?!Εγω νομιζω οτι χορευει!!

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...ε μα αφου ολο τον Αυγουστο το ετρεχες στα πανηγυρια το κοριτσι!!!Ειναι δυνατον να μην της αρεσουν?!Εγω νομιζω οτι χορευει!!

Καλέ Άπτον Ιούνιο ξεκίνησα .αααααχαχαχαχχαχχχα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Κορίτσια μου...  @tsilona @marioula1234 @Rafaelatarzan @winspert @Evangeliaa @minxri @Farmakotriftena @elpida20 αλλά και σε όοοολα τα άλλα κορίτσια της ομαδούλας μας, δεν θέλω να ξεχάσω καμία.. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Και απο εμένα και τον αντρα μου και απο τον μικρούλη μας! Με κάνατε και έκλαψα αλλα απο συγκίνηση! Ήρθε ο μήνας μας κορίτσια! Κρατάτε γερά! Μέσα απο την καρδιά μου σας εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!!! Όσο για εμάς, είμαστε πολύ καλά και σήμερα... Χαμογελάμε κιόλας... Τρώμε το γαλατάκι της μαμάς και μετράμε τις ωρες για να πάμε στο σπίτι! Σας φιλώ! Α!!!! Χαρείτε κοιλίτσες! Θα σας λείψουν πολύ!!!

Ψυχή μου όμορφη να σας ζήσει ο μικρός μαχητής!!!! Να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος! Κι εσείς να τον καμαρωνετε! Ήταν τόσο παραστατική η περιγραφή σου που δε νομίζω να άφησε καμία μας ασυγκίνητη. Τα δύσκολα είναι γι'αυτούς που αντέχουν, αλλά τα καλύτερα έρχονται αγάπη μου. Με το καλό να γυρίσετε όλοι στο σπιτάκι σας ❤❤❤

  • Μου αρέσει 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Κορίτσια μου...  @tsilona @marioula1234 @Rafaelatarzan @winspert @Evangeliaa @minxri @Farmakotriftena @elpida20 αλλά και σε όοοολα τα άλλα κορίτσια της ομαδούλας μας, δεν θέλω να ξεχάσω καμία.. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Και απο εμένα και τον αντρα μου και απο τον μικρούλη μας! Με κάνατε και έκλαψα αλλα απο συγκίνηση! Ήρθε ο μήνας μας κορίτσια! Κρατάτε γερά! Μέσα απο την καρδιά μου σας εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!!! Όσο για εμάς, είμαστε πολύ καλά και σήμερα... Χαμογελάμε κιόλας... Τρώμε το γαλατάκι της μαμάς και μετράμε τις ωρες για να πάμε στο σπίτι! Σας φιλώ! Α!!!! Χαρείτε κοιλίτσες! Θα σας λείψουν πολύ!!!

Αχ ψυχή μου όλα τα άσχημα θα φύγουν από το μυαλό σου πολύ πολύ σύντομα και θα έχεις να θυμάσαι μόνο τα όμορφα!!! ❤️ Όταν θα τον πάρεις σπίτι τον ζουζουνακο θα τον έχεις όλη μέρα αγκαλιά κ θα χορτάσεις μωρουδιλα! Θα τον μυρίζεις θα τον φιλάς και δεν θα το πιστεύεις! ❤️ Όσο για την κοιλιτσα το ξέρω θαμας λείψει πολύ πολυ

πρίν από 42 λεπτά , elpida20 είπε:

Έρχεται και φεύγει ο πόνος.. Σταματάει για ώρες μετά κάτι λίγο πάλι.. Έχω γιατρό του ιδιωτικού που με παρακολουθεί τώρα έχω ξανά Πέμπτη ραντεβού... Αλλά θα γεννήσω σε δημόσιο.. Τώρα ας πούμε ξάπλωσα δεν νιώθω πόνο.. Ένα πλάκωνα στο στήθος θα έλεγα.. Και που και που μια μικρή πολύ μικρή πίεση δεξιά χαμηλά... Απλα όταν ξύπνησα ένιωθα πονακια χαμηλά ίσα ίσα... 

Ελπίδα μου προετοίμαζεσαι σιγά είμαστε όλες τόσο κοντά! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Εγώ κορίτσια βλέπω να κοντεύω... Χθες το βράδυ πάλι είχα κάτι περίεργους πόνους που περνούσαν και ερχόντουσαν η κοιλιά μου έχει φτάσει στον πάτο... Νιώθω πίεση σε οοολη την κοιλιά 3 μέρες τώρα.. Ας μην αναφέρω ότι από προχθές που άρχισα να νιώθω κάπως.... Διαφορετικά το σώμα μου τουαλέτα πάω ανά μισή ώρα και κατουραω όχι αστεία... Χθες πάω τουαλέτα οκ όλα καλά μετά από 10 λεπτά σηκώνομαι και νιωθω τρομερό πόνο στην κύστη λες και κρατιόμουν έναν αιώνα.. Για δώστε μου τα φώτα σας.. Επίσης όταν νιώθω κάτι σαν πονακι με πίεση στην κοιλιά με πιάνει και χαμηλά η μέση μου.... 

Προετοιμάζεται σιγά σιγά. Αλλά αν νιώθεις περίεργα πάρε και τον γιατρό σου. Το πλάκωμα στο στήθος (σαν να με πατάει κάποιος στο στήθος και δεν αναπνέω καλά) το νιώθω κι εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη. Κυρίως ανάσκελα. Να γυρίζεις στο πλάι αριστερά να ξαπλώνεις μου είπε ο γιατρός. Έχεις μπει στον μήνα σου;

Just now, sissy_geo είπε:

Κορίτσια μου...  @tsilona @marioula1234 @Rafaelatarzan @winspert @Evangeliaa @minxri @Farmakotriftena @elpida20 αλλά και σε όοοολα τα άλλα κορίτσια της ομαδούλας μας, δεν θέλω να ξεχάσω καμία.. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Και απο εμένα και τον αντρα μου και απο τον μικρούλη μας! Με κάνατε και έκλαψα αλλα απο συγκίνηση! Ήρθε ο μήνας μας κορίτσια! Κρατάτε γερά! Μέσα απο την καρδιά μου σας εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!!! Όσο για εμάς, είμαστε πολύ καλά και σήμερα... Χαμογελάμε κιόλας... Τρώμε το γαλατάκι της μαμάς και μετράμε τις ωρες για να πάμε στο σπίτι! Σας φιλώ! Α!!!! Χαρείτε κοιλίτσες! Θα σας λείψουν πολύ!!!

Κι εγώ σ' ευχαριστώ, γιατί με είχες βοηθήσει λίγο καιρό πριν με το θέμα των συσπάσεων.

Συγκινήθηκα με τα λόγια σου. Ταλαιπωρήθηκες πολύ και εσύ και το μωράκι σου, αλλά όλα πήγαν καλά στο τέλος, αυτό έχει σημασία. Θα το θυμάσαι σαν μία κακή ανάμνηση.

Σου εύχομαι από εδώ και πέρα μόνο χαρές. Να σας ζήσει και να είναι γερό και δυνατό!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , sissy_geo είπε:

Κορίτσια μου...  @tsilona @marioula1234 @Rafaelatarzan @winspert @Evangeliaa @minxri @Farmakotriftena @elpida20 αλλά και σε όοοολα τα άλλα κορίτσια της ομαδούλας μας, δεν θέλω να ξεχάσω καμία.. Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! Και απο εμένα και τον αντρα μου και απο τον μικρούλη μας! Με κάνατε και έκλαψα αλλα απο συγκίνηση! Ήρθε ο μήνας μας κορίτσια! Κρατάτε γερά! Μέσα απο την καρδιά μου σας εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα!!! Όσο για εμάς, είμαστε πολύ καλά και σήμερα... Χαμογελάμε κιόλας... Τρώμε το γαλατάκι της μαμάς και μετράμε τις ωρες για να πάμε στο σπίτι! Σας φιλώ! Α!!!! Χαρείτε κοιλίτσες! Θα σας λείψουν πολύ!!!

Αγαπη μου γλυκια, ευχομαι ο γιοκας σας να ειναι παντα γερος, ολα αυτα να μεινουν πισω κ απο εδω κ περα να σας γεμιζει μονο ευτυχια το παιδακι σας! Εχω συγκλονιστει με οσα περασες, αλλα το σημαντικο ειναι οτι το θαυματακι σας τα καταφερε πολυ καλα, ειναι πολυ δυνατος ο μπεμπακος! Να ειναι καλα ολες οι ψυχουλες μας και με το καλο να τα υποδεχτουμε ολες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Συγκινηθηκαμε, αγχωθηκαμε, χαρήκαμε, γελάσαμε, κλάψαμε και όλα αυτά ενώ είμαστε άγνωστες.... Η μαγεία αυτού του φόρουμ.... Κάναμε.την ιστορία δική μας, νιώσαμε την αγωνία, τον πόνο και στο τέλος τη χαρά και τη συγκίνηση. Όλες αν δεν κλάψαμε βουρκωσαμε κι αυτό είναι σίγουρο.

Κι όλα αυτά Σίσσυ μου για σένα και τον παίδαρο σου που θα είναι από εδώ και πέρα γερός, δυνατός και η μαμά του θα του διηγείται ιστορίες δικές του στο μέλλον. Που ο ήρωας, το λιοντάρι θα είναι ο ίδιος και δε θα χρειαστεί παραμύθι!!!

Σίσσυ μου... Σε νιώθω.... Δε πέρασα τα ίδια, αλλά λόγο επιπλοκής πήγα ΜΕΘ και είδα τη μικρή μου την επόμενη μέρα.... Δε μπόρεσα να τη κρατήσω, να τη φιλήσω κλπ για μέρες γιατί ήμουν με όρους και πεταλούδες παντού. Χίλιες χιλιάδες φορές καλύτερα εγώ απ' το παιδί.... Αλλά να θυμάσαι κάτι που εμένα με δυναμώνει οταν βουρκωνω .... Σημασια εχει ότι δε θα τα αποχωρηστουμε ξανά από εδώ και πέρα, πως θα έχουν την αγκαλιά μας οπότε και όσο θελουν και χρειαστεί... Σημασία έχει που τα κρατάμε πλέον και είναι γερά και αυτά κι εμείς. Ξέχνα τα όλα κρατά τα μόνο σαν ιστορία και ανάμνηση.... Ο θεουλης η επιστήμη και το σώμα σου έκαναν το θαύμα τους και πλέον είσαι μαμαααααα!!!! ΜΑΜΑΑΑΑΑ.

Απόλαυσε τη κάθε στιγμή.... Θα έρθουν δύσκολα εύκολα χαρές λύπες νεύρα και άλλα τόσα μα τόσα άγχη.... Όλα όμως είναι καλά!!!! Όλα θα είναι καλά!!!!

Με το καλό σπίτι σας!!!! @sissy_geo

  • Μου αρέσει 7

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε κορίτσια τι μου κάνετε :cry: Δεν εχω λόγια να σας ευχαριστήσω αλήθεια.... Αρμέγομαι η αγελαδίτσα, σας διαβάζω και κλαίω! Ο Θεός να ευλογεί εσάς και τις οικογένειες σας! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...