Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, gogouli_ είπε:

@Mamacita Alina Φίλη τελικά είχες δίκιο, δε γεννησες πρώτη! Χτες το έλεγες!!!χαχαχα

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο έντονο προαίσθημα το είχα... Ειλικρινά


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Την αλήθεια; Οοχι.... Στις αρχές σε έχω εσένα με μέση....

Να κουνήσω ένα κατοσταρικο μπροστά σου να με πεις αν θα προλάβει να ναι εδώ ο άντρας μου;

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Να κουνήσω ένα κατοσταρικο μπροστά σου να με πεις αν θα προλάβει να ναι εδώ ο άντρας μου;

Χαχαχα προαίσθημα είπα αγάπη μου όχι μαντάμ ζαιρα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα προαίσθημα είπα αγάπη μου όχι μαντάμ ζαιρα

Έλα μαρή μη με το χαλάς!!!

Λοιπόν έκανα γουρουνια.εφαγα γύρο κοτόπουλο γ βραδυνο.1 ώρα μετά είχα 110.αυριο το πρωί να δούμε 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

3 λόγους μου αναφερανε πάντα (εμένα συμβαίνει αυτό από 21η βδομαδα)

Ή δεν υπαρχει καλή  τροφοδοσία (γερασμένος πλακούντας, αυξημένες αντιστάσεις κτλ)

Η κάποιο σύνδρομο (Αλλά συνήθως προκύπτουν κι άλλα στην πορεία πχ μειωμένα αμνιακα, μειωμένη κινητικότητα, αλλα ευρήματα στον υπέρηχο).

Η απλά μιλάμε για ένα μικρό μωράκι. Δε γεννιούνται όλα 3κιλα και 4κιλα. Υπάρχουν μωράκια που γεννιούνται 2,5κιλα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Α και το κάπνισμα παίζει ρόλο. Δεν ξέρω αν καπνίζεις. Εγώ όχι και δεν έχω τιποτα από τα παραπάνω. Με το 1700 πρεπει να ησουν στην 10η εκατοστιαια; σου ειπε; 

Οχι δεν καπνιζω...στην 9 μου ειπε....και μενα ακρινως αυτα μου ειπε ο εμβρυολογος....επισης μου ειπε επδ η αυχενικη και η β επιπεδου ηταν πολυ καλες  αποκλείει το συνδρομο....και οσον αφορα το πλακουντα το ντοπλερ και γενικα το βιοφυσικο προφιλ ειναι καλο....μου ειπε οτι υπαρχει μια περιπτωση πρωιμης προεκλαμψιας η οποια αν υπαρχει δεν εχει εκδηλωθει κλινικά... αλλα θα με βλεπει καθε βδομαδα μεχρι να γεννησω για να ειναι σιγουρος....γενικα ,μου ειπε οτι δεν τον νοιαζει το βαρος αν ειναι οργανικα ενταξει....και επδ και γω γεννηθηκα τελειομηνη και μικρη,η μαμα μου ηταν 39w 3d και βγηκα 2600 , το εχει συνδεσει πιο πολυ οτι οφειλεται στα γονιδια....

  • Μου αρέσει 2

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μηναααααα ήρθε ο μήνας μαςςςςς να δείτε που όλες Σεπτεμβρίο θα γεννησουμε! Σε κανα δεκαημερακι θα μπαίνει μια μια να μας ανακοινώνει ότι γέννησε αχ αχ κοντευουμεεεεεε! ❤️ 

Και που είστε ε; θα μπαινουμε με την πρώτη ευκαιρία μετά τη γέννα να το λέμε όχι μετά από καμιά εβδομάδα χαχαχ

  • Μου αρέσει 8

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Καλο μηνα!!!!! Καλο μηνα με πολλες χαρές, υγιη μωρακια κ υγιεις μανουλες.... Για να δουμε, ποιες θα συνεχισουν το χορο; 

Αχ αχ μωρέ ανυπομονώωωωωωω

Στο γιο μου γέννησα ακριβώς 37 εβδομαδων για να δούμε τώρα ❤️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Αχ αχ μωρέ ανυπομονώωωωωωω

Στο γιο μου γέννησα ακριβώς 37 εβδομαδων για να δούμε τώρα ❤️

Κ εγω ανυπομονω... Κ αγωνιω κ πολλα συναισθήματα μαζι... Μ αρεσει που επειδη εχω πητ Οκτώβρη το εχω ψιλοδεσει μεσα μου οτι εκείνος ειναι ο μηνας που θα γεννησω... Αλλα κάλλιστα θα μπορούσα να γεννησω κ τελος Σεπτέμβρη... Κ μολις το συνειδητοποιησα.... Ευχομαι ολα να πανε καλα για ολες μας!!!!! 

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα καλό μήνα χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποιο κορίτσι σήμερα!!!!Κι εμένα2-3 βδομάδες μου ‘χουνε μείνει λογικά δε νομίζω να με αφήσει παραπάνω ο γιατρός έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ εχθές το συνειδητοποιήσα.Έχει κατεβάσει καμία γαλατάκι εγώ τπτ ακόμα ούτε σταγονίτσα λέτε επειδή είναι νωρίς ή έπρεπε να είχε φανεί έστω και λίγο????

  • Μου αρέσει 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρααααα καλό μήνα χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποιο κορίτσι σήμερα!!!!Κι εμένα2-3 βδομάδες μου ‘χουνε μείνει λογικά δε νομίζω να με αφήσει παραπάνω ο γιατρός έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ εχθές το συνειδητοποιήσα.Έχει κατεβάσει καμία γαλατάκι εγώ τπτ ακόμα ούτε σταγονίτσα λέτε επειδή είναι νωρίς ή έπρεπε να είχε φανεί έστω και λίγο????

Δεν έχει σημασία κορίτσι μου το γάλα !! Έχεις δεν έχεις από τώρα ,μετά τη γέννα θα βγει στανταρ.

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρααααα καλό μήνα χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποιο κορίτσι σήμερα!!!!Κι εμένα2-3 βδομάδες μου ‘χουνε μείνει λογικά δε νομίζω να με αφήσει παραπάνω ο γιατρός έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ εχθές το συνειδητοποιήσα.Έχει κατεβάσει καμία γαλατάκι εγώ τπτ ακόμα ούτε σταγονίτσα λέτε επειδή είναι νωρίς ή έπρεπε να είχε φανεί έστω και λίγο????

Καλημερα και καλο μηνα μονο με χαμογελα! Και γω πητ 3/10 εχω αλλα για να δουμε...ισως γεννησω στα γεννεθλια μου 29 τον μπεμπακο μου;; χαχα

Απο γαλατακι οχι τιποτα κ εγω, νιωθω ευαισθητες τις ρωγες μου δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο.

Κατα τα αλλα πολυ πλυσιμο! Εχω τελειωσει με τα ρουχα του μπεμπη κ τα εχω βαλει στη θεση τους, λιγα σεντονακια εμειναν για σιδερο μονο. Θα φτιαξουμε κ την κουνια σημερα, ετσι να ομορφυνει λιγο το δωματιακι και στις 6 του μηνα θα ερθει λικνο καροτσι. Επισης εχω φερει κ τη βαλιτσα για να ασχοληθω με το γεμισμα της! Αυτη την εβδομαδα, μαλλον Πεμπτη θα παω για το καρδιοτοκογραφημα, αντε να δουμε τι θα δειξει κ αυτο! Αυτα τα νεακια μου..

Γενικα οσο περνανε οι μερες τρωω κατι φρικες με τον τοκετο, πως θα ειναι, ποτε θα με πιασουν οι πονοι, πως θα γεννησω, ποσο θα πονεσω!!! Ουφ αυτα! Αλλα πανω απο ολα να ειναι γερο το μωρακι μου! Νομιζω τα ιδια σκεφτομαστε ολες σε αυτη τη φαση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...