Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Ετσι κ αλλιως χανεται η αποστειρωση απο την στιγμη που το βγαζεις απο τον αποστειρωτη αγαπη. Ειδικα το σωληνακι, δεν αποστειρωνεται ευκολα στον αποστειρωτη.

Επισης στις οδηγιες του φυλλαδιου που εχω εγω (ισως μετεπειτα να αλλαξαν?) (του μεντελα swing) για το σωληνακι λεει οτι δεν μπαινει αποστειρωτη!!, μονο βρασιμο ή πλυντηριο πιατων. 

20190909-152947.jpg

Βασικα αυτα λεει αν φαινεται. Ισως μετεπειτα να αλλαξαν, τι να πω. 

Ωχ ναι;;; Μπορει να μην το προσεξα... Σε ευχαριστώ πολυ... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Γι αυτό ακριβώς το ζάχαρο έχει να κάνει με τον οργανισμό και όταν ζήτησε μια κοπέλα διατροφή εδώ της είπα μόνο ο ενδοκρινολόγος θα σου πει.... Φαντάζεσαι εμένα να μη με ανεβάζουν οι πίτσες εσένα να μη σε ανεβάζουν οι σοκολάτες και να της λέγανε τρωγε άφοβα; Χαχαχαχ

Εγώ πάντως έτοιμη τη πήρα.... Αφού την έφτιαξες σπιτική θα μπορούσες να δοκιμάσεις αλεύρι σίκαλης, σάλτσα χωρίς ζάχαρη και τυρί λαιτ αλλά τώρα γεννάμε σε λίγο καιρό οπότε σκασιλαρα σου θα φας κανονική χαχαχαχ

 

Με έχει πιάσει σήμερα απίστευτη ζαλάδα.... Μα απίστευτη... Δε μπορώ να κοιτάξω καθόλου στο πλάι τι είναι αυτό παλιιιι

Περαστικά αγάπη μου για τη ζαλάδα! 

πρίν από 47 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσια, επειδη ψιλοεφτιαξα τη βαλιτσα κ θελω να ετοιμασω κ καποια αλλα πραγματα.... Τα μερη του θηλαστρου, του medela swing, προς το παρον θα τα πλυνω με νερο κ σαπουνακι. Οταν θα παω νοσοκομειο για αποστειρωση, θα τα βαλω στον αποστειρωτη; Δεν παθαινουν κατι στον αποστειρωτη επειδη ειναι πλαστικα, ετσι ; Κ το σωληνακι; Γιατι δεν αναφερει κατι στις οδηγιες... Βεβαια μιλαει για βρασιμο οποτε λογικα ολα οκ... Αλλα κ το σωληνακι; πως θα πλυθει εκει μέσα; 

Ναι ρε συ... Δεν μπορεις να πεις στον αλλον τι δεν ανεβαζει το ζαχαρο για να τρωει. Αλλιως ειναι στον καθε οργανισμο... Κ για το αλευρι που λες κ για το τυρι λαιτ, τρωω τοστ με ψωμι ολικης με σικαλη κ τυρι αναλατο κ λαιτ κ παει 140...οποτε για μενα κομμενο... Και ναι, σε λιγες μερες θα ξανατρωμε ολες αυτες τις αηδιες που τρωγαμε κ μας έχουν λειψει... Χαχαχα χαχαχα... 

Ζαλαδα, ε;;; Οσο μπορεις κατσε να σου περασει.... 

Δεν νομίζω να παθαίνει κάτι στον αποστειρωτής αγάπη μου

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας κοριτσούδια μου.. Πως είμαστε? Καλεεεε δρόσισε, πήραμε ανάσα επιτέλους!

Κορίτσια δεν σας κρύβω ότι έχω αρχίσει να ανησυχώ για την Ελπίδα....

Και εγώ ανησυχώ τελευταία φορά ήταν ονλαιν την προηγούμενη Δευτέρα 

Just now, tsilona είπε:

Πέφτω να ξαπλώσω κ θα διαβάσω μετά αναλυτικά τι λέτε για τα θηλαστρα 

Ααα πήρα παντόφλες για την κλινική σήμερα....

Αχαχα και εγωωωω για πες τι παντόφλες πήρες; 

Just now, nanoula90 είπε:

Ετσι κ αλλιως χανεται η αποστειρωση απο την στιγμη που το βγαζεις απο τον αποστειρωτη αγαπη. Ειδικα το σωληνακι, δεν αποστειρωνεται ευκολα στον αποστειρωτη.

Επισης στις οδηγιες του φυλλαδιου που εχω εγω (ισως μετεπειτα να αλλαξαν?) (του μεντελα swing) για το σωληνακι λεει οτι δεν μπαινει αποστειρωτη!!, μονο βρασιμο ή πλυντηριο πιατων. 

20190909-152947.jpg

Βασικα αυτα λεει αν φαινεται. Ισως μετεπειτα να αλλαξαν, τι να πω. 

Καλεεε πες μας πως ανεβάζεις φώτο; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Αγαπη μου γλυκια ολα καλα θα πανε... Τι είναι αυτο το no stress;Δεν το ξερω... Για να  το αφηνει παντως μέχρι 39 ειναι ολα οκ... Με το καλο το μωρακι σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια ολα καλα θα πανε... Τι είναι αυτο το no stress;Δεν το ξερω... Για να  το αφηνει παντως μέχρι 39 ειναι ολα οκ... Με το καλο το μωρακι σου!!!! 

Είναι η κορδέλα που λέμε αγάπη αυτό οου μετράει παλμούς και συσπάσεις θα προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε μέχρι 39 άλλα αν δουμε τα no stress χαλιά θα το πάρει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Είναι η κορδέλα που λέμε αγάπη αυτό οου μετράει παλμούς και συσπάσεις θα προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε μέχρι 39 άλλα αν δουμε τα no stress χαλιά θα το πάρει

Α οκ... Σε ευχαριστώ πολυ για την εξηγηση... Ενημερωσε μας οταν μπορεσεις σε παρακαλω μα ξερουμε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Α οκ... Σε ευχαριστώ πολυ για την εξηγηση... Ενημερωσε μας οταν μπορεσεις σε παρακαλω μα ξερουμε... 

Ναι αγάπη θα ενημέρωση πονεκεφαλο έβγαλα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Ζουζούνα μου όμορφη όλα καλά θα πάνε αλλά και αν χρειαστεί να το πάρει το μπεμπακια νωρίτερα επίσης όλα θα πάνε καλά και το ξερεις ❤️ μπήκες στον μήνα σου μετράμε αντιστροφαααα

Just now, nanoula90 είπε:

Ετσι κ αλλιως χανεται η αποστειρωση απο την στιγμη που το βγαζεις απο τον αποστειρωτη αγαπη. Ειδικα το σωληνακι, δεν αποστειρωνεται ευκολα στον αποστειρωτη.

Επισης στις οδηγιες του φυλλαδιου που εχω εγω (ισως μετεπειτα να αλλαξαν?) (του μεντελα swing) για το σωληνακι λεει οτι δεν μπαινει αποστειρωτη!!, μονο βρασιμο ή πλυντηριο πιατων. 

20190909-152947.jpg

Βασικα αυτα λεει αν φαινεται. Ισως μετεπειτα να αλλαξαν, τι να πω. 

Καλεεεε πες μας πως ανεβάζεις φώτο να ανεβάσουμε κ εμείς! 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ζουζούνα μου όμορφη όλα καλά θα πάνε αλλά και αν χρειαστεί να το πάρει το μπεμπακια νωρίτερα επίσης όλα θα πάνε καλά και το ξερεις ❤️ μπήκες στον μήνα σου μετράμε αντιστροφαααα

Καλεεεε πες μας πως ανεβάζεις φώτο να ανεβάσουμε κ εμείς! 

ναι αγαπουλα ολα καλα απλα στενχωρηθηκα γιατι επεσε ετσι ξαφνικα η εκατοστιαια θεση ειναι λογω της θρομβοφιλιας μωρε και παλι καλα να λεω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Και μενα ο γιατρος μου εχει πει ακριβως το ιδιο...Εμεις ειμαστε στην 10 εκατοστιαια...απλα εμας μας ειπε οτι θα μας παει το μωρο,το βλεπουμε 2 φορες την βδομαδα οωστε να μπορουμε να προγραμματισουμε την καισαρικη και να αποφυγει τα απροοπτα οπως σπασιμωβ βερωβ...οσο αναπτυσεται θα το αφηνει να περνει...αν αλλαξει κατι στο βιοφυσικο του προφιλ θα το παρει...απλα εμας μας ειπε σιγουρα οτι δεν θα φτασουμε στην 39 ειναι απιθανο να συμβει ,μαξ 38...ολα θα πανε τελεια και το μωρακο θα ναο μια χαρα!

  • Μου αρέσει 1

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Afroula05 είπε:

Και μενα ο γιατρος μου εχει πει ακριβως το ιδιο...Εμεις ειμαστε στην 10 εκατοστιαια...απλα εμας μας ειπε οτι θα μας παει το μωρο,το βλεπουμε 2 φορες την βδομαδα οωστε να μπορουμε να προγραμματισουμε την καισαρικη και να αποφυγει τα απροοπτα οπως σπασιμωβ βερωβ...οσο αναπτυσεται θα το αφηνει να περνει...αν αλλαξει κατι στο βιοφυσικο του προφιλ θα το παρει...απλα εμας μας ειπε σιγουρα οτι δεν θα φτασουμε στην 39 ειναι απιθανο να συμβει ,μαξ 38...

εγω καλη μου ημουν στης 11η εκατοστιαια θεση σημερα απλα μου ειπε οτι λογω ιστορικου σε μενα δεν μπορει να το ρισκαρει εμενα μια φορα την εβδομαδα παρακολουθηση εγω θα παω με καισαρικη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

εγω καλη μου ημουν στης 11η εκατοστιαια θεση σημερα απλα μου ειπε οτι λογω ιστορικου σε μενα δεν μπορει να το ρισκαρει εμενα μια φορα την εβδομαδα παρακολουθηση εγω θα παω με καισαρικη

Κ γω με καισαρικη θα παω ετσι και αλλιως γιατι εχω προβλημα με την καρδια μου!!εμενα μου ειπε ,οτι βαση των πρωτόκολλων που τους στελνουν απο την Αγγλία (εγω θα γεννησω σε δημόσιο, γιατι με το πρόβλημα που εχω δεν αναλμβανει το μητέρα) αυτες οι περιπτωσεις πρεπει να παρακολουθουντε καθε 2 βδομάδες...αλλα ο δικος μου ειναι ψειρας.. 


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroula05 είπε:

Κ γω με καισαρικη θα παω ετσι και αλλιως γιατι εχω προβλημα με την καρδια μου!!εμενα μου ειπε ,οτι βαση των πρωτόκολλων που τους στελνουν απο την Αγγλία (εγω θα γεννησω σε δημόσιο, γιατι με το πρόβλημα που εχω δεν αναλμβανει το μητέρα) αυτες οι περιπτωσεις πρεπει να παρακολουθουντε καθε 2 βδομάδες...αλλα ο δικος μου ειναι ψειρας.. 

και εγω σε δημοσιο θα γεννησω κοριτσακι μου καλα κανει και ειναι ψειρας καλυτερα θα φαω γλυκο σημερα και ας εχω ζαχαρο στεναχωρηθηκα χαχααχχαχαχαχαα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

και εγω σε δημοσιο θα γεννησω κοριτσακι μου καλα κανει και ειναι ψειρας καλυτερα θα φαω γλυκο σημερα και ας εχω ζαχαρο στεναχωρηθηκα χαχααχχαχαχαχαα

Μια χαρα θα πανε ολα!!!δεν γεννιουνται ολα τα μωρα μεγαλα!

  • Μου αρέσει 1

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια, επειδη ψιλοεφτιαξα τη βαλιτσα κ θελω να ετοιμασω κ καποια αλλα πραγματα.... Τα μερη του θηλαστρου, του medela swing, προς το παρον θα τα πλυνω με νερο κ σαπουνακι. Οταν θα παω νοσοκομειο για αποστειρωση, θα τα βαλω στον αποστειρωτη; Δεν παθαινουν κατι στον αποστειρωτη επειδη ειναι πλαστικα, ετσι ; Κ το σωληνακι; Γιατι δεν αναφερει κατι στις οδηγιες... Βεβαια μιλαει για βρασιμο οποτε λογικα ολα οκ... Αλλα κ το σωληνακι; πως θα πλυθει εκει μέσα; 

Ναι ρε συ... Δεν μπορεις να πεις στον αλλον τι δεν ανεβαζει το ζαχαρο για να τρωει. Αλλιως ειναι στον καθε οργανισμο... Κ για το αλευρι που λες κ για το τυρι λαιτ, τρωω τοστ με ψωμι ολικης με σικαλη κ τυρι αναλατο κ λαιτ κ παει 140...οποτε για μενα κομμενο... Και ναι, σε λιγες μερες θα ξανατρωμε ολες αυτες τις αηδιες που τρωγαμε κ μας έχουν λειψει... Χαχαχα χαχαχα... 

Ζαλαδα, ε;;; Οσο μπορεις κατσε να σου περασει.... 

Ναι, μια χαρα μπαινουν στον αποστειρωτη...δεν παθαινουν τπτ, οπως και ολα τα μωρουδιακα αξεσουαρ, πιπιλες, μπιμπερο κτλ.

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...