Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Καλησπέρα αγάπη μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα no stress και να μη χρειαστεί να στο πάρουν νωρίτερα αλλά και αυτό να γίνει έτσι κι αλλιώς έχεις μπει στο μήνα σου οπότε δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα κορτιζόνες θα κάνεις?εγώ σήμερα έκανα δύο και αύριο έχω να κάνω άλλες δύο για τους πνεύμονες εσένα σου είπε τίποτα τέτοιο?Γιατί αφού θα γεννήσεις με καισαρική λογικά πρέπει να σου πει να τις κάνεις...

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 50 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας κοριτσούδια μου.. Πως είμαστε? Καλεεεε δρόσισε, πήραμε ανάσα επιτέλους!

Κορίτσια δεν σας κρύβω ότι έχω αρχίσει να ανησυχώ για την Ελπίδα....

Κι εγω τη σκεφτομουν χθες βραδυ κι ανησυχουσα....δεν θα μας το ειχε πει? Εκτος αν της εχει παρει τα μυαλα η κορακλα της... ποια ντετεκτιβ εδω μεσα τις βρισκει ολες στο fb? Δεν μπορει να βρει και την Ελπιδα???


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα αγάπη μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα no stress και να μη χρειαστεί να στο πάρουν νωρίτερα αλλά και αυτό να γίνει έτσι κι αλλιώς έχεις μπει στο μήνα σου οπότε δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα κορτιζόνες θα κάνεις?εγώ σήμερα έκανα δύο και αύριο έχω να κάνω άλλες δύο για τους πνεύμονες εσένα σου είπε τίποτα τέτοιο?Γιατί αφού θα γεννήσεις με καισαρική λογικά πρέπει να σου πει να τις κάνεις...

ειμαι 36+3 νομιζω δεν χρειαζεται να κανω κορτιζονη αγαπη αλλα δεν μου ειπε και κατι τετοιο οχι με καισαρικη θα γεννησω στις 39 εβδομαδες κανονικα δεν χρειαζεται κορτιζονη τα πνευμονια ειναι ωριμα τωρα αν γινει κατι πιο γρηγορα νομιζω οτι ειμαι παλι οκ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ειμαι 36+3 νομιζω δεν χρειαζεται να κανω κορτιζονη αγαπη αλλα δεν μου ειπε και κατι τετοιο οχι με καισαρικη θα γεννησω στις 39 εβδομαδες κανονικα δεν χρειαζεται κορτιζονη τα πνευμονια ειναι ωριμα τωρα αν γινει κατι πιο γρηγορα νομιζω οτι ειμαι παλι οκ

Α οκ τότε κοριτσάκι μ όλα μια χαρά εμένα μου ‘χουνε γίνει έμμονη ιδέα οι πνεύμονες γι’ αυτό σε ρώτησα για τις κορτιζόνες αχχαχαχα

Καλή επιτυχία η Παναγία μαζί σου!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ποιος καλέ τα λέει αυτά; Ότι περνάει η νάρκωση στο μωρό; Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο αν η δόση είναι παραπάνω.... Υπάρχουν καισαρικές που δεν γίνεται να γίνουν χωρίς ολική αν συνέβαινε αυτό θα κινδύνευαν τα μωράκια.... Αν η δόση είναι νορμάλ αργήσουν δεν αργήσουν θα είναι μια χαρά το παιδάκι αν τώρα ου μοι γεννοιτο χρειαστεί μεγαλύτερη εκεί δε ξέρω ... Ραχιαία θα κάνω και ο γιατρός μου δεν είπε τίποτα τέτοιο... Μου είπε ότι είναι το ίδιο με την επισκληριδιο. Το μωρό στο δίνουν αμέσως αν είσαι καλά να το θηλάσεις αλλιώς στο θάλαμο. Αν πιει σκόνη δε το ταισουν αμέσως εδώ, περιμένουν 3 ώρες περίπου.... Δε ξέρω γιατί αλλά έτσι έκαναν στη πρώτη μου.

Θα τον ρωτήσω όταν ξανά παω.... Δε γίνεται βρε παιδιά να διαφέρουν τοοοοοσο οι οδηγίες από γιατρό σε γιατρό.... Δες τώρα εντελώς άλλη ενημέρωση εγώ άλλη εσύ άλλη άλλες κοπέλες ημαρτον πια. Αλλά σπουδάζει ο κάθε ένας;

Όσο για το σωληνάκι δε ξέρω αν συμφωνώ. Τις προάλλες λέγαμε ότι θα αποστειρωσουμε στο νοσοκομείο γιατί αν έρθουν σε επαφή με αέρα κλπ τα πράγματα χάνεται η αποστείρωση και τώρα θα κάνουμε στο σωληνακι τόσα για να στεγνώσει; Χμμμμ πολλές σκέψεις ξαφνικά. 

Αυτο θα ελεγα κι εγω...δεν το εβαλα απευθειας στο στηθος...περιμεναμε 3 ωρες θυμαμαι...ενταξει ως τοτε η ναρκωση θα εχει περασει...

Κι εν πασει περιπτωση βρε @winspert μου πες τους εξ αρχης οτι δεν θελεις να δωσουν ξενο χωρις λογο...εμενα με ρωτουσαν παντα. Δεν εκαναν οτι ηθελαν απο μονες τους οι μαιες...ουτε καν ο γιατρος. Και για ξενο γαλα και για χαμομηλι (αυτο παλι ειναι αλλο θεμα) παντα με ρωτουσαν...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, minxri είπε:

Α οκ τότε κοριτσάκι μ όλα μια χαρά εμένα μου ‘χουνε γίνει έμμονη ιδέα οι πνεύμονες γι’ αυτό σε ρώτησα για τις κορτιζόνες αχχαχαχα

Καλή επιτυχία η Παναγία μαζί σου!!!

Μην αγχωνεσαι αγάπη μην αγχωνεσαι για τα πνευμονία δεν έχουν και ιδιαίτερο πρόβλημα τώρα σε μεγάλη εβδομαδα πάντως πανω απο 35 ξέρω οτι είσαι οκ

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ναι αγαπουλα ολα καλα απλα στενχωρηθηκα γιατι επεσε ετσι ξαφνικα η εκατοστιαια θεση ειναι λογω της θρομβοφιλιας μωρε και παλι καλα να λεω

Τι βάρος έχεις το νινι αγάπη; 

Just now, Giotitsa είπε:

ειμαι 36+3 νομιζω δεν χρειαζεται να κανω κορτιζονη αγαπη αλλα δεν μου ειπε και κατι τετοιο οχι με καισαρικη θα γεννησω στις 39 εβδομαδες κανονικα δεν χρειαζεται κορτιζονη τα πνευμονια ειναι ωριμα τωρα αν γινει κατι πιο γρηγορα νομιζω οτι ειμαι παλι οκ

36+3?   Νόμιζα 36 ακριβώς τόσο δείχνει το τικερακι σου αλλά αφού είσαι συν τρία ακόμα καλυτερααααα❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Για την ολικη δεν παιζει ρολο η ποσοτητα του φαρμακου αλλα ποσο γρηγορα  θα βγαλει ο γιατρος το μωρο... Δεν ειναι οτι παθαινει κατι το μωρο... Απλα βγαινει πιο οκνυρο... Μου το ειπε η μαια μου που εχει παρευρεθει σε πολλες καισαρικες... Κ το διαβασα κιολας... Αλλα κ για τη ραχιαια λενε οπως κ στην επισκληριδιο πως προκειμενου να μην σου αφησουν κουσουρια εστω προσωρινά δεν πρέπει να κουνηθεις για καποια ωρα... Τωρα πραγματικά μπερδευτηκα... Άλλα λεει ο καθε γιατρος κ άλλα η καθε μαια;;; Ειναι φοβερό... Κ εμεις τι να πιστεψουμε... Πω πω... 

Για το θηλαστρο οι οδηγιες λενε οτι σε πρωτη φαση πλενεις ολα τα μερη με σαπουναδα κ χλιαρό νερο κ οταν θες να το χρησιμοποιησεις τοτε το αποστειρωνεις... Απλα δεν ηξερα αν πλενεται ευκολα το σωληνακι... Οντως πολλες σκεψεις... Χαχαχα... 

Μηπως δεν καταλαβες κατι σωστα? Γιατι εγω που εκανα επισκληριδιο (και μαλιστα 2 γιατι περασε η δραση της πρωτης) μου ειπαν να μην κουνηθω την στιγμη που μου την εκαναν...οχι μετα... εγω στο λεω εμπειρικά, μια χαρα κουνηθηκα μετα, μου εδωσαν αμεσως να κρατησω και το μωρο...

(Οσο για το σωληνακι, κυκλοφορουν στο εμποριο καποια πολυ λεπτα βουρτσακια...για ψαξε το) εγω εχω απο τα μπιμπερο doctors browns και καθαριζω κι αυτο το σωληνακι που λες...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Α οκ τότε κοριτσάκι μ όλα μια χαρά εμένα μου ‘χουνε γίνει έμμονη ιδέα οι πνεύμονες γι’ αυτό σε ρώτησα για τις κορτιζόνες αχχαχαχα

Καλή επιτυχία η Παναγία μαζί σου!!!

Αχ καλή μουυυ πόσο πολύ κοντεύεις σε τρεις μερούλες θα έχεις τα ζουζουνακια σου στην αγκαλιά σου! Θα μπεις να μας πεις νέα ναι; μην χαθείς και μας ανησυχήσει όπως η Ελπίδα! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κι εγω τη σκεφτομουν χθες βραδυ κι ανησυχουσα....δεν θα μας το ειχε πει? Εκτος αν της εχει παρει τα μυαλα η κορακλα της... ποια ντετεκτιβ εδω μεσα τις βρισκει ολες στο fb? Δεν μπορει να βρει και την Ελπιδα???

Χαχαχα ο Σέρλοκ η Μαμασίτα έχει βρει εμένα και τη Φαρμακούλα!

  • Χαχα 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Γιωτιτσα μου ολα θα πανε καλα με τη βοηθεια του Θεού και της Παναγίας! Ειναι καλα το μωρακι σου και συντομα θα ειναι στην αγκαλιτσα σου με τον ενα ή με τον αλλο τροπο...

  • Μου αρέσει 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Τι βάρος έχεις το νινι αγάπη; 

36+3?   Νόμιζα 36 ακριβώς τόσο δείχνει το τικερακι σου αλλά αφού είσαι συν τρία ακόμα καλυτερααααα❤️

χαααχαχαχααχαχ ναι αγαπη ειμαι βαση υπερηχου 36+3

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο καράτε με την κόρη.εγω κάθομαι και αυτή χτυπιέται.

Γιώτα με το καλό όλα,πέρασαν τα δυσκολα,πέρασε ο καιρός κ το μωρό κοντεύει να γεννηθεί!!

Εγώ αυτό το σωληνάκι δεν το βαλα στον αποστειρωτη ποτέ νομίζω.αννδεν κάνω λάθος γτ η μνήμη μου είναι χρυσόψαρου,δεν έρχεται σε επαφή με το γάλα,σωστά;;

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αχ καλή μουυυ πόσο πολύ κοντεύεις σε τρεις μερούλες θα έχεις τα ζουζουνακια σου στην αγκαλιά σου! Θα μπεις να μας πεις νέα ναι; μην χαθείς και μας ανησυχήσει όπως η Ελπίδα! ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου εννοείται πως θα μπω με την πρώτη ευκαιρία να σας πω εντυπώσεις αχαχαχ να κουτσομπολέψουμε

  • Μου αρέσει 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου εννοείται πως θα μπω με την πρώτη ευκαιρία να σας πω εντυπώσεις αχαχαχ να κουτσομπολέψουμε

Κανόνισε την πορεία σου!!!!!!! Μη μας γκαστρωσεις κ συ.αχαχχαχα

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...