Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εσύ μια κουταλιά εγώ σε γάμο που έφαγα πιάτο ολόκληρο; Μετά είχα 95 με το παλιό μηχάνημα άρα 115 με το καινούργιο. Δεν ανέβηκε. Και νηστειας νορμάλ .... Και βλέπεις έγκυες και τρώνε από γλυκά τον αγλεορα ζηλευωωωωωω.

Θα γεννήσω και ότι έχει σε γλυκό το κοντινότερο ζαχαροπλαστείο ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩ χαχαχαχα

Καλά πλάκα μας κάνεις; Πιάτο ολόκληρο και 95 ή 115; Πώς τα καταφέρνεις; Εγώ μετά από γάμο προχθές είχα 156. Είπα να το ρίξω έξω πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλά πλάκα μας κάνεις; Πιάτο ολόκληρο και 95 ή 115; Πώς τα καταφέρνεις; Εγώ μετά από γάμο προχθές είχα 156. Είπα να το ρίξω έξω πάλι.

Δεν ξέρω αλλά τα γλυκά μια περίοδο δε με ανεβαζαν. Σου λέω με αρακορυζο έκανα 175.... Με γλυκό το περισσότερο που έχω δει είναι το 130 και αυτό τώρα με το κοντουρ. Με το παλιό μου μηχανάκι που έχανε 20 μονάδες έβλεπα και 100αρια μόνο.... Τι να πω.... Εγώ δεν έχω ζάχαρο έχω ρυζαχαρο χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εσύ μια κουταλιά εγώ σε γάμο που έφαγα πιάτο ολόκληρο; Μετά είχα 95 με το παλιό μηχάνημα άρα 115 με το καινούργιο. Δεν ανέβηκε. Και νηστειας νορμάλ .... Και βλέπεις έγκυες και τρώνε από γλυκά τον αγλεορα ζηλευωωωωωω.

Θα γεννήσω και ότι έχει σε γλυκό το κοντινότερο ζαχαροπλαστείο ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩ χαχαχαχα

Αχ κ εγω ζηλευω.... Κ εχω παραγγειλει τα παντα αφου γεννησω... Εχω φτιαξει λιστα να ξερεις... Μηπως πρεπει να φαω κανα γλυκο γιατί κ εγω νομιζω οτι με υδατάνθρακες ανεβαίνει περισσότερο... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αχ κ εγω ζηλευω.... Κ εχω παραγγειλει τα παντα αφου γεννησω... Εχω φτιαξει λιστα να ξερεις... Μηπως πρεπει να φαω κανα γλυκο γιατί κ εγω νομιζω οτι με υδατάνθρακες ανεβαίνει περισσότερο... Χαχαχα 

Δε ξερωωωω τι να σου πω. Εγώ μετά βίας κρατιεμαι... Διάβασα ότι μπορεί να κάνει υπογλυκαιμία το μωρό αν τρώω σαβουρα και φοβήθηκα.. μα δεν ανεβαίνει πολύυυυ γιατί να μη φαωωω γκρρρρ.

Άσχετο αλλά άραγε κάνει να φάμε τον αγλεορα σε ανθυγιεινα και γλυκά μετά τη γέννα; Θα έχει φύγει το ζάχαρο ως δια μαγείας; Άκουσα ότι ξανά κάνουμε καμπύλη μετά από 3 μήνες.... Μη φάμε και μας βγει ξινό

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε ξερωωωω τι να σου πω. Εγώ μετά βίας κρατιεμαι... Διάβασα ότι μπορεί να κάνει υπογλυκαιμία το μωρό αν τρώω σαβουρα και φοβήθηκα.. μα δεν ανεβαίνει πολύυυυ γιατί να μη φαωωω γκρρρρ.

Άσχετο αλλά άραγε κάνει να φάμε τον αγλεορα σε ανθυγιεινα και γλυκά μετά τη γέννα; Θα έχει φύγει το ζάχαρο ως δια μαγείας; Άκουσα ότι ξανά κάνουμε καμπύλη μετά από 3 μήνες.... Μη φάμε και μας βγει ξινό

Χαχαχα, ελα ντε... Κ εγω αυτο δεν το γνωρίζω... Θα πρέπει να ρωτησουμε... Κανα γλυκακι δε νομιζω να υπάρχει πρόβλημα... Οχι τις υπερβολες που εννοουμε εμεις... Αλλα αυτο που σκέφτομαι ειναι οτι αν πρωτα ο θεος καταφερω κ θηλασω, παλι δε θα πρεπει να προσεχω τι τρωω;;;; Οσον αφορα τη σαβουρα... Κοκα κολες κτλ.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ελα ντε... Κ εγω αυτο δεν το γνωρίζω... Θα πρέπει να ρωτησουμε... Κανα γλυκακι δε νομιζω να υπάρχει πρόβλημα... Οχι τις υπερβολες που εννοουμε εμεις... Αλλα αυτο που σκέφτομαι ειναι οτι αν πρωτα ο θεος καταφερω κ θηλασω, παλι δε θα πρεπει να προσεχω τι τρωω;;;; Οσον αφορα τη σαβουρα... Κοκα κολες κτλ.... 

Όχι απαραίτητα. Στον θηλασμό βλέπεις τι πειράζει το μωρό και το σταματάς. Αν είμαστε απ' τις τυχερές και το πειράζουν τα αγελαδινα γαλακτοκομικά bye bye σοκολάτες παλιιιιιι...

  • Λυπημένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ποια θα ρθει να πάει σε παιδικό πάρτυ;;; Βαριέμαι

Με τη κοιλιά στο στόμα και να κυνηγάω το δίχρονο; Μόνο αν μου τάξεις ότι θα φάω απ' όλα και δε θα ανέβει το ζάχαρο Χαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι απαραίτητα. Στον θηλασμό βλέπεις τι πειράζει το μωρό και το σταματάς. Αν είμαστε απ' τις τυχερές και το πειράζουν τα αγελαδινα γαλακτοκομικά bye bye σοκολάτες παλιιιιιι...

Ωχ παναγια μου, μη μου λες τετοια... Αλλα κυριως εγω αναφερομαι στο αν καποια πραγματα τυπου σαβουρα περνανε στο μωρο μεσω του θηλασμου. Οχι αν το πειραζουν αμεσα πχ αν τα οσπρια του προκαλουν αερια... Κ ακομα αν κοκα κολα κ σοκολατα λογω καφεινης πχ τους προκαλουν νευρικοτητα κ αυπνια... Διαφορα τετοια.... Αχ, με εχει πιασει τωρα μια επιθυμια για σοκολατενιο γλυκο... Κ ολα αυτα γιατί εφαγα μια κουταλια το πρωι... Οσο δεν ετρωγα δεν ηθελα... Τωρα θελω σαν κολασμενη... Θελω σοκολατοπιτααααααααααα....... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ωχ παναγια μου, μη μου λες τετοια... Αλλα κυριως εγω αναφερομαι στο αν καποια πραγματα τυπου σαβουρα περνανε στο μωρο μεσω του θηλασμου. Οχι αν το πειραζουν αμεσα πχ αν τα οσπρια του προκαλουν αερια... Κ ακομα αν κοκα κολα κ σοκολατα λογω καφεινης πχ τους προκαλουν νευρικοτητα κ αυπνια... Διαφορα τετοια.... Αχ, με εχει πιασει τωρα μια επιθυμια για σοκολατενιο γλυκο... Κ ολα αυτα γιατί εφαγα μια κουταλια το πρωι... Οσο δεν ετρωγα δεν ηθελα... Τωρα θελω σαν κολασμενη... Θελω σοκολατοπιτααααααααααα....... 

Μα αυτό πάθαμε κι εμείς πλέον και δε μπορούμε να επιστρέψουμε στη διατροφή 100%.... Φάγαμε.... Και αφού φάγαμε δεν υπάρχει γυρισμος.... :/

για τον θηλασμό το ίδιο πράγμα λέμε.... Όπως τα όσπρια του κάνουν αέρια έτσι η καφεινη νευρικότητα. Δεν περνάνε όλα απ' το γάλα μόνο ορισμενες οτσιες. Είτε καλές είτε επιβλαβείς... Γι'αυτό βλέπεις και κανείς πραξη τι το ενοχλεί. Αν δε το πειράζει πχ η καφεινη (όχι σε υπερκατανάλωση) γιατί να μην απολαύσεις ένα ποτηράκι κοκακολα στο γεύμα σου όπως οι περισσότερες συνεχίζουν και πίνουν καφεδάκι. Στον θηλασμό επιτρέπονται πολλά περισσότερα απ' την εγκυμοσύνη. Απλά αν είναι κάτι επιβλαβές βλέπε αλκοόλ ή τσιγάρο καλό θα ήταν να απέχει απ' τον θηλασμό 1-2 ώρες... Αυτό μου είχαν πει εμένα αλλά δε θυμάμαι και 100% ... Τώρα θα τα ξανά μάθω κι εγώ....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κάνω μια κομβική ερώτηση; οι βαλίτσες έτοιμες;;;; Εγώ τα έχω σιδερωμενα, πλυμμενα και δεν αξιώθηκα ακόμα να τα βάλω μέσα!!!! Για εσάς πήρατε μόνο νυχτικιες η και σετ πάνω κάτω; Εγώ πήρα 2 νυχτικιες και ένα πάνω κάτω! Ευτυχώς μου πήρε και η πεθερά μου κάτι βρακιά (που τα λες και σημαίες) για το μαιευτήριο! Ο άντρας μου τα βλέπει και γελάει!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Να κάνω μια κομβική ερώτηση; οι βαλίτσες έτοιμες;;;; Εγώ τα έχω σιδερωμενα, πλυμμενα και δεν αξιώθηκα ακόμα να τα βάλω μέσα!!!! Για εσάς πήρατε μόνο νυχτικιες η και σετ πάνω κάτω; Εγώ πήρα 2 νυχτικιες και ένα πάνω κάτω! Ευτυχώς μου πήρε και η πεθερά μου κάτι βρακιά (που τα λες και σημαίες) για το μαιευτήριο! Ο άντρας μου τα βλέπει και γελάει!

Έτοιμες επιτέλους. Και καμιά έλλειψη να υπάρχει θα στείλω κάποιον να μου φέρει

Βρακιά εγώ πήρα τα μιας χρήσης για τις πρώτες μέρες και νυχτικακια με ρόμπα μόνο λόγο της καισαρικής... Με γλυκό κοίταζαν κάτι πάνω κάτω αλλά το έπαιξα δύσκολη χιχι

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν ξέρω αλλά τα γλυκά μια περίοδο δε με ανεβαζαν. Σου λέω με αρακορυζο έκανα 175.... Με γλυκό το περισσότερο που έχω δει είναι το 130 και αυτό τώρα με το κοντουρ. Με το παλιό μου μηχανάκι που έχανε 20 μονάδες έβλεπα και 100αρια μόνο.... Τι να πω.... Εγώ δεν έχω ζάχαρο έχω ρυζαχαρο χαχαχαχα

Χαχαχα σε εμένα πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι υδατάνθρακες με ανεβάζουν πιο πολύ από τα γλυκά.

Μετά από 3 μήνες θα κάνουμε καμπύλη και τρώμε ότι θέλουμε μου είπε η ενδοκρινολόγος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα σε εμένα πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι υδατάνθρακες με ανεβάζουν πιο πολύ από τα γλυκά.

Μετά από 3 μήνες θα κάνουμε καμπύλη και τρώμε ότι θέλουμε μου είπε η ενδοκρινολόγος.

Τρώμε ότι θέλουμε μετά από τρεις μήνες; Η τρώμε ότι θέλουμε από πριν απλά σε 3 μήνες κάνουμε και καμπύλη; Δε καταλαβαααα σορρυυυυ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κοριτσαρες, καλημέρα!! Εμένα πέρα από κράμπες κάνει κάτι κρακ η μέση μου όταν αλλάζω πλευρό, που νομίζω ότι θα μείνω στον τόπο!!!! 

@tsilona Φίλη μάντεψε, χτες ήμουν σε ποντιακό γλέντι! Σε σκεφτόμουν Χαχαχαχα!

Κατερινακι, τουλάχιστον την ευχαριστήθηκες την αμαρτία!!!

Αχ πραγματικά κορίτσι, να δροσίσει να ηρεμήσουμε. Είναι υπέροχα τα τελευταία βράδια που είναι δροσερά! Όχι τίποτα άλλο, μπας και κοιμηθούμε σαν άνθρωποι! Εγώ έβαλα 8 κιλά, (με μέτρηση της προηγούμενης εβδομάδας, τώρα μπορεί να έχω πάρει κανένα ακόμα), τα περισσότερα μετά τον 6ο μήνα! Μέχρι τον 4ο είχα χασει 2! Πάλι καλά κορίτσια πολύ καλά κρατιόμαστε!!!

Καλε μηπως πρεπει να μετονομασουμε την ομαδα μανουλες-μοντέλα Οκτωβριου?? Χαχα! Κι εγω +8 ειμαι!

Just now, winspert είπε:

Ωχ παναγια μου, μη μου λες τετοια... Αλλα κυριως εγω αναφερομαι στο αν καποια πραγματα τυπου σαβουρα περνανε στο μωρο μεσω του θηλασμου. Οχι αν το πειραζουν αμεσα πχ αν τα οσπρια του προκαλουν αερια... Κ ακομα αν κοκα κολα κ σοκολατα λογω καφεινης πχ τους προκαλουν νευρικοτητα κ αυπνια... Διαφορα τετοια.... Αχ, με εχει πιασει τωρα μια επιθυμια για σοκολατενιο γλυκο... Κ ολα αυτα γιατί εφαγα μια κουταλια το πρωι... Οσο δεν ετρωγα δεν ηθελα... Τωρα θελω σαν κολασμενη... Θελω σοκολατοπιτααααααααααα....... 

Εμενα μου ειχε πει ο παιδίατρος πως οτι τρωω στην εγκυμοσυνη το εχει "συνηθισει" ο οργανισμος του μωρου...αν π.χ. πινεις καφε τωρα, τοτε και αργοτερα δεν θα το ενοχλει στον θηλασμό...παντα βεβαια με μετρο, ε? Τα αμυγδαλα μου προκαλούσαν πολυ εντονες καουρες στην εγκυμοσυνη και οποτε ετρωγα ενω θηλαζα το μωρο εκανε εμετο...τωρα τι να σου πω? Δοκιμάζεις, ρωτας και τον παιδιατρο και βλεπεις...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...