Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Άντε βρε Γιωτίτσα όλα τέλεια θα πάνε όπως πήγαν μέχρι τώρα... Γράψε μας αύριο μετά την εξέταση τα νέα σου! Και πολλά μπράβο στο γιατρό σου!!

@sissy_geo κορίτσι μου με την πρώτη ευκαιρία γράψε μας κι εσύ τα νέα σου.. αν και φαντάζομαι είσαι ξεμυαλισμένη με το μωρούλι σου αλλά περιμένουμε να χαρούμε κι εμείς με τη χαρά σας!

  • Μου αρέσει 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Evangeliaa είπε:

Αυτο θα ελεγα κι εγω...δεν το εβαλα απευθειας στο στηθος...περιμεναμε 3 ωρες θυμαμαι...ενταξει ως τοτε η ναρκωση θα εχει περασει...

Κι εν πασει περιπτωση βρε @winspert μου πες τους εξ αρχης οτι δεν θελεις να δωσουν ξενο χωρις λογο...εμενα με ρωτουσαν παντα. Δεν εκαναν οτι ηθελαν απο μονες τους οι μαιες...ουτε καν ο γιατρος. Και για ξενο γαλα και για χαμομηλι (αυτο παλι ειναι αλλο θεμα) παντα με ρωτουσαν...

Αγαπη μου το ξερω οτι πρεπει να με ρωτησουν για τα παντα. Δεν ανησυχω μήπως  δωσουν ξενο εν αγνοια μου. Ανησυχώ γιατι δεν ξερουν κ δε θελουν να βοηθησουν με το θηλασμο... Εκει θα χρειαστω βοήθεια... 

Just now, Evangeliaa είπε:

Μηπως δεν καταλαβες κατι σωστα? Γιατι εγω που εκανα επισκληριδιο (και μαλιστα 2 γιατι περασε η δραση της πρωτης) μου ειπαν να μην κουνηθω την στιγμη που μου την εκαναν...οχι μετα... εγω στο λεω εμπειρικά, μια χαρα κουνηθηκα μετα, μου εδωσαν αμεσως να κρατησω και το μωρο...

(Οσο για το σωληνακι, κυκλοφορουν στο εμποριο καποια πολυ λεπτα βουρτσακια...για ψαξε το) εγω εχω απο τα μπιμπερο doctors browns και καθαριζω κι αυτο το σωληνακι που λες...

Για τη ραχιαια ειμαι σιγουρη οτι δεν πρέπει  να κουνηθεις για καποιες ωρες. Αν το ψαξεις θα δεις που το γραφουν σε ιατρικα αρθρα αλλα μου το εχει πει η μαια μου... Αλλιως μπορεί να σου παρουσιαστουν πονοκεφαλοι κυριως κ καποια αλλα οπως θεμα στη μέση.... Φυσικα δεν ειναι απαραίτητο... Μια φιλη που γεννησε με ραχιαια πριν απο περίπου 1 μηνα της ειπε ο γιατρος της για καποιες ωρες να μην κουνηθει αλλα εκεινη κουνηθηκε κ μετα ειχε πολυ εντονους πονοκεφαλους... Θα το συζητησω κ με το γιατρο μου αν παω αυριο τελικά  για υπερηχο... Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες... Α, το εχω κ εγω απο το μπιμπερο το βουρτσακι... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου το ξερω οτι πρεπει να με ρωτησουν για τα παντα. Δεν ανησυχω μήπως  δωσουν ξενο εν αγνοια μου. Ανησυχώ γιατι δεν ξερουν κ δε θελουν να βοηθησουν με το θηλασμο... Εκει θα χρειαστω βοήθεια... 

Για τη ραχιαια ειμαι σιγουρη οτι δεν πρέπει  να κουνηθεις για καποιες ωρες. Αν το ψαξεις θα δεις που το γραφουν σε ιατρικα αρθρα αλλα μου το εχει πει η μαια μου... Αλλιως μπορεί να σου παρουσιαστουν πονοκεφαλοι κυριως κ καποια αλλα οπως θεμα στη μέση.... Φυσικα δεν ειναι απαραίτητο... Μια φιλη που γεννησε με ραχιαια πριν απο περίπου 1 μηνα της ειπε ο γιατρος της για καποιες ωρες να μην κουνηθει αλλα εκεινη κουνηθηκε κ μετα ειχε πολυ εντονους πονοκεφαλους... Θα το συζητησω κ με το γιατρο μου αν παω αυριο τελικά  για υπερηχο... Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες... Α, το εχω κ εγω απο το μπιμπερο το βουρτσακι... 

Εκεί κάνουν ραχιαια ε; όχι επισκληριδιο; Στην ραχιαια πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη κάμποσες ώρες και κυρίως το κεφάλι να μην έχεις προς τα πάνω. Υπομονή θέλει αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εκεί κάνουν ραχιαια ε; όχι επισκληριδιο; Στην ραχιαια πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη κάμποσες ώρες και κυρίως το κεφάλι να μην έχεις προς τα πάνω. Υπομονή θέλει αυτό.. 

Αυτο ακριβως... Κανουν μονο ραχιαια κ θελει αυτο που λες... Γι αυτο με ανησυχεί το πως θα θηλασω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αυτο ακριβως... Κανουν μονο ραχιαια κ θελει αυτο που λες... Γι αυτο με ανησυχεί το πως θα θηλασω... 

Μάλλον με ξαπλωτους θηλασμους στα πλάγια. Θα ζητάς να σου βάζουν το μωρό στο στήθος. Γιατί με την ίδια λογική, ούτε αντλήσεις θα μπορείς να κάνεις γιατί και στις αντλήσεις , πρέπει να είσαι καθιστή. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου το ξερω οτι πρεπει να με ρωτησουν για τα παντα. Δεν ανησυχω μήπως  δωσουν ξενο εν αγνοια μου. Ανησυχώ γιατι δεν ξερουν κ δε θελουν να βοηθησουν με το θηλασμο... Εκει θα χρειαστω βοήθεια... 

Για τη ραχιαια ειμαι σιγουρη οτι δεν πρέπει  να κουνηθεις για καποιες ωρες. Αν το ψαξεις θα δεις που το γραφουν σε ιατρικα αρθρα αλλα μου το εχει πει η μαια μου... Αλλιως μπορεί να σου παρουσιαστουν πονοκεφαλοι κυριως κ καποια αλλα οπως θεμα στη μέση.... Φυσικα δεν ειναι απαραίτητο... Μια φιλη που γεννησε με ραχιαια πριν απο περίπου 1 μηνα της ειπε ο γιατρος της για καποιες ωρες να μην κουνηθει αλλα εκεινη κουνηθηκε κ μετα ειχε πολυ εντονους πονοκεφαλους... Θα το συζητησω κ με το γιατρο μου αν παω αυριο τελικά  για υπερηχο... Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες... Α, το εχω κ εγω απο το μπιμπερο το βουρτσακι... 

Κ εγώ κορίτσι δεν έχω υποστήριξη στο θηλάσμο δυστυχώς... Οι δικοί μου είναι φαν της σκόνης. Εγώ όμως όχι! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια μπήκα να ενημέρωσω σήμερα είχα υπέρηχο το Ντόπλερ είναι εξαιρετικό όμως έχει επιβραδυνθεί η ανάπτυξη του μωρού η εκατοστιαία θέση έχει πέσει παρα πολύ και αύριο θα κάνω εισαγωγή για να κάνω no stress σε μια αλλη περίπτωση γυναίκας αυτό δεν θα ήτανε κάτι στην δική μου δεν γίνεται να ρισκαρουμε κάτι θα πάω με καισαρική λόγω ενος προβλήματος που φοβόμαστε μην προκύψει στον φυσιολογικό στο μωρό δεν γίνεται καν να ρισκαρουμε φυσιολογικό στην δικιά μου περίπτωση η καισαρική μου έχει προγραμματιστεί στις 39 εβδομάδες αν όλα συνεχιστούν ομως καλά με τα no stress αν πέσουν και άλλο οι εκατοστιαιες θέσεις θα πάω για πιο γρήγορα δεν φοβάμαι κάτι διότι η οξυγωνωση που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι τέλεια απλα ο γιατρός μου δεν ρισκάρει τιποτα αυτά κορίτσια μου απο μενα σας αγάπω ολες να το θυμάστε ο Θεός και η Παναγια μαζί σας 

Ολα θα πανε υπεροχα Γιωτιτσα!!Απο τη στιγμη που θα παρακολουθει τοσο στενα την πορεια ο γιατρος, δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!Ευχομαι να μπορεσεις να φτασεις στις 39 εβδομαδες αλλα και πιο νωρις να χρειαστει να γινει η καισαρικη τελικα, ειναι δεδομενο οτι ο μπεμπης σου θα ειναι μια χαρουλα!!:x

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη θα ενημέρωση πονεκεφαλο έβγαλα

Να πανε ολα καλα κοριτσι μου, αν και πιστευω μια χαρα θα ναι και το nst και θα παρεις κ αλλες μερες ως τις 39. Οπως και να χει εχεις μπει στον μηνα σου, οποτε μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι. Σε λιγες μερες οπως κ να χει θα κρατας τον μικρο σου παιδαρο αγκαλια! 

Just now, marioula1234 είπε:

Ζουζούνα μου όμορφη όλα καλά θα πάνε αλλά και αν χρειαστεί να το πάρει το μπεμπακια νωρίτερα επίσης όλα θα πάνε καλά και το ξερεις ❤️ μπήκες στον μήνα σου μετράμε αντιστροφαααα

Καλεεεε πες μας πως ανεβάζεις φώτο να ανεβάσουμε κ εμείς! 

Απο το postimage. org  κοριτσι μου. Ανεβαζεις εκει την φωτο που θες, κανεις αντιγραφη το δευτερο λινκ που σου βγαζει, αυτο που λεει αμεσος συνδεσμος και το κανεις επικολληση εδω στην προσθηκη επιπροσθετου υλικου- προσθηκη εικονας απο url. Οπως κ το tinypic δηλαδη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μάλλον με ξαπλωτους θηλασμους στα πλάγια. Θα ζητάς να σου βάζουν το μωρό στο στήθος. Γιατί με την ίδια λογική, ούτε αντλήσεις θα μπορείς να κάνεις γιατί και στις αντλήσεις , πρέπει να είσαι καθιστή. 

Στα πλαγια το μωρο εννοεις; 

Just now, marioula1234 είπε:

Κ εγώ κορίτσι δεν έχω υποστήριξη στο θηλάσμο δυστυχώς... Οι δικοί μου είναι φαν της σκόνης. Εγώ όμως όχι! 

Κριμα ρε γαμωτο. Το θεμα ειναι να κανει η καθε μια αυτο που θελει αλλα να εχει κ την αναλογη βοηθεια... Ευχομαι να τα καταφερουμε... 

Just now, Evangeliaa είπε:

@winspert θα τα καταφερεις με τον θηλασμο...θεληση να υπαρχει...

Σε ευχαριστώ πολύ Ευαγγελια μου... Μαλλον εχω αναγκη να ακουσω ενθαρρυντικα λογια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaa είπε:

Γιωτιτσα μου ολα θα πανε καλα με τη βοηθεια του Θεού και της Παναγίας! Ειναι καλα το μωρακι σου και συντομα θα ειναι στην αγκαλιτσα σου με τον ενα ή με τον αλλο τροπο...

Ναι γλυκουλα μου ετσι λέω και εγώ πρωτα ο Θεός και η Παναγια

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ολα θα πανε υπεροχα Γιωτιτσα!!Απο τη στιγμη που θα παρακολουθει τοσο στενα την πορεια ο γιατρος, δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!!Ευχομαι να μπορεσεις να φτασεις στις 39 εβδομαδες αλλα και πιο νωρις να χρειαστει να γινει η καισαρικη τελικα, ειναι δεδομενο οτι ο μπεμπης σου θα ειναι μια χαρουλα!!:x

Ναι ευτυχως θα Εχω παρακολούθηση καλη μου

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Άντε βρε Γιωτίτσα όλα τέλεια θα πάνε όπως πήγαν μέχρι τώρα... Γράψε μας αύριο μετά την εξέταση τα νέα σου! Και πολλά μπράβο στο γιατρό σου!!

@sissy_geo κορίτσι μου με την πρώτη ευκαιρία γράψε μας κι εσύ τα νέα σου.. αν και φαντάζομαι είσαι ξεμυαλισμένη με το μωρούλι σου αλλά περιμένουμε να χαρούμε κι εμείς με τη χαρά σας!

Οντως πολλά μπράβο στον γιατρό μου ετσι Οχι να το πω άλλα είναι καλός 

Just now, nanoula90 είπε:

Να πανε ολα καλα κοριτσι μου, αν και πιστευω μια χαρα θα ναι και το nst και θα παρεις κ αλλες μερες ως τις 39. Οπως και να χει εχεις μπει στον μηνα σου, οποτε μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι. Σε λιγες μερες οπως κ να χει θα κρατας τον μικρο σου παιδαρο αγκαλια! 

Απο το postimage. org  κοριτσι μου. Ανεβαζεις εκει την φωτο που θες, κανεις αντιγραφη το δευτερο λινκ που σου βγαζει, αυτο που λεει αμεσος συνδεσμος και το κανεις επικολληση εδω στην προσθηκη επιπροσθετου υλικου- προσθηκη εικονας απο url. Οπως κ το tinypic δηλαδη. 

Ναι αγάπη το no stress το κάνε τελείως προληπτικα είπε απλα να είμαστε σίγουροι μονο αυτό


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό ρε κορίτσια τα μωρά σας πριν 3 χρόνια ήμουν κι εγώ μαμά Οκτωβρίου και τώρα ο γιος μου κλείνει τα 3 σε 1 μήνα. Με κάνατε να δακρύσω με τα σχόλια σας. Γρήγορη ανάρρωση σε όλες σας εύχομαι και χαρείτε τα μωρά σας κορίτσια μου οι πρώτες στιγμές είναι μοναδικές δεν έχει τόση σημασία με τι θα τραφούν όσο να τα χαρείτε μέρα την μέρα. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Αυτο το βρηκα σε ενα αρθρο...

 Με την ολική αναισθησία, υπάρχει ο κίνδυνος το φάρμακο να περάσει τον πλακούντα και να επηρεάσει το μωρό σας, που ενδέχεται όταν γεννηθεί να είναι νωθρό, να μην κλάψει αμέσως, και να χρειαστεί να μπει για λίγο στη μονάδα για παρακολούθηση. Για την αποφυγή αυτού του γεγονότος, οι χρόνοι της καισαρικής τομής γίνονται πολύ γρήγορα, με αποτέλεσμα να αυξάνει ο κίνδυνος επιπλοκών. Εξάλλου, η ανάρρωσή σας μετά από ολική αναισθησία γίνεται κατά τι πιο αργή και απαιτητική, από ότι μετά από επισκληρίδιο ή ραχιαία αναισθησία (θα χρειαστεί την πρώτη ημέρα να μείνετε στο κρεβάτι και να μην σιτιστείτε).

Αυτο ειναι πραγματικά τραγικο γιατι κ μπερδευομαστε κ καταληγουμε να ψαχνομαστε κ μονες μας κ να μην εχουμε εμπιστοσύνη πουθενα... Χαχαχα, οι ορμονες..... Αχ αυτες οι ορμονες!!!!! :lol:

Χαχα ωραία παρηγοριά για εμένα που πάω με καισαρική και 50% να κάνω ολική τεεελειαααα Χαχαχα

Σπαστικό είναι η αλήθεια είναι αλλά τι να κάνεις; Η κάθε μία ακούει τον γιατρό της και κάνει και ένα σταυροκοπημα χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Giotitsa είπε:

Είναι η κορδέλα που λέμε αγάπη αυτό οου μετράει παλμούς και συσπάσεις θα προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε μέχρι 39 άλλα αν δουμε τα no stress χαλιά θα το πάρει

Καταρχην εδω που φτασαμε θεωρω οτι τα μωρακια μας κ τωρα να γεννηθουν θα ειναι υγιεστατα, οποτε δεν εχεις λογο να ανησυχεις! Οσο για το nst τι εννοεις να βγει χαλια; Δηλ να δειξει τι σε συσπασεις που θα τον αναγκασει να στο παρει; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ετσι κ αλλιως χανεται η αποστειρωση απο την στιγμη που το βγαζεις απο τον αποστειρωτη αγαπη. Ειδικα το σωληνακι, δεν αποστειρωνεται ευκολα στον αποστειρωτη.

Επισης στις οδηγιες του φυλλαδιου που εχω εγω (ισως μετεπειτα να αλλαξαν?) (του μεντελα swing) για το σωληνακι λεει οτι δεν μπαινει αποστειρωτη!!, μονο βρασιμο ή πλυντηριο πιατων. 

20190909-152947.jpg

Βασικα αυτα λεει αν φαινεται. Ισως μετεπειτα να αλλαξαν, τι να πω. 

Νανουκα μου δε ξέρω εμένα τέτοιο φυλλάδιο δεν είχε μέσα φαντάσου και είχα μεντελα.... 

Αυτό με το σωληνάκι το είπα γιατί άπαξ και το βάλει αποστειρωτη και μετά κάνει όλα αυτά χάνεται η αποστείρωση 100% οπότε να μην αγχώνεται για τον αποστειρωτη και αν μπαίνει διότι και απλά να πλυθεί καλά καλά δε θα πάθει κάτι το μωρουλι :)... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...