Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Σήμερα είμαι όλη μέρα κουρέλι και δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο.ξαπλωσα κ το μεσημέρι που δεν το συνηθιζα τον τελευταίο καιρό.λιγο δε Μ αρέσει αυτό που κάπως είμαι.ευτυχως αύριο απόγευμα έχω γιατρό να δούμε ότι είναι όλα οκ να ησυχάσω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Χαχαχα ο Σέρλοκ η Μαμασίτα έχει βρει εμένα και τη Φαρμακούλα!

Χαχαχχααα Αη μαρή. Σας βρήκα επειδή γράψατε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ότι γράψατε εδώ και σε μαμαδογκρουπ. Χαχαχα. Η Ελπίδα η αλήθεια είναι δεν έχει γράψει κάτι να το έχω αντιληφθεί. Κοιτάω μήπως δω κοπέλα να ανακοινώνει τη γέννα της και να μου θυμίζει το γραπτό της λόγο επειδή έχω αγχωθει πάρα πολύ αλλά δε καταλαβαίνω κάτι :/

  • Χαχα 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μου εκανα nst πρωτη φορα την Παρασκευη και σημερα πηγα στο γιατρο να με δει. Ο μπεμπης ειναι μπρουμητα με το κεφαλι κατω αλλα δεν εχει μπει ακομα στη λεκανη, απο την Πεμπτη που γινομαι 37 ξεκιναω περπατημα κ σκαλες! Για λωρο που το  ρωτησα δεν μου ειπε κατι, στα κιλα μας ειμαστε περιπου 2600 γιατι δε μππρουσε να δει ακριβως ετσι οπως ηταν το κεφαλακι του αν καταλαβα καλα, βεβαια ακριβως κανεις δε λεει υπαρχει μια αποκλιση στα gr. Το nst εδειξε καποιες οδυνες, εγω δεν νιωθω πονο βεβαια κ μου ειπε να ξανακανω την Παρασκευη αλλα ειναι φυσιολογικα ολα αυτα απο οτι μου ειπε. Αυτα τα δικα μου νεα, αυριο ολοκληρωνω πιστευω δωματιο μπεμπη κ βαλιτσα, λεμε τωρα! Χαχαχ!

Just now, tsilona είπε:

Σήμερα είμαι όλη μέρα κουρέλι και δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο.ξαπλωσα κ το μεσημέρι που δεν το συνηθιζα τον τελευταίο καιρό.λιγο δε Μ αρέσει αυτό που κάπως είμαι.ευτυχως αύριο απόγευμα έχω γιατρό να δούμε ότι είναι όλα οκ να ησυχάσω

Κ γω κουρελι ειμαι, δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ δεν ειχα που να βολεψω κ την κοιλια! 3 φορες τουαλετα και τελικα αυτο το βουνο στο υψος του αφαλου ειναι ο κωλος του, τσιτωνει τοσο πολυ η κοιλια που νομιζω θα κανει κρακ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου το ξερω οτι πρεπει να με ρωτησουν για τα παντα. Δεν ανησυχω μήπως  δωσουν ξενο εν αγνοια μου. Ανησυχώ γιατι δεν ξερουν κ δε θελουν να βοηθησουν με το θηλασμο... Εκει θα χρειαστω βοήθεια... 

Για τη ραχιαια ειμαι σιγουρη οτι δεν πρέπει  να κουνηθεις για καποιες ωρες. Αν το ψαξεις θα δεις που το γραφουν σε ιατρικα αρθρα αλλα μου το εχει πει η μαια μου... Αλλιως μπορεί να σου παρουσιαστουν πονοκεφαλοι κυριως κ καποια αλλα οπως θεμα στη μέση.... Φυσικα δεν ειναι απαραίτητο... Μια φιλη που γεννησε με ραχιαια πριν απο περίπου 1 μηνα της ειπε ο γιατρος της για καποιες ωρες να μην κουνηθει αλλα εκεινη κουνηθηκε κ μετα ειχε πολυ εντονους πονοκεφαλους... Θα το συζητησω κ με το γιατρο μου αν παω αυριο τελικά  για υπερηχο... Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες... Α, το εχω κ εγω απο το μπιμπερο το βουρτσακι... 

Κοριτσαρα ρώτησα τον γιατρό σήμερα. Του λέω ραχιαία θα κάνω ή επισκληριδιο; Μου λέει ραχιαία του λέω μα με τη ραχιαία νομίζω δε πρέπει να κουνήσω για αρκετή ώρα πως θα θηλάσω; Μου λέει θα θηλάσεις κανονικά απλά δε θα σηκωθείς ως το απόγευμα. Του λέω μα έχω ακούσει πως αν κουνηθώ θα έχω θέματα και γελούσε. Μου λέει σε οποιαδήποτε νάρκωση αν κουνήσεις το κεφάλι ειδικά απότομα θα έχεις θέμα για μέρες και σίγουρα θα έχεις λίγες ζαλάδες ή και εμετό μετά ούτως ή άλλως. Θέμα με τη μέση δε πρόκειται να έχεις εκτός και αν κουνήσεις την ώρα που στη περνάνε.... Αυτά αυτολεξεί.

Κατά τα άλλα η μικρή είναι 2.600... έχει πάρει θέση και αναμένουμε!! :)

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καταρχην εδω που φτασαμε θεωρω οτι τα μωρακια μας κ τωρα να γεννηθουν θα ειναι υγιεστατα, οποτε δεν εχεις λογο να ανησυχεις! Οσο για το nst τι εννοεις να βγει χαλια; Δηλ να δειξει τι σε συσπασεις που θα τον αναγκασει να στο παρει; 

Οχι αγάπη μπορεί να μην είναι εντάξει οι καρδιακοί παλμοί δεν ξςρω ακριβως τι θέλει να δει απο αυτο να σου πω αλήθεια μπορεί να μωρο να ζοριζεται δεν ξέρω πάντως το σημερινο ήτανε καλό 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχα ωραία παρηγοριά για εμένα που πάω με καισαρική και 50% να κάνω ολική τεεελειαααα Χαχαχα

Σπαστικό είναι η αλήθεια είναι αλλά τι να κάνεις; Η κάθε μία ακούει τον γιατρό της και κάνει και ένα σταυροκοπημα χαχαχαχαχα

Οχι οχι οχι δεν ηθελα να σε αγχωσω... Μαλ... ια εκανα τωρα, ε;; Ετσι κ αλλιώς τπτ δεν ειναι σιγουρο... Στις περισσότερες περιπτώσεις οι γιατροι βγαζουν το μωρο γρηγορα κ δεν περναει η ναρκωση, αλλα κ να περασει δεν ειναι οτι παθαινει κατι... Αφου το ξερεις κοριτσακι μου... Απλα θα μοιαζει στην αρχη λιγο στη μαμα του(χαχαχα, χιουμορακι για να ελαφρυνω την μαλα... που ειπα) Εχω κανει πολλες φοτες μεθη κ ξερω πως ειναι μετα... Κ εγω ετσι κ αλλιως το σκεφτομουν για ολικη γιατι πιο βλακεια μου φαίνεται η ραχιαια... Δεν ξερω. Θα το συζητησω το πρωι με το γιατρο μου. Εχω ραντεβού στις 9μιση για υπερηχο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Οχι οχι οχι δεν ηθελα να σε αγχωσω... Μαλ... ια εκανα τωρα, ε;; Ετσι κ αλλιώς τπτ δεν ειναι σιγουρο... Στις περισσότερες περιπτώσεις οι γιατροι βγαζουν το μωρο γρηγορα κ δεν περναει η ναρκωση, αλλα κ να περασει δεν ειναι οτι παθαινει κατι... Αφου το ξερεις κοριτσακι μου... Απλα θα μοιαζει στην αρχη λιγο στη μαμα του(χαχαχα, χιουμορακι για να ελαφρυνω την μαλα... που ειπα) Εχω κανει πολλες φοτες μεθη κ ξερω πως ειναι μετα... Κ εγω ετσι κ αλλιως το σκεφτομουν για ολικη γιατι πιο βλακεια μου φαίνεται η ραχιαια... Δεν ξερω. Θα το συζητησω το πρωι με το γιατρο μου. Εχω ραντεβού στις 9μιση για υπερηχο... 

Δεν αγχώθηκα μαρή είσαι τρεληηηηηη; Αν με αγχωνε αυτό ξέρεις τι έπρεπε να έχω πάθει απ' το στρες με κάτι βλακείες που μου τυχαίνουν και διαβάζω τελευταία; Ουυυυυυ

Εγώ είμαι χεστρα γενικά με τη μέθη.... Δε ξέρω γιατί. Με αγχωνει να με κοιμίζουν χωρίς τη θέληση μου χαχαχαχαχα.

Με αγχωνει όμως και η ραχιαία γιατί έχω 8 πίεση και θα ζαλίζομαι ακόμη περισσότερο με τη ραχιαία και δε θέλω να λυποθημησω πχ.... Θα ήθελα επισκληριδιο αλλάααα.... Όσο για το θηλασμό, ούτε στο δικό.μας νοσοκομείο είναι υποστηριχτές ιδιαίτερα. Ελάχιστες μαίες βοηθάνε. Εμένα δε με βοήθησε καμία τη πρώτη φορά.... Δε ξέρω τι να πω...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη μπορεί να μην είναι εντάξει οι καρδιακοί παλμοί δεν ξςρω ακριβως τι θέλει να δει απο αυτο να σου πω αλήθεια μπορεί να μωρο να ζοριζεται δεν ξέρω πάντως το σημερινο ήτανε καλό 

Πολυ σημαντικο το σημερινο που ηταν καλο! Ολα καλα θα πανε, μετραμε μερες! Ερχονται τα μπεμπινια μας σιγα σιγα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να πανε ολα καλα κοριτσι μου, αν και πιστευω μια χαρα θα ναι και το nst και θα παρεις κ αλλες μερες ως τις 39. Οπως και να χει εχεις μπει στον μηνα σου, οποτε μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι. Σε λιγες μερες οπως κ να χει θα κρατας τον μικρο σου παιδαρο αγκαλια! 

Απο το postimage. org  κοριτσι μου. Ανεβαζεις εκει την φωτο που θες, κανεις αντιγραφη το δευτερο λινκ που σου βγαζει, αυτο που λεει αμεσος συνδεσμος και το κανεις επικολληση εδω στην προσθηκη επιπροσθετου υλικου- προσθηκη εικονας απο url. Οπως κ το tinypic δηλαδη. 

Κορίτσι σου απάντησα στη παράθεση σου πριν με το θηλαστρο αλλά μου λέει ότι βρίσκεται σε απόκρυψη η απάντηση μου οπότε πιθανόν να μη τη βλέπεις. Δε ξέρω πως έγινε αυτό αλλά σου απάντησα να ξέρεις δε σε έγραψα χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να πανε ολα καλα κοριτσι μου, αν και πιστευω μια χαρα θα ναι και το nst και θα παρεις κ αλλες μερες ως τις 39. Οπως και να χει εχεις μπει στον μηνα σου, οποτε μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι. Σε λιγες μερες οπως κ να χει θα κρατας τον μικρο σου παιδαρο αγκαλια! 

Απο το postimage. org  κοριτσι μου. Ανεβαζεις εκει την φωτο που θες, κανεις αντιγραφη το δευτερο λινκ που σου βγαζει, αυτο που λεει αμεσος συνδεσμος και το κανεις επικολληση εδω στην προσθηκη επιπροσθετου υλικου- προσθηκη εικονας απο url. Οπως κ το tinypic δηλαδη. 

Καλέ έχει τόσα εκεί.δε βρήκα πουθενά να λέει upload


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν αγχώθηκα μαρή είσαι τρεληηηηηη; Αν με αγχωνε αυτό ξέρεις τι έπρεπε να έχω πάθει απ' το στρες με κάτι βλακείες που μου τυχαίνουν και διαβάζω τελευταία; Ουυυυυυ

Εγώ είμαι χεστρα γενικά με τη μέθη.... Δε ξέρω γιατί. Με αγχωνει να με κοιμίζουν χωρίς τη θέληση μου χαχαχαχαχα.

Με αγχωνει όμως και η ραχιαία γιατί έχω 8 πίεση και θα ζαλίζομαι ακόμη περισσότερο με τη ραχιαία και δε θέλω να λυποθημησω πχ.... Θα ήθελα επισκληριδιο αλλάααα.... Όσο για το θηλασμό, ούτε στο δικό.μας νοσοκομείο είναι υποστηριχτές ιδιαίτερα. Ελάχιστες μαίες βοηθάνε. Εμένα δε με βοήθησε καμία τη πρώτη φορά.... Δε ξέρω τι να πω...

Παλι καλα γιατι καμια φορα πεταμε διάφορα κ μετα τα σκεφτόμαστε κ λεμε, ωχ ειπα βλακεια... Εγω επειδη οπως σου ειπα εχω κανει πολλες φορες μεθη(μου αρεσε κιολας), οταν ξυπναγα ειχα τρομερο πονοκεφαλο. Ετσι ζηταγα πριν ξυπνησω να μου εχουν βαλει παυσιπονο κ μετα ημουν μια χαρα... Οποτε δεν ξερω αν μετα απο ολικη εχω παρόμοιο πρόβλημα ή χειρότερο...  Εγω βέβαια εχω τρελο θεμα με  πονοκεφαλους απο τα 16... Οποτε ολα σχετικά ειναι. Συζηταγα με μια ξαδερφη που γεννησε με καισαρική κ μου ελεγε ποσο υπέροχη εμπειρία ηταν κ ποσο τελεια αναρρωσε κ ποσο καθολου δεν ποναγε μετα... Πριν απο καποια χρόνια βέβαια. Κ ακούς  αλλες κ υποφερουν. Οπως κ να χει επειδη ολες ξερουμε τις επιλογες μας κ το κοστος τους, ευχομαι να εχουμε ολες γερα μωρακια κ οπως κ να ερθουν μετα αυτο που θα μεινει θα ειναι ο θησαυρος της καθε μιας, στην αγκαλια της... 

Πληρωσε καποια μαια εκτος νοσοκομειου να σε βοηθησει με το θηλασμο απο την πρωτη στιγμή... Γιατι ειναι τραγικο στις μερες μας να μη βοηθανε αυτες που θελουν να θηλασουν... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert εννοώ ξάπλα και πλαι εσύ και το μωρό. Η κοιλιά σου να ακουμπάει την κοιλιά του. Αυτός είναι ο πιο ξεκούραστος θηλασμός εμείς ειδικά τα βράδια έτσι μόνο θηλαζαμε, εσύ θα το κάνεις αυτό τις πρώτες ώρες, μετά έτσι κι αλλιώς θα σηκωθείς!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Παλι καλα γιατι καμια φορα πεταμε διάφορα κ μετα τα σκεφτόμαστε κ λεμε, ωχ ειπα βλακεια... Εγω επειδη οπως σου ειπα εχω κανει πολλες φορες μεθη(μου αρεσε κιολας), οταν ξυπναγα ειχα τρομερο πονοκεφαλο. Ετσι ζηταγα πριν ξυπνησω να μου εχουν βαλει παυσιπονο κ μετα ημουν μια χαρα... Οποτε δεν ξερω αν μετα απο ολικη εχω παρόμοιο πρόβλημα ή χειρότερο...  Εγω βέβαια εχω τρελο θεμα με  πονοκεφαλους απο τα 16... Οποτε ολα σχετικά ειναι. Συζηταγα με μια ξαδερφη που γεννησε με καισαρική κ μου ελεγε ποσο υπέροχη εμπειρία ηταν κ ποσο τελεια αναρρωσε κ ποσο καθολου δεν ποναγε μετα... Πριν απο καποια χρόνια βέβαια. Κ ακούς  αλλες κ υποφερουν. Οπως κ να χει επειδη ολες ξερουμε τις επιλογες μας κ το κοστος τους, ευχομαι να εχουμε ολες γερα μωρακια κ οπως κ να ερθουν μετα αυτο που θα μεινει θα ειναι ο θησαυρος της καθε μιας, στην αγκαλια της... 

Πληρωσε καποια μαια εκτος νοσοκομειου να σε βοηθησει με το θηλασμο απο την πρωτη στιγμή... Γιατι ειναι τραγικο στις μερες μας να μη βοηθανε αυτες που θελουν να θηλασουν... :wub:

Είναι τέλειο το να σκεφτείς μαλα.... είπα και ας μην είπες εν τελει.... Σημαίνει ότι σκέφτεσαι τον συνομιλητή σου και νοιάζεσαι πως το πήρε και μπράβο σου για αυτό. Έτσι είμαι κι εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς και πολλές φορές έχω μετανιώσει που είπα κάτι αλλά δε γυρνάει ο χρόνος, γι'αυτό εδώ που μιλάω μόνο σε γραπτό λόγο βλέπεις κατεβαταααα ατελείωτα. Προσπαθώ να επιχειρηματολογω μέχρι αηδιας για να είμαι σίγουρη ότι δεν παρεξηγηθηκα... Και πάλι δεν είναι εφικτό πολλές φορές.

Όσο για την ολική εγώ που έφαγα καταστολή δεν είχα θέμα... Μόνο έντονη αλλά έντονη ζαλάδα....οπότε ευελπιστώ ότι και ολική να φάνε θα είναι πιο ελαφριά.... Έχω κι εγώ φίλη που έκανε και φ.τ και κ.τ και μου λέει ότι ήταν χίλιες φορές καλυτερη η ανάρρωση της στην κ.τ.... έμεινα κάγκελο όταν το είπε αλλά αυτά είναι στη καθε γυναίκα. Ο πόνος η ανάρρωση όλα είναι τέρμα υποκειμενικά....

Να πληρώσω μαία δεν είχα σκεφτεί λες να βρω; Θα τσεκαρω!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κορίτσι σου απάντησα στη παράθεση σου πριν με το θηλαστρο αλλά μου λέει ότι βρίσκεται σε απόκρυψη η απάντηση μου οπότε πιθανόν να μη τη βλέπεις. Δε ξέρω πως έγινε αυτό αλλά σου απάντησα να ξέρεις δε σε έγραψα χαχαχα

Χαχαχα μας σαμποταρουν. Ενταξει κοριτσι μου, δεν θα σε παρεξηγουσα ετσι κ αλλιως.

πρίν από 9 λεπτά , tsilona είπε:

Καλέ έχει τόσα εκεί.δε βρήκα πουθενά να λέει upload

Λες να εβαλα λαθος λινκ? 

Postimages.org και εχει καπου επιλεξτε εικονες για να ανεβασεις.

Βασικα και τωρα που στο στελνω, ειχα βαλει εικονα, αλλα βρισκεται σε αποκρυψη το μηνυμα μου, οποτε μαλλον δεν βολευει το συγκεκριμενο σαιτ. θελει να περασει εγκριση απο τους διαχειριστες, κατι που μπορει να παρει και 1 μερα. 

 

 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , οταν γινεται η εμπεδωση εχετε νιωσει καμια σουβλια ή πονους χαμηλα; γιατι νιωθω κατι πονους τωρα που μου χει παει να..με πιεσε κ ο γιατρος αρκετα στον υπερυχο χαμηλα, αλλα δε ξερω τι ειναι αυτο τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...