Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.  Δεν θα είναι κάτι τα άλατα μην ανησυχείς κοπέλα μου. Πώς είστε σήμερα;

Εγώ χθες τον αισθανομουν λίγο με χτυπήματα προς τα μέσα. Ανησύχησα και  Πήγα για έναν υπέρηχο στη γιατρό και τελικά ήταν γυρισμένος με την πλάτη προς την κοιλιά μου και τα πόδια προς την πλάτη μου. Σήμερα είναι πιο έντονες οι κινήσεις του. Μάλλον ξαναγύρισε κανονικά.

Σας έχει συμβεί;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Δεν θα είναι κάτι τα άλατα μην ανησυχείς κοπέλα μου. Πώς είστε σήμερα;

Εγώ χθες τον αισθανομουν λίγο με χτυπήματα προς τα μέσα. Ανησύχησα και  Πήγα για έναν υπέρηχο στη γιατρό και τελικά ήταν γυρισμένος με την πλάτη προς την κοιλιά μου και τα πόδια προς την πλάτη μου. Σήμερα είναι πιο έντονες οι κινήσεις του. Μάλλον ξαναγύρισε κανονικά.

Σας έχει συμβεί;

Καλημέρα κοριτσι! Ευχαριστώ! Θα δουμε τι θα πουνε οι εξετασεις...

Δεν εχω νιώσει τα χτυπήματα που λες... αλλα πράγματι αλλες φορές ειναι πιο ανησυχος και αλλες φορες πιο ήσυχος... αναλόγως την μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@duchess.sunshine ναι έχω παρατηρήσει και εγώ ότι δεν είναι όλες οι μέρες το ίδιο. Πάντως κάθε φορά που αλλάζει κάτι έχω πάρα πολύ άγχος. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, έτσι είναι εμένα 2 μέρες χτυπιοταν μετά 2 μέρες ίσα που το καταλάβαινα κ τώρα ξανά έχει έντονη δραστηριότητα. Μαλλον ξεκουραζονται. Τα χτυπήματα που λες ούτε κ εγώ τα έχω καταλάβει. 

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κοριτσι! Ευχαριστώ! Θα δουμε τι θα πουνε οι εξετασεις...

Δεν εχω νιώσει τα χτυπήματα που λες... αλλα πράγματι αλλες φορές ειναι πιο ανησυχος και αλλες φορες πιο ήσυχος... αναλόγως την μέρα...

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@duchess.sunshine ναι έχω παρατηρήσει και εγώ ότι δεν είναι όλες οι μέρες το ίδιο. Πάντως κάθε φορά που αλλάζει κάτι έχω πάρα πολύ άγχος. 

Δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι... ειναι φυσιολογικά αυτα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Δεν θα είναι κάτι τα άλατα μην ανησυχείς κοπέλα μου. Πώς είστε σήμερα;

Εγώ χθες τον αισθανομουν λίγο με χτυπήματα προς τα μέσα. Ανησύχησα και  Πήγα για έναν υπέρηχο στη γιατρό και τελικά ήταν γυρισμένος με την πλάτη προς την κοιλιά μου και τα πόδια προς την πλάτη μου. Σήμερα είναι πιο έντονες οι κινήσεις του. Μάλλον ξαναγύρισε κανονικά.

Σας έχει συμβεί;

Ναι αμε!εμενα ετσι ειναι γυρισμενος τωρα,τον ειδαμε στον υπερηχο της Δευτερας,οι κινησεις ομως το ιδιο εντονες,σε μερικα χτυπηματα του πεταγομουν γιατι τα ενιωθα στα πλευρα μου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις όμορφες μανούλες. Τι κάνετε βρε κορίτσια; Μπαίνω τουρίστρια πλέον στο φόρουμ. Δεν προλαβαίνω τίποτε. Αγάπες έχουν πριστει και εσάς τα πόδια σας; Εγώ νοιώθω τα πέλματα μονίμως πονεμενα. Τώρα πήρα λεκανη υδρομασάζ για τα πόδια και θέλω να πάρω και άλατα για ξεκούραση. Κατά τα άλλα την Τετάρτη έχουμε υπέρηχο. Ο μπέμπης είναι πολύ δραστήριος ιδίως όταν ξαπλώνω.

Mar.da μου πως πήγε ο υπέρηχος σου; Δεν μπήκα να σε ρωτήσω νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα στις όμορφες μανούλες. Τι κάνετε βρε κορίτσια; Μπαίνω τουρίστρια πλέον στο φόρουμ. Δεν προλαβαίνω τίποτε. Αγάπες έχουν πριστει και εσάς τα πόδια σας; Εγώ νοιώθω τα πέλματα μονίμως πονεμενα. Τώρα πήρα λεκανη υδρομασάζ για τα πόδια και θέλω να πάρω και άλατα για ξεκούραση. Κατά τα άλλα την Τετάρτη έχουμε υπέρηχο. Ο μπέμπης είναι πολύ δραστήριος ιδίως όταν ξαπλώνω.

Mar.da μου πως πήγε ο υπέρηχος σου; Δεν μπήκα να σε ρωτήσω νωρίτερα.

Ρινακι μου καλο!!μας ελλειψες!βρε κοριτσι αφου τρεχεις πως να μη πρηστουν τα ποδια σου.εχει αρχισει και η ζεστη οποτε...αχ το μπεμπακι σου μολις σε βρισκει σε ηρεμια λεει σειρα μου μανα!!:D

Κοριτσι εμεις μια χαρα στον υπερηχο της Δευτερας,1600γρ ηταν στις 29+4!τον βρηκε πολυ καλα ο γιατρος,μετρησε αρτηριες και ολα.τον τραχηλο τον βρηκε σε πολυ καλη κατασταση,συνεχιζω μαγνησιο και προγεστερονη ως τις 32 εβδομαδες οπου θα κανω το ντοπλερ και μετα θα μου πει πως θα συνεχισουμε.ειναι με το κεφαλι προς τα κατω απο 23 εβδομαδων.ειδαμε πολυ καθαρα τη φατσουλα του αυτη τη φορα και εχω ξετρελαθει!αυτα τα νεα μας.αντε να πεις νεοτερα την Τεταρτη!!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα στις όμορφες μανούλες. Τι κάνετε βρε κορίτσια; Μπαίνω τουρίστρια πλέον στο φόρουμ. Δεν προλαβαίνω τίποτε. Αγάπες έχουν πριστει και εσάς τα πόδια σας; Εγώ νοιώθω τα πέλματα μονίμως πονεμενα. Τώρα πήρα λεκανη υδρομασάζ για τα πόδια και θέλω να πάρω και άλατα για ξεκούραση. Κατά τα άλλα την Τετάρτη έχουμε υπέρηχο. Ο μπέμπης είναι πολύ δραστήριος ιδίως όταν ξαπλώνω.

Mar.da μου πως πήγε ο υπέρηχος σου; Δεν μπήκα να σε ρωτήσω νωρίτερα.

Καλησπέρα!!! Και εγώ συνειδητοποίησα σημερα πως τα πόδια μου έχουν πρηστεί! Πήγα να βάλω ένα ζευγάρι παπούτσια και τα άτιμαδεν έμπαιναν! Ακομα δεν τα νιωθω ομως κουρασμένα τα πόδια μου! Μπορεί πιο μετά! Αλλά Σκέφτομαι να τα βαλω και εγω σε νεράκι μηπως και ξεπρηστουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελένη Ταφ1993 είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ συνειδητοποίησα σημερα πως τα πόδια μου έχουν πρηστεί! Πήγα να βάλω ένα ζευγάρι παπούτσια και τα άτιμαδεν έμπαιναν! Ακομα δεν τα νιωθω ομως κουρασμένα τα πόδια μου! Μπορεί πιο μετά! Αλλά Σκέφτομαι να τα βαλω και εγω σε νεράκι μηπως και ξεπρηστουν! 

Κοριτσια γενικά το πρήξιμο είναι φυσιολογικό και είναι της εγκυμοσύνης απλα γενικά όταν βλέπετε υπερβολικό πρήξιμο καλό είναι να το λέτε στον γιατρό μιλάμε για υπερβολικό υπάρχει περίπτωση για λεύκωμα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mar.da said:

Ρινακι μου καλο!!μας ελλειψες!βρε κοριτσι αφου τρεχεις πως να μη πρηστουν τα ποδια σου.εχει αρχισει και η ζεστη οποτε...αχ το μπεμπακι σου μολις σε βρισκει σε ηρεμια λεει σειρα μου μανα!!:D

Κοριτσι εμεις μια χαρα στον υπερηχο της Δευτερας,1600γρ ηταν στις 29+4!τον βρηκε πολυ καλα ο γιατρος,μετρησε αρτηριες και ολα.τον τραχηλο τον βρηκε σε πολυ καλη κατασταση,συνεχιζω μαγνησιο και προγεστερονη ως τις 32 εβδομαδες οπου θα κανω το ντοπλερ και μετα θα μου πει πως θα συνεχισουμε.ειναι με το κεφαλι προς τα κατω απο 23 εβδομαδων.ειδαμε πολυ καθαρα τη φατσουλα του αυτη τη φορα και εχω ξετρελαθει!αυτα τα νεα μας.αντε να πεις νεοτερα την Τεταρτη!!!

Πωπωπω ένας μεγάλος μπέμπης. Τι τέλεια βρε κορίτσι. Μαγνήσιο γιατί παίρνεις; Εμένα δεν μου έχει δώσει... χμμμ... Πώς να μην ξετρελαθεις με αυτές τις φάτσες. Χιχιχι.

Just now, Ελένη Ταφ1993 said:

Καλησπέρα!!! Και εγώ συνειδητοποίησα σημερα πως τα πόδια μου έχουν πρηστεί! Πήγα να βάλω ένα ζευγάρι παπούτσια και τα άτιμαδεν έμπαιναν! Ακομα δεν τα νιωθω ομως κουρασμένα τα πόδια μου! Μπορεί πιο μετά! Αλλά Σκέφτομαι να τα βαλω και εγω σε νεράκι μηπως και ξεπρηστουν! 

Ναι κορίτσι μου νομίζω ότι η λεκανιτσα με το νερό θα κάνει θαύματα. Έχει και μια καλή κρεμα η Gehwol για κουρασμένα πόδια. Λέω να την πάρω.

Just now, Mar.da said:

Κοριτσια εγω δεν εχω πρηστει,ουτε χερια ουτε ποδια ουτε προσωπο.

Αλλά πρηξιματα δεν έχω κανει ούτε εγώ λίγο τα πέλματα μου έχουν φουσκώσει και τα νιώθω κουρασμένα. Ίσως και από το βάρος. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κοριτσια γενικά το πρήξιμο είναι φυσιολογικό και είναι της εγκυμοσύνης απλα γενικά όταν βλέπετε υπερβολικό πρήξιμο καλό είναι να το λέτε στον γιατρό μιλάμε για υπερβολικό υπάρχει περίπτωση για 

Ναι θελει να εχουμε το νου μας.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Πωπωπω ένας μεγάλος μπέμπης. Τι τέλεια βρε κορίτσι. Μαγνήσιο γιατί παίρνεις; Εμένα δεν μου έχει δώσει... χμμμ... Πώς να μην ξετρελαθεις με αυτές τις φάτσες. Χιχιχι.

Ναι κορίτσι μου νομίζω ότι η λεκανιτσα με το νερό θα κάνει θαύματα. Έχει και μια καλή κρεμα η Gehwol για κουρασμένα πόδια. Λέω να την πάρω.

Αλλά πρηξιματα δεν έχω κανει ούτε εγώ λίγο τα πέλματα μου έχουν φουσκώσει και τα νιώθω κουρασμένα. Ίσως και από το βάρος. 

Αχ ρινακι μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι μια κοιλια με ποδια:D,μαγνησιο παιρνω για τις συσπασεις απο 23 εβδομαδων.

Βοηθαει στα πρησμενα ποδια αν τα ανασηκωσουμε ψηλα με 2 μαξιλαρια απο κατω.

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι απλα μονο αυτό ελπίζω να μην αγχωσα καμια άλλα καλό είναι να έχουμε τον νου μας

Γιωτιτσα αγχος υπαρχει σε ολη την εγκυμοσυνη,να χουμε το νου μας δεν ειναι κακο,να μη μας καταβαλει το αγχος ειναι το θεμα.εσυ πως εισαι?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...