Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!πως ειστε σημερα?εγω ενιωθα τσουξιμο στα ματια και νομιζα οτι ειχα πυρετο αλλα με μετρηθηκα και εχω υποθερμια 35,6.λετε να με τριγυριζει καμμια ιωση?αυριο εχω γιατρο ευτυχως και θα του το πω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.da είπε:

Καλησπερα κοριτσια!πως ειστε σημερα?εγω ενιωθα τσουξιμο στα ματια και νομιζα οτι ειχα πυρετο αλλα με μετρηθηκα και εχω υποθερμια 35,6.λετε να με τριγυριζει καμμια ιωση?αυριο εχω γιατρο ευτυχως και θα του το πω.

Καλησπέρα κοριτσι! Το έχω πάθει και εγώ με υποθερμια! Το ίδιο ακριβώς! Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ιωση παντως δν νομιζω πως ειναι κατι ανησυχητικό!! Ενημέρωσε μας τι σου είπε ο γιατρός σου γιατί εγω δεν το είχα αναφέρει καν!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελένη Ταφ1993 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι! Το έχω πάθει και εγώ με υποθερμια! Το ίδιο ακριβώς! Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ιωση παντως δν νομιζω πως ειναι κατι ανησυχητικό!! Ενημέρωσε μας τι σου είπε ο γιατρός σου γιατί εγω δεν το είχα αναφέρει καν!! 

Ελενη ποσο σου κρατησε?εκτος απο την υποθερμια δε νιωθω κατι αλλο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Καλό μήνα και με το καλό τα μωράκια μας. @Mar.da αγάπη χάθηκα έχω τρέξιμο πολύ αυτές τις ημέρες με γιατρούς όλοι μας. Για εξετάσεις κλπ. Συν η δουλειά βέβαια. Τακτοποιησαμε και το δωμάτιο του μωρού, πλυναμε και ρουχακια κλπ και τώρα περιμένουμε. Χιχιχι. 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια. Έχετε κι εσείς μουδιασματα στα πόδια σας το βράδυ αν μένετε πολύ ωρα στην ίδια θέση; Κατά τα άλλα έχω συνεχή πόνο στο αριστερό μου ισχιο σαν να είμαι πιεσμένη. Λογικά από το βάρος. Τι να πω... Την Τετάρτη θα πάω να κάνω τις μηνιαίες εξετάσεις αίματος. Πήγα και καρδιολόγο για υπέρηχο όλα καλά. Και την επόμενη Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο να δούμε το μωρούλι.

Αυτά τα νέα μας.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Καλό μήνα και με το καλό τα μωράκια μας. @Mar.da αγάπη χάθηκα έχω τρέξιμο πολύ αυτές τις ημέρες με γιατρούς όλοι μας. Για εξετάσεις κλπ. Συν η δουλειά βέβαια. Τακτοποιησαμε και το δωμάτιο του μωρού, πλυναμε και ρουχακια κλπ και τώρα περιμένουμε. Χιχιχι. 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια. Έχετε κι εσείς μουδιασματα στα πόδια σας το βράδυ αν μένετε πολύ ωρα στην ίδια θέση; Κατά τα άλλα έχω συνεχή πόνο στο αριστερό μου ισχιο σαν να είμαι πιεσμένη. Λογικά από το βάρος. Τι να πω... Την Τετάρτη θα πάω να κάνω τις μηνιαίες εξετάσεις αίματος. Πήγα και καρδιολόγο για υπέρηχο όλα καλά. Και την επόμενη Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο να δούμε το μωρούλι.

Αυτά τα νέα μας.

Γεια σου ρινακι!!απ οτι βλεπω εκανες το βεγγο:mrgreen:!τι ωραια που φτιαξατε τα πραγματα του μωρου!!κι εμεις κατα τις 15 θα ξεκινησουμε.

Ρινακι ο λογος που εχω αυπνιες ειναι τα ισχια μου εφοσον κοιμαμαι αριστερα ή δεξια και πιεζονται αρχιζουν να πονανε.στην διαρκεια της ημερας δεν ποναω.ισως οπως λες απο το βαρος να σε ποναει,θα χεις κουραστει και με τοσο τρεξιμο οσο να ναι.εμεις γιατρο εχουμε αυριο και ανυπομονω!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Γεια σου ρινακι!!απ οτι βλεπω εκανες το βεγγο:mrgreen:!τι ωραια που φτιαξατε τα πραγματα του μωρου!!κι εμεις κατα τις 15 θα ξεκινησουμε.

Ρινακι ο λογος που εχω αυπνιες ειναι τα ισχια μου εφοσον κοιμαμαι αριστερα ή δεξια και πιεζονται αρχιζουν να πονανε.στην διαρκεια της ημερας δεν ποναω.ισως οπως λες απο το βαρος να σε ποναει,θα χεις κουραστει και με τοσο τρεξιμο οσο να ναι.εμεις γιατρο εχουμε αυριο και ανυπομονω!!

Με το καλό γλυκούλα μου να δείτε τον μπέμπη σας. Με ποιον θα πας αυριο; 

Εγώ να σου πω το βράδυ δεν πονάω στα ισχια αλλά με πονάει κατά την διάρκεια της ημέρας στο περπάτημα και ιδίως αν κατεβαίνω σκαλιά. Τι να πω μάλλον από το βάρος είναι γιατί είναι καινούργιο.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό γλυκούλα μου να δείτε τον μπέμπη σας. Με ποιον θα πας αυριο; 

Εγώ να σου πω το βράδυ δεν πονάω στα ισχια αλλά με πονάει κατά την διάρκεια της ημέρας στο περπάτημα και ιδίως αν κατεβαίνω σκαλιά. Τι να πω μάλλον από το βάρος είναι γιατί είναι καινούργιο.

Ευχαριστω!!με τη μεσαια κορη θα παω.εν τω μεταξυ σημερα εχω υποθερμια και τσουζουν τα ματια μου.

 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Ευχαριστω!!με τη μεσαια κορη θα παω.εν τω μεταξυ σημερα εχω υποθερμια και τσουζουν τα ματια μου.

 

Μήπως είσαι ταλαιπωρημένη από κάτι; Μπορεί να χρειάζεσαι ύπνο. Πάρε σταγόνες υαλουρονικου για τα ματια εγώ βάζω για να μην ξεραινονται. Ξεκουράσου μάλλον ύπνος σου λείπει.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rinaki88 είπε:

Μήπως είσαι ταλαιπωρημένη από κάτι; Μπορεί να χρειάζεσαι ύπνο. Πάρε σταγόνες υαλουρονικου για τα ματια εγώ βάζω για να μην ξεραινονται. Ξεκουράσου μάλλον ύπνος σου λείπει.

Ταλαιπωρημενη απο αυπνιες ειμαι σιγουρα.εβαλα φυσικα δακρυα.ελπιζω να μην ειναι καμμια ιωση.αυριο θα του το πω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ελενη ποσο σου κρατησε?εκτος απο την υποθερμια δε νιωθω κατι αλλο.

Καλημέρααα! 2 μερες μου κράτησε η υποθερμια! Βέβαια μετά δν το ξανά παρακολούθησα γιατί ένιωθα ενταξει!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελένη Ταφ1993 είπε:

Καλημέρααα! 2 μερες μου κράτησε η υποθερμια! Βέβαια μετά δν το ξανά παρακολούθησα γιατί ένιωθα ενταξει!!! 

Ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες,τι κάνετε; Καλή εβδομάδα

Ήθελα να ρωτήσω..είμαι 30+2 εβδομάδων, έχετε παρατηρήσει καθόλου πόνο στη μέση χαμηλά;;

Σήμερα έβαλα σκούπα και νιώθω μια ενόχληση από τότε στη μέση δεξιά. Φυσικά και σήμερα δεν θα κάνω κάτι άλλο, μόνο ξεκούραση!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας μανουλες,τι κάνετε; Καλή εβδομάδα

Ήθελα να ρωτήσω..είμαι 30+2 εβδομάδων, έχετε παρατηρήσει καθόλου πόνο στη μέση χαμηλά;;

Σήμερα έβαλα σκούπα και νιώθω μια ενόχληση από τότε στη μέση δεξιά. Φυσικά και σήμερα δεν θα κάνω κάτι άλλο, μόνο ξεκούραση!!

Καλη εβδομαδα!ναι κοριτσι μου η μεση λιγο ενοχλει ακομα κι εμενα που δε κανω δουλειες.βαραινουμε μωρε και τωρα θα τα χουμε αυτα.

@Katerina88 μου τι κανεις?εκανες τις εξετασεις?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...